Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2011., 09:42   #21
Meta je bila izrazito zajebana ali do cilja se došlo. Dječja predstava je uništena, ali najviše će je upamtit upravo tirani iz Vindije

Bravo hrabri vegani-revolucionari, trebali ste i našamarat dječicu - šta oni tamo imaju promovirat neke zlotvore iz Vindije.

Ovakav čin zaslužuje samo najdublji naklon. Od danas više nikada neću popiti mlijeko, a o jogurtu da ne govorim.

Daj bože više ovakvih smislenih akcija. Slijedeći put možda oblačenje u kokošje ili praseće kostime i umarširajte na nekakav dječji recital, razjebite sve...
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 11:01   #22
Quote:
kulis kaže: Pogledaj post
Reći.
Što gledaš trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaš? Mt 7, 3-4


Quote:
To što će netko ostale aktiviste i "aktiviste" osuditi (sic!) zbog mojeg čina nije moj problem.
Odlično, ako bude sreće bit će chick fajta između više suprostavljenih tabora. Obavezno javi.

Quote:
Da si nas zvao dok si to radio - došli bi.
Svejedno, tebi svaka čast, vidi se da ti imaš muda. Respect!


Quote:
I meni. Jedino bolje od toga mi je kad netko odista i zna što znači "militantno".
...
A taj neko bi bio? Ti?
Citirao si Lastana, a on ima ban. To je okrutno.

Quote:
Bumo se napili s lokalnima, ne?
Odi na jednu takvu zabavu, pa im je rasturi.

I kaj s linkovima? I u Rusiji se zatvaraju u kaveze, nose fotografije na paradama itd. Čekam nešto drastičnije, kao i reakciju vlade.



Sad ozbiljno, zar stvarno misliš da je onaj istup ikoga potaknuo da prestane koristiti mlijeko i mliječne proizvode?
Ako si ti stvarno lik koji je to napravio, savjetujem ti da malo ojačaš. Ne mogu ozbiljno shvatiti ljude koji propovijedaju odricanje od mesa i zagovaranje kakti zdrave prehrane, a prvi jači vjetar bi ih otpuhao.
Nadam se da će na forum doći i tvoja kolegica, trebam je nešto pitati.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:50   #23
Quote:
kulis kaže: Pogledaj post
Da si nas zvao dok si to radio - došli bi.
Svejedno, tebi svaka čast, vidi se da ti imaš muda. Respect!
Ne, ja nemam muda za takvo nešto. Ne mogu si ni priuštiti takvo nešto, jer me nema tko financirati da sjedim dvije godine na drvetu. Ipak, kažem svaka čast toj ženi, jer je to žrtva, a ne ovo sranje što vi radite.

Nego, imam jedan hrast lužnjak ( Quercus robur ) u blizini, prirodnog habitusa ( nije orezivan ), star preko 200 godina. Hoćete doći sjediti na njega, pošto mu prijeti sječa?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 15:35   #24
@morbidangel Evo me, pitaj, pretvorila sam se u uho!

Inace, super mi je kako svi i dalje vrte po svom, nakon argumenata i dokaza i druge strane price.

Super je isto kako ste vi ne-vegani vjerojatno body builderi i face neviđene, a mi smo jadni vegani slabici koje ce vjetar otpuhati

Nego, sad u subotu, 17.09. od 12h do 16h dijelimo vegansku hranu beskucnicima, u Zagrebu na trgu dr. Franje Tudmana, pa ono, dodite da obaramo ruku ili nesto, da vidimo kako su to vegani slabi a svi ostali su prejaki, prezgodni i prepametni

A za par tjedana idemo dati krv, pa mozemo ici svi zajedno, da vidimo kakvo nam je zeljezo i koji to nama sve vitamini fale, a ne-veganima ne fale.

Sto se tice ALF-a i ELF-a, ne znam odakle vam informacija da ne postoje takve skupine u Rusiji, Kini, itd. malo proguglajte i sve se moze naci.


@Anton, reci vrijeme i mjesto i dolazimo, ali budes i ti s nama sjedio, ne?


I za kraj, mislim da prekid jedne predstave nije nista u odnosu na zivot koji provode majke krave koje su zatocene, silovane, kojima se djeca uzimaju odmah pri rodenju i onda zavrsavaju u klaonici, a te majke sve to moraju gledati i trpjeti, sve kako bi ljudi pili tuđe mlijeko.

Ako smo mi "nasilni" zbog toga smo smo stajali na pozornici i nikoga ni dotakli, sto su onda ovi ljudi?

http://www.youtube.com/watch?v=Qj324R9R_NQ


Pozdrav svima!
liberation is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 16:55   #25
Quote:
liberation kaže: Pogledaj post
@morbidangel Evo me, pitaj, pretvorila sam se u uho!

Inace, super mi je kako svi i dalje vrte po svom, nakon argumenata i dokaza i druge strane price.
Kojih dokaza?

Quote:
Nego, sad u subotu, 17.09. od 12h do 16h dijelimo vegansku hranu beskucnicima, u Zagrebu na trgu dr. Franje Tudmana, pa ono, dodite da obaramo ruku ili nesto, da vidimo kako su to vegani slabi a svi ostali su prejaki, prezgodni i prepametni
Pazi šta želiš.

Quote:
A za par tjedana idemo dati krv, pa mozemo ici svi zajedno, da vidimo kakvo nam je zeljezo i koji to nama sve vitamini fale, a ne-veganima ne fale.
A šta ako nevegani imaju bolju krvnu sliku? Častite ih ćevapima, može?

Quote:
@Anton, reci vrijeme i mjesto i dolazimo, ali budes i ti s nama sjedio, ne?
Mjesto: 45°18'0,01'' N, 18°48'20,41''. Možete odmah sutra početi, preventivno.
Ne, ja s vama neću sjediti, naveo sam razloge koji su. Nemam muda niti novaca da si takvo nešto mogu priuštiti.

Quote:
I za kraj, mislim da prekid jedne predstave nije nista u odnosu na zivot koji provode majke krave koje su zatocene, silovane, kojima se djeca uzimaju odmah pri rodenju i onda zavrsavaju u klaonici, a te majke sve to moraju gledati i trpjeti, sve kako bi ljudi pili tuđe mlijeko.


Nego bi pomislio da pričaš o kanibalima. To su krave, ti zaista misliš da one znaju gdje im idu mladunčad? Kakva silovanja? O čemu ti?

Quote:
Ako smo mi "nasilni" zbog toga smo smo stajali na pozornici i nikoga ni dotakli, sto su onda ovi ljudi?
Postoji i psihičko nasilje, ne samo fizičko nasilje. Čudi me da empatične osobe poput vas to ne znaju.

Quote:
Pozdrav svima!
I tebi.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 18:55   #26
Quote:
liberation kaže: Pogledaj post
I za kraj, mislim da prekid jedne predstave nije nista u odnosu na zivot koji provode majke krave koje su zatocene, silovane, kojima se djeca uzimaju odmah pri rodenju i onda zavrsavaju u klaonici, a te majke sve to moraju gledati i trpjeti, sve kako bi ljudi pili tuđe mlijeko.
Je li ti palo na pamet da su se djeca radovala ovoj predstavi, htjeli impresionirat možda svoje roditelje i prijatelje svojom izvedbom?

I ti si to uništila kako bi svima nama ovdje (a pogotovo tvojim kompanjonoma) mogla dokazati koliko si 'empatična' prema životinajama.

Za svaku ovakvu vašu akciju pojedem ekstra pile, janjeći but, par odrezaka odojka, popijem 2 litre mlijeka i 2 litre jogurta (naravno, ne sve u jednom obroku ).

Pa sad, ti meni dokaži da ti je stalo do životinja i nemoj ćiniti više ovakve pizdarije. Inače će nekoliko životinja umrijeti u to ime i završiti u mom želucu

Ili je ipak sve ovo samo dio tvog samopotvrđivanja kao ueberosjećajne osobe kroz nejedenje životinja, nepijenje mlijeka itd..
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:23   #27
@ Anton, silovanje o kojem se prica jest ono koje se dogada na farmama gdje se krave drze zatocene da bi davale mlijeko. Krave, kao i ljudske zene, daju mlijeko samo kada su trudne. Prirodno bi bile trudne mozda jednom, dvaputa godisnje, sto industrijama koje prodaju mlijeko nije dovoljno, pa ih onda umjetno oploduju tako da im guraju sjeme bika u.... jel, prostor vec predviden za to. dakle nasilno ih oploduju (ljudi, radnici)., kako bi sto cesce bile trudne i onda davale mlijeko, a njihova djeca se salju u klaonica i prodaju kao teletina.


@Cahit, je li ti palo na pamet da i krave i njihova djece zele zivjeti a ne biti zatocene i ubijene?
liberation is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:35   #28
silovanje??? krave se inače ne pare i ne rađaju,mi ljudi ih tjeramo na to???ups, "silujemo" ???
da nema zlih mesojeda one bi sretno trčkarale po polju i plele šalove za zimu???slagale puzzle i igrale čovjeće ne ljuti se???
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:36   #29
Ma zatvoriti Vindiju pa da ti Varaždinski hipsteri žive od zraka, kladim se da im polovici mama ili tata rade u njoj ili povezano s njome
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:41   #30
Quote:
liberation kaže: Pogledaj post
@morbidangel Evo me, pitaj, pretvorila sam se u uho!

Inace, super mi je kako svi i dalje vrte po svom, nakon argumenata i dokaza i druge strane price.

Super je isto kako ste vi ne-vegani vjerojatno body builderi i face neviđene, a mi smo jadni vegani slabici koje ce vjetar otpuhati

Nego, sad u subotu, 17.09. od 12h do 16h dijelimo vegansku hranu beskucnicima, u Zagrebu na trgu dr. Franje Tudmana, pa ono, dodite da obaramo ruku ili nesto, da vidimo kako su to vegani slabi a svi ostali su prejaki, prezgodni i prepametni

A za par tjedana idemo dati krv, pa mozemo ici svi zajedno, da vidimo kakvo nam je zeljezo i koji to nama sve vitamini fale, a ne-veganima ne fale.

Sto se tice ALF-a i ELF-a, ne znam odakle vam informacija da ne postoje takve skupine u Rusiji, Kini, itd. malo proguglajte i sve se moze naci.


@Anton, reci vrijeme i mjesto i dolazimo, ali budes i ti s nama sjedio, ne?


I za kraj, mislim da prekid jedne predstave nije nista u odnosu na zivot koji provode majke krave koje su zatocene, silovane, kojima se djeca uzimaju odmah pri rodenju i onda zavrsavaju u klaonici, a te majke sve to moraju gledati i trpjeti, sve kako bi ljudi pili tuđe mlijeko.

Ako smo mi "nasilni" zbog toga smo smo stajali na pozornici i nikoga ni dotakli, sto su onda ovi ljudi?

http://www.youtube.com/watch?v=Qj324R9R_NQ


Pozdrav svima!
nije mi puno toga jasno.
konkretno, ne razumijem kako će uplašena/razljućena ljudska djeca i njihovi iziritirani roditelji pomoći uplašenim kravama i ne razumijem zašto je uplašenost jednih (krava) opravdanje za plašenje i razljućivanje drugih. tj, kako je jedno zlo opravdanje za drugo pogotovo ako ne pomaže, nego svakako odmaže - ljudi iz inata, ali i zbog odbojnosti prema takvim istupima, neće htjeti postati vegani. ljude ne žele postati "oni koji upropaštavaju djeci predstavu".


ne razumijem ni davanje krvi. koliko znam, ne mogu svi dati krv (gej dečki). da li je onda davanje krvi podržavanje diskriminirajućih propisa o davanju krvi? ne bi li nedavanje krvi bio svojvrstan bunt protiv takvih propisa? ne bi li to bilo "stop diskriminaciji"?

donorska krv će spasiti ljude koji jedu meso. je li to diskretno na tragu specizma? to jest, je li to čovjekoljublje naspram ostalih vrsta: ti ljudi kojima krv spasi život će nastaviti jesti meso. ne bi li bilo "mudrije" ne dati krv, potencijalno ne spasiti te ljude i onda tako spasiti veći broj životinja?


slično je s beskućnicima....zapravo....?
__________________
Rule of Nazi
blackburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 20:10   #31
Quote:
liberation kaže: Pogledaj post
@Cahit, je li ti palo na pamet da i krave i njihova djece zele zivjeti a ne biti zatocene i ubijene?
Poštedi me vege-propovijedanja.

Imamo nekoliko tema pro/contra jedenja mesa i pijenja mlijeka na ovom pdf-u, nemoj mislit da je ovaj tvoj upis nekakav 'doprinos'.

Što misliš, kad čovjek ne bi jeo junetinu/teletinu i da ne pije mlijeko da bi krave veselo i slobodne trčkarale po livadici? Krava je pripitomljena i križana da bude to što je - hrana (i ispomoć u obradi polja, karakterističnije za goveda općenito). Da ne služi toj svrsi, ne bi je ni bilo.

Nauči nešto o porijeklu domaćih životinja, pripitomljavanju, selektivnom uzgoju. Jer ovakvo jeftino mantranje je smiješno, bez obzira koliko poena ti donosilo među kolegama.

No, vratimo se na temu - uništila si djeci predstavu i time se ponosiš. Bravo
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 21:09   #32
Quote:
liberation kaže: Pogledaj post
@ Anton, silovanje o kojem se prica jest ono koje se dogada na farmama gdje se krave drze zatocene da bi davale mlijeko. Krave, kao i ljudske zene, daju mlijeko samo kada su trudne. Prirodno bi bile trudne mozda jednom, dvaputa godisnje, sto industrijama koje prodaju mlijeko nije dovoljno, pa ih onda umjetno oploduju tako da im guraju sjeme bika u.... jel, prostor vec predviden za to. dakle nasilno ih oploduju (ljudi, radnici)., kako bi sto cesce bile trudne i onda davale mlijeko, a njihova djeca se salju u klaonica i prodaju kao teletina.
Ne razumijem. Ako bi prirodno bile trudne jednom godišnje, kako to u industriji budu više puta?

Quote:
@Cahit, je li ti palo na pamet da i krave i njihova djece zele zivjeti a ne biti zatocene i ubijene?
I biljke koje vi vegani ubijate, žele živjeti. Koje je tvoje opravdanje za taj gnjusan čin koji vi radite?

Nego, kada ćete doći na ono drvo? Nisi mi dala odgovor na to pitanje.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 21:16   #33
Drži te se teme. O moralu i etici prehrane postoji tema
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 22:37   #34
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post

I biljke koje vi vegani ubijate, žele živjeti. Koje je tvoje opravdanje za taj gnjusan čin koji vi radite?

Nego, kada ćete doći na ono drvo? Nisi mi dala odgovor na to pitanje.
one nemaju slatke tužne okice
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 01:30   #35
Quote:
liberation kaže: Pogledaj post
@morbidangel Evo me, pitaj, pretvorila sam se u uho!
Hvala, želim ti dobrodošlicu na forum. Uobičajeno je da se novi ženski članovi predstave slanjem golišavih fotki na PM stručne komisije (moja malenkost i cijenjeni mi zamjenici, forumaši JPK i Monsignor.m, te pripravnik Velociraptor) koja tada na osnovu složenih algoritama procjenjuje debatne sposobnosti, inteligenciju i čitav niz drugih bitnih parametara.

Quote:
Inace, super mi je kako svi i dalje vrte po svom, nakon argumenata i dokaza i druge strane price.
Da, obično je to tako. Teško je pokazati nekome da je u zabludi ako on ne želi slušati druge što mu govore, a niti ga to previše zanima jer je ono iza čega on stoji jedino točno, ispravno, pravedno, humano, kako god. Ima jedna zgodna engleska: Never try to teach a pig to sing; it wastes your time and it annoys the pig. Ali prokleto je teško barem ne pokušati, pa čak i kad znaš da su ti svi pokušaji vjerojatno uzaludni. C'est la vie.

Quote:
Super je isto kako ste vi ne-vegani vjerojatno body builderi i face neviđene, a mi smo jadni vegani slabici koje ce vjetar otpuhati :lol :
Hehe nisu svi, ali tvoj kolega je stvarno premršav, barem po mojim kriterijima kako bi pravi muž trebao izgledati. Vidio sam i mršavijih "svejeda", ali bože moj, nisu oni ljudi s misijom.

Quote:
Nego, sad u subotu, 17.09. od 12h do 16h dijelimo vegansku hranu beskucnicima, u Zagrebu na trgu dr. Franje Tudmana, pa ono, dodite da obaramo ruku ili nesto, da vidimo kako su to vegani slabi a svi ostali su prejaki, prezgodni i prepametni
A joj. Veganska hrana. Beskućnici bi bili sretniji s masnim kobasom i maščobom koja im se cijedi niz bradu. Ili sa sarmom. Pa kad je beskućnik jeo zadnji put sarmu? Stvarno su nesretni.
Jab s tobom obar'o ruku. I pustio bi da me pobijediš.

Quote:
Sto se tice ALF-a i ELF-a, ne znam odakle vam informacija da ne postoje takve skupine u Rusiji, Kini, itd. malo proguglajte i sve se moze naci.
Ma moraju postojati, barem do prve akcije. Vidio sam na jednoj snimci i čovjeka koji protestira protiv vlade, pa na vojnoj paradi povodom nekakve obljetnice Mao ce Tunga stane pred kolonu tenkova i ne pušta ih, a jadni vojnici, zbunjeni neznaju što bi, pokušavaju ga zaobići, on se opet pomakne i stane još bliže sve dok kolona potpuno ne stane. Nažalost više nije bilo vijesti o tom junaku s bikovskim mudima, propao je u zemlju. http://en.wikipedia.org/wiki/Tank_Man (ima na jubitu i snimka)

Quote:
I za kraj, mislim da prekid jedne predstave nije nista u odnosu na zivot koji provode majke krave koje su zatocene, silovane, kojima se djeca uzimaju odmah pri rodenju i onda zavrsavaju u klaonici, a te majke sve to moraju gledati i trpjeti, sve kako bi ljudi pili tuđe mlijeko.
Mogu ti iz prve ruke posvjedočiti da su krave sretne u štali.
Nemoj previše antropomorfizirati životinje, osobito ne krave koje su poprilično tupe živine.

Hm, da, jesi li ti oduvijek veganka? I postoje li situacije kad bi ipak uzela hranu animalnog porijekla? Ne velim da to treba biti srušen avion u Andama koji prevozi smrznutu svinjetinu a spasilaca od nikud, nego općenito.

Quote:
liberation kaže: Pogledaj post
@ Anton, silovanje o kojem se prica jest ono koje se dogada na farmama gdje se krave drze zatocene da bi davale mlijeko. Krave, kao i ljudske zene, daju mlijeko samo kada su trudne. Prirodno bi bile trudne mozda jednom, dvaputa godisnje, sto industrijama koje prodaju mlijeko nije dovoljno, pa ih onda umjetno oploduju tako da im guraju sjeme bika u.... jel, prostor vec predviden za to. dakle nasilno ih oploduju (ljudi, radnici)., kako bi sto cesce bile trudne i onda davale mlijeko, a njihova djeca se salju u klaonica i prodaju kao teletina.


@Cahit, je li ti palo na pamet da i krave i njihova djece zele zivjeti a ne biti zatocene i ubijene?
Krava ne može biti više od dvaput na godinu bređa. I dvaput je uglavnom nemoguće jer nije sposobna nakon teljenja odmah za drugo radi hormona...
Nekako ne vjerujem da je krava sposobna za tako duboka promišljanja kakva su samosvijest i egzistencijalna pitanja


Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Drži te se teme. O moralu i etici prehrane postoji tema
Hm, kako ćeš odvojiti "žito od kukolja" ako se sve drži skupa?
Imamo događaj u Varaždinu, imamo dvoje aktera koji nam pokušavaju objasniti zašto su to napravili, mi se pitamo ima li to smisla. Čime bi nas uvjerili a da se striktno drže samo za "naslov" teme?

Zadnje uređivanje morbidangel : 13.09.2011. at 01:37.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 07:54   #36
s događajem na Španciru se ne slažem.
a ovo zagrebačko vezanje za kaveze mi je prihvatljivije i artikuliranije, iako ne razumijem kombinaciju dolaska policije i vatrogasaca, a da na događaj nisu bili pozvani mediji. kome je to trebalo ukazati na što točno?
ovako ostavlja dojam da je to bila predstava organizatora za same sebe, da vide koliko daleko mogu ići s neposluhom.

ugl, događaji koji neće prizvati ljude da se povegane. ljudi na predstavi će zbog iritiranosti i inata jesti i više životinja, a usput neće htjeti postati vegani jer su vegani ljudi koji drugim ljudima uništavaju predstavu.
mislim da vege poanta nije u uništavanje ljudskih stvari nego pomaganje životinjskim i edukacija....

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Mogu ti iz prve ruke posvjedočiti da su krave sretne u štali.
Nemoj previše antropomorfizirati životinje, osobito ne krave koje su poprilično tupe živine.


Krava ne može biti više od dvaput na godinu bređa. I dvaput je uglavnom nemoguće jer nije sposobna nakon teljenja odmah za drugo radi hormona...
Nekako ne vjerujem da je krava sposobna za tako duboka promišljanja kakva su samosvijest i egzistencijalna pitanja

Hm, kako ćeš odvojiti "žito od kukolja" ako se sve drži skupa?
Imamo događaj u Varaždinu, imamo dvoje aktera koji nam pokušavaju objasniti zašto su to napravili, mi se pitamo ima li to smisla. Čime bi nas uvjerili a da se striktno drže samo za "naslov" teme?
offtopic, ali želim objasniti: kad pričam s drugima o vegićizmu, onda nerijetko naglasim osobnost životinja, jer....činjenica je da je imaju i želim to približiti ljudima. međutim, ako mi netko spočita da antropomorfiziram životinje i slijedom toga ih ne jedem, s tim se osobno ne mogu posve složiti i mislim da je sugovornik ponešto na krivom tragu... ja nisam vegan jer su životinje nalik ljudima već zato što su samosvojne, distinktivne, s užim ili širim skupom osobina koje su manje ili više slične ljudskim, ali sličnost čovjeku nije poanta ni cilj ni razlog.

ne tražim načine da ih poljudim pa da time opravdam veganstvo u smislu da je čovjek mjerilo svijeta pa ono što je nalik čovjeku treba poštediti, a ono što nije gubi na vrijednosti već ih cijenim zbog njihovih inherentnih, vlastitih svojstava i interesa. i nastojim to za što veći opseg bića.... život je u nastojanju tako da sam i dalje i nužno specist

npr, da na zemlju padne vanzemaljac, nastojala bih ga poštedjeti ne zato jer nije sa Zemlje, i ne zato jer ima 5 ili 8 osobina zajedničkih s čovjekom, već zato jer je svojstven sam sebi i stoga je važan, sam sebi, ali i meni.

nadam se da sam pojasnila
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 08:43   #37
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
...npr, da na zemlju padne vanzemaljac, nastojala bih ga poštedjeti ne zato jer nije sa Zemlje, i ne zato jer ima 5 ili 8 osobina zajedničkih s čovjekom, već zato jer je svojstven sam sebi i stoga je važan, sam sebi, ali i meni.

nadam se da sam pojasnila
I svaka biljka je svojstvena i jedinstvena, pa to nas sve ni malo ne priječi da je ubijemo i pojedemo, zar ne?
Gdje je tu empatija?
Zašto bi morali imati empatiju za životinju koju pojedemo ( a fina je ) a za biljku ne?
Ontopic, jedno je borba za prava životinja koje ide u smjeru nemučenja, stvaranja boljih uvjeta za držanje istih te što manje traumatično pretvaranje u hranu; no, uništiti djeci predstavu za koju su se pripremala dugo vremena sranje je i vandalizam.
Isto je tako glupost beskućnicima dati vegansku hranu.

Nego, dragi moji varaždinski aktivisti, ako nekome stvarno želite pomoći ( a bez samopromocije ) onda ima puuuno područja na kojima se možete istaknuti.
Polijevanje djece bojom je zadnje od njih.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 08:59   #38
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
I svaka biljka je svojstvena i jedinstvena, pa to nas sve ni malo ne priječi da je ubijemo i pojedemo, zar ne?
Gdje je tu empatija?
Zašto bi morali imati empatiju za životinju koju pojedemo ( a fina je ) a za biljku ne?
ja ni ne negiram da sam specist. biljka je biološki species, i ako pojedem tu jednu pojedinačnu biljku, znači da je ne uvažavam ni za što drugo nego za hranu, očito i neupitno. međutim, idem putem manje patnje. ostalo na drugim topicima

Quote:
Ontopic, jedno je borba za prava životinja koje ide u smjeru nemučenja, stvaranja boljih uvjeta za držanje istih te što manje traumatično pretvaranje u hranu; no, uništiti djeci predstavu za koju su se pripremala dugo vremena sranje je i vandalizam.
"prava životinja" i "stvaranje boljih uvjeta" = kontradikcija.

pravo žene je da je muž ne tuče, a ne da je tuče u toploj sobi, uz opuštajuću glazbu i nakon što se dobro najela

Quote:
Isto je tako glupost beskućnicima dati vegansku hranu.
Zašto?!

Quote:
Nego, dragi moji varaždinski aktivisti, ako nekome stvarno želite pomoći ( a bez samopromocije ) onda ima puuuno područja na kojima se možete istaknuti.
Polijevanje djece bojom je zadnje od njih.
da, zbilja, ima puno područja
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 17:07   #39
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
ja ni ne negiram da sam specist. biljka je biološki species, i ako pojedem tu jednu pojedinačnu biljku, znači da je ne uvažavam ni za što drugo nego za hranu, očito i neupitno. međutim, idem putem manje patnje. ostalo na drugim topicima
Ne mogu ovo nikako shvatiti. Odakle konstatacija da životinja pati? Pa ne ubijaju ih strujom.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 17:38   #40
Ekipa, nemojte se praviti tutlekima nego se držite teme. Zadnje upozorenje. I ne, nećete se izvući širokom slikom koju treba zahvatiti u sveopćoj raspravi. Jer ne mora se baš svaka tema gdje se susreću svejedi i vegetarijanci pretvoriti u raspravu o etičkoj, moralnoj, nutritivnoj votevrnoj opravdanosti vegetarijanstva i veganstva. Držite se naslova.

Kad smo već kod toga...

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Isto je tako glupost beskućnicima dati vegansku hranu.
Ovo je jedan vid aktivizma koji podržavam. Dakle podržavam da vegani organiziraju ovakve i slične akcije. Jer su to akcije koje pomažu, koje će puno značiti onima kojima su najpotrebnije i ovim načinom možda mogu promijeniti sliku o sebi. Polijevanjem bojom to sigurno neće postići.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.