Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 12:00   #21
meni kad dodu na vrata pozvoniti , pozovem ih da nesto odrade i zarade si novac
do sada ni jedan/jedna nisu pristali - meni dosta
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 12:56   #22
moram priznati da uvijek dam ono sto me netko pita,zasto ne?volim pomagati drugima,ne zvone mi cesto na vrata jer u zgradi di zivim imamo zakljucana vrata sa interfonom pa nitko i ne moze uci ali kad me netko pita na cesti uvijek dam,osim sto volim pomagati ljudima volim pomagati i zivotinjama
faspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:03   #23
kod mene je prije stalno neka ciganka išla i prosjačila. i u početku smo joj davali, ali ona je skoro jednom mjesečno stalno išla ulicom i prosjačila dok ju jedan susjed nije navodno vidio da ulazi u mercedes i tad ju je bio dobro izribao i otad je više nema.

ja ako naiđem na nekog tko me traži par kuna i najčešće sam do sada dao jer zbog tih par kuna za sada neću propast. dobro, ja sam dosta i naivna osoba pa im i vjerujem da nemaju ništa dok su onako obučeni i dok prose. a i na kraju krajeva ja se osjećam bolje ako sam nekom pomogao. pa ako baš i kupuje cigare, neka kupi. nije da dajem svaki dan ili tjedan da me to toliko košta.

ali da im baš sad nemam za dati recimo pet kuna i da mi odbiju npr. nekakav sandvič, to bih potjerao od sebe
ivan13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:06   #24
Dala sam samo par puta onima starčekima što pjevaju ili sviraju na glavnom. Inače nikome ne dajem. Ali me uglavnom dolaze Romi pitati. Njima ne bih dala da mi je zadnje. Možda sam grozna, ali tako je. Jer znam da i ako im dam kunu, ta kuna ne ide tom malome Romu, nego glavnome u njihovoj kući ili kako su već organizirani. Koliko sam puta čula, a i dogodilo se mojoj prijateljici, da je kupila maloj Romkinji za jesti, mala otišla iza ugla i bacila u smeće. Prošli tjedan sam vidjela na autobusnom kolodvoru, izlazi Romkinja iz tramvaja i nosi invalidska kolica, a invalida nigdje. Oni jako dobro zarade. Ja ih izbjegavam u širokom luku.
munchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:17   #25
zasto kazes "oni" to je jako ruzno,okvalificirati nekoga samo zato jer je rom ili cigan,ne bojim se rec tu rijec jer ju izgovaram sa postovanjem,to su ljudi kao i svi mi drugi,ima dobrih roma ima i losih,kao sto ima dobrih hrvata i losih hrvata.
faspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:20   #26
Quote:
SugarPlum kaže: Pogledaj post
Što vi radite u takvim situacijama, kakav je vaš stav?
U pravilu ne dajem nista, jer mi para ne raste na grani.

Dala sam par puta pare.
Jednom nekakvom starcu kaj je zico na Crnomercu, kao joj vidi ga star je, mala mirovina ovo ono.
Da bi skuzila (par dana kasnije) da on zica svaki dan i da je alkos. Super. To me naucilo pameti.

Jednom sam dala cigi kad sam prosla relativno tezak ispit na puku srecu

Jedan put sam kupila nekoj zeni u Zvonimirovoj nekav jogurt i kekse, sta ja znam, bio mi je rodendan.

To je to kolko se sjecam.
Ovi koji me zicaju za kunu, dve, pet, kao fali im... pa fali i meni, bizi.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:23   #27
Quote:
ivan13 kaže: Pogledaj post
kod mene je prije stalno neka ciganka išla i prosjačila. i u početku smo joj davali, ali ona je skoro jednom mjesečno stalno išla ulicom i prosjačila dok ju jedan susjed nije navodno vidio da ulazi u mercedes i tad ju je bio dobro izribao i otad je više nema.
Pa jbg nju na posao vozi mercedes kao šta ja idem busom. A i vjerovatno se naradim više od nje

Prosjačenje je organizirano, glavni sjede o bircevima s tonom zlata, a ovi potrčci u dronjcima obilaze grad. Niti malo me ne peče savjest kad kažem ne.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:37   #28
Imam malo drugačiju dilemu od ove navedene. Svaki put kada vidim ljude koji
kopaju po kontejnerima, imam potrebu prići im i ponuditi novac. Bojim se da ih ne uvrijedim, jer oni ne prose. Što mislite?
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:49   #29
A najgore su mi one s bebama što prose, dijete im je sredstvo i znaju da će mnogi stati i dati, jer je dijete u pitanju. E ja baš takvima ne dajem, svaki dan ista lokacija, zaradi ona finu lovu tako. A ide mi na živce kad mi netko nabija grižnju savjesti, kao ima djece koja nemaju što jesti i tako, pa nisam ja kriva niti odgovorna za to, niti sam ih ja rađala. Po tome nikad si ne bi ništa priuštili jer negdje ima netko tko nema.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:43   #30
bananafish to bi bilo kao da dajes nekome savjet tko ga ne trazi,sta ti znas kako ce reagirat,moze te netko udarit ili opsovat pa jos veci incident izbit
faspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:53   #31
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Imam malo drugačiju dilemu od ove navedene. Svaki put kada vidim ljude koji
kopaju po kontejnerima, imam potrebu prići im i ponuditi novac. Bojim se da ih ne uvrijedim, jer oni ne prose. Što mislite?
Istu dilemu imam.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:55   #32
Joj sad sam se sjetila, jednom kad sam bila mala s mamom u gradu i nekaj ju maltram...u susret nam ide mali cigo "Imas kunu!" a kaze mu mama evo dam ti nju pa s njom prosi,pobjegao je trceci a ja se uvrijedila

Ontopic.. Nedam osim ako mi se netko bas smili a to su one stare bakice..njih nemrem gledat i stvarno vidis da nema..
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:10   #33
a nitko ne pita baku gdje joj je mladost otisla?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:13   #34
Bakicama uvijek dam, ovima mladima ne, samo se kote i da im onda ja uzdržavam tu djecu, ne hvala. Tko ih je pravio, nek ih hrani. Da ne kažem kako uživaju razne povlastice i socijalke. A ja bih se bojala takvima ponuditi da obave neki posao, pa da me još pokradu, a bakice ne mogu raditi jer su stare.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:39   #35
novac ne dam, žao mi je i osjećam se loše jer možda nekom stvarno treba ali ima toliko uvjerljivih varalica i jednostavno nemam namjeru bacat novac na njih, jedva ja imam neš a ne još da dijelim okolo lažljivcima. s druge strane, uvijek ću nekom kupit hranu ak mogu ili dat cigaretu.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 16:53   #36
Gdje su nestali oni dobri zdravi narodski nazivi - pijanice, propalice, skitnice...


Invalidima uvijek dajem.
Ovima što mogu raditi, ciganima, pijancima, otvoreno kažem da im ne dam.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 18:42   #37
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nikada ne dajem prosjacima i smatram da je davanje prosjacima dugoročno štetno po društvo. Time se naime potiće prosjačenje kao način života.
alternativa ?

Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post

Ne opterećuje me što netko čini s onime što sam dala, ostavljam to savjesti dotične osobe.
jednako razmišljam dajem po osjećaju i ne ubijam se u mozganju što-kako-zašto

Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Imam malo drugačiju dilemu od ove navedene. Svaki put kada vidim ljude koji
kopaju po kontejnerima, imam potrebu prići im i ponuditi novac. Bojim se da ih ne uvrijedim, jer oni ne prose. Što mislite?
zanimljiva situacija.....možda sve zavisi o procjeni i trenutku.....vjerojatno bi tvoj upit stvorio neugodnjak drugoj strani ali opet - onaj koji kopa po smeću ima valjda i drugačiju verziju pojma ''neugodno'' od većine ljudi,iz razloga samo njemu znanim ( potreba,... ).....

ne gledam na sve prosjake isto,isto kao što ne gledam niti na sve ljude isto hoću li dati nešto nekome ovisi samo o mojoj procjeni i nekom tzv. filingu....naravno,da bih dao nešto trebam i sam imati nešto kažem to jer sam se znao naći u situaciji u kojoj sam zbilja htio pomoći ali nisam imao čime ( kada pričamo o materijanim stvarima ) ....
došao sam u kontakt sa preko nekoliko prosjaka da bih mogao sve ''te'' staviti u isti koš.....postoje ljudi kojima je zbilja potrebna pomoć,usudit ću se prognozirati da će takvih biti sve više i više....na kraju,tko meni ili bilo kome od vas garantira da nećete jednog dana biti na cesti....ili barem bez sredstava za normalan život.....svatko ima svoju priču a to što netko sudi o nekome ne znači da priču od tog nekog i poznaje.......ako imaš danas ne znači da ćeš imati i sutra svi ti ljudi koji su potonuli dobro znaju što znači sigurnost u životu i koliko je ona labilan pojam......ostali mogu biti sretni što to ne znaju a možda nikada niti neće......druga strana priče je ta da postoji veliki broj onih koji čine sliku o prosjacima crnu,negativnu ili lažnu......to su ljudi koji nisu potonuli ili su potonuli isključivo zbog samih sebe.....njih čak mogu i žaliti,ali takvima odbijam pomoći dok oni sami ne pokušaju to isto.....svaki drugi ishod čini se kao bacanje nečega u rupu koja nema dno......pijanci ? ima ih....ima ih koliko pogled seže,ali vrijedi imati na umu da su oni samo dio priče o prosjacima i prosjačenju,te da oni ne čine cijelu sliku tog jadnog oblika života......umjesto pijanaca možemo u rečenicu staviti bilo koju drugu osobu koja ne prosi zbog hrane ( novac je sredstvo kojim ona postaje lako dostupna ) već zbog toga jer je to postalo njezin način života.....a nikako nešto što joj daje šansu da preživi.......na kraju,ljudskost u meni ne dozvoljava mi da okrećem glavu od svih onih kojima je pomoć potrebna,ne mogu to......ono što mogu je izabrati hoću li pomoći ili neću......dok je na drugoj strani možda osoba koja zbilja nema izbor ili joj je on zbilja sužen,meni možda čak i nezamislivo sužen dok mogu davati to zapravo na neki način znači da sam zbilja sretan
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 19:29   #38
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Imam malo drugačiju dilemu od ove navedene. Svaki put kada vidim ljude koji
kopaju po kontejnerima, imam potrebu prići im i ponuditi novac. Bojim se da ih ne uvrijedim, jer oni ne prose. Što mislite?
Većina koja kopa po kontejnerima traži boce.Stoga bolje ih ne ometaj
Katina strofa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 19:30   #39
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Bakicama uvijek dam, ovima mladima ne, samo se kote i da im onda ja uzdržavam tu djecu, ne hvala. Tko ih je pravio, nek ih hrani. Da ne kažem kako uživaju razne povlastice i socijalke. A ja bih se bojala takvima ponuditi da obave neki posao, pa da me još pokradu, a bakice ne mogu raditi jer su stare.
Među sakupljačima ambalaže ima dosta bakica
Katina strofa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 19:37   #40
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Jednom mog prijatelja zaustavi kroner i žica ga pet kuna za pola litre kruha
Eeee, kad je za pola litre kruha, evo cenera odgovori prijatelj u me.
E baš sam se nasmijala!

Ja nekak uvijek dam ako imam. Jbg. Jednom sam dala hrpu obleke nekim ciganima i našla sve razbacano u garaži.
Skarlet Sun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.