Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2012., 12:02   #1
Komplikacije u MPO postupku - otežani / onemogućeni transfer, hiperstimulacija...

Rasprava izdvojena s CHAT teme.
Sashica



Eto vratila se iz Petrove,
2 su js, jedna 8st, a jedna naprednija od te ima puno stanica, kaze biologinja da ne broji.
I onda dodje do transfera, a kateter ne prolazi,pa injekcije normabela, za sat ponovo i ne prolazi.
Narucili su me 5 dan.

Zadnje uređivanje Sashica : 23.05.2012. at 23:25.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 12:33   #2
ajme upsi

pa što je bilo da kateter nije mogao proći? nisam znala da se to može dogoditi...

držim fige za 5ti dan!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 12:34   #3
Nisam ni ja znala
Sada cu se cuti sa dokom, da on to ako moze napravi u cet.
On radi sa uzv.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 13:25   #4
upsidedown, piši molim te svoje iskustvo na temi o Petrovoj, vrlo je korisno, priznajem da još nisam čula da je netko imao problema s umetanjem katetera.

Ili možda čak da otvorimo novu temu o tome?

Jeste vi ostale cure čule za takva iskustva?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 17:45   #5
Curke pitanje, oplodili su 2 js.
Danas 3dan jedna je 8stanicna, koliko sam shvatila to je super i to je max koliko ih moze imati na 3dan.
Ispravite ako grijesim!
A druga ima toliko stanica da se vise ne daju prebrojit, naprednija od ove prve, odlicna je.
Kako je to moguce za treci dan.
Znaci da prelazi u blastocistu, jer ide preko 8 stanica.
Danas su jednoj curi vratili 5dan 2js 8 stanicne.
to jos nisu blastocite, a peti je dan?
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 21:37   #6
Upsi ne vracaju js nego embrije
Proguglaj malo faze razvoja embrija, blastica ima vise od 100 stanica sto u pravilu bude 5 dan no sve ovisi o tome kako se zametak dijeli. Ako je slabiji onda na 5 dan ne dolazi do faze blastice ...

Mislim da iznad 12-13 st ide faza morule, napredne morule ...

Gdje nam je sad Torma za strucno objasnjenje
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 13:48   #7
Quote:
upsidedown2 kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja znala
Sada cu se cuti sa dokom, da on to ako moze napravi u cet.
On radi sa uzv.
Jesam li ja to dobro shvatila da se u nekim klinikama transfer radi bez ultrazvuka?

Jako mi je zao zbog tvog transfera...nadam se da ce ipak sve ispasti savrseno i zelim ti puno srece
U vezi broja stanica koje cine embrio po mojim saznanjima idealno je 2,4,8,morula, blastocista. Znaci na 3 dan dan 8 stanica je optimum, kazu da nije dobro ni da je vise a ni da je manje, ali evo, kad sam ja bila na svom zadnjem transferu, rekli su mi biologinja i dr. da su imali nedavno slucaj da je zena uredno zatrudnila s jednim jedinim trostanicnim embrijem na treci dan, tako da zaista ima svakakvih malih cuda
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 13:57   #8
Mrvice su kod mene
Zahvalna dok Vrcicu, na 45min trudu i neodustajanju da ih stavi kod mene.
Biolozima i sestri Ireni, suncu tog odjela.

Inace biologica Visnja mi je objasnila, razlog zasto je jedna js ima vise stanica je ta da je u samom startu bila zrelija i pripremljenija.
Druga je isto dobra,3 dan osomostanicna.
Lijepo su se razvijale i danas 4dc su bile prema blastocitama obje.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 14:01   #9
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Jesam li ja to dobro shvatila da se u nekim klinikama transfer radi bez ultrazvuka?
da

i zamisli, i takvi transferi vode do trudnoće
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 14:18   #10
upside...bas mi je drago...bit ce to duplici......sigurno ce bit dobitan postupak iz prve...sretno i dalje...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 14:25   #11
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
da

i zamisli, i takvi transferi vode do trudnoće
Sorry, pretpostavljam po reakciji da je kod tebe bilo uspjesno
Jednostavno, mislila sam da je to dio proslosti u mpo-u. Znam kad sam na transferu da moja dr. gleda na ekran i cijelo vrijeme navodi kamo i koliko duboko pa mislim da su transferi bez pogleda unutra ipak neizvjesniji. Ustvari puno puta sam to i procitala na raznim stranicama. Transfer je ipak kruna postupka a neke zene nemaju lako prohodan cerviks i jednostavno me cudi da se to igdje jos tako radi.
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 14:27   #12
Quote:
upsidedown2 kaže: Pogledaj post
Mrvice su kod mene
Zahvalna dok Vrcicu, na 45min trudu i neodustajanju da ih stavi kod mene.
Biolozima i sestri Ireni, suncu tog odjela.

Inace biologica Visnja mi je objasnila, razlog zasto je jedna js ima vise stanica je ta da je u samom startu bila zrelija i pripremljenija.
Druga je isto dobra,3 dan osomostanicna.
Lijepo su se razvijale i danas 4dc su bile prema blastocitama obje.
Cestitam na transferu
Bravo za tim i za tebe i tvoje embrijice, nek se cvrsto prime i rastu
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 16:01   #13
Jucer sam radila transfer bz uzv.
I nije upalilo, jer su mislili da sam zgrcena.
Danas moj dok koji uvijek radi s punim mjehurom i uvz je otkrio da nisam neopustena, vec da imam urodjen drugaciji obrnuti S cervix i da je kroz takav teze doci do uterusa.
Ali uz uzv i par razlicitih katetera je usao.
Znaci mozda u tipicnim slucajevima mozes, ali u mom ne.
UVZ mozes vidjeti gdje ces poloziti js?
Ne shvacam kako ih ovako vidis, a moras biti vrlo oprezan
Rema implantaciji.
Pun mjehur o omogucava da se kateter bolje vidi, kao i da uterus ima bolji polozaj,za doka da bolje vidi, a za pacijenticu da ima manje trauma.

Jucer bez uzv imala sam manje sitne krvne ugruske, danas samo malo smeckasto, vise zuckasto kada sam stavljaja utrice, inace nista.
Zahvalna sam doku do neba.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 16:23   #14
cure imam pitanje...bas me slucaj od upsidewn naveo na razmisljanje o mom hssg-u...neznam dali to uopce ima ikakve veze sa transferom ali eto meni kad su ispitivali prohodnost jajovoda kateter nije mogao dohvatiti cerviks tj dr nije mogla doc do cerviksa pa je dvaput pokusavala(uzasno me boljelo) zanima me postoji li sad mogucnost da se isto to dogodi i sa transferom,da isto kateter nemoze proci???objasnjeno mi je da mi je rodnica duga i uska i da zato nije mogao proci kateter,sad se bojim da se isto desi i na transferu uskoro mi se blizi ivf...sad neznam dali ima ikakve veze to ali me cisto informativno zanima...posto je upside spomenula da se to desi kad je cerviks u nekom drukcijem polozaju od uobicajenog... a mislim da je to i kod mene slucaj hmm....
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 16:38   #15
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
cure imam pitanje...bas me slucaj od upsidewn naveo na razmisljanje o mom hssg-u...neznam dali to uopce ima ikakve veze sa transferom ali eto meni kad su ispitivali prohodnost jajovoda kateter nije mogao dohvatiti cerviks tj dr nije mogla doc do cerviksa pa je dvaput pokusavala(uzasno me boljelo) zanima me postoji li sad mogucnost da se isto to dogodi i sa transferom,da isto kateter nemoze proci???objasnjeno mi je da mi je rodnica duga i uska i da zato nije mogao proci kateter,sad se bojim da se isto desi i na transferu uskoro mi se blizi ivf...sad neznam dali ima ikakve veze to ali me cisto informativno zanima...posto je upside spomenula da se to desi kad je cerviks u nekom drukcijem polozaju od uobicajenog... a mislim da je to i kod mene slucaj hmm....
Doni mene nije boljelo so soka t ije, jedan mi nije mogao, drugi se namucio i mogao je.
Jedan je radio bez uzv.
Ne brini, postoje razni kateteri, ak je prosao kroz moje doline i brda, bude i kod tebe
Ne brinuti prije neg sto treba.
A drugo teze unutra, teze van dok za to ne dodje vrijeme.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:00   #16
Imas pravo upside necu brinuti prije vremena mada se i meni uskoro blizi isto... u ponedjeljak mi je prvi uzv i onda cemo vidjeti kada je punkcija.....u ovom ciklusu mi je prvi ivf mada u prirodnom ciklusu ali ipak se nadam najboljem ishodu...nadam se da ce sve teci prema planu ...

upsidewn zelim ti svu srecu da se tvoje mrvice lipo ugnjezde a sigurna sam da hoce
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:18   #17
Quote:
upsidedown2 kaže: Pogledaj post
UVZ mozes vidjeti gdje ces poloziti js?
Ne shvacam kako ih ovako vidis, a moras biti vrlo oprezan
Ne moze se vidjeti gdje ce otici embriji, ali se moze biti siguran da je kateter na optimalnom mjestu za ispustanje embrija. Kamo oni odu kasnije to je nepredvidivo, ali je bitno da su ispusteni u maternici a ne na "bespucima cerviksa" kako je jednom davno napisala jedna forumasica kojoj je sam doktor nakon neuspjelog postupka (nakon neuspjelog i traumaticnog transfera) priznao da je vjerojatno ON sam uprskao stvar ispustivsi embrije izvan maternice. Grozno je kad prodjes svu tu torturu s pikanjem, punkcijom, iscekivanjem i onda se zbog logistike (jer uzv ocito postoji cim se na njemu rade folikulometrije) desi da se zezne transfer. Po meni neoprostivo, jer je to korak koji se moze kontrolirati i biti 100% uspjesan, za razliku od svega drugoga u IVF prici.

Upside, glavno da su tvoje bebe sad na sigurnom i nadajmo se da vise nikad neces na transfer

Donatela, ne brini, ja nisam cula za nijedan problematican transfer u Kbc RI. Bit ce to sve OK
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:36   #18
Hvala puno RedDoor onda se nadam da nece ni moj bit problematican...uh kamo srece da ja uopce dođem do transfera pošto kod mene ce bit punkcija samo jedne jajne stanice....nadam se da ce se ista ta i oplodit i bit dobre kvalitete...jedva cekam da prođe još 10ak dana do punkcije....
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:36   #19
Ah, ja i moje guglanje
Uspjela sam naci na stranicama mariborskog ivf centra, da tezak! Nemoguce/onemogucen et moze imati isto faktor da ne dodje do implant. ili da ako dodje, onda se embriji lose razvijaju.
Nisam bas to trazila, ali nasla sam.
Sada sam zvala biologicu i rekla mi je da bi to bilo kada bi bile neke teske anomalije, priraslice, da je bilo krvi..ovako ne i cestitala mi na odlicnim mrvicama.Nikakvo krvarenje nemam.

Nakon svega dok je rekao toliko muke, a sada sam napravio to i to i odmah sam usao.
Valjda je to to.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:40   #20
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
Hvala puno RedDoor onda se nadam da nece ni moj bit problematican...uh kamo srece da ja uopce dođem do transfera pošto kod mene ce bit punkcija samo jedne jajne stanice....nadam se da ce se ista ta i oplodit i bit dobre kvalitete...jedva cekam da prođe još 10ak dana do punkcije....
Doni, znas li da 1 stanica ima itekako svojih prednosti.Tvoja prirodna js.
Cijeli endometrij samo za tu jednu za implantaciju, manje rizik da je trudnoca rizicna.
Vodi se 1 i vrijedan!!! ( ne ali)
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.