Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 21:58   #121
nama je u 2.mj bilo 2 godine... i ja se nadam da je prerano da se vidi, da je kasnije bila implantacija.... slijedi mi hsg i onda idemo na mpo konzultacije u Zg
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:08   #122
znate već gdje ćete ići i kod koga?
mi još uvijek ne znamo i sve slušam da se čeka na red za prve konzultacije po par mjeseci, katastrofa!
to bi značilo da ničeg konkretnijeg neće biti prije jeseni jer ne rade u 7-i 8.mjesecu, i ode nama opet pola godine
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:42   #123
kod dr. L, privatno...
bili smo i u Viliju, i mogu reći samo
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:51   #124
Nećeš vjerovati, taman sam sad prije sat vremena pričala s mužem o tome da bi možda otišli k njemu!
Malo smo se raspitivali i čuli da je on jedan od boljih u tome, a i povukao je sa sobom najbolju žensku zaduženu za laboratorij.
Si se možda već raspitala koliko bi vas to koštalo?
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 10:40   #125
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
Zaza mislim da ti je prerano bilo za piškenje...
Meni frendica piškila 12.dan poslije ovulacije i popiškila minus, 16.dan vadila betu i trudna
Mi se trudimo sad već dvije godine i tek sad kreće ono glavno - bolnica, strah me
Sad ćes popiškiti plus (naravno), a kaj ak to u nekom ludom filmu ipak ne uspije, kaj ti slijedi?
donatela daj pliz reci jel taj pregled stvarno tak strašan?


pa iskreno necu ti lagati reci cu ti kako je meni bilo(mada ima i manje bolnih iskustava pa se netrebas po meni ravnati..)meni je iskreno ta pretraga prohodnost jajovoda hssg bila nesto najbolinije sto sam ikada dozivila...kakvo vađenje zuba,kakvo sto.,..nista nisam mogla usporedit stim ..tim više sto meni mpo dr nikako nije uspila dohvatiti cervix i bolilo me i bolilo ,,,i za nista...kad sam vec mislila da je gotovo rekli su mi da moraju sve nanovo jer mi nemogu dohvatiti cervix da mi je rodnica preuska i preduga pa zato...pa su isli po neki drugi kateteter nemam pojma...i onda uštipnu s nekom stipaljkom...ja sam vrištala bacala se po stolu nisam mogla izdrzati...govorila sam da je dosta da nemogu više...i ništa jedva jedvice su mi dogvatili cervix i razlili tu tekucinu i vidjeli da su jajovodi prohodni i cim su mi izvadili sve instrumente i štipaljke iz mene bol je prošla...ostala sam lezati još 5 min..i išla doma imala sam laganu sukrvicu ali to je normalno,,

nemoj da te zastrasi moja prica..svaki slucaj je za sebe...cak i ako bude bolilo..da se preziviti.....cim izvade sve instrumente bol prestaje,...meni se pretraga malo oduzila jer mi nisu mogli naci cerviks pa je trajalo vise od pola sata,40min ali inace traje sama pretraga nekih 15,20min cini mi se..mislim da je pozeljno popit prije nesto za bolove ja nisam popila ništa,pitala sam u bolnici dali da popijem a oni su mi rekli da nije potrebno...mos mislit ma kakvi..tako da bolje popit nesto dok si još doma
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 10:52   #126
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
Nećeš vjerovati, taman sam sad prije sat vremena pričala s mužem o tome da bi možda otišli k njemu!
Malo smo se raspitivali i čuli da je on jedan od boljih u tome, a i povukao je sa sobom najbolju žensku zaduženu za laboratorij.
Si se možda već raspitala koliko bi vas to koštalo?
i ja sam cula za tog L. da je najbolji u Hr..ali mi nemozemo kod njega zbog fin.razloga...tako da moramo u drzavnoj bolnici se jos gubiti na klomifenima i ciljanim onda u 6om j.idem na aih a inace da imamo mogucnosti bi isli odma kod Dr.L.na ivf. pitajte za cijene na temi mpo chat..ali ja mislim da se cijene postupka krecu sa stimuliranim postupcima oko 15000kn ruke doktora su oko 10000...tako sam ja cula.....
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 11:51   #127
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
Nećeš vjerovati, taman sam sad prije sat vremena pričala s mužem o tome da bi možda otišli k njemu!
Malo smo se raspitivali i čuli da je on jedan od boljih u tome, a i povukao je sa sobom najbolju žensku zaduženu za laboratorij.
Si se možda već raspitala koliko bi vas to koštalo?
i ja sam cula za tog L. da je najbolji u Hr..ali mi nemozemo kod njega zbog fin.razloga...tako da moramo u drzavnoj bolnici se jos gubiti na klomifenima i ciljanim onda u 6om j.idem na aih a inace da imamo mogucnosti bi isli odma kod Dr.L.na ivf. pitajte za cijene na temi mpo chat..ali ja mislim da se cijene postupka krecu sa stimuliranim postupcima oko 15000kn ruke doktora su oko 10000...tako sam ja cula.....
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 14:30   #128
donatela hvala ti na iscrpnom odgovoru, tvoje iskustvo nije najljepše, ali bolje da se pripremim na gore pa ispadne bolje nego obrnuto
hvala još jednom
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 14:52   #129
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
Nećeš vjerovati, taman sam sad prije sat vremena pričala s mužem o tome da bi možda otišli k njemu!
Malo smo se raspitivali i čuli da je on jedan od boljih u tome, a i povukao je sa sobom najbolju žensku zaduženu za laboratorij.
Si se možda već raspitala koliko bi vas to koštalo?
ne znam na koga se ovo odnosi, na dr. L? i ja sam čula da je on jedan od boljih, na netu sam našla njegov broj moba i dogovorila pregled, 500kn ultrazvuk, pregled i konzultacije, samo poneseš sve nalaze koje imaš..
toliko je i u Viliju, s tim da smo naručili mm na spermiogram u 18h, došli 15 minuta ranije a dr. koja to radi otišla doma, glavno da smo mi taj dan 500km prošli... preselili su se i nije nam nitko ništa javio pa smo ih tražili po Zg ko budale, ako bi išli k njima na postupak, priznaju samo svoj spermiogram, ma koma... pljunili smo 500kn (sa ostalim troškovima, gorivo, cestarina, hrana-preko 1000kn) da bih bila gotova za 15min i stajala na ulici sa jedin A4 papirom u ruci na kojem je napisano šta još od pretraga da napravim, pa opet nazad k njemu.. ma da te ne bi...
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 18:56   #130
Nadam se da nećeš ni morati na konzultacije... vidim danas je tvoj dan za piškenje, a ti šuuutiš , joj joj
ajde pišni pa se javi, ja za to vrijeme držim figetine
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:13   #131
minus, al vještice još nema
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 16:44   #132
ćrkice citala si sto mi se događalo u vezi napada i to...i eto danas sam na 8 dpo napravila larin test i to ga nisam napravila prvom jutarnjom nego oko podne ipo i najprije nista samo jedna crtica,poslije 10min isla ponovo povirit na test i nazire se druga testna crtica,..više sjena...neznam dali je to + ili nije ali skepticna sam ful....tila sam pitati...ako neka cura zna...9.3 rano ujutro(znaci prije 10 dana)sam primila štopericu brevaticitid znaci stoperica sadrzi u sebi hormon hcg zanima me dali je moguce da mi je u organizmu ostalo još nesto od te inekcije pa mi se pokazao lazno pozitivan test....?????ponovit cu test opet sutra...pa cu vidit ali cisto me zanima nakon koliko ispari iz organizma hormon te inekcije??
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:21   #133
donatela mislim da ti brevactid nestane za max 6 dana što je tebi prošlo i ne bi crtica trebala lagati zbog toga
ajde, umrijet ću od znatiželje, čitam te odmah ujutro
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 08:31   #134
Hi ekipa!
Evo, nakon prve ture klomifena popiškila i ja jutros svoj minus.
Sad prestajem piti utrogestane, čekam m i guram dalje

A sve je bilo tako obećavajuće
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 09:31   #135
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
[/B]
pa iskreno necu ti lagati reci cu ti kako je meni bilo(mada ima i manje bolnih iskustava pa se netrebas po meni ravnati..)meni je iskreno ta pretraga prohodnost jajovoda hssg bila nesto najbolinije sto sam ikada dozivila...kakvo vađenje zuba,kakvo sto.,..nista nisam mogla usporedit stim ..tim više sto meni mpo dr nikako nije uspila dohvatiti cervix i bolilo me i bolilo ,,,i za nista...kad sam vec mislila da je gotovo rekli su mi da moraju sve nanovo jer mi nemogu dohvatiti cervix da mi je rodnica preuska i preduga pa zato...pa su isli po neki drugi kateteter nemam pojma...i onda uštipnu s nekom stipaljkom...ja sam vrištala bacala se po stolu nisam mogla izdrzati...govorila sam da je dosta da nemogu više...i ništa jedva jedvice su mi dogvatili cervix i razlili tu tekucinu i vidjeli da su jajovodi prohodni i cim su mi izvadili sve instrumente i štipaljke iz mene bol je prošla...ostala sam lezati još 5 min..i išla doma imala sam laganu sukrvicu ali to je normalno,,

nemoj da te zastrasi moja prica..svaki slucaj je za sebe...cak i ako bude bolilo..da se preziviti.....cim izvade sve instrumente bol prestaje,...meni se pretraga malo oduzila jer mi nisu mogli naci cerviks pa je trajalo vise od pola sata,40min ali inace traje sama pretraga nekih 15,20min cini mi se..mislim da je pozeljno popit prije nesto za bolove ja nisam popila ništa,pitala sam u bolnici dali da popijem a oni su mi rekli da nije potrebno...mos mislit ma kakvi..tako da bolje popit nesto dok si još doma
drage cure

mi smo pokusavali skoro 2 godine dok nismo otisli kod Dr. L. Na njegovu preporuku napravila sam hcg. Jako me je bilo strah jer sam citala da boli katastrofa. Popila sam normabel prije pregleda i uzela voltaren cepic prema preporuci ginekologa. Bolilo me 5 sekundi mozda i to kada cu poceli pustati tekucinu. Malo je nelagodno poslije pregleda jer se malo krvari i ta voda curi van. takodjer dobiju se grcevi koji lice na menstrualne. Cijeli pregled je mozda trajao nesto vise od 5 minuta. bilo je punoooo bolje nego sto sam ocekivala. ja sam se stvarno pripremila na najgore. uglavnom ja sam ostala trudna odmah u tom ciklusu nakon pretrage i to prirodnim putem. nisam isla na inseminaciju kako je bilo planirano. moja preporuka...svakako idite na hcg! drzim fige!
dinosaurica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 11:05   #136
Quote:
dinosaurica26 kaže: Pogledaj post
drage cure

mi smo pokusavali skoro 2 godine dok nismo otisli kod Dr. L. Na njegovu preporuku napravila sam hcg. Jako me je bilo strah jer sam citala da boli katastrofa. Popila sam normabel prije pregleda i uzela voltaren cepic prema preporuci ginekologa. Bolilo me 5 sekundi mozda i to kada cu poceli pustati tekucinu. Malo je nelagodno poslije pregleda jer se malo krvari i ta voda curi van. takodjer dobiju se grcevi koji lice na menstrualne. Cijeli pregled je mozda trajao nesto vise od 5 minuta. bilo je punoooo bolje nego sto sam ocekivala. ja sam se stvarno pripremila na najgore. uglavnom ja sam ostala trudna odmah u tom ciklusu nakon pretrage i to prirodnim putem. nisam isla na inseminaciju kako je bilo planirano. moja preporuka...svakako idite na hcg! drzim fige!
hssg..a ne hcg....i cestitam da ti je uspjelo odmah nakon pretrage..cula sam price i od doktora da cak i ako su jajovodi prohodni kontrastna tekucina procisti dodatno jajovode (sitne priraslice npr koje se ultrazvucno ne vide)pa neke zene znaju odmah nakon pretrage ostati trudne..eto ti si na srecu bila među tim ženama...ja nazalost nisam...meni cak nisu uljevali na toj pretrazi kontrastnu tekucinu nego fiziolosku otopinu...
i opet..svaki slucaj je za sebe i svako iskustvo je za sebe..nekom uspije iz prve nekom tek iz trece,pete,desete,ja vec imam jednog sina od 6 ipo god..prirodno je zacet iz prve sa ex-om(neplanirano cak) a sad kad zelim i drugu bebu vec vise od 3 godine neide tako da ima svakakvih prica..i svaki slucaj je poseban...

inace ja sam nakon te pretrage hssg imala 6 ciljanih odnosa od toga i klomifenskih ciljanih ali evo ni nakon toga nije uspjelo..
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 12:09   #137
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
hssg..a ne hcg....i cestitam da ti je uspjelo odmah nakon pretrage..cula sam price i od doktora da cak i ako su jajovodi prohodni kontrastna tekucina procisti dodatno jajovode (sitne priraslice npr koje se ultrazvucno ne vide)pa neke zene znaju odmah nakon pretrage ostati trudne..eto ti si na srecu bila među tim ženama...ja nazalost nisam...meni cak nisu uljevali na toj pretrazi kontrastnu tekucinu nego fiziolosku otopinu...
i opet..svaki slucaj je za sebe i svako iskustvo je za sebe..nekom uspije iz prve nekom tek iz trece,pete,desete,ja vec imam jednog sina od 6 ipo god..prirodno je zacet iz prve sa ex-om(neplanirano cak) a sad kad zelim i drugu bebu vec vise od 3 godine neide tako da ima svakakvih prica..i svaki slucaj je poseban...

inace ja sam nakon te pretrage hssg imala 6 ciljanih odnosa od toga i klomifenskih ciljanih ali evo ni nakon toga nije uspjelo..
draga i ja sam radila pretragu sa fizioloskom jer nema kontrasta u svakom slucaju ucinak je isti. svatko je zaseban slucaj naravno i kod nekih upali odmah, kod nekih malo kasnije u svakom slucaju drzim fige da ti sto prije ostanes trudna!
dinosaurica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:44   #138
curke,
evo cini se da ju vam se i ja uskoro pridruziti...zanima me jedna stvar, da li ste sve privatno kod doktora?
ja jos idem kod svog socijalnog (jedno vrijeme sam isla i kod njega privatno) i danas na uzv mi govori da sam klasicni primjer pcos i da uz endometrij od 3mm tesko da cu ostati trudna i da bi me on poslao u ST endokrinologu pa da vidimo dalje za klomifensku terapiju... (zivim u sibeniku)

pitam zbog folikulometrije, jer kod nas i kad se narucis na uzv cekas jedno 2 sata, a prglede rade samo ujutro...a ja radim samo ujutro...a pauza mi je za to malo preeekratka...ajme

koliko placate privatno?

hvala i zelim nam svima da se sto prije maknemo s ove teme
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 18:16   #139
mirna85 točno znam kako ti je jer sam bila u istoj situaciji
I onda nakon puno novaca potrošenog kod privatnika, a što je još bitnije nakon puno izgubljenog vremena sam si postavila prioritete i odlučila da me nikakav posao neće spriječiti da se javim stručnjaku
Neko vrijeme sam muljavila i sakrivala, a kad nisam više mogla, šefu sam otvoreno rekla što je na stvari i dobila njegovo puno razumijevanje za moja izostajanja ili kašnjenja na posao.
Kod mene ti je tako da sam na folikulometrijama čim ranije, prije 7 ujutro, a kad imam neki pregled usred dana uzmem dan godišnjeg ili izađem s posla pa se fer vratim i ostanem duže po potrebi.
Eto to ti je moje iskustvo, nadam se da nisam zagnjavila
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 10:43   #140
hvala ti crkica, naravno da me nisi zagnjavila

ma moji su na poslu prefleksibilni, ali isto mi je malo bed izlaziti svaki drugi dan da bi cekala na uzv po 2 sata (iako imam pauzu od sat vremena), pogotovo jer mi je mm dijagnosticirana multipla skleroza prije god dana, pa smo svako malo u zg na pretragama, bla bla...tako da izostajem s posla poprilicno...

a nisam ni sigurna da se mogu naruciti u 7-8 ujutro u bolnici, cak nisam sigurna ni za privatno...ahh

koliko placas po uzv/folikulometriji, ili to ide sve skupa nekako ili kako?
mozes i na pm

ne znam, on je bolestan, gradimo kucu, financije su nam eto zbog svega toga malo kratke, samo mi je ovo jos falilo u zivotu
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.