Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2003., 20:08   #1
Unhappy Krvna grupa djeteta

hi!
moja beba nema krvnu grupu ni moju,nit suprugovu.Sinoc sam pitala doktoricu,da li je to moguce,i ona rece da nije cula za slucaj da djete nema krvnu grupu ni jednog od roditelja.Da li je moguce da se mogu desavati takve greske prilikom unosenja tako vaznih podataka u zdravstveni karton?Ako jeste,onda je to nesto zbilja strasno!
sloboda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 20:20   #2
Re: krvna grupa

Quote:
sloboda kaže:
hi!
moja beba nema krvnu grupu ni moju,nit suprugovu.Sinoc sam pitala doktoricu,da li je to moguce,i ona rece da nije cula za slucaj da djete nema krvnu grupu ni jednog od roditelja.Da li je moguce da se mogu desavati takve greske prilikom unosenja tako vaznih podataka u zdravstveni karton?Ako jeste,onda je to nesto zbilja strasno!
Ako ste vas dvoje A odnosno B grupa, onda je beba AB grupa sto ne odgovara niti tvojoj, niti njegovoj.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 20:51   #3
Postoji mogucnost, zato nemoj se odmah bacati u bedak. Da nije mozda tvoja beba O krvna grupa??? Jer, postoji mogucnost da ako ste npr. ti i tvoj muz A ili B, svejedno, postoji mogucnost da dete bude 0 krvne grupe. Ako se dobro secam to ima veze sa kombinacijom "alela" (valjda). To ti neki biolog moze strucnije objasniti, ali to se moze dogoditi. I da, to je redje u odnosu a standardnu varijantu (da dete ima krvnz grupu jednog od roditelja) ali nije tako retka pojava da lekari za to nisu upuceni. Mislim, mi smo o tome pricali na casovima biologije u sr. skoli...
Joshimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 20:54   #4
Tako je Joshimi, moze biti i 0-krvna grupa ako su majka i otac A0xB0.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 20:59   #5
Ma da, secam se tacno rasprave na tu temu. Samo mi nije jasno kakav je to lekar koji moze da izvali da za tako nesto nikad nije cuo/la??? I da pritom radi u praksi. Uzas
Joshimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 21:03   #6
Hvala na odgovorima,bas ste mi malo olaksali muku.Naime,zbunila me doktorka koja je kategoricki tvrdila da je to nemoguce,te me jos onako usput,pocastila prijekornim pogledom...
Zaboravila sam navesti da sam ja A+,dragi mi 0-,a baby A-.Kombinacija smo zesca.
sloboda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 21:07   #7
Quote:
sloboda kaže:
Hvala na odgovorima,bas ste mi malo olaksali muku.Naime,zbunila me doktorka koja je kategoricki tvrdila da je to nemoguce,te me jos onako usput,pocastila prijekornim pogledom...
Zaboravila sam navesti da sam ja A+,dragi mi 0-,a baby A-.Kombinacija smo zesca.
Znaci ti si AA+- , a muz 00--(kao i ja), onda dobijes A0+- ili A0--, a ovo zadnje ti je beba.

Apropos doktorice, a Boze moj, ima malo rupe u znanju.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 21:13   #8
Ma nemaj brige, samo po hitno menjaj doktoricu. A mozes i sve proveriti analizama cisto da si skroz mirna
Joshimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 21:13   #9
Kod mene je mama A-, tata 0+, a brat 0-
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 21:42   #10
Joshimi,FFE,qestion mark


a onog strucnjaka naravno,mijenjam pod hitno.
sloboda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 22:13   #11
JA sam isto slicna kombinacija,ne brini samo mjenjaj doktoricu jer bi te njene rupe u znanju mogle kostat u nekoj ozbiljnijoj situaciji
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 08:13   #12
Isuse pa kak to jedna dr nezna. Za mene bi sigurno rekla da sam susjedova , jer mama je A, tata B a ja 0(pozitivna ).
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 12:50   #13
Ne mogu vjerovati da jedan liječnik može takvu glupost provaliti. Pa svatko tko je malo pazio na biologiji u srednjoj školi zna kako se prenose krvne grupe.
Postoji mogućnost ako su roditelji A0 i B0 da imaju četvoro djece i da svi imaju različite krvne grupe.
Svatko je danas liječnik.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 16:58   #14
Quote:
Nastassja kaže:
Ne mogu vjerovati da jedan liječnik može takvu glupost provaliti...
Svatko je danas liječnik.
Rade NEKI od njih i puno gore stvari, nažalost.
Dakle, nije problem u krvnoj grupi, nego u doktoru.
Mijenjaj doktora HITNO i o tom "doktoru" obavijesti što više ljudi, za njihovo dobro.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 18:30   #15


Svi do jednoga ste popljuvali takozvanu doktoricu, a meni je poprilicno tesko povjerovati da je ona to zaista i rekla. Mozda je autorica topica u ushicenju krivo cula, nesto krivo pokopcala, ili je mozda doktorica to rekla u cisto drugacijem kontekstu. A mozda ima i jos nesto sto ne znamo. Zato nije dobro nesto zakljucivati, a da se ne znaju sve okolnosti.

I molila bih autoricu da kaze da li se radi o pedijatrici, o dr. opce medicine, ili neke druge specijalnosti.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 18:42   #16
Quote:
FFE kaže:


Svi do jednoga ste popljuvali takozvanu doktoricu, a meni je poprilicno tesko povjerovati da je ona to zaista i rekla...
Zašto FFE? Zar misliš da ako ti radiš savjesno i pošteno svoj posao, da to rade svi?

Ne znam, doduše, je li ovo slučaj iz Hrvatske, ali ako jest, nije više nikakvo čudo, nažalost. Ne znam jesi li i koliko upoznata sa stanjem u zdravstvu u Hrvatskoj?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 18:46   #17
Quote:
north wind kaže:
Zašto FFE? Zar misliš da ako ti radiš savjesno i pošteno svoj posao, da to rade svi?

Ne znam, doduše, je li ovo slučaj iz Hrvatske, ali ako jest, nije više nikakvo čudo, nažalost. Ne znam jesi li i koliko upoznata sa stanjem u zdravstvu u Hrvatskoj?
Poprilicno sam upoznata sa stanjem zdravstva u HR, zato sam i napisala da mi je tesko povjerovati. Ako mislis da lijecnici izvan HR znaju puno vise i bolje, onda se gadno varas.

I da, dobro je pitanje zapravo gdje Sloboda zivi.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 18:56   #18
Quote:
FFE kaže:
Poprilicno sam upoznata sa stanjem zdravstva u HR, zato sam i napisala da mi je tesko povjerovati. Ako mislis da lijecnici izvan HR znaju puno vise i bolje, onda se gadno varas.

I da, dobro je pitanje zapravo gdje Sloboda zivi.
Ne znam šro rade liječnici izvan RH, ali znam što rade U RH. Ako i ti to isto znaš, onda je meni čudno da se ti čudiš ovom slučaju (pretpostavljenom u RH), kad se ovdje događaju i puno gore stvari za koje nitko ne odgovara.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 19:23   #19
Quote:
north wind kaže:
Ne znam šro rade liječnici izvan RH, ali znam što rade U RH. Ako i ti to isto znaš, onda je meni čudno da se ti čudiš ovom slučaju (pretpostavljenom u RH), kad se ovdje događaju i puno gore stvari za koje nitko ne odgovara.
Draga NW, ti upravo ne znas kakve se grozne stvari dogadjaju izvan HR, pa mislis da je u HR nesto najgore. Sto reci kada u jednoj od najrazvijenijih zemalja svijeta covjeku amputiraju nogu samo zato jer je to jeftinije.

I ovo s KG nema veze s razvijenoscu zdravstvenoga sustava, vec prije svega s osobom, ako je ona to zaista i rekla.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 19:38   #20
Quote:
FFE kaže:
Draga NW, ti upravo ne znas kakve se grozne stvari dogadjaju izvan HR, pa mislis da je u HR nesto najgore. Sto reci kada u jednoj od najrazvijenijih zemalja svijeta covjeku amputiraju nogu samo zato jer je to jeftinije.

I ovo s KG nema veze s razvijenoscu zdravstvenoga sustava, vec prije svega s osobom, ako je ona to zaista i rekla.
Draga FFE, da, ja sam već REKLA da NE ZNAM kako liječnici rade izvan RH, ali ZNAM kako rade ovdje. Ne mislim da je to najgore na svijetu, nego da je toliko loše i grozno da mi navedeni primjer iz topica uopće nije čudan, u usporedbi s nekim drugim primjerima u HR. I ovakav kojeg ti navodiš također spada u svakodnevnu hrvatsku praksu. Ovdje se čak događa da ne samo da ljudi umiru iz koristoljublja, nego i iz pukog neznanja, nemara, nekompetencije, pa čak i zlobe.

Dakle, to što je ovdje loše, a nagdje drugdje možda još i gore, ne opravdava ovo loše ovdje.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.