Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2014., 12:52   #61
poslikala sam grešku (prtscn) koju mi javlja aplikacija kada poželim potpisati obrazac, popunila upitnik sa svojim info, vremenom greške, i poskidala po njimhovim uputama informacije koje imam u kompu- ne znam ni sama točno što. i sad čekam odgovor kako bih napokon poslala. eto. brojim sitnooooooo...do isteka za slanje obrasca. ima netko kome je uspjelo predati taj f....zort?
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 13:06   #62
Quote:
bubamara1205 kaže: Pogledaj post
poslikala sam grešku (prtscn) koju mi javlja aplikacija kada poželim potpisati obrazac, popunila upitnik sa svojim info, vremenom greške, i poskidala po njimhovim uputama informacije koje imam u kompu- ne znam ni sama točno što. i sad čekam odgovor kako bih napokon poslala. eto. brojim sitnooooooo...do isteka za slanje obrasca. ima netko kome je uspjelo predati taj f....zort?
Nisi jedina, ja imam gresku jer ne vidim obrazac, poslao upit, tetka sa hepldeska kaze zurno mi rjesavaju problem
Inace obracunao sam trosarinu, iznosi ni manje ni vise nego 1,30 kn
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 13:34   #63
Quote:
bubamara1205 kaže: Pogledaj post
poslikala sam grešku (prtscn) koju mi javlja aplikacija kada poželim potpisati obrazac, popunila upitnik sa svojim info, vremenom greške, i poskidala po njimhovim uputama informacije koje imam u kompu- ne znam ni sama točno što. i sad čekam odgovor kako bih napokon poslala. eto. brojim sitnooooooo...do isteka za slanje obrasca. ima netko kome je uspjelo predati taj f....zort?
Ja uspio

Inače, obavijest od helpdeska vjerojatno nećeš dobiti, samo će nekim čudom proraditi

I mala napomena - ne znam da li ste primjetili, ali prvi ogledni primjerak z-orta za 06.03. je pogrešan, te je na webu objavljen novi.

I ovaj drugi za 11.03. ima grešku u prenošenju količina na z-ort obrazac.
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 14:34   #64
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
onda mi nisu odradili učitavanje punomoći



trebaš opet nešto registrirati , i u tu učitaš drugi certifikat
zna li itko kronologiju, gdje treba drugi certifkat učitati i kad i kako se zove taj certifikat i od kuda ću ga skinuti ?

što drugo trebam registrirati. U administraciji ili ?

i dalje samo mene učitava i ne potvrđuje ništa, a prošla su 35 sati od kada su mene prihvatili.
Dianaedis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 15:13   #65
Quote:
Dianaedis kaže: Pogledaj post
zna li itko kronologiju, gdje treba drugi certifkat učitati i kad i kako se zove taj certifikat i od kuda ću ga skinuti ?

što drugo trebam registrirati. U administraciji ili ?

i dalje samo mene učitava i ne potvrđuje ništa, a prošla su 35 sati od kada su mene prihvatili.
Administrator: xxxxxx
APLIKACIJA ZA ADMINISTRACIJU KORISNIKA G2B USLUGA/
APPLICATION FOR ADMINISTRATION G2B SERVICE USERS


registracija korisničkog računa za pravne osobe/User account registration for legal person

Aplikativni pristupni certifikat/Application access certificate pa na upload cert. RDC i dodaj :

ako je to to za dodavanje drugog certifikata nikakav certifikat mi ne prihvaća a sve sam izvezla iz IE alati cert. Samo na onaj prvi javlja da već postoji u sustavu ??
Dianaedis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 15:59   #66
Quote:
Dianaedis kaže: Pogledaj post
Administrator: xxxxxx
APLIKACIJA ZA ADMINISTRACIJU KORISNIKA G2B USLUGA/
APPLICATION FOR ADMINISTRATION G2B SERVICE USERS


registracija korisničkog računa za pravne osobe/User account registration for legal person

Aplikativni pristupni certifikat/Application access certificate pa na upload cert. RDC i dodaj :

ako je to to za dodavanje drugog certifikata nikakav certifikat mi ne prihvaća a sve sam izvezla iz IE alati cert. Samo na onaj prvi javlja da već postoji u sustavu ??
Ne znam gdje si, ali idemo ovako:
- otvoriš administraciju
- pod "zaposlenici" bi trebalo biti tvoje ime, i odabereš "uredi"
- označiš sustav e-Trošarine
- ispod toga imaš polje za dva certifikata, lijevi bi trebao biti popunjen, a u desno polje učitaš učitaš onaj drugi certifikat
- pod "uloge" odeš na "dodaj ulogu" i odabareš "korisnik e-trošarine"
- potvrdiš i to je to. preostaje ti čekati da se sustavi sinkroniziraju, tj. pod ulogom korisnik e-trošarine ti treba pisati "sinkronizirana" i tad možeš pristupiti aplikaciji e-trošarina.
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 16:43   #67
Quote:
filiptg kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje si, ali idemo ovako:
- otvoriš administraciju
- pod "zaposlenici" bi trebalo biti tvoje ime, i odabereš "uredi"
- označiš sustav e-Trošarine
- ispod toga imaš polje za dva certifikata, lijevi bi trebao biti popunjen, a u desno polje učitaš učitaš onaj drugi certifikat
- pod "uloge" odeš na "dodaj ulogu" i odabareš "korisnik e-trošarine"
- potvrdiš i to je to. preostaje ti čekati da se sustavi sinkroniziraju, tj. pod ulogom korisnik e-trošarine ti treba pisati "sinkronizirana" i tad možeš pristupiti aplikaciji e-trošarina.
hvala ti puno Filipe. Da, desno polje je bilo prazno i sad sam napravila kako si rekao i sve mi je prihvatilo. izišla sam van i ušla u opciju e-trošarine, prihvatio mi cert. log i nakon toga opet mi javi: zabranjen pristup.

Jel opet treba proći neko vrijeme?

I je li trebam uopće u G2B servisu prijavljivati gospodarsvenike ili je njihov status samo u e- trošarinama?
Dianaedis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 17:02   #68
e sad me je pustilo u e- trošarine i na popisu mi fali jedan klijent, a javljeno mi jučer da je registriran.

HVALA TI
Dianaedis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 17:14   #69
evo i mene opet.

trebala sam nešto petljati po javi u control panelu, upisati adresu bla,bla truć i onda više nisam dobivala nikakva upozorenja pri potpisu obrazca.

zašto?

e, zato jer se gumb za potpis zamagli i ne radi ništa. obrazac nije poslan, nema ga ni u arhivi.

tak da opet čekam odgovor od helpdeska.

mamicu mu....
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 17:30   #70
Quote:
bubamara1205 kaže: Pogledaj post
evo i mene opet.

trebala sam nešto petljati po javi u control panelu, upisati adresu bla,bla truć i onda više nisam dobivala nikakva upozorenja pri potpisu obrazca.

zašto?

e, zato jer se gumb za potpis zamagli i ne radi ništa. obrazac nije poslan, nema ga ni u arhivi.

tak da opet čekam odgovor od helpdeska.

mamicu mu....

na svakoj stepenici muka ...kod zorta traži mi trošarinski broj, a moji klijenti to nemaju. kako se dolazi do toga?
Dianaedis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 19:58   #71
Quote:
Dianaedis kaže: Pogledaj post

na svakoj stepenici muka ...kod zorta traži mi trošarinski broj, a moji klijenti to nemaju. kako se dolazi do toga?
Negdje u silnim upustvima sam pročitala da taj broj ne treba upisati (nije obvezan elemenat) i bez toga sam poslala. Ispisalo mi poruku da je status obrasca prihvaćen. Ne razumijem da li to znači da je to sve u redu ili trebam dobiti neku potvrdu koji bih si mogla isprintati? Tj što mi služi kao dokazni materijal da sam sve obavila kod slanja obrasca?
leola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 21:35   #72
Obveznici trošarina

Molim vas za pomoć ! Tko je sve obveznik plaćanja tih trošarina? Jel to prije EU isto postojalo i za koga? HVALA
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 22:18   #73
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć ! Tko je sve obveznik plaćanja tih trošarina? Jel to prije EU isto postojalo i za koga? HVALA
konkretno svi trgovci koji imaju u prodaji cigarete. Za ostale ne znam. Možda netko drugi zna više. to je se poklopilo sa ulaskom u €U, al je Linićeva inovacija.
Dianaedis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 22:33   #74
Quote:
Dianaedis kaže: Pogledaj post
konkretno svi trgovci koji imaju u prodaji cigarete. Za ostale ne znam. Možda netko drugi zna više. to je se poklopilo sa ulaskom u €U, al je Linićeva inovacija.
Kafici i restorani koji prodaju cigarete
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 08:01   #75
Quote:
MDamir kaže: Pogledaj post
Kafici i restorani koji prodaju cigarete
Ako nismo dosada ništa poduzimali? Meni ovo prvi glas ...
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 10:15   #76
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Ako nismo dosada ništa poduzimali? Meni ovo prvi glas ...
Prijaviti ih u trošarinske obveznike i odraditi 2014 tj. nove trošarine-zort sa 06.03. i povećenje maloprodajnih cijena 10.03.2014.
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 10:40   #77
Quote:
filiptg kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje si, ali idemo ovako:
- otvoriš administraciju
- pod "zaposlenici" bi trebalo biti tvoje ime, i odabereš "uredi"
- označiš sustav e-Trošarine
- ispod toga imaš polje za dva certifikata, lijevi bi trebao biti popunjen, a u desno polje učitaš učitaš onaj drugi certifikat
- pod "uloge" odeš na "dodaj ulogu" i odabareš "korisnik e-trošarine"
- potvrdiš i to je to. preostaje ti čekati da se sustavi sinkroniziraju, tj. pod ulogom korisnik e-trošarine ti treba pisati "sinkronizirana" i tad možeš pristupiti aplikaciji e-trošarina.
Hvala na pomoći...Vjerujem da ste svojim jasnim uputama pomogli i drugima koji su odlučili pomoć potražiti na forumu, kao i meni... jer upute na stranici Carine su pisane za programere, a ne knjigovođe...
snjezana1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 10:41   #78
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Ako nismo dosada ništa poduzimali? Meni ovo prvi glas ...
PUR obrazac je za priiavu (trgovci i ugostitelji koje drže cigarete radi maloprodaje), po ispostavama. za obrtnike je bila malo drugačija procedura, odnosno, osim u svoju ispostavu, morala sam slati i u zagreb papire ispočetka. finin certifikat, punomoći za stranke.

šta znači ovo sad:


Prema Uredbi o visini trošarine na cigarete,sitno rezani duhan i ostali duhan za pušenje minimalna trošarina na cigarete iznosi 598,50 kn za
1000 komada cigareta odnosno 11,97 kn po paketiću za 20 kom cigareta, što odgovara MPC od 21,00 kn po paketiću.
Minimalna trošarina po paketiću od 25 kom cigareta iznosi 14,9625 kn
Minimalna trošarina po paketiću od 24 kom cigareta iznosi 14,364 kn
Sukladno navedenom minimalne trošarine po paketićima iskazane su u tabelarnom prikazu.



ako na zalihi imam samo york, naprimjer.

ne šaljem ništa?

šaljem s nulama?

šta radim?
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 10:46   #79
Quote:
filiptg kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje si, ali idemo ovako:
- otvoriš administraciju
- pod "zaposlenici" bi trebalo biti tvoje ime, i odabereš "uredi"
- označiš sustav e-Trošarine
- ispod toga imaš polje za dva certifikata, lijevi bi trebao biti popunjen, a u desno polje učitaš učitaš onaj drugi certifikat
- pod "uloge" odeš na "dodaj ulogu" i odabareš "korisnik e-trošarine"
- potvrdiš i to je to. preostaje ti čekati da se sustavi sinkroniziraju, tj. pod ulogom korisnik e-trošarine ti treba pisati "sinkronizirana" i tad možeš pristupiti aplikaciji e-trošarina.
Hvala na pomoći...Vjerujem da ste svojim jasnim uputama pomogli i drugima koji su odlučili pomoć potražiti na forumu, kao i meni... jer upute na stranici Carine su pisane za programere, a ne knjigovođe...
snjezana1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 16:31   #80
Quote:
snjezana1967 kaže: Pogledaj post
Hvala na pomoći...Vjerujem da ste svojim jasnim uputama pomogli i drugima koji su odlučili pomoć potražiti na forumu, kao i meni... jer upute na stranici Carine su pisane za programere, a ne knjigovođe...
Nevjerojatna misija

Klijent mi je sve napravio, jutros je bio ponovno u podružnici da provjeri status, jel sve u redu, potvrdili su mu da bi trebalo biti sve u redu za registraciju, međutim u listi ponuđenih opunomoćitelja imam sve osim njega. Nitko mi ne odgovara s podrške helpdesk na upit u čem je zapelo.

Što mi je činiti ?
Dianaedis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.