Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2014., 19:51   #81
dva puta me izbacilo i vratilo na početak u popunjavanju zort-a..

treći put uspijem napraviti tabelu ukupno 152 stavke.

ne ragira na pošalji, vjerojatno se ohladio certifikat. ...suludo je što uopće nema opcije pohrani da se može pozvati ponovno. zna li itko lijek?

da idem u manjim brojem stavki ( u dijelovima ) i da li je to uopće dopustivo?
Dianaedis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:45   #82
Jel mozemo ispocetka... Da li ja moram prijaviti svoj knjigovodstveni obrt kao trosarinskog obveznika da bih mogla podnesti ZORP za svoje klijente (kafici)? Njihovu punomoc vec imam i kada idem na prijavu gosp subjekta prihvati mi
Fina certifikat (prema Filipovoj uputi, hvala puno!), ali mi javlja " Barem jedan klijentski cerifikat nije vezan za gospodarstvenika. " I sta sad
flicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 08:30   #83
Dobila sam upravo neslužbenu informaciju da je rok za e-predaju ZORT-a za predaju produžen na cijeli drugi tjedan. Na njihovoj stranici ništa ne piše,ali tako su mojoj stranci rekli na carini danas ujutro,pa me odmah obavijestio. Provjerite si to forumaši da možete lakše disati još tjedan dana.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 09:12   #84
ZORT

Molim vas jaaaaako mi je hitno.. Šta trebam kao knjig servis za svoje klijente napraviti ili poslati da bi mogli za njih slati ZORT obrazac?
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 09:18   #85
Evo samo da pozdravim napaceni narod i da podjelim svoje mukotrpno iskustvo oko "e" sustava carine.
Naime, nakon dugog i bolnog procesa registriranja, te nemogucnosti pristupa aplikaciji, gospoda se odlucuju objaviti postupak i to prvo postupak podesavanja Java appleta, koji nije puno pomogao, jer i nakon toga se nismo mogli ulogirati, uspijeli smo stupiti u kontakt sa jednom djelatnicom koja nam je puno pomogla, jer drugi koje smo kontaktirali su bili toliko bezobrazni i toliko su se postavljali iznad nas obicnih ljudi da je to strano. U glavnom od te gospođe dobili smo mail sa glavnim uputama koje su ukljucivale administraciju gospodarstvenika ( tu je bio kljucni dio jer administratoru nismo dodjelili e-trosarinu i nismo ucitali potpisni certifikat kojega je prethodno trebalo eksportitati) i nakon sinkronizacije uspjeli smo pristupiti upisu ZORT obrasca.
E majko moja koja muka je tek sad uslijedila, naime ocekivali smo pojednostavljeni postupak, ali ne, i to su zakomplicirai do bola.
Kako smo prethodno po pomocnom obrascu - primjeru, ispunili tablicu, ocekivali smo jedako takvu tabelu u digitalnom obrascu, kad ono sipak....
Kliknem kucicu sa markom cigarete, a ti vidis samo prvi dio naslova, muko moja, ajde kad predjes misem preko pa se otvori puni naziv, reko dobro, e sad rucno upisi broj paketića, razliku trosarine, pa zar nisu mogli sa danasnjim znanjem u programiranju napraviti nesto bolje i glupom, informaticki toliko nepotkovanm covjeku bolju aplikaciju, ma ja znam da jesu, ali ocito opet je pare pobrao netko po tetku i stricu, a ne po znanju...
Ali to nije sve, unesemo mi tako 15-ak artikala kad odjedanoput blank..
...isteklo vrijeme za prikaz stranice... WTF klikni refresh ono ga vrati i odmah redirecta na stranicu HUP-a, ma ljudi moji pa to je bila muka.
Ugasim IE, i pokrenem Chrome i naravno u jednom trenutku sam se cak i ponadao da ce ostati spremljeno sve sto smo do tada unijeli, ali JOK.
U glavnom od ko zna kojega puta jedva unijeli 30ak artikala za sto nam je trebalo puni sta i pol vremena, i da stvar bude bolja, dvije marke cigareta nije bilo na popisu i to je Ronhill gold wave i ronhil black wave, ali smo odabrali po cijeni prvi isti i ubacili njega tako da je i ta razlika u trosarini obracunata...
Suma sumarum osobno bih uplatio tih 200 kn razlike u trosarini pa i dva put vise samo da netrebam cackati po toj hebenoj aplikaciji i nadam se da netko od hebenih administratora ce ovo procitati pa mozda i promjeniti nesto u buducem radu jer to bi trebalo olaksati nam posao, a ne obratno...

E da, HELP DESK, ma udri me tim istim stolom po glavi, umjesto sto sam hebenih tri sata zvao i zvao i zvao, i pisao mailove, i zvao,....
koja pokora
blazze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 10:45   #86
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Molim vas jaaaaako mi je hitno.. Šta trebam kao knjig servis za svoje klijente napraviti ili poslati da bi mogli za njih slati ZORT obrazac?
evo neki hodogram po sjećanju:

1. trebaš se registrirati u g2b na carini
2. imenovati administratora i učitati jedan od finih certifikata
3. printati to što si online popunjavala , potpisati i pečatirati iako nema predviđenog mjesta za potpis i pečat i faxirati na 01/6511889
4. kad dobiješ potvrdni mail napraviti "administraciju korisnika" - ponovo istoj osobi dodijeliti ovlasti za e-trošarine ii učitati drugi finin certifikat
5. popuniti punomoć (tvoj klijent tebi daje punomoć za e-carinu) i predati nadležnom carinskom uredu
6. srediti javu prema najnovijim uputama sa carina.hr


Quote:
blazze kaže: Pogledaj post

E da, HELP DESK, ma udri me tim istim stolom po glavi, umjesto sto sam hebenih tri sata zvao i zvao i zvao, i pisao mailove, i zvao,....
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 10:56   #87
popunjavanje punomoći ?

dakle, upute za popunjavanje punomoći kažu u dijelu za opunomoćenika

Quote:
Za opunomoćenika se navodi:

ime i prezime korisnika digitalnog certifikata te njegov OIB
 naziv poslovnog subjekta na koji je izdan digitalni certifikat te OIB tog poslovnog subjekta
 poslovna adresa poslovnog subjekta
 kontakt broj (telefon ili mobitel)
 e-mail


ali u tablici punomoći nema mjesta za ovo boldano

što ste vi upisivali?
proširivali tablicu?
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 13:09   #88
Quote:
blazze kaže: Pogledaj post
Evo samo da pozdravim napaceni narod i da podjelim svoje mukotrpno iskustvo oko "e" sustava carine.
Naime, nakon dugog i bolnog procesa registriranja, te nemogucnosti pristupa aplikaciji, gospoda se odlucuju objaviti postupak i to prvo postupak podesavanja Java appleta, koji nije puno pomogao, jer i nakon toga se nismo mogli ulogirati, uspijeli smo stupiti u kontakt sa jednom djelatnicom koja nam je puno pomogla, jer drugi koje smo kontaktirali su bili toliko bezobrazni i toliko su se postavljali iznad nas obicnih ljudi da je to strano. U glavnom od te gospođe dobili smo mail sa glavnim uputama koje su ukljucivale administraciju gospodarstvenika ( tu je bio kljucni dio jer administratoru nismo dodjelili e-trosarinu i nismo ucitali potpisni certifikat kojega je prethodno trebalo eksportitati) i nakon sinkronizacije uspjeli smo pristupiti upisu ZORT obrasca.
E majko moja koja muka je tek sad uslijedila, naime ocekivali smo pojednostavljeni postupak, ali ne, i to su zakomplicirai do bola.
Kako smo prethodno po pomocnom obrascu - primjeru, ispunili tablicu, ocekivali smo jedako takvu tabelu u digitalnom obrascu, kad ono sipak....
Kliknem kucicu sa markom cigarete, a ti vidis samo prvi dio naslova, muko moja, ajde kad predjes misem preko pa se otvori puni naziv, reko dobro, e sad rucno upisi broj paketića, razliku trosarine, pa zar nisu mogli sa danasnjim znanjem u programiranju napraviti nesto bolje i glupom, informaticki toliko nepotkovanm covjeku bolju aplikaciju, ma ja znam da jesu, ali ocito opet je pare pobrao netko po tetku i stricu, a ne po znanju...
Ali to nije sve, unesemo mi tako 15-ak artikala kad odjedanoput blank..
...isteklo vrijeme za prikaz stranice... WTF klikni refresh ono ga vrati i odmah redirecta na stranicu HUP-a, ma ljudi moji pa to je bila muka.
Ugasim IE, i pokrenem Chrome i naravno u jednom trenutku sam se cak i ponadao da ce ostati spremljeno sve sto smo do tada unijeli, ali JOK.
U glavnom od ko zna kojega puta jedva unijeli 30ak artikala za sto nam je trebalo puni sta i pol vremena, i da stvar bude bolja, dvije marke cigareta nije bilo na popisu i to je Ronhill gold wave i ronhil black wave, ali smo odabrali po cijeni prvi isti i ubacili njega tako da je i ta razlika u trosarini obracunata...
Suma sumarum osobno bih uplatio tih 200 kn razlike u trosarini pa i dva put vise samo da netrebam cackati po toj hebenoj aplikaciji i nadam se da netko od hebenih administratora ce ovo procitati pa mozda i promjeniti nesto u buducem radu jer to bi trebalo olaksati nam posao, a ne obratno...

E da, HELP DESK, ma udri me tim istim stolom po glavi, umjesto sto sam hebenih tri sata zvao i zvao i zvao, i pisao mailove, i zvao,....
koja pokora
Aplikacija je grozno loše napravljena....u samom izborniku se ne mogu naći svi ronhilli...ronhill gold wave i ronhill black wave su na kraju izbornika, šifra oko 7290..čini mi se - šifarnik, naravno, nije po abecedi nego po njihovoj internoj šifri cigareta (nove vrste cigareta su pri kraju izbornika...)
snjezana1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 14:02   #89
Thumbs down Loše do bola

Najgore napravljena aplikacija u hrvatskom e-sustavu.

Brzina unosa koma, pristup koma, fleksibilnost koma, stabilnost koma, nema učitavnaja XML datoteke, nema mogućnosti snimanja obrazca.


Sukus cijele Hrvatske zakon te na nešto obvezuje, a oni koji to trebaju omogućiti to rade traljavo, šlampavo, katastrofa....
vrtuljak2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 14:06   #90
blazze, imam identično iskustvo kao i ti. čak i uspijem unijeti zalihe, ali onda kod slanja samo sve stane i ništa. na helpdesk stalno šaljem upite. podesila sam i javu i sve....nadam se da je zaista kao što je rekla konto 12345, pa da će nas čekati još jedan tjedan sa slanjem jer ovo je ajbok.
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 14:26   #91
Slučajno sam naletio na ovu temu na forumu,i čitam pa se bar tješim da nije jedino meni ova zbrka sa tim obrascima stvorila pomutnju.
Jednostavno je fascinantno kolika količina nesposobnih ljudi u toj carini radi. Nitko ništa nezna,ali će uredno znati naplatiti kazne za nepravodobno predane obrasce,ili nepravilno popunjene.
Vidio sam da je stranicu prije jedan korisnik/korisnica foruma napisao/la da je produžen rok predaje još idući tjedan...
Dali je to istina,iako je navodno neslužbena informacija?
Dado1988zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 14:29   #92
Ja sam zapeo na ovom dijelu...
Kada na G2B unosim podatke,izbacuje...
Gospodarstvenik nema ispravan status! Provjerite status gospodarstvenika u registrima: OIB registar, Registar obrtnika, Registar OPG.
Naime,radi se o obrtu,imamo izdan certifikat od fine(od strane ZGB,i ugovoren je usluga e-carine).
Jedina stranka za koju moramo predavati taj obrazac nam je potpisala punomoć ( radi se o d.o.o.), i predali smo ga u srijedu u carinu (na Jankomiru). Dali mi kao računovodstveni servis (obrt) moramo još šta predavati u carinu?
Dado1988zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 15:39   #93
Quote:
Dado1988zg kaže: Pogledaj post
Ja sam zapeo na ovom dijelu...
Kada na G2B unosim podatke,izbacuje...
Gospodarstvenik nema ispravan status! Provjerite status gospodarstvenika u registrima: OIB registar, Registar obrtnika, Registar OPG.
Naime,radi se o obrtu,imamo izdan certifikat od fine(od strane ZGB,i ugovoren je usluga e-carine).
Jedina stranka za koju moramo predavati taj obrazac nam je potpisala punomoć ( radi se o d.o.o.), i predali smo ga u srijedu u carinu (na Jankomiru). Dali mi kao računovodstveni servis (obrt) moramo još šta predavati u carinu?
U G2B servisu upisuješ samo sebe i obrt kao korisnika certifikata.


Z-Ort obrazac


tko je ono programirao ljudi moji... na kraju sam razbijala 152 stavki na 4 obrasca. Ovo je smišljeni besmisao. Niti ima opcije pohrani, niti izvezi. Meni čak nije ni sabrao kako treba, nešto je progutao i zbrajao nevidljivo. Ako klijenti meni mailaju u excelu bi li bilo jednostavnije da se povuče samo taj obrazac. Za nevjerovati kako su cjelokupan sustav lakrdijski napravili.

i nakon svega poslanog i ovjerenog opet ne vidim da je zaprimljen taj obrazac.

Zadnje uređivanje Dianaedis : 14.03.2014. at 16:13.
Dianaedis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 16:07   #94
Quote:
blazze kaže: Pogledaj post
Evo samo da pozdravim napaceni narod i da podjelim svoje mukotrpno iskustvo oko "e" sustava carine.
Naime, nakon dugog i bolnog procesa registriranja, te nemogucnosti pristupa aplikaciji, gospoda se odlucuju objaviti postupak i to prvo postupak podesavanja Java appleta, koji nije puno pomogao, jer i nakon toga se nismo mogli ulogirati, uspijeli smo stupiti u kontakt sa jednom djelatnicom koja nam je puno pomogla, jer drugi koje smo kontaktirali su bili toliko bezobrazni i toliko su se postavljali iznad nas obicnih ljudi da je to strano. U glavnom od te gospođe dobili smo mail sa glavnim uputama koje su ukljucivale administraciju gospodarstvenika ( tu je bio kljucni dio jer administratoru nismo dodjelili e-trosarinu i nismo ucitali potpisni certifikat kojega je prethodno trebalo eksportitati) i nakon sinkronizacije uspjeli smo pristupiti upisu ZORT obrasca.
E majko moja koja muka je tek sad uslijedila, naime ocekivali smo pojednostavljeni postupak, ali ne, i to su zakomplicirai do bola.
Kako smo prethodno po pomocnom obrascu - primjeru, ispunili tablicu, ocekivali smo jedako takvu tabelu u digitalnom obrascu, kad ono sipak....
Kliknem kucicu sa markom cigarete, a ti vidis samo prvi dio naslova, muko moja, ajde kad predjes misem preko pa se otvori puni naziv, reko dobro, e sad rucno upisi broj paketića, razliku trosarine, pa zar nisu mogli sa danasnjim znanjem u programiranju napraviti nesto bolje i glupom, informaticki toliko nepotkovanm covjeku bolju aplikaciju, ma ja znam da jesu, ali ocito opet je pare pobrao netko po tetku i stricu, a ne po znanju...
Ali to nije sve, unesemo mi tako 15-ak artikala kad odjedanoput blank..
...isteklo vrijeme za prikaz stranice... WTF klikni refresh ono ga vrati i odmah redirecta na stranicu HUP-a, ma ljudi moji pa to je bila muka.
Ugasim IE, i pokrenem Chrome i naravno u jednom trenutku sam se cak i ponadao da ce ostati spremljeno sve sto smo do tada unijeli, ali JOK.
U glavnom od ko zna kojega puta jedva unijeli 30ak artikala za sto nam je trebalo puni sta i pol vremena, i da stvar bude bolja, dvije marke cigareta nije bilo na popisu i to je Ronhill gold wave i ronhil black wave, ali smo odabrali po cijeni prvi isti i ubacili njega tako da je i ta razlika u trosarini obracunata...
Suma sumarum osobno bih uplatio tih 200 kn razlike u trosarini pa i dva put vise samo da netrebam cackati po toj hebenoj aplikaciji i nadam se da netko od hebenih administratora ce ovo procitati pa mozda i promjeniti nesto u buducem radu jer to bi trebalo olaksati nam posao, a ne obratno...

E da, HELP DESK, ma udri me tim istim stolom po glavi, umjesto sto sam hebenih tri sata zvao i zvao i zvao, i pisao mailove, i zvao,....
koja pokora

Kao knjigovođa koja je to isto morala odraditi slažem se sa svim navedenim. ne samo da to ne mogu strankama naplatiti, nego bih nekome čak i platila te trošarine samo da ne moram prolaziti taj jad i bjedu od aplikacije koje bi valjda danas mogao napraviti i današnji osnovnoškolac.
leola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 16:24   #95
pozdrav,

mučim se ko i svi vi s trošarinama već danima..
na koraku sam da sam dobila njihov mail o registraciji i prihvaćenom certifikatu, no kod pokušavanja ulaska u administraciju javlja mi se greška
An attempt to authenticate with a client certifikate failed. A valid client certificate is required to make this connection.
Nakon par sati konačno sam dobila odgovor s helpdeska da na moje ime nedostaje potpisni certifikat!!
koliko sam ja shvatila taj drugi certifikat se treba učitati kad se uđe u administraciju u koju ja ne mogu? ili griješim? pls help
bobo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 17:22   #96
Quote:
bobo24 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

mučim se ko i svi vi s trošarinama već danima..
na koraku sam da sam dobila njihov mail o registraciji i prihvaćenom certifikatu, no kod pokušavanja ulaska u administraciju javlja mi se greška
An attempt to authenticate with a client certifikate failed. A valid client certificate is required to make this connection.
Nakon par sati konačno sam dobila odgovor s helpdeska da na moje ime nedostaje potpisni certifikat!!
koliko sam ja shvatila taj drugi certifikat se treba učitati kad se uđe u administraciju u koju ja ne mogu? ili griješim? pls help
Ne griješiš - administracija ne ovisi o potpisnom certifikatu.

Probaj u drugom browseru (uglavnom radi samo u Internet exploreru), adresu e-carine stavi u "trusted sites" u internet exploreru i u javi u "exception list", a i finin root certifikat moraš imati u javi - vidi http://www.carina.hr/Novosti/Novosti...Mt4Mm9mQ%3d%3d
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 17:28   #97
Quote:
Dado1988zg kaže: Pogledaj post
Ja sam zapeo na ovom dijelu...
Kada na G2B unosim podatke,izbacuje...
Gospodarstvenik nema ispravan status! Provjerite status gospodarstvenika u registrima: OIB registar, Registar obrtnika, Registar OPG.
Naime,radi se o obrtu,imamo izdan certifikat od fine(od strane ZGB,i ugovoren je usluga e-carine).
Jedina stranka za koju moramo predavati taj obrazac nam je potpisala punomoć ( radi se o d.o.o.), i predali smo ga u srijedu u carinu (na Jankomiru). Dali mi kao računovodstveni servis (obrt) moramo još šta predavati u carinu?

P: „Gospodarstvenik nema ispravan status! „ - Greška prilikom prijave trgovačkog obrta za elektroničko poslovanje?

O: U slučaju kada se trgovačkom obrtu prilikom prijave za elektroničko poslovanje s Carinskom upravom pojavi greška: „Gospodarstvenik nema ispravan status! Provjerite status gospodarstvenika u registrima: OIB registar, registar obrtnika, registar OPG-a“ potrebno je upisati trgovački obrt u Registar carinskih obveznika. Za upis trgovačkog obrta u registar carinskih obveznika potrebno je dostaviti:
• Zadnje rješenje o obrtu ovjereno kod javnog bilježnika
• Preslik Ugovora s bankom o platnom prometu u zemlji
• Preslik kartona deponiranih potpisa
• Preslik obrtnice
• Zahtjev kojim se traži upis u registar u kojem je potrebno navesti:
o Ime i prezime poreznog obveznika
o JMBG poreznog obveznika
o OIB
o Šifru djelatnosti
o Datum izdavanja rješenja o obrtu
o Žiro-račun
o Matični broj obrta
o Potpis i pečat podnosioca zahtjeva

Navedene dokumente dostaviti osobno ili poštom, na adresu:

Carinska uprava
Sektor za informacijski sustav
Alexandera von Humboldta 4a
10 000 Zagreb

Mi smo obrt, sami za sebe predajemo Z-ORT, morali smo se kao obrtnici upisati u registar carinskih obveznika. Mislim da sam na stranicama carine vidjela da sada treba slati faxom sve ove dokumente, Mi smo nosili direktno u carinu.
snjezana1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 18:13   #98
Quote:
snjezana1967 kaže: Pogledaj post
P: „Gospodarstvenik nema ispravan status! „ - Greška prilikom prijave trgovačkog obrta za elektroničko poslovanje?

O: U slučaju kada se trgovačkom obrtu prilikom prijave za elektroničko poslovanje s Carinskom upravom pojavi greška: „Gospodarstvenik nema ispravan status! Provjerite status gospodarstvenika u registrima: OIB registar, registar obrtnika, registar OPG-a“ potrebno je upisati trgovački obrt u Registar carinskih obveznika. Za upis trgovačkog obrta u registar carinskih obveznika potrebno je dostaviti:
• Zadnje rješenje o obrtu ovjereno kod javnog bilježnika
• Preslik Ugovora s bankom o platnom prometu u zemlji
• Preslik kartona deponiranih potpisa
• Preslik obrtnice
• Zahtjev kojim se traži upis u registar u kojem je potrebno navesti:
o Ime i prezime poreznog obveznika
o JMBG poreznog obveznika
o OIB
o Šifru djelatnosti
o Datum izdavanja rješenja o obrtu
o Žiro-račun
o Matični broj obrta
o Potpis i pečat podnosioca zahtjeva

Navedene dokumente dostaviti osobno ili poštom, na adresu:

Carinska uprava
Sektor za informacijski sustav
Alexandera von Humboldta 4a
10 000 Zagreb

Mi smo obrt, sami za sebe predajemo Z-ORT, morali smo se kao obrtnici upisati u registar carinskih obveznika. Mislim da sam na stranicama carine vidjela da sada treba slati faxom sve ove dokumente, Mi smo nosili direktno u carinu.
po meni ovo nema smisla ako to radi knjigovodstveni servis odnosno obrt, a upravo se oni moraju registrirat kako bi mogli za klijente slati zort obrasce...
mozda grijesim
blazze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 18:50   #99
Quote:
blazze kaže: Pogledaj post
po meni ovo nema smisla ako to radi knjigovodstveni servis odnosno obrt, a upravo se oni moraju registrirat kako bi mogli za klijente slati zort obrasce...
mozda grijesim

Ne griješiš, upravo tako. I meni je to bilo najveće čuđenje i besmisao u cjelom procesu što me je držalo u neznanju danima.
Dianaedis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 18:54   #100
Quote:
blazze kaže: Pogledaj post
po meni ovo nema smisla ako to radi knjigovodstveni servis odnosno obrt, a upravo se oni moraju registrirat kako bi mogli za klijente slati zort obrasce...
mozda grijesim
Da bi mogli pristupiti u aplikaciju moramo biti registru carinskih obveznika. Mi smo sve napravili po ovoj uputi (dobila sam uputu s <[email protected]>) i tek tada sam mogla napraviti prijavu za servis...glupost, nema smisla. Mi smo se u studenom prošle godine (budući da smo morali po sili zakona postati trošarinski obveznik) prijavili u registar trošarinskih obveznika u carini. Podnosili smo iste ove dokumente u carinu, i sada, da bi se mogli prijaviti u ovu aplikaciju, ponovo smo morali nositi nove iste dokumente...nema smisla...ali, što kod nas ima smisla?
snjezana1967 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.