Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2014., 14:55   #21
ako se ja dobro sjecam, jedan je drzao macku, a drugi joj je natocio casu vina u grlo?
i manje mi je u stvari bitno samo to sto su napravili, a vise koja vrsta mozga je u stanju doci na takvu ideju
sad ostaje samo nada da u policiji znaju kaj je waterboarding
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:27   #22
Nisam isla gledat video jer znam da ce me to proganjati, kao i sve ostalo sto sam do sad isla gledati, ali sam iz kasnijih komentara skuzila o cemu je rijec...

Htjela bih poruciti udrugama i svima inima da je krajnje vrijeme da se angaziraju na selima. Do sada djeluju samo po gradovima ( citaj - zagrebu), i mislim da se vidi razlika u odnosu prema zivotinjama, ali tu staju. Nikome od njih ne pada na pamet postaviti plakate po selendrama gdje je najnormalnije psa staviti na lanc od metar i pol, i tako ga drzati do smrti, u vlastitim govnima, blatu, na suncu, zegi, kisi, vjetru i snijegu.
To je najnormalniji sklop ophodenja s "kucnim ljubimcima' pocevsi od 10 km od centra zagreba. U to spada i ovo sto je tu shimljeno. Njima zivotinje nisu bica po sebi nego sredstvo za ispoljavanje necijih psihopatskih sklonosti.
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:44   #23
Quote:
rosenkreuz kaže: Pogledaj post
Nisam isla gledat video jer znam da ce me to proganjati, kao i sve ostalo sto sam do sad isla gledati, ali sam iz kasnijih komentara skuzila o cemu je rijec...

Htjela bih poruciti udrugama i svima inima da je krajnje vrijeme da se angaziraju na selima. Do sada djeluju samo po gradovima ( citaj - zagrebu), i mislim da se vidi razlika u odnosu prema zivotinjama, ali tu staju. Nikome od njih ne pada na pamet postaviti plakate po selendrama gdje je najnormalnije psa staviti na lanc od metar i pol, i tako ga drzati do smrti, u vlastitim govnima, blatu, na suncu, zegi, kisi, vjetru i snijegu.
To je najnormalniji sklop ophodenja s "kucnim ljubimcima' pocevsi od 10 km od centra zagreba. U to spada i ovo sto je tu shimljeno. Njima zivotinje nisu bica po sebi nego sredstvo za ispoljavanje necijih psihopatskih sklonosti.

Na sreću (u nesreći) ipak nije video koji bi te proganjao, a znam što znači dok te nešto što neočekivano vidiš proganja, nažalost.

Slažem se ovo za lanac, dok to vidim tolko me iziritira da automatski vlasniku poželim da isto tako provede ostatak života. Da ikako mogu to bi i napravila. Pa da vidimo onda kak bi mu bilo.
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:18   #24
Još jedan slučaj zlostavljanja: http://www.dalmacijanews.hr/clanak/2...pa-je-objesili

Isto djeca.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:33   #25
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Još jedan slučaj zlostavljanja: http://www.dalmacijanews.hr/clanak/2...pa-je-objesili

Isto djeca.
Ovo sam vidio. Problem sa djecom je sto ne razumiju tezinu onoga sto rade. Roditelji su odgovorni, mrzim okrivljavati djecu za nesto, ali u ovakvim situacijama imam konflikt u sebi.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:53   #26
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Ovo sam vidio. Problem sa djecom je sto ne razumiju tezinu onoga sto rade. Roditelji su odgovorni, mrzim okrivljavati djecu za nesto, ali u ovakvim situacijama imam konflikt u sebi.
U ovakvim slučajevima se roditeljima oduzimaju djeca ili ih se stavlja pod strog nadzor i obavezno psih. savjetovanje. Bar u nekom boljem svijetu.
Djeca koja ovakve stvari rade životinjama obično 'napreduju' u svom nasilju tijekom života ako se odmah ne korigira.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:04   #27
Quote:
Vesper Arlene kaže: Pogledaj post
U ovakvim slučajevima se roditeljima oduzimaju djeca ili ih se stavlja pod strog nadzor i obavezno psih. savjetovanje. Bar u nekom boljem svijetu.
Djeca koja ovakve stvari rade životinjama obično 'napreduju' u svom nasilju tijekom života ako se odmah ne korigira.
Zato i kazem. Mrzim stavljati krivnju na djecu, ali ovo je dosta konfliktno.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 01:40   #28
I opet kazem- ne zelim gledat, ali procitala sam " i objesili je"
Nek mi netko kaze sto god hoce, ali to sto su djeca ne opravdava ih.
Sam taj nagon za mucenjem nije normalan bili oni djeca na desetu.
Kao " zaigrali se" , ajde da se ja zaigram s njima isto tako.
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 05:18   #29
Quote:
rosenkreuz kaže: Pogledaj post
.....Sam taj nagon za mucenjem nije normalan bili oni djeca na desetu.
Kao " zaigrali se" , ajde da se ja zaigram s njima isto tako.
evo se malo "zaigrali".
DVA ŠTENCA BULDOGA RASTRGALA DJEČAKA (7) Razjarili su se tijekom igre u dvorištu
http://www.jutarnji.hr/
jes sad zadovoljna?
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 07:23   #30

Jos odvratnije:

Parcovi pojeli bebi lice


Ili mislis da ih je beba mozda nekako isprovocirala?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 12:03   #31
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
.... beba mozda nekako isprovocirala?
kakve veze ima beba i štakori sa ovom temom .... jel ti to mene zajebavaš?
Uostalom, uopće se nisam tebi obratio, ideš na ignore
--------------------------------

da li vlasnici zlostavljaju pse ako ih ostavljaju same i zavezane ispred dućana ?
Žalosno je vidjeti gotovo pred svakim dućanom i po nekoliko zavezanih pasa koji čekaju da se vlasnik pojavi.
A tek ovo, najnovija moda di je vlast morala intervenirati jer su kerovodci prolupali totalka
NIJE MODNI IZRIČAJ VEĆ ZLOSTAVLJANJE - New York zabranio tetoviranje i piercing kućnih ljubimaca
http://www.novilist.hr/var/novilist/...a_ca_large.jpg

Zadnje uređivanje parcov : 26.01.2015. at 12:25.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 14:09   #32
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post

da li vlasnici zlostavljaju pse ako ih ostavljaju same i zavezane ispred dućana ?
Žalosno je vidjeti gotovo pred svakim dućanom i po nekoliko zavezanih pasa koji čekaju da se vlasnik pojavi.
To je zlostavljanje i psa i mene kao čovjeka.
Više puta mi se dogodilo da dođem u trgovinu koja mi je nekih 100m od kuće i ispred ulaza stoji jedan ili više zavezanih pasa.

Da bih ušla u trgovinu, moram otrpjeti njihovo njušenje i dodirivanje.

Kako se bojim pasa, a uhvati me i neka vrsta anksioznosti kad me pas dodiruje (srce jako kuca, počnem se znojiti..), dosta puta sam se vratila doma bez da sam kupila što mi treba.

I tako, meni neki pas određuje kvalitetu života.

Jednako kao i oni psi koji hodaju ulicom i koje vlasnici puste da protrče. Ja naprosto MORAM TRPJETI NJIHOVO NJUŠKANJE.

Također,na putu do posla ima toliki izmeta,da redovito stanem jednom mjesečno na nj.Zamislim se pa ne gledam.

Zlostavljanje životinja je agresija,ali se može promatrati i kao neka vrsta defleksije kao obrambeni mehanizam kojim zlostavljač miče pažnju s čovjeka koji je cilj njegove agresije, pa onda zlostavlja psa ili drugu životinju.

Što se tiče djece, oni zaista sve više pokazuju agresiju i to svakako dolazi iz odnosa u obitelji.......ali to je sad preširoka tema.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 15:32   #33
Možda ih je šutao često sam vidio djecu kako iz čista mira počnu šutati životinje čak bebe koje su tek prohodale automatski počnu mahati nogama prema psu ili mački, to je valjda iskonska zloća ukorijenjena u čovjeku.

Zadnje uređivanje Torrio888 : 26.01.2015. at 15:37.
Torrio888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 16:19   #34
Quote:
Torrio888 kaže: Pogledaj post
Možda ih je šutao često sam vidio djecu kako iz čista mira počnu šutati životinje čak bebe koje su tek prohodale automatski počnu mahati nogama prema psu ili mački, to je valjda iskonska zloća ukorijenjena u čovjeku.
Ako gledaš na čovjeka ili dijete kao nešto napredniju životinju, onda se ta "iskonska zloća" razumijeva kao vrsta instinkta.

Tamo gdje je instinkt, nema odgovornosti jer smo njime determinirani.

Ako smo više od životinje, onda možemo posvijestiti bazu naše želje da zlostavljamo (životinje ili ljude), a to znači da postoji alternativa i da ćemo u nekoj sljedećoj situaciji moći reći tome NE.

Jesu li životinje apsolutno determinirani svojim nagonom i mogu li reći NE?

S druge strane,vidimo životinje (npr.pse) koji su vjerni svojim gospodarima po cijenu života.......

Zamršeno jako.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 17:06   #35
Quote:
Torrio888 kaže: Pogledaj post
Možda ih je šutao često sam vidio djecu kako iz čista mira počnu šutati životinje čak bebe koje su tek prohodale automatski počnu mahati nogama prema psu ili mački, to je valjda iskonska zloća ukorijenjena u čovjeku.
Bebe inače "šutaju" sve, odnosno nemaju koordinirane pokrete, pa se nama čini kao da šutaju, a zapravo su razigrana i znatiželjna. Mala majmunčad.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 19:54   #36
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
kakve veze ima beba i štakori sa ovom temom .... jel ti to mene zajebavaš?
Uostalom, uopće se nisam tebi obratio, ideš na ignore
Kakve veze ima to sto su psi izgrizli dijete s ovom temom? Mislis li da to opravdava mucenje zivotinja?

Ne znam odakle ti ideja da ja tebe zajebavam?

Samo objasnjavam da su parcovi puno gora gamad i da se zapravo njih i njihovih odvratnih navika treba cuvati ...

Nisi se meni obratio? Nego kome? A nista, onda te svoje cudne price nemoj objavljivati na forumu nego ih pisi na zidu u svojoj kuhinji
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 26.01.2015. at 20:22.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 08:18   #37
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Bilo je prije koji mjesec lik je slikao lisicu koju su jamarili (iskopali iz njenog brloga pa ju dali kao mamac cuckima) skupa sa svojim djetetom (4-5 g). No, taj je bio pametniji pa je odmah sve pobrisao. Dokazi su ipak ostali i prijavljen je, ali ne znam što je dalje bilo. Ne bude svaki slučaj medijski izložen, ali Brundlefly reći ću ti nešto. Ovo je tek kap u oceanu.
Koliko znam jamarenje je dopušteno, tako da se možeš privatno uzašavati, a javno nemaš razloga.

Jebem ti život, došlo do toga da ljude progone zbog ubijene lisice.....
Quote:
Torrio888 kaže: Pogledaj post
Možda ih je šutao često sam vidio djecu kako iz čista mira počnu šutati životinje čak bebe koje su tek prohodale automatski počnu mahati nogama prema psu ili mački, to je valjda iskonska zloća ukorijenjena u čovjeku.
Ne znam zbog čega je došlo do toga, ali nešto očito nije u redu.
Moguće da je došlo do greške u mentalnom sklopu tih štenaca. Vidite nekad je se znalo kako se određene pasmine trebaju ponašati, uzgajivači su se toga držali, a ljudi su kupovali pse zbog potrebe ili iskrene želje za tom i tom pasminom, a danasje to moda. Pa se pojavljuje sve više uzgajivača koji štancaju štence, a kad se tako radi izvida se izgubi ono važno.

Naravno ne treba zaboraviti ni odnos prema životinjama. Sve više ljudi na ljubimce gleda kao na ljude, a to je pogrešno jer oni su životinje!
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:06   #38
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Naravno ne treba zaboraviti ni odnos prema životinjama. Sve više ljudi na ljubimce gleda kao na ljude, a to je pogrešno jer oni su životinje!
problem agresije od strane zivotinja je upravo u tome sto se prema njima ponasa kao da su zivotinje, a trebalo bi se ponasati kao da su ljudi, s odredjenim postovanjem.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:35   #39
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
problem agresije od strane zivotinja je upravo u tome sto se prema njima ponasa kao da su zivotinje, a trebalo bi se ponasati kao da su ljudi, s odredjenim postovanjem.
Pogrešno, problem u većini slučajeva je što ljudi ne dopuštaju životinjama da budu životinje.
Vidite svi mi na ovom svitu imamo određeno misto, to se odnosi na odnose unurat vlastite vrste kao i odnose prema drugim vrstama.

Psi su životinje čopora. Znači ako imate 2 psa jedan će biti glavni, ma koliko se vitrudili da budu jednaki (to su odnosi unutar vlastite vrste).
Isto tako psi su predatori, ili bolje rečeno potječu od predatora (to je odnos prema drugim vrstama).
Kad psu od šteneće dobi pokažete di mu je mjesto ne bi smilo biti problema, tj. čovjek je šef i nije dopušteno na druge gledati kao plijen.

Štenci su razigrani i njihova igra je često gruba, to se posebno odnosi na radne pasmine. Kad se 2 šteneta grublje igraju to je njima ništa, ali kad bi u igri ugrizli čovjeka kako se znaju "capniti" među sobom vjerujte mi da bi čovjek to osjetio.

Ne znam šta je dovelo do tog slučaja, ali mogu nagađati.
2 neodgojena šteneta koji su malog smatrali ravnim sebi ili šta je još gore podložnim sebi, možda je došlo do malo grublje igre, mali je reagirao (udario, a bilo je dovoljno i da pokaže strah), štenci su još burnije reagirali, proradio je mentalitet lovačkog čopora i eto vjesti za crnu kroniku.

Svi vi koji smatrate da se prema životinjama treba odbositi prema ljudi ste psihički nestabilni ljudi!

Prema životinjama se treba odnositi pošteno, primjereno ih nagrađivati i kažnjavati (s tim da kazna nikad ne smije biti batine i slično), ni u kojem slučaju zlostavljati i nikad, ama baš nikad ponašati kao prema ljudima, jer tim ih dižete tamo za šta ih priroda nije stvorila.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:40   #40
krenuo sam odgovarati, ali sam onda vidio ovo za psihicki nestabilne ljude, a i vidio sam lokaciju pa sam odlucio da cu ipak ici vrijeme trositi na nesto i nekoga pametnijeg...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.