Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2016., 10:00   #101
Quote:
helena375 kaže: Pogledaj post
A zašto tvoj sadašnji ne može prihvatiti da je tvoja sestra s bivšim? Zaista samo zbog principa? Recimo, meni je taj element poprilično čudan.

Meni bi više smetalo da moja partnerica tako burno i žestoko reagira na novu vezu svojeg bivšeg, pa makar i u ovoj konstelaciji.

Inače, iskreno i mene bi štrecnulo da mi teoretska sestra bude s bivšim, ali mislim da bi ipak prevladala želja za njezinom srećom, nego princip.


Mozda mu smeta sad ako se uda sestra za bivseg,njih dvojica ce postat povezani,odmah eto ga na obiteljskim sastancima i sl a ne da mu se zeninog bivseg gledat
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 10:10   #102
Quote:
Crvena-boja kaže: Pogledaj post
... Apsolutno je nebitno sto je autorica sada u ozbiljnoj vezi, zasto to stalno naglasavas, pa to uopce ne mijenja cinjenicu da je bila u šestogodisnjoj vezi sa sadasnjim deckom svoje sestre. ...
prije 6 godina je ta veza pukla ali ne piše koliko je trajala

Quote:
...ja sam mislila da je zdravorazumsko razmisljanje da ne spavas sa bivsim zarucnicima i deckima od svojih bliskih prijateljica, sestre, mame, sestricne....
zasigurno bi bilo elegantnije za sve da nema repova iz prošlosti ali zdravorazumski bi bilo, u ovoj situaciji, okrenuti se budućnosti
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 10:13   #103
Ja mogu samo napisati iz svog ugla( subjektivno kao i svi mi)- meni ne bi smetalo da mi je sestra u vezi sa bivsim, pa i zarucnikom. Kao sto je neko napisao- da je ta veza zavrsena sa nekom burom, agresijom, varanjem i zlostavljanjem- da, onda bih bila, prije svega zbog svoje sestre, prijateljice i sl. ne znam da li bi mi smetalo da je on mene ostavio,da ta prica nije gotova sa moje strane,odnosno da gajim jos neka osjecanja prema njemu.
Vas odnos, kao sestara nije ravnopravan, jer ti smatras da si ti optimisticnija,realnija...a ona nije,vec je neko ko stalno treba podrsku i sl.
OK, postoji sansa da nije tliko Puna samopouzdanje, da je bila zasticenija sa neke strane te se nije razvila u Tom smislu kao licnost. Ali i tada bi ti, kao ta pozitivna i realna seka fino sestru podrzati u tome sto radi, a ne biti u fazonu: joj ta jadnica, stalno pravi dramu.. Da ti je stvarno stalo da tvoja sestra bude sretna, lijepo bi porazgovarala sa njom i pruzila joj podrsku u toj vezi, i na rijecima i pred cijelim svijetom. Fino bi mogla istupiti pred mamu,tatu, strinu, sogoricu..i rec' " Za mene je ta prica odavno zavrsena, njih dvoje su se sad nasli,odgovaraju jedno za drugo i on je OK decko, mislim da imaju pravo biti sretni zajedno" THE END
A ne da ti se oni gade...ne kuzim to? rade nesto protivprirodno? To sto ti sestra nije rekla znaci da nije bas tako sjajan odnos medju vama, jer je sigurno svo vrijeme ocijenjujete i procjenjujete, te se bojala tvoje reakcije(da, ima manjak samopouzdanja,zar ne?).
I stvarno- sta sad covjek tvog zivota se jos tu ima petljat i procjenjivati moralnost tvoje sestre. Isto kao neko prije sto je napisao- mene bi vise zabrinula tvoja povrijedjenost u vezi njihovog odnosa nego sto se tvoja sestra seksa sa tvojim bivsim.
Cijenim da imate svi oko 30 godina (30+) pa se tako mozete i ponasati. Budi iskrena prema sebi prije svega zasto ti to smeta- odgovara ti biti stabilna luka za tvoju jadnu nikad sretnu sestru? Tesko ti je mozda vidjeti da ce ona ostvariti stabilnu vezu sa nekim sa kim ti nisi bila toliko kompatibilna(imaju slicne interese,smisao za salü i sl.) ? Svasta moze biti, a odgovor si samo ti.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 10:28   #104
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
prije 6 godina je ta veza pukla ali ne piše koliko je trajala


zasigurno bi bilo elegantnije za sve da nema repova iz prošlosti ali zdravorazumski bi bilo, u ovoj situaciji, okrenuti se budućnosti
Aha, moj bed, ali dobro- kolko god da je veza trajala ocito je bila znacajna ako je doslo do zaruku jel..

Ne znam, zapravo ni sama ne mogu objasnit zasto je to neprimjerena situacija, u mojoj glavi se nekako podrazumjeva da se to ne radi. Valda zato sto meni ljubavne veze, pa i sam seks, imaju neku tezinu, vrlo su malobrojne osobe s kojima bih to prakticirala i zato to ne shvacam olako, nisu to bili povrsni odnosi koji mi nisu nista znacili nego upravo suprotno. Pa nije da covjek promjeni 10 zarucnika u zivotu pa im se ni imena ne sjecas i jebe ti se zivo.. I bas od svih ljudi sestra se mora seksat sa bivsim zarucnikom, nekako se ta kultura mormona kosi sa mojim svjetonazorom. Vidim da ljudi smatraju autoricu sebicnu jer kvari srecu sestri, ali meni je u toj prici sestra sebicnija.
Crvena-boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 10:45   #105
Hvala svima koji su dali svoje mišljenje u smislu kaj bi oni napravili u toj situaciji.

Nije namjera bila pričati naširoko o mom odnosu sa sekom i to analizirati.
Ali očito trebam popuniti par upitnika iznad glave.
Ono kaj je mene najviše zaboljelo u toj priči je to, ponavljam, kaj mi nije rekla, jedan od razloga je to kaj se cijelo vrijeme viđala s još jednim tipom i pričala mi samo o njemu i kak se situacija razvija samo s njim i oko njega sam je savjetovala a za bivšeg mi nije imala hrabrosti reći jer se ona sama osjeća dovoljno krivom za to. I da je ja nisam suočila s time, ne bi mi ni rekla, sama mi je to priznala. Pa je moje sljedeće pitanje bilo kaj bi mi onda došla s trbuhom ili pozivnicom za svadbu? i oprostite ali meni to nije u redu, baš zato jer si sve govorimo.

Onaj dio koji vidim da smatrate najlicemjerniji je to kak sam rekla da mi ne smeta ali velim da mi se gadi; Stvarno mi ne smeta kaj je to on ali da mi je najugodniji osjećaj, nije i mislim da je to prirodan osjećaj, oni koji misle drugačije su čvršći od mene i poštujem to.

Kaj se tiče mog dečka, uopće nije bitno kaj on misli jer sam ja podrška seki bez obzira na njegovo mišljenje, ja sam tu samo istaknula njegovo mišljenje ništa drugo.

Ja sam bila ta koja joj je odmah rekla da uopće nije bitno kaj će drugi reći, jer je to njen život i njena sreća i na njima je da li će to prihvatiti ili ne. A kaj se staraca tiče, oni žele da obje budemo sretne pa ko god to bio pored nas.

Netko je pitao koliko je naša veza trajala, pa evo i taj podatak 4 i pol godine makar mislim da nije bitan toliko za ovu priču.

Ono kaj znam jer sam pričala s njim o tome, je da je on zaljubljen u nju, ona to nije tak rekla jer ona zna da je on teži put a ovaj tip o kojem je pričala meni, taj novi, pa mislim da ni sama ne zna kaj hoće.
I taj dio sam htjela opisati kada sam pričala da bi bilo najlakše da netko odluči umjesto nje.

A tom svom bivšem sam rekla da ako je zaljubljen u nju da zašto ju je pustio onda da ode? Rekao je da imam pravo ali da neće forsati kad vidi da druga strana nije skroz sigurna da to želi.
Barbić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:31   #106
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ja mogu samo napisati iz svog ugla( subjektivno kao i svi mi)- meni ne bi smetalo da mi je sestra u vezi sa bivsim, pa i zarucnikom. Kao sto je neko napisao- da je ta veza zavrsena sa nekom burom, agresijom, varanjem i zlostavljanjem- da, onda bih bila, prije svega zbog svoje sestre, prijateljice i sl. ne znam da li bi mi smetalo da je on mene ostavio,da ta prica nije gotova sa moje strane,odnosno da gajim jos neka osjecanja prema njemu.
Vas odnos, kao sestara nije ravnopravan, jer ti smatras da si ti optimisticnija,realnija...a ona nije,vec je neko ko stalno treba podrsku i sl.
OK, postoji sansa da nije tliko Puna samopouzdanje, da je bila zasticenija sa neke strane te se nije razvila u Tom smislu kao licnost. Ali i tada bi ti, kao ta pozitivna i realna seka fino sestru podrzati u tome sto radi, a ne biti u fazonu: joj ta jadnica, stalno pravi dramu.. Da ti je stvarno stalo da tvoja sestra bude sretna, lijepo bi porazgovarala sa njom i pruzila joj podrsku u toj vezi, i na rijecima i pred cijelim svijetom. Fino bi mogla istupiti pred mamu,tatu, strinu, sogoricu..i rec' " Za mene je ta prica odavno zavrsena, njih dvoje su se sad nasli,odgovaraju jedno za drugo i on je OK decko, mislim da imaju pravo biti sretni zajedno" THE END
A ne da ti se oni gade...ne kuzim to? rade nesto protivprirodno? To sto ti sestra nije rekla znaci da nije bas tako sjajan odnos medju vama, jer je sigurno svo vrijeme ocijenjujete i procjenjujete, te se bojala tvoje reakcije(da, ima manjak samopouzdanja,zar ne?).
I stvarno- sta sad covjek tvog zivota se jos tu ima petljat i procjenjivati moralnost tvoje sestre. Isto kao neko prije sto je napisao- mene bi vise zabrinula tvoja povrijedjenost u vezi njihovog odnosa nego sto se tvoja sestra seksa sa tvojim bivsim.
Cijenim da imate svi oko 30 godina (30+) pa se tako mozete i ponasati. Budi iskrena prema sebi prije svega zasto ti to smeta- odgovara ti biti stabilna luka za tvoju jadnu nikad sretnu sestru? Tesko ti je mozda vidjeti da ce ona ostvariti stabilnu vezu sa nekim sa kim ti nisi bila toliko kompatibilna(imaju slicne interese,smisao za salü i sl.) ? Svasta moze biti, a odgovor si samo ti.
O Bože koja psihoanaliza
Sorry, ali mislim da si stvarno fulala cijeli smjer. Smeta je to što će joj sestra ostvariti stabilnu vezu sa njezinim bivšim zaručnikom, jer si super pašu ...vauuuu...fakat dobar zaključak!

No, dobro autorica je napisala da je prihvatila taj njihov odnos, da njezina sis petlja sa još jednim frajerom, da je vjerojatno pomalo nestabilna, ali Bože moj "kolko nas ima :klap:" i da je pričala sa svojim bivšim o odnosu njega i njezine sestre i da se čovik zaljubia...ali da sis ne zna što bi sa njime pa se čovik povuka....eto...ali ja mislim da je autorica prokleto ljubomorna na sister koja je eto osvojila srce muškarca kojeg ona nikako ne može preboljeti

Barbić...mislim da si dobro postupila što se tiče razgovora sa sestrom i ostalima....jednostavno osobno ja bih vjerojatno puno gore reagirala na tako nešto da se dogodilo sa mojom sestrom, a i moja sestra bi vjerojatno reagirala još i gore nego ja...da se u našim životima dogodila neka takva priča.

Sestri budi podrška, ali nemoj joj birati put ili tražiti smjer kojim će krenuti. Uvijek ćeš na kraju biti TI krivac...žena je očigledno osoba koja treba uvijek nekog dežurnog krivca za vlastite pogreške. Stoga budi uz nju....ali na način da bude svjesna tvoje podrške, no bez davanja savjeta da li da ide lijevo, desno ili ravno...to neka sama odluči.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:41   #107
Quote:
Crvena-boja kaže: Pogledaj post
... Pa nije da covjek promjeni 10 zarucnika u zivotu pa im se ni imena ne sjecas i jebe ti se zivo.. I bas od svih ljudi sestra se mora seksat sa bivsim zarucnikom, nekako se ta kultura mormona kosi sa mojim svjetonazorom. Vidim da ljudi smatraju autoricu sebicnu jer kvari srecu sestri, ali meni je u toj prici sestra sebicnija.
ne znam, ja nisam imala niti jednog; iz dečka je postao muž
kad se ovako prezentira, kao jebačina , onda je i ukupan dojam veze nekako vulgarniji
možda se i radi samo o jebačini ali to ne znamo pa pretpostavljam da je između sestre i bivšeg ipak nešto više u pitanju
ne mislim da se radi o sebičnosti, s bilo koje strane, nego su se našli u malo zamršenoj situaciji koja se može razviti u pozitivnom smjeru ako je uistinu svima iskreno stalo do sreće i ljubavi

Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
O Bože koja psihoanaliza
Sorry, ali mislim da si stvarno fulala cijeli smjer. Smeta je to što će joj sestra ostvariti stabilnu vezu sa njezinim bivšim zaručnikom, jer si super pašu ...vauuuu...fakat dobar zaključak!

.... Uvijek ćeš na kraju biti TI krivac...žena je očigledno osoba koja treba uvijek nekog dežurnog krivca za vlastite pogreške. Stoga budi uz nju....ali na način da bude svjesna tvoje podrške, no bez davanja savjeta da li da ide lijevo, desno ili ravno...to neka sama odluči.
pa i tvoj zaključak, da sestra uvijek treba dežurnog krivca, je poprilično hrabar
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:52   #108
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
O Bože koja psihoanaliza
Sorry, ali mislim da si stvarno fulala cijeli smjer. Smeta je to što će joj sestra ostvariti stabilnu vezu sa njezinim bivšim zaručnikom, jer si super pašu ...vauuuu...fakat dobar zaključak!

Sestri budi podrška, ali nemoj joj birati put ili tražiti smjer kojim će krenuti. Uvijek ćeš na kraju biti TI krivac...žena je očigledno osoba koja treba uvijek nekog dežurnog krivca za vlastite pogreške. Stoga budi uz nju....ali na način da bude svjesna tvoje podrške, no bez davanja savjeta da li da ide lijevo, desno ili ravno...to neka sama odluči.
Hm, mozda sam ja suvise analizirala, ali si i ti priljepila isto etiketu na nekog ko nije nista zivo napisao na forumu, niti imamo uvid u njeno misljenje. Od starta sam napisala da je moje misljenje subjektivno.
Ja sam dala misljenje na ono sto je do sada napisano, nisam mogla pretpostaviti ono sto je autorica kasnije napisala, ili ipak mislis da sam trebala predvidjeti
Anyway, iz svog licnog iskustva,znam da se desava da ljudi bez obzira koliko vole svoje najblize ne reaguju uvijek najbolje ako ta osoba ne odigra po ustaljenim sablonima. nekad nam je potreban jin da bi mi bili jang
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:09   #109
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje si ti vidjela da ona "svojata" bivšeg?

Ljudi su stvarno čudna bića. Žena se naprosto požalila na to da joj se ne sviđa što joj je sestra, dakle netko tko joj je veoma BITAN I VAŽAN završio u vezi sa muškarcem sa kojim je ona nekad davno bila zaručena. To što je za dotičnog bila zaručena znači da je ta veza bila vrlo važna za autoricu, da je za istu znala cijela obitelj i da joj nekom logikom sasvim sigurno nije ugodno tu istu osobu opet susretati u životu u svojstvu npr. zaručnika svoje SESTRE???

POnekad neke bivše partnere naprosto iz ovog ili onog razloga više ne želimo nikada sretati u životu, a kamoli ih dobiti u obliku zaručnika ili frajera svoje sestre....ono...nekim ljudima to naprosto nije ugodno.

kako ga ne svojata kad naglašava da je NJEN biviš i da zbog tog razloga nena sestra ne bi trebala biti s njim

razumijem da se ne žele susretati više ali jebiga, život nam ponakad servira neočekivane i neugodne situacije i treba se znati nositi s njima,i iskorititi ih za osobni rast i razvoj, vlastitu nadogradnju.
I NITKO zbog osjećaja neugode ili nelagode iili nekog završenog razdoblja u žvoti i to davnog razdoblja, nema pravo sebično uskraćivati sreću drugome, nitko i nikada!!
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:21   #110
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ne znam, ja nisam imala niti jednog; iz dečka je postao muž
kad se ovako prezentira, kao jebačina , onda je i ukupan dojam veze nekako vulgarniji
možda se i radi samo o jebačini ali to ne znamo pa pretpostavljam da je između sestre i bivšeg ipak nešto više u pitanju
ne mislim da se radi o sebičnosti, s bilo koje strane, nego su se našli u malo zamršenoj situaciji koja se može razviti u pozitivnom smjeru ako je uistinu svima iskreno stalo do sreće i ljubavi


pa i tvoj zaključak, da sestra uvijek treba dežurnog krivca, je poprilično hrabar
Je! I mislim da sam u pravu
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:31   #111
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
kako ga ne svojata kad naglašava da je NJEN biviš i da zbog tog razloga nena sestra ne bi trebala biti s njim
razumijem da se ne žele susretati više ali jebiga, život nam ponakad servira neočekivane i neugodne situacije i treba se znati nositi s njima,i iskorititi ih za osobni rast i razvoj, vlastitu nadogradnju.
I NITKO zbog osjećaja neugode ili nelagode iili nekog završenog razdoblja u žvoti i to davnog razdoblja, nema pravo sebično uskraćivati sreću drugome, nitko i nikada!!
Ops...a nije njen bivši? Izgleda da nisam shvatila cijeli topic...sorry
Da nitko nema pravo na svoje osjećaje, prošlost i doživljaje koje je imao. To ono kada prođe jednostavno treba izbrisati u glavi, zaboraviti da si nekada sa nekim gradio snove, imao određene želje...itd...i svakako treba biti ponosan ako neka naša bliska osoba, npr. sestra, sestrična, mama ili baka odabere tog našeg partnera u budućnosti, jer time zapravo samo potvrđuju kvalitetu istog

I naravno ne treba biti sebičan...čak dapače i sadašnjeg partnera treba lijepo ponuditi u obitelji ženskim članovima...neka se svi slade
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:34   #112
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Hm, mozda sam ja suvise analizirala, ali si i ti priljepila isto etiketu na nekog ko nije nista zivo napisao na forumu, niti imamo uvid u njeno misljenje. Od starta sam napisala da je moje misljenje subjektivno.
Ja sam dala misljenje na ono sto je do sada napisano, nisam mogla pretpostaviti ono sto je autorica kasnije napisala, ili ipak mislis da sam trebala predvidjeti
Anyway, iz svog licnog iskustva,znam da se desava da ljudi bez obzira koliko vole svoje najblize ne reaguju uvijek najbolje ako ta osoba ne odigra po ustaljenim sablonima. nekad nam je potreban jin da bi mi bili jang
Ma nisi previše analizirala...dapače imaš dobre kvalitete za psihoanalizu.
Naravno da ne možeš predvidjeti što će autorica dalje napisati, ali svakako si dobro izanalizirala njezine postove do momenta kada je napisala nastavak priče, tako da super ti ide

Ma da...ljudi su čudni...htjeli bi da njihovi najbliži rade upravo i samo ono što oni požele. Totalno nepotrebna očekivanja...umjesto da ih puste da slobodno lete
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:35   #113
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
o kakvoj to morlanoj granici točno govoriš, pojasni mi molim te?
prije punih 6 godina su prekinuli, ona ima drugog s kojim je sretna

punih 6 godina je gradila svoj život bez njega, on bez nje
kakvo je to svojatanje??
odkle autorica POLAŽE pravo na TO da tog bivšeg obilježi kao svojinu
šta je ovdje nemoralno točno?
pa nije se nalazila s njim njoj iza leđa dok su bili u vezi, nije da autorica još uvijek boluje za bivšim, njih dvoje autorici ne rade ništa loše
i pršlo je punih 6 godina

pokušavam razumjeti i pretpostavljam kakve joj se msili po glavi motaju ali to je zaissta samo projekcija ega i ništa drugo
bolje neka potraži svoj mir i svoju sreću nego što kopa po ovome
Mislim da je besmisleno uopće raspravljati oko ovoga. Očito imamo različite poglede na život i šta je ispravno, a šta ne i džabe trošiti slova. Nekome kome ovo nije ok nema šanse da ga uvjeriš da je ovo ok, nekome kome je ovako nešto čist normalno ne vrijedi objašnjavati šta tu nije ok.

Ja se osobno ne bi petljala ni sa bivšima ni sadašnjima od svojih frendica ili od svoje sestre, to mi je ono neka granica preko koje ne prelazim niti želim da se one petljaju s mojima. Ovdje ne pričam o nekim vezicama već o vezama koje su bile ozbiljne, trajale godinama, u kojima se planirala zajednička budućnost. Ako sam zbog toga zatucana, sebična, egoistična ili šta već boli me dupe, rađe i tako nego da mi ništa živo u životu nije sveto i da se svi međusobno jebemo tko s kime stigne.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:41   #114
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Je! I mislim da sam u pravu
I jesi, takav dojam imam i ja da ne preuzima odgovornost za svoje postupke (ima još breg primjera) ali ponavljam nije mi bio cilj niti da blatim sestru niti bivšeg niti sadašnjeg, cilj je bio čuti tuđa razmišljanja ne tražiti krivca jer ovo niti nije situacija za okriviti nekoga.
Anaisnin o kakvom ti svojatanju pričaš? pa to je činjenica da mi je bivši, ne kužim? Nisam mislila da bude mu nakon mene život stao, uostalom ostali smo u dobrim odnosima i nakon prekida.
Barbić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:51   #115
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ops...a nije njen bivši? Izgleda da nisam shvatila cijeli topic...sorry
Da nitko nema pravo na svoje osjećaje, prošlost i doživljaje koje je imao. To ono kada prođe jednostavno treba izbrisati u glavi, zaboraviti da si nekada sa nekim gradio snove, imao određene želje...itd...i svakako treba biti ponosan ako neka naša bliska osoba, npr. sestra, sestrična, mama ili baka odabere tog našeg partnera u budućnosti, jer time zapravo samo potvrđuju kvalitetu istog

I naravno ne treba biti sebičan...čak dapače i sadašnjeg partnera treba lijepo ponuditi u obitelji ženskim članovima...neka se svi slade
totalno nepotreban sarkazam
i nije ti argument nikakav napisano
svi mi imamo prošlost, veze i odnose koji su završili i oni su tada imali značaj a sad bi trebali biti sjećanje..ako si izgradio svoj život, ako si na stabilnim temeljima

moja bivši dečko (u dugoj vezi smo bili)je oženjen za moju prijateljicu, ta prijateljica je kuma mom djetetu
bliska prijateljica, ništa joj ne zamjeram, ja sam njega pustila,nakon dosta vremena oni su kliknuli i šta sad?
trebala sam kukati jer sam sa njim imala planove..zašto bi me sjećanje na nešto što je bilo legitimiralo da njima uskraćujem njihovu budućnost, ne, ne smeta me nimalo
zato ne mogu razumjeti dramu oko svega ovoga


prošlost treba ostati u prošlosti i pa šta ako su gradili, to su i porušili, svatko je nastavio svoj život
prije 6 godina
a ona se udaje za drugoga
priča završena
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:55   #116
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mislim da je besmisleno uopće raspravljati oko ovoga. Očito imamo različite poglede na život i šta je ispravno, a šta ne i džabe trošiti slova. Nekome kome ovo nije ok nema šanse da ga uvjeriš da je ovo ok, nekome kome je ovako nešto čist normalno ne vrijedi objašnjavati šta tu nije ok.

Ja se osobno ne bi petljala ni sa bivšima ni sadašnjima od svojih frendica ili od svoje sestre, to mi je ono neka granica preko koje ne prelazim niti želim da se one petljaju s mojima. Ovdje ne pričam o nekim vezicama već o vezama koje su bile ozbiljne, trajale godinama, u kojima se planirala zajednička budućnost. Ako sam zbog toga zatucana, sebična, egoistična ili šta već boli me dupe, rađe i tako nego da mi ništa živo u životu nije sveto i da se svi međusobno jebemo tko s kime stigne.
da, na žalost svelo se na jebanje:-(

u pravu si..
i meni je u biti svejedno, ja znam šta je za mene ispravno, svatko zna za sebe i svatko živi po svojim uvjerenjima


i da, niti ja se ne bi petljala, niti jesam ikada, ali mogu razumjeti kada se dogodi
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:57   #117
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Kaj vi mislite o toj situaciji odnosno kak bi odreagirali da se nađete u mojoj poziciji?
Trebala si reći da ti smeta jer ti smeta.. kako nisi rekla to je tvoj problem, zasrali si stvar generalno i narušila svoj odnos sa sestrom.
Sa njezine strane nije ok da se petlja gdje ne treba al jebi ga, tvoje je da joj to kažeš...
Poslije jebanja nema kajanja..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 13:12   #118
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
I jesi, takav dojam imam i ja da ne preuzima odgovornost za svoje postupke (ima još breg primjera) ali ponavljam nije mi bio cilj niti da blatim sestru niti bivšeg niti sadašnjeg, cilj je bio čuti tuđa razmišljanja ne tražiti krivca jer ovo niti nije situacija za okriviti nekoga.
...
ne znam kakav odnos imate inače ali, bez obzira na cilj, ovdje je blatiš
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 13:14   #119
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Ona je tip kojem je kroz cijeli život na bilom kojem području (faks, ljubav, posao...) trebala pomoć, u bilo kojem obliku; da li fizička, da li moralna, da li samo razgovor manje važno ali ja sam uvijek bila uz nju. Da napomem dosta smo različite, ja sam pozitivan i optimističan tip, znači u svemu vidim nađem nekaj dobro ali nisam naivna i stojim čvrsto na zemlji.
Ona je pak uvijek bila nesigurna u sebe i nikad s nečim zadovoljna u potpunosti, sve je uzimala previše srcu i shvaćala stvari osobno, dramila puno za sitnice itd. Cijeli život slušam njezine probleme i pokušavam joj pomoć savjetima ili nekad ja interveniram jer želim da bude sretna.
Što više pišeš na ovoj svojoj temi, sve mi se čini da si ovim riječima koje si upotrijebila za sebe opisivala zapravo nju, i obratno. Naročito boldani dio.

Provjeri malo introspekcijom to možebitno projiciranje.


Quote:
Kaj vi mislite o toj situaciji odnosno kak bi odreagirali da se nađete u mojoj poziciji?
Živjela bih dalje svoj život s novim partnerom i prestala zabadati nos u tuđi pod krinkom silne sestrinske bliskosti.
Prestani, za boga miloga, očekivati od ljudi da ti se ispovijedaju.Ti si sebi zamislila da si morate sve govoriti i ona svoju intimu mora iznositi po naređenju svom sestrinskom isljedniku.Predivno.
Ako nisi preboljela tog bivšeg s kojim ti se sestra spetljala, daj to priznaj i sebi i njoj.Sve si govorite, sjećaš se?
Ako jesi, skini se im se s vrata.Ne samo za njihovo, nego i za svoje dobro.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 13:53   #120
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
I jesi, takav dojam imam i ja da ne preuzima odgovornost za svoje postupke (ima još breg primjera) ali ponavljam nije mi bio cilj niti da blatim sestru niti bivšeg niti sadašnjeg, cilj je bio čuti tuđa razmišljanja ne tražiti krivca jer ovo niti nije situacija za okriviti nekoga.
Anaisnin o kakvom ti svojatanju pričaš? pa to je činjenica da mi je bivši, ne kužim? Nisam mislila da bude mu nakon mene život stao, uostalom ostali smo u dobrim odnosima i nakon prekida.
da ne svojataš ne bi ni otvorila temu

gle, ja te ne napadam, ako tako zvuči ispričavam se
iznosim svoje stajalište, pitala si za mišljenja i moje je samo jedno u nizu
nadam se da će ti ovo pomoći i da ćeš uzeti u obzir i ona koja te ne podržavaju i odvagnuti
ja ti samo mogu reći da ne narušavaš odnos sa svojom sestrom i da joj ne braniš sreću sa njim..i vjerujem da će te s vremeno popustiti ono što osjećaš
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.