Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 11:05   #821
Koliko su vam sad te karte za meksiko ja sam ove godine prvi mj iz venecije uzeo za 400 eura povratnu bez oresjedanju u Sad-u ali kako sad gledam su za taj period po 750-1000 eura?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:08   #822
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Koliko su vam sad te karte za meksiko ja sam ove godine prvi mj iz venecije uzeo za 400 eura povratnu bez oresjedanju u Sad-u ali kako sad gledam su za taj period po 750-1000 eura?
Ja sam kupila u kolovozu za let sa air Canadom 2800 kn povratna.

Poslano sa mog LG-H840 koristeći Tapatalk
pcelica 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 16:07   #823
Jel mi treba nekakva viza ili naknada za let preko Kanade kao i ova ranije spomenuta tranzitna viza za letove preko SAD-a? Imam neku opciju 50tak - 100 € jeftinija karta za let preko Toronta nego izravno iz EU-a u Cancun i obratno, pa gledam jel se isplati...


I jos jedan stvar, posto su u Meksiku drukcije uticnice nego u nas, jasno mi je da mi treba adapter. Ali kakva je stvar s razlikom u naponu i frekvenciji (127 V, 60hz naspram nasih 230 V i 50hz). Jel mi treba jos nesto dodatno osim adaptera za napajat stvari tipa punjac od mobitela, laptopa etc.?
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 18:03   #824
Za Kanadu ne treba viza, ali trebas popuniti eTA prijavu, sto nesto kosta (7 CAD) :

http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...ada,123.html#p

http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 21:18   #825
Po bota odakle ti je let i s kojom kompanijom taj preko Kanade i kad?
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:20   #826
Quote:
deboto po bota kaže: Pogledaj post
Jel mi treba nekakva viza ili naknada za let preko Kanade kao i ova ranije spomenuta tranzitna viza za letove preko SAD-a? Imam neku opciju 50tak - 100 € jeftinija karta za let preko Toronta nego izravno iz EU-a u Cancun i obratno, pa gledam jel se isplati...


I jos jedan stvar, posto su u Meksiku drukcije uticnice nego u nas, jasno mi je da mi treba adapter. Ali kakva je stvar s razlikom u naponu i frekvenciji (127 V, 60hz naspram nasih 230 V i 50hz). Jel mi treba jos nesto dodatno osim adaptera za napajat stvari tipa punjac od mobitela, laptopa etc.?
Samo adapter uzmi i to je to
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:01   #827
Aha, hvala svima.

@Ciribimbas

Nisam jos izabrao konkretni let i platio kartu, samo ih pratim preko Skyscanner-a. Ima dosta kombinacija preko YYZ Toronto za Cancun u razdoblju 15-28.1.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:51   #828
Ima iz Pariza direkt za Cancun let sa XL Francuska...ne svih dana u tjednu, ali duplo jeftinije nego sa AirFrance-om
joni123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 07:03   #829
Ako ovak nastave ( 5-6 ubijenih svaki dan u Cancunu i Playi ) bit ce i jeftinijih letova i jeftinijeg smjestaja . Cuvajte se zalutalih metaka
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:33   #830
Jel ima netko možda savjet za navigaciju koja dobro radi u Meksiku? Treba mi nešto što radi offline i može se instalirati na Android. Trenutačno koristim Copilot, ali nemaju Meksiko. Planiram rutu Puebla, Taxco, San Miguel de Allende i Guanajuato pa si mislim da bi mi malo pomoći dobro došlo
__________________
I evo što mi je donijelo vrijeme, još jedan trag ovdje na dlan...
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:20   #831
Quote:
Mya kaže: Pogledaj post
Jel ima netko možda savjet za navigaciju koja dobro radi u Meksiku? Treba mi nešto što radi offline i može se instalirati na Android. Trenutačno koristim Copilot, ali nemaju Meksiko. Planiram rutu Puebla, Taxco, San Miguel de Allende i Guanajuato pa si mislim da bi mi malo pomoći dobro došlo
maps.me, vozio s tim appom po Meksiku (zapravo po cijelom Yucatanu) bez ikakvih problema i po lokalnim cestama, a dobra je i za šetanje u gradovima (walking mode)...skineš app pa nakon toga unutar appa kartu za pojedinu državu
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:32   #832
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Ako ovak nastave ( 5-6 ubijenih svaki dan u Cancunu i Playi ) bit ce i jeftinijih letova i jeftinijeg smjestaja . Cuvajte se zalutalih metaka
Obracun bandi i policije? Jel ozbiljnije narusena sigurnost turista u gradu, pogotovo u hotelskoj zoni?

deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 21:17   #833
Here we go...odlična za offline u cijelom svijetu
joni123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 06:52   #834
Quote:
deboto po bota kaže: Pogledaj post
Obracun bandi i policije? Jel ozbiljnije narusena sigurnost turista u gradu, pogotovo u hotelskoj zoni?

Bez policije(koja je u sluzbi kartela, pa ubijaju policajce koji ni sebe neznaju obraniti ,a kamoli da stite narod) , narko kartel Jalisco nueva generacion zeli preuzeti sve sto je prije drzao sad uzdrmani kartel Sinaloa , ne puca se po turistima , ali se puca na mjestima gdje ima puno turista (nikad vidjeno do prosle godine ) , na samoj V aveniji u Playi , na plazi i party center u Cancunu ,itd . Vojska je na ulicama ali ni to ne pomaze . Nije da vas plasim , samo kazem cuvajte se zalutalih metaka , kojih je za sada malo , jer dobro gadjaju .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:41   #835
Hvala na preporukama. Skidam obje za svaki slučaj
__________________
I evo što mi je donijelo vrijeme, još jedan trag ovdje na dlan...
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 14:36   #836
Nećemo politiku i u ovu butigu, ako vam se priča o politici, izvolite o tome gore na pdf-u Politika!!!

I... moderatura se ne komentira (samo podsjetnik). Inače će biti kartoniranja!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 00:52   #837
Cao decki, cure evo i ja se spremam na put za Meksiko. Zivim posljednjih godina u Svicarskoj tako da letim iz Zh za Cancun jer mi jedini ima izravan let, bez presjedanja u US a buduci da idem samo na 9 dana ne treba mi dodatna gnjavaza. Let mi je od 26.4 do 7.5 (cet do pon)

Znam da je to jako malo ali zelim vrijeme iskoristiti sto bolje, moj plan je sljedeci( molim vas sve savjete, preporuke, izmjene itd.)

Pisala sam program decku pa je na engleskom ali ako nekome smeta prevedem. samo sad je jedan ujutro pa mi se neda pisati opet i na hrv.

We land at 10 in the evening at Thursday in Cancun, go at the hotel leave our stuff get ready and go out to eat in Cancun and dance and party, next day we go to enjoy the beach half an hour from cancun (far from tourist)and swim with dolphins, we come home rest eat and go out again...next morning (Saturday)we take first flight to mexico city and enjoy city all day and night till Tuesday morning where we rent a car and go to Chitchen Itza(half an hour from CDMX spend all day there and take a car to Puebla city (2,5 hour away) and spend a night there. Next day (wednesday) all day visiting it, overnight stay and after noon back to mexico city, enjoying the last night there. Thursday morning flight to Cancun, car rental and straight to Merida (3,15h). Rest of the day we enjoy Merida. Friday all day visiting it too. Saturday Merida to Tulum (3 h). Enjoying the Saturday and Sunday there, Monday morning way back to Cancun (2 hours) and spending the day on the beach in Cancun before the flight at 7.

Dali je ovo preambiciozno ili ipak premalo, dali biste nesto promjenili izbacili , stvarno molim sve savjete i preporuke, ako se netko zeli negdje naci, ma sve sve nismo tipicni turisti volimo otkriti neotkriveno i skoro pa ne spavamo kako ne bismo propustili nista. Volimo tulumariti, jesti i uzivati sa lokalcima.

Takodjer iskustva sa couch surfingom i ako imate preporuku za nekog hosta u bilo kojem od gradova, nije do potrebe vec iskustva

Hvala van najljepsa unaprijed, tek citam forum pa se nemojte uvrijediti ako postavljam glupa pitanja
pembroke is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:47   #838
Ne kužimn idete iz Cancuna za Mexico City da bi uzeli auto i vratili se skroz skoro nazad do Cancuna?
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:51   #839
Chitzen Itza je par dana voznje od Mexico cityija, ne par sati. Od Cancuna do tamo imas neka dva tri sata. Osim ako nisi mislila na Teotihuacan?

Iskreno, ja bih izbacila CDM i to oko njega i fokusirala se na Yucatan Peninsulu. Za Meridu odvoji bar dva tri dana, imas tamo dosta cenotesa, u blizini je i Uxmal.
Ostanite preko vikenda u Meridi, grad je odlican, ima masu dogadanja i uvijek su neki konceti na glavnom trgu vikedom.

Tulum isto bar dva-tri dana, cisto za uzivanje.
Kad ste kod Cancuna, navratite i do Isla Mujeres.


Sve ovisi sto vi zelite, ali Meksiko je onako za laganini, uzivancija i pomalo.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 02:20   #840
hmm neznam odakle mi ovo za Chitzen Itzu-uglavnom taj dio zanemarite

Mexico city je obavezno na listi zbog nekih osobnih razloga)
Medjutim vidjela sam da ima let iz Cancuna za Pueblu pa pretpostavljam da bismo tamo letjeli, ostali dan dva,uzeli auto i dovezli se do Mexico Citya- odakle cemo opet letjeti za Cancun(kao sto sam napomenula Cancun nam je najpovoljniji i jedini izravni let koji mi savrseno odgovara vremenom)

Znam da je plan mozda malo pretenciozan ali tko zna dali cu ikada vise posjetiti mexico.

Dali biste mozda jos nesto dodali na putu na ova mjesta?Ili nesto sto bas special tamo trebam vidjeti ili isprobati (osim ovih stvari koje cu sama naci na trip advisoru)

Hvala Dumber, Isla Mujeres mi je bola takodjer u planu....
Ma prevelik je ovaj Meksiko za mene malu


U medjuvremenu....citam vase postove)
pembroke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.