Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 09:29   #341
A Kurdish convoy described as nearly “10 kilometers long” entered the Hasakah governorate on Monday amid a massive build-up for an upcoming Kurdish-led offensive towards Deir Ezzor city, possibly phase 4 of the Euphrates Wrath campaign.

https://www.almasdarnews.com/article...zor-offensive/

U svakom slučaju Brki je bolja opcija okružen Kurdima, nego s crnima.
__________________
Hajduk - znanje, iskustvo, kompetencije, napredak, sportski rezultat
fazan is offline  
Old 28.02.2017., 09:33   #342
Quote:
fazan kaže: Pogledaj post

U svakom slučaju Brki je bolja opcija okružen Kurdima, nego s crnima.
Jes' vala.
bizon_9 mm is offline  
Old 28.02.2017., 10:13   #343
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Zavide Rusima što stenju pod sankcijama i imaju hrpu vojske na granicama? Zavide Rusima koji cijeli svijet ne drže u de-facto kolonijalnom statusu?
zavide Rusima koji su uvučeni u još jedan hladni rat koji ne mogu dobiti. Ha, dobro
A koju su alternativu imali Rusi, pojasni mi molim te?

Ionako bi se sve ovo odigralo kako se odigralo, samo da Rusi nisu reagirali kako su reagirali imali bi još:
- izgubljen Krim
- crnomorska flota bi bila beskućnik
- izgubili bi kontrolu nad Crnim Morem
- pogrom ruske manjine u Ukrajini
- izgubili bi jedinu pomorsku bazu na Mediteranu (ovako su se tamo zacementirali, još i proširuju zračnu bazu/baze u Siriji)
- bande islamo fašista bi nakon divljanja po BI 114% sigurno prešli na prostor Ruske Federacije i tamo krenuli sa svojim divljanjem, ovako ih Rusi masakriraju na sigurnoj udaljenosti od svojih granica
- Rusi su demonstrirali sposobnost svoje vojske, po kokodakanju zapada nakon ''kalibriranja'' s brodova i aviona mora se priznati nije im svejedno koje i kakve će iduće poteze vući. Mislim da je gomilanje trupa po baltičkim državicama više za brisanje proljeva od straha vlastite guzice nego ozbiljna prijetnja Rusima

E da...umalo zaboravih.
Ćurkin bi bio vjerojatno živ.
bizon_9 mm is offline  
Old 28.02.2017., 10:50   #344
Kad smo već kod ''kalibrića'' ruska fregata Admiral Gregorović napustila svoju crnomorsku luku i hita k obalama Sirije. Bit će vatrometa.
bizon_9 mm is offline  
Old 28.02.2017., 10:56   #345
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post
A koju su alternativu imali Rusi, pojasni mi molim te?

Ionako bi se sve ovo odigralo kako se odigralo, samo da Rusi nisu reagirali kako su reagirali imali bi još:
- izgubljen Krim
- crnomorska flota bi bila beskućnik
- izgubili bi kontrolu nad Crnim Morem
- pogrom ruske manjine u Ukrajini
- izgubili bi jedinu pomorsku bazu na Mediteranu (ovako su se tamo zacementirali, još i proširuju zračnu bazu/baze u Siriji)
- bande islamo fašista bi nakon divljanja po BI 114% sigurno prešli na prostor Ruske Federacije i tamo krenuli sa svojim divljanjem, ovako ih Rusi masakriraju na sigurnoj udaljenosti od svojih granica
- Rusi su demonstrirali sposobnost svoje vojske, po kokodakanju zapada nakon ''kalibriranja'' s brodova i aviona mora se priznati nije im svejedno koje i kakve će iduće poteze vući. Mislim da je gomilanje trupa po baltičkim državicama više za brisanje proljeva od straha vlastite guzice nego ozbiljna prijetnja Rusima

E da...umalo zaboravih.
Ćurkin bi bio vjerojatno živ.
Je, sve super, samo i dalje stojim kod početne premise da Rusi baš i nisu u zavidnoj situaciji. Razumijem da je cijela ova rasprava započela kao šala i ne mislim dalje ići u OT na tu temu.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 28.02.2017., 11:00   #346
Quote:
baš vala kaže: Pogledaj post
Kako su im dosli s ledja kad je Tadif jos bio pod isilom?
Nemoj pricat bezveze price
A što je iz Tadefa ?
Pustinja?


Inače, usporedba zbivanja u zadnjih par sati;

https://www.edmaps.com/Syria_Battle_..._2017_11pm.png
https://www.edmaps.com/Syria_Battle_...ry_27_2017.png

nakon ISovog kolapsa stvari lakše dišu
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Old 28.02.2017., 11:02   #347
Quote:
Caxito kaže: Pogledaj post
YPG,saveznici teroristicke organizacije PKK su legitimna meta.

YPG nema sta traziti zapadno od Eufrata.
Okupatorska turska vojska je legitimna meta.

Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Što su Rusi sve isprobali u Siriji:

https://www.mycity-military.com/slik...7020_12322.jpg
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Je, sve super, samo i dalje stojim kod početne premise da Rusi baš i nisu u zavidnoj situaciji. Razumijem da je cijela ova rasprava započela kao šala i ne mislim dalje ići u OT na tu temu.
Nedostaje zvijezda izložbe TOS-1.Idealno za sve crne, zelene, turkofile...
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Old 28.02.2017., 11:14   #348
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
Nedostaje zvijezda izložbe TOS-1.Idealno za sve crne, zelene, turkofile...
Ne nedostaje. Solntsepek (TOS-1A) je izričito naveden u grafici.
Uostalom, njega testiraju Iračani već neko vrijeme.
Andrijakos is offline  
Old 28.02.2017., 11:16   #349
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Ne nedostaje, Solntsepek (TOS-1A) je izričito naveden u grafici.
Nisam znao da je to služeni naziv.Već sam se pobijao da su ga izostavili.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Old 28.02.2017., 11:24   #350
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
A što je iz Tadefa ?
Pustinja?


Inače, usporedba zbivanja u zadnjih par sati;

https://www.edmaps.com/Syria_Battle_..._2017_11pm.png
https://www.edmaps.com/Syria_Battle_...ry_27_2017.png

nakon ISovog kolapsa stvari lakše dišu
Ako se Kurdi sada krenu spuštati sa zapadne obale jezera prema Tabki, onda su stvarno pizde.
A vidim da su počeli grickati teritorij ispražnjen od crnih polako.
Andrijakos is offline  
Old 28.02.2017., 11:29   #351
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Ako se Kurdi sada krenu spuštati sa zapadne obale jezera prema Tabki, onda su stvarno pizde.
A vidim da su počeli grickati teritorij ispražnjen od crnih polako.
Izgleda da će blokat SAA pristup jezeru Assad i Eufratu a usput i Tabqi i Zapadnim prilazima Raki.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 28.02.2017., 11:31   #352
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Izgleda da će blokat SAA pristup jezeru Assad i Eufratu a usput i Tabqi i Zapadnim prilazima Raki.
Postoji i mogućnost (minimalna) da će preuzet nešto teritorija i dati crvenima u znak dobre volje.

Ako stvarno krenu prema dole sa ciljem blokiranja SAA su malko blesavi, aš će im se takvo ponašanje fino obiti o glavu. Kad tad.

Njima bi realno najpametnije bilo krenuti već sada sa pregovorima o postratnom stanju i dati Manbij i žutilo zapadno od Eufrata SAA (s tim da dogovore neko proforma prisustvo YPG, zaštita manjina i ta sranja).
Dobra volja prema Rujama i Assadu, a Turci ih ne bi smjeli dirati.
Andrijakos is offline  
Old 28.02.2017., 11:36   #353
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post

Njima bi realno najpametnije bilo krenuti već sada sa pregovorima o postratnom stanju i dati Manbij i žutilo zapadno od Eufrata SAA (s tim da dogovore neko proforma prisustvo YPG, zaštita manjina i ta sranja).
Dobra volja prema Rujama i Assadu, a Turci ih ne bi smjeli dirati.
Na taj način bi dosta elegantno preveslali i turke i njihove privjeske i osigurali bi si leđa + skratili granicu koju treba čuvati prema erdoganiji.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 28.02.2017., 11:40   #354
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
A što je iz Tadefa ?
Pustinja?


Inače, usporedba zbivanja u zadnjih par sati;

https://www.edmaps.com/Syria_Battle_..._2017_11pm.png
https://www.edmaps.com/Syria_Battle_...ry_27_2017.png

nakon ISovog kolapsa stvari lakše dišu
hm, ovako na prvu SAA je poturila guzicu, a sad zeleni i žuti paljetkuju okolonaokolo ...
__________________
Hajduk - znanje, iskustvo, kompetencije, napredak, sportski rezultat
fazan is offline  
Old 28.02.2017., 11:45   #355
Quote:
fazan kaže: Pogledaj post
hm, ovako na prvu SAA je poturila guzicu, a sad zeleni i žuti paljetkuju okolonaokolo ...
Na prvu su Crveni napravili jebenu uslugu Žutima jer su blokirali Zelene (mogli su isto tako Zelene pustiti na istok do jezera i blokirati ih južnije, te tako blokirati i jedne i druge. A Žute staviti u poluokruženje).

Valjda nekakav dogovor ipak postoji, jer je vidljiva usluga Crvenih prema Žutima.

Dodajmo da je sam Sultan izjavio da je Manbij slijedeći cilj...

Ne znam, ako je stvarno grabež na djelu, mislim da bi mogli najebati Žuće.
Uz ruski pedagoški amen.

Zadnje uređivanje Andrijakos : 28.02.2017. at 11:56.
Andrijakos is offline  
Old 28.02.2017., 11:53   #356
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Njima bi realno najpametnije bilo krenuti već sada sa pregovorima o postratnom stanju i dati Manbij i žutilo zapadno od Eufrata SAA (s tim da dogovore neko proforma prisustvo YPG, zaštita manjina i ta sranja).
Dobra volja prema Rujama i Assadu, a Turci ih ne bi smjeli dirati.
Mislim da to ameri nikad, ali nikad nebi dozvolili. Kad nestane crnih, mogli bi ući u novu petogodišnju fazu rata
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Old 28.02.2017., 11:57   #357
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Valjda nekakav dogovor ipak postoji, jer je vidljiva usluga Crvenih prema Žutima.
Ili jednostavnije - dogovora nema nikakvog jedino je SAA ispravno zaključila da su zeleni opasnija prijetnja od žutih. Jer zeleni crvenima rade o glavi a žuti kokošare od njih što mogu.

A što se tiče toga da "nekakvi dogovori valjda postoje", samo bih podsjetio na iste priče s dogovorima oko razgraničenja sa zelenima, pa svi znamo kako je to završilo. O tome da nikakvog dogovora nije bilo svjedoči i jurnjava Tigrova kako bi uspjeli blokirati zelembaće.

Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Mislim da to ameri nikad, ali nikad nebi dozvolili. Kad nestane crnih, mogli bi ući u novu petogodišnju fazu rata
U neku ruku je amerima i sukob između poturadske alkajede i Kurda win-win situacija jer bitno je jedino da teritorij ne padne u ruke SAA.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 28.02.2017., 11:59   #358
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Mislim da to ameri nikad, ali nikad nebi dozvolili. Kad nestane crnih, mogli bi ući u novu petogodišnju fazu rata
Ma svaka čast Kurdsko-Američkom odnosu, spasili im Ameri guzice i to je sve super.

Ali Kurdi su okruženi neprijateljima, ne treba im još jedan (Crveni).

Ameri su jaki, pojedinačno najjači, ali su daleko i sigurno se neće zaratiti sa Turskom i Rusijom, ako do toga dođe.

Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
A što se tiče toga da "nekakvi dogovori valjda postoje", samo bih podsjetio na iste priče s dogovorima oko razgraničenja sa zelenima, pa svi znamo kako je to završilo. O tome da nikakvog dogovora nije bilo svjedoči i jurnjava Tigrova kako bi uspjeli blokirati zelembaće.
Nekako su brzo odustali od Tadefa nakon onih zarobljenih i ubijenih režimlija.
Da nije MIT došao i opalio koju iza uha lavovima Šama?
Andrijakos is offline  
Old 28.02.2017., 11:59   #359
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Je, sve super, samo i dalje stojim kod početne premise da Rusi baš i nisu u zavidnoj situaciji.
To je točno. Naravno da nisu.
bizon_9 mm is offline  
Old 28.02.2017., 12:17   #360
Mislim da je svima jasno da će Sirija nakon rata morati biti podijeljeno, jedino je pitanje kako. Vjerojatno na demokratski (sunitski) dio i na diktatorski (šijitsko alavitski), uz kurdsku državu od Kobanea do Deira.
USAisfreedom is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.