Natrag   Forum.hr > Razno > Forum Help!

Forum Help! Tehnička pomoć za Forum.hr. Top tema: Forum FAQ

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2020., 14:34   #1
Imaš tehničkih problema na forumu? Pitaj ovdje.

Zanima me zašto ne mogu otvarati postove?
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2020., 14:40   #2
trebati ćeš ipak malo bolje opisati što se događa, u kojoj situaciji se događa i na kojoj se platformi događa.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2020., 15:03   #3
Ne mogu uopće otvarati svoje postove a niti od drugih članova foruma
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2020., 17:09   #4
'Your user account may not have sufficient privileges to access this page'
To mi se otvara kad kliknem otvaranje postova
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2020., 17:53   #5
Imaš tehničkih problema na forumu? Pitaj ovdje.

I dalje ne razumijem što znači "otvoriti post"? Misliš li na neku temu i ako da na koju konkretno? Trebam link.
Ako nije tema onda bome moraš još malo bolje objasniti jer postovi se ne otvaraju. Na njih se može odgovoriti ili ih možeš čitati. Ali ne i otvoriti.

Edit: možda misliš na traženje postova nekog forumaša? Ako je to, tražilica ne radi. Kao što je i napisano u temi u kojoj si inicijalno napisala pitanje.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2020., 18:20   #6
Mislila sam na pregledavanje postova...znači pregledavanje svojih postova i postova članova Foruma tj forumaša.
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2020., 18:34   #7
To je vezano uz tražilicu. Za koju smo zaključili da je isključena.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2020., 20:58   #8
Quote:
Ammyy kaže: Pogledaj post
Mislila sam na pregledavanje postova...znači pregledavanje svojih postova i postova članova Foruma tj forumaša.
ne mogu vjerovati da su je iskljucili...zasto? Nesto sam nedavno pitala i sad ne znam di mi je taj post. Razumila bi da je iskljucena za druge profile ali da ima opciju da vidis svoje..bas glupo
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2020., 00:04   #9
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati da su je iskljucili...zasto? Nesto sam nedavno pitala i sad ne znam di mi je taj post. Razumila bi da je iskljucena za druge profile ali da ima opciju da vidis svoje..bas glupo
Da..baš je nezgodno kad se ne moze ući u svoje vlastite postove jer je puno preglednije i brže naći određeni post nego ga tražiti po forumu.
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2020., 00:30   #10
da quotam samu sebe

Quote:
Modesty B kaže: Pogledaj post
Jučer je onemogućena funkcionalnost tražilice.

Zbog toga se ne mogu pregledavati novi postovi na forumu niti pratiti teme u kojima ste pisali, a na koje niste pretplaćeni. Ili bilo što drugo vezano uz pretragu na forumu.

Dakle preporuka je pretplatiti se na teme u kojima pišete (ili vas samo zanimaju) kako biste mogli pratiti nove aktivnosti u njima.

Za pretraživanje foruma po ključnim riječima koristite google, npr: malteški sokol site:forum.hr
ako želite naći teme u kojima se spominje malteški sokol.

Za sad nema informacija kad će tražilica ponovno proraditi.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2020., 09:39   #11
naplacuje se , ne, hvala lipa..to bi mene kostalo puno, ja zvirlam po puno tema
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2020., 11:26   #12
ajde ne izmišljaj. i ovdje se može dobiti karton.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2020., 21:45   #13
Quote:
Modesty B kaže: Pogledaj post
da quotam samu sebe
A jel ima informacija zasto je ugasena? Ja koristim funkciju participated pa pratim teme u kojima sam sudjelovao.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2020., 22:51   #14
zbog preopterećenosti servera. prebaci se na pretplate.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 10:37   #15
Nevjerojatno, niti na jednom forumu nisam cuo da se rezu takve osnovne funkcije.
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 13:59   #16
Ne mogu pretraživati povijest postova

Kaže na privilegije nisu u redu.

Ne mogu pretražiti ni povijest svojih postova ni povijest forumaša, teško je tak pratit kaj se zbiva..

Jel to zbog olakšavanja db queryja, tj zbog olakšavanja rada vbulletina ili..?

ps: to se dade fino isprogramirat kao externi link...
__________________
Sexbot against fembots! hahaha
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 14:09   #17
Isključeno radi koronavirusa.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 15:34   #18
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Isključeno radi koronavirusa.
???
to zahebancija ili?

ni meni ne radi pretraga postova bilo mojih ili drugih clanova...
livada2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 15:50   #19
Da, žele spriječiti širenje virusa

Naravno da je zajebancija, lol Pa isključeno je radi preopterećenja servera i baze podataka, ništa novo i neviđeno do sad, posebice u toplije vrijeme (skoro svako ljeto search ne radi); valjda je teško investirati u novi server ili barem u bolje hlađenje za postojeći.

Mislim evo, tu se doslovce piše o disfunkcionalnom searchu i tema je skroz nova.

Inače ovo što Sexbot veli bi se moglo napraviti bez ikakvog problema, samo u postojeću tražilicu implementirati custom Google search (Google Sitesearch) kao što ima npr. NotebookCheck koji je obujmom veća i kompleksnija stranica no što je to Forum.hr:

Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
ps: to se dade fino isprogramirat kao externi link...
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 23:33   #20
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Inače ovo što Sexbot veli bi se moglo napraviti bez ikakvog problema, samo u postojeću tražilicu implementirati custom Google search (Google Sitesearch) kao što ima npr. NotebookCheck koji je obujmom veća i kompleksnija stranica no što je to Forum.hr:
Ma ne tako. Mislio sam na "vlastitu" povijest postova unutar foruma ali kao externi link izvan vbulletin standerne skripte.. premda bi sve izgledalo kao dio vbulletina.. olakšala bi upotrebu/opterećenje tražilice na servsrskom RAMu za 80%.. nismo valjda tolki voajeri. Da dođem prvo do svoje povijesti (tema u kojima nekaj lajem s nekime) moram prvo u poruke, pa onda u poslane poruke, pa onda klikat na svoj nick.. horror.

A ovo ak tražimo "ručno" temu link per link gdje smo kaj, nije ni čudo da se server raspada. Nekakve procesorske i RAM logike (i korisničkih navika i potreba) moramo znat ako imamo svoj sajt..

Kod:
$userid = '45633; //npr user Sexbot;


//query naredba: izvadi postove i id teme usput, uvjetovano po vremenu (php unixtimestamp)...
$myposts = $db_qury(SELECT post_id, topic_id FROM db_vbulletin_forum WHERE user_id = '$user_id' ORDER BY timestamp DESC LIMIT 50);

$db_rows = set_num_rows($myposts); // provjeri ima li korisnik uopće ikoji unos u temi ili je nov/voajer..

if($db_rows > 0) // postova ima, odradi proces
{
while($post = fetch_array($myposts))
{
$tema = if($db_query_first(SELECT topic_name FROM db_vbulletin_forum WHERE topicid = '$myposts['topicid']'))
{
echo 'Naziv teme:&nbsp;<a href="forum.hr/showthread.php?p='.$tema['postid'] .'#post'.$tema['postid'] .'"><b>'.$tema['topic_name'] .'</b></a><br>'; // isprintaj naziv teme i link na zadnji post
}
}
}
else // nema postova, ali da stranica ne bude prazna isprintaj...
{
echo 'Trenutno niste uključeni niti u jednu temu / ili je vaša povijest izrbisana.';
}
$db_close;
//i to je to, end
izgledalo bi na kraju kao HTML..

Kod:
Naziv teme: Ljubila sam se s dečkom jesam li trudna???? - link na moj zadnji post
Naziv teme: Ljubila sam se s dečkom jesam li trudna???? - link na moj predzadnji post
Naziv teme: Ljubila sam se s dečkom jesam li trudna???? - link na moj pred-predzadnji post
Naziv teme: Kaj dečki ne uletavaju više kaj se zbiva? - link na moj zadnji post

Pljuga od queryja. Ako je dodan DISTINCT (jednistven) kao query uvjet, vadit će samo zadnje postove iz svih (jednostvenih) tema pa će izgledati to ovako...


Kod:
Naziv teme: Ljubila sam se s dečkom jesam li trudna???? - link na moj zadnji post
Naziv teme: Kaj dečki ne uletavaju više kaj se zbiva? - link na moj zadnji post
Sad ovaj prvi unos texta u DB je sigurno TEXT-BLOB argument table, pa da ne kompliciramo, to ni ne treba, premda je i to pljuga za rješit.
__________________
Sexbot against fembots! hahaha
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.