Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 14:47   #81
Mene je doktor na prvoj amnioskopiji dobro raščaćkao i valjda oštetio vodenjak,počela mi je polako curiti plodna voda i ispadati sluzavi čep,poklopilo se jedno i drugo a ja kao neiskusna prvorotka to nisam primjetila,bila je sluzava tekućina a meni je bilo logično da ako je voda da je vodenasto...i tako je to danima curilo(od 23-31.1),što je najgore nisu ni dr.primjetili na pregledima ,tek na pregledu prije poroda su skužili da plodne vode više nema i zato se beba i zarazila,nije bila zaštićena i dobila je infekciju ali na sreću 7 dana liječenja antibiotikom je bilo dovoljno da skroz ozdravi
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:58   #82
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Mene je doktor na prvoj amnioskopiji dobro raščaćkao i valjda oštetio vodenjak,počela mi je polako curiti plodna voda i ispadati sluzavi čep,poklopilo se jedno i drugo a ja kao neiskusna prvorotka to nisam primjetila,bila je sluzava tekućina a meni je bilo logično da ako je voda da je vodenasto...i tako je to danima curilo(od 23-31.1),što je najgore nisu ni dr.primjetili na pregledima ,tek na pregledu prije poroda su skužili da plodne vode više nema i zato se beba i zarazila,nije bila zaštićena i dobila je infekciju ali na sreću 7 dana liječenja antibiotikom je bilo dovoljno da skroz ozdravi
o f...

stvarno je stresno biti trudan

otusirala se, gledam gacice, nema nicega. skoro cu trebat piskit i bojim se da iza toga necu imat realne podatke .. pocet cu se prat nakon svakog mokrenja
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:05   #83
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
o f...

stvarno je stresno biti trudan

otusirala se, gledam gacice, nema nicega. skoro cu trebat piskit i bojim se da iza toga necu imat realne podatke .. pocet cu se prat nakon svakog mokrenja
Još sam ja posumnjala da je to možda plodna voda i htjela pitati dr.ali sam odustala da ne ispadnem glupa

Postoje u ljekarni neki ulošci koji detektiraju plodnu vodu,promjene boju ako je plodna voda
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:08   #84
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Još sam ja posumnjala da je to možda plodna voda i htjela pitati dr.ali sam odustala da ne ispadnem glupa

Postoje u ljekarni neki ulošci koji detektiraju plodnu vodu,promjene boju ako je plodna voda
sad sam zvala poznanicu, navodno su to drzali u ljekarni prije par godina, ali vise ne drze, jer to nitko nije kupovao
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:13   #85
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
sad sam zvala poznanicu, navodno su to drzali u ljekarni prije par godina, ali vise ne drze, jer to nitko nije kupovao
Šteta jel baš dobro dođe

Vjerojatno to drže samo veće ljekarne u većim gradovima...
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:15   #86
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Šteta jel baš dobro dođe

Vjerojatno to drže samo veće ljekarne u većim gradovima...
sad cu se raspitat kod frendica koje rade po ljekarnama
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:22   #87
eto, sjedim vec par minuta za kompom, nema kapljice. mozda mi stvarno zaostaje mokrace, sva sam natecena. nista, budem pratila , prat cu se nakon svakog mokrenja, pa vidjet da li se nesto desava..

hvala cure na savjetima
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 09:09   #88
dižem malo temu jer vidim da se ovdje dosta pisalo po principu čula sam,kažu i sl.
-u prvoj trudnoći su me u 29tj uhvatili neki blagi bolovi koji su se širili od zdjelice prema donjem dijelu kičme-trtici,otišla na hitnuSv.Duh stavili me na ctg ništa specijalno nisu vidjeli,blagi trudovi koji su se relativno brzo smirili i otpuste mene tu večer doma...
-u 30tj.na redovnom gin. pregledu je moj gin ustanovio manjak plodne vode tj.sa nekih AFI 15 je pala na AFI11 u razmaku od 3tj,što je njemu bilo sumnjivo,pitao me sjetim li ja kakvo curenje i sl. pa sam mu ja opisala-gačice su bile stvarno uvijek mokre(doduše ja sam imala iscjedak kroz cijelu trudnoću pa nisam išla za ti)rekao mi je da napravim vulgaris test sa nekakvom tamnijom krpom/gazom i ako unutar 2 sata količina tekućine(koja napominjem treba biti vodena/dakle ne sluzava,prozirna i bez nekog mirisa)bude veća od kovanice od 5kn da se javim na hitnu,tako je i bilo,navečer sam se javila na sv.duh gdje me dočekao dr.hafner koji je ustanovio da curi plodna voda.
kod mene je bilo visokoprsnuće vodenjaka i plodna voda je curila polako,ostala sam tamo ležati do 36tj(kada smo napravili inducirani porod)
-u bolnici su pratili razvoj bebe mjerili količinu plodne vode i najvažnije pratili crp(radi mogučnosti infekcija)jer je put do bebe bakterijama i svemu slobodan zbog "poderanog"vodenjaka,plodna voda se obnavljala ali i curila,na kraju sam išla roditi sa AFI3,tj. bilo je samo 3 "džepića" u kojima je bilo plodne vode-ugl. beba je bila velika na svu sreću pa je u 36tj imala 3280gr(predviđanja su bila da bi u terminu dosegla preko 4000gr)
-najbitnije od svega što ovo sve nije ostavilo nikakve posljedice na bebu...
-sad sam opet trudna i iako visokoprsnuće nije neka dijagnoza koja se ponavlja došla sam u tjedne gdje su se počele ponavljati neke stvari kao i u prvoj trudnoći...
-beba je naglo narasla on ima u 30tj skoro 2200gr(dakle veličina bebe u recimo 33tj)dakle hipetrofična beba,plodna voda je unutar 3tj sa AFI 15/16 pala na AFI 10,krvna slika je relativno ok,za sada se po ks ne može ništa ustanoviti,napravili crp(čekam nalaz) i ako je on povišen onda je to nekakva indikacija da se nešto događa pa ću opet na sv.duh da to pogledaju,ako je crp ok čekamo 5 dana da vidimo kako će se sve odvijati i imam dogovoreni pregled na sv.duhu pa ćemo više znati
-oprosite na duugom postu ali eto da i ovdje napišem stvarnu situaciju što i kako se događa kod curenja plodne vode/manjka plodne vode
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 19:07   #89
marina k, nadam se da je sa tvojom bebom sve u redu. javi se da nam kažes kako ste. mene osobno jako zanima kako postupaju prema tebi u bolnici,kakve su ti testove radili, da li uopće znaju što se dešava kod tebe da već drugi put imaš problema sa stvaranjem plodne vode. mislim na vas!!
ja sam svoju bebu izgubila iz tog razloga, nikakvih naznaka nije bilo prije samog događaja, trudnoca uredna, krvna slika, brisevi, crp i još ne znamo uzrok, vjerojatno nikada niti nećemo. strah u meni je ogroman za dalje i htjela bih izmjeniti iskustva sa nekim tko zna o čemu pričam a ne samo rekla/kazala.
obraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 09:27   #90
Quote:
obraščić kaže: Pogledaj post
marina k, nadam se da je sa tvojom bebom sve u redu. javi se da nam kažes kako ste. mene osobno jako zanima kako postupaju prema tebi u bolnici,kakve su ti testove radili, da li uopće znaju što se dešava kod tebe da već drugi put imaš problema sa stvaranjem plodne vode. mislim na vas!!
ja sam svoju bebu izgubila iz tog razloga, nikakvih naznaka nije bilo prije samog događaja, trudnoca uredna, krvna slika, brisevi, crp i još ne znamo uzrok, vjerojatno nikada niti nećemo. strah u meni je ogroman za dalje i htjela bih izmjeniti iskustva sa nekim tko zna o čemu pričam a ne samo rekla/kazala.
-hej draga eto me tek sad vidjela post,da,malo se zna o tom gubitku-nedostatku plodne vode,u ovoj drugoj trudnoći isto nemam normalnu količinu plodne vode ali je na granici pa me eto dogurala do 36tjedna(baš sam jučer bila na pregledu)i za sad je beba na sigurnom i za dva tjedna idemo u porod ako sve bude ok naravno.
-nisam znala da postoji i ovako teško iskustvo kao tvoje
-na žalost nema nekih testova koje bi ti mogli raditi jer ne postoji nigdje istraživanje da bi to moglo biti patološki i povezano,eto meni ovaj put prolazi puno bolje nego prije,samo su vodili više brigu o količini p.vode mjerili afi na svakom pregledu...
-jako je nezgodno ako ti ne curi plodna voda onako polako(visokoprsnuće vodenjaka-što je meni bilo u prvoj trudnoći i stvarno je to lako prepoznati)pa oni u stvari znaju da te moraju ostaviti pod bolničkim nadzorom,a sad ovako moram čekati pregled da vidim ima li kakvih promjena,i da,ne pregledavaju me vaginalno nego samo preko trbuha-uzv jer Dr.Hafner kaže da vjeruje da je kod nas vodenjak toliko "slab" da kad bi imalo "čačkao"dolje mogao bi puknuti..tako da ću ja gin. pregled imati tek sad za 2tj.
-jasan mi je tvoj strah prošla sam ga i ja u onim tjednima kad se meni dogodilo prsnuće,ali eto preživjeli smo i to i eto jedna pozitivna stvar koje se trebaš uhvatiti je da ne postoje indikacije da bi to moglo biti patološki i ponavljati se
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 10:08   #91
Tako jako mi je drago što napredujete dobro. još malo morate biti strpljivi i biti će to sve u redu. javi se ponekad da kažeš kako si, šta ti se mota po glavi, šta radi mala bebica. Bitno je da pozitivno misliš i još malo češ imati malu štrućicu u rukama. Ja osobno nisam imala pojma da ta plodna voda može samo nestati a ne iscuriti a sada spletom okolnosti znam puno više stvari. Nekad je to dobro a nekad od previše informacija samo šiziš od straha šta se sve može zakomplicirati. ja sam sada opet na početku, još je rano za sve ali nadam se da ću ti se javiti druge godine da smo krenuli dalje i da se opet imamo čemu nadati, jednoj maloj bebici.
obraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 01:45   #92
meni je manjak plodne vode ustanovljen u 30 tjednu na SV. Duhu, vodio me dr. Zudenigo, AFI mi je bio 5...plodna voda mi nije curila, gdje je nestala ili zašto se nije stvorila nemam pojma...svaki dan 2 ctg-a, jednom tjedno ultrazvuk i protoci...curka je dobro napredovala, AFI je stalno bio isti...sa 38+2 sam poslana na indukciju, porod prošao super, bebica super!
mallema25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 12:57   #93
Quote:
mallema25 kaže: Pogledaj post
meni je manjak plodne vode ustanovljen u 30 tjednu na SV. Duhu, vodio me dr. Zudenigo, AFI mi je bio 5...plodna voda mi nije curila, gdje je nestala ili zašto se nije stvorila nemam pojma...svaki dan 2 ctg-a, jednom tjedno ultrazvuk i protoci...curka je dobro napredovala, AFI je stalno bio isti...sa 38+2 sam poslana na indukciju, porod prošao super, bebica super!
oo pa ti si došla do termina,odlično!! ja sam na indukciju išla sa AFI3,ali ok meni je curila,ali ubija me u pojam to što ako ne curi niko ti ne zna reći zašto kao povodom čega nestaje ili se ne obnavlja...
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 13:33   #94
baš se za to zalažem, istražujem ali uvijek isti odgovor, neke stvari, slučajevi oko 10% problema u trudnoći ostaju ne razjašnjene. nitko od liječnika ne garantira da se hoće/neće ponoviti idući put i zašto kod nekog mirovanje, infuzije pomažu a kod nekog kao u mom slučaju dovede do gubitka ploda
obraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 16:30   #95
Vidim ovdje svakakva iskustva ali me zanima ima li itko kome je dijagnosticiran PROM a da je potom prestala curit voda?
Naime, ja sam u bolnici već 2 tjedna i potvrđeno je curenje s pozitivnim Amnisure testom. Sada sam u 23. tjednu i doktor kaže da ima puno plodne vode i da je moguće da su se plodni ovoji zaljepili. Sutra će mi opet napraviti test i ako bude negativan pustiti me kući?! Ima li itko s takvim iskustvom?
Roza28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 20:48   #96
Quote:
Roza28 kaže: Pogledaj post
Vidim ovdje svakakva iskustva ali me zanima ima li itko kome je dijagnosticiran PROM a da je potom prestala curit voda?
Naime, ja sam u bolnici već 2 tjedna i potvrđeno je curenje s pozitivnim Amnisure testom. Sada sam u 23. tjednu i doktor kaže da ima puno plodne vode i da je moguće da su se plodni ovoji zaljepili. Sutra će mi opet napraviti test i ako bude negativan pustiti me kući?! Ima li itko s takvim iskustvom?
ne znam, i ja čačkam o plodnoj vodi,. ležim na SD-U AFI MI JE 4/5, nizak, nemam pojma šta mogu očekivati inače sam 21 tjedan, ima tko da se javi.,?itko???????????
LI LU is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 15:30   #97
Hej!

Tek sad vidim ovu temu.

Evo moje iskustvo. Rodila sam prije mjesec dana, inducirano, baš zbog manjka plodne vode. Dan danas ne znam, jel curkala polako da nisam ni skužila ili kaj, al na zadnjem uzv ustanovljeno je da imam manjak. I kao nije bilo strašno.

No ipak su me na kraju naručili na indukciju, jer su ustanovili da mi je i posteljica zrela i sve je bilo spremno, pa nisu htjeli riskirati ništa čekanjem prirodnih trudova. No dobro, olakotna okolnost je da su me porodili dan prije termina. Po uzv tjedan prije. I sve je završilo i više nego dobro.
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 19:05   #98
[QUOTE=Tarsis;39630298]Hej!
Opet postavljam pitanje., jel imao tko problema sa niskim afijem., znači imam 24 tjedna afi je sa 8 pao na 7., uputili su me na srebrenjak za pregled srca bebe nakon toga ide i pregled bubrega, koji se uredno vide i mjehur se prazni., panika mi je totalno ležim kad mogu i tankam se vodom., imali tko sa istom situacijom?ljudi????????
LI LU is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 07:58   #99
Draga LI LU, ja nemam iskustva, al ovdje u petrovoj leži cura kojoj plodna voda curka od 23 tt, jučer je 37 tt napunila i bebo fino napreduje, za koji dan će upoznati svoju mamu...eto, nemam vise info jer nije samnom u sobi, al ak ju sretnem pitat cu, drzim ti fige!!
__________________
26.02.2010. stigla je moja ljubav, moja curica žurilica Anja
vexy315 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 10:47   #100
Quote:
vexy315 kaže: Pogledaj post
Draga LI LU, ja nemam iskustva, al ovdje u petrovoj leži cura kojoj plodna voda curka od 23 tt, jučer je 37 tt napunila i bebo fino napreduje, za koji dan će upoznati svoju mamu...eto, nemam vise info jer nije samnom u sobi, al ak ju sretnem pitat cu, drzim ti fige!!
Vexy, hvala to mi ulijeva nadu da će maleni izdržati, možeš je pitati ako stigneš koliko joj je AFI- TO je količina plodne vode., meni je dosta nizak-7, zato sam u panici jer pluća nisu razvijena.. postoji nada , hvala ti uljepšala si mi i ovu tmurnu subotu meni i mom mužu., pozdrav
LI LU is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.