Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 17:24   #41
hvala ti Orhidey,

pitala sam ja svog ginića za tu vulvodiniju ali on kaže da je to opis simtoma- pečenje, žarenje, ali ne kaže štoo je tomu uzrok, a sigurno nešto je. samo se očito događa da se nikad ne otkrije uzrok pa očito kako je došlo tako samo i prođe. nadam se da to prolazi, jer ako ne?! Betili je napisal ada je ona sve pretrage prošla pa nikako da se toga riješi i nakraju prošlo samo. i meni je baš zadnji put ginić rekao da tu zaista vrijeme pomaže, da se ne bediram previše (iako lako je njemu to reći). kao u smislu da sva sreća nisam bolesna pa da se brinem oko toga, ovo će kat tad proći. ali ja sam zaista poluluda više od svega.

sto se tiče oticanja- mislim da se ne radi o B. žlijezdi jer bi to ginekolog morao vidjeti, jel tako meni ti na dane otiču stidne usne-male. koje su tada sve samo ne male Znaš ono kako ti oteknu kod spolnog uzbuđenja? e pa tako to meni stalno zna biti. Ali varira. već dugo mi nisu bile jako oteknute, i kad god me doktor gleda uvijek njemu izgleda sve više-manje uredno izvana, jedino blago rumeno. ali mu svaki put ponavljam da kod mene to u jednom danu varira od normalnog izgleda do otečenog. ja sad govorim o isključivo izgledu vanjskog spolovila-točnije malih usana. unutra je uvijek sve u redu. zato me sad i misli dermatologu poslati da i on ispita eventualno da se o kakvoj alergiji ne radi. a što se tog iscjetka tiče (dojadila ja više svima vama s tim) meni ga sad na dane uopće nema na gaćicama a prije sam zbog njega dnevne uloške nosila. smanjio se očito. e sad dali je suhoća unutra, doktor kaže da nije a ja se nnisam upuštala u spolne odnose otkad imam s ovim problema tako da ne znam kako bi to bilo za vrijeme "keksa". samo znam da mi je dok sam bila na Logesta ta dva mjeseca nakon Diana, bila suhoća mislim čak i unutra jer su mi tada ne samo stidne usne bile jako upaljene i otečene nego i ulaz u vaginu-ono što sam pak ja mogla sa ogledalom vidjeti. diplomirala sam više proučavajući svoju "prijateljicu". zato mi je ovaj jedan ginekolog i mislio da mi nije to zbog promjena u tabletama pa sam vadila hormone pod utjecajem Logesta i bili su ok. al mi drugi ginekolozi kažu kako to nije pravo stanje. zato ću sad iduću menstruaciju vaditi ponnovno spolne hormone i prolaktin, to će mi biti 5-i prirodni ciklus pa da vidimo. i još mi je ginić rekao da bi mi preporučio da počnem sa spolnim odnosima jer misli da i to malo potakne vlažnost pa da ne bi bilo loše. a meni s ovim pečenjem nije do života a kamoli do seksa. ali se sve mislim da zaista i pokušam, pa ako ide ide ako ne. stati. ja sam u strahu da meni ovo nikad neće proći i da sam osuđena na život sa pečenjem. Valjda će proći. ipak je bolje nego prvih par mjeseci, tada je peklo luđački-i to non stop- bez obzira dali sjedila, hodala, ležala, konstanto! i uvijek bilo jako crveno i otečeno. sad je to ipak bolje, i najviše smeta dok sjedim jer valjda baš diram stolicu sa iziritiranim pa to dodatno komplicira stvari...
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 17:29   #42
ja mislim da je uzrok tvog pečenje upravo ta tvoja gljivica- ona se lijepo ugnjezdila i fino joj je kod tebe i tvoje "prijateljice" znam da to curama pravi veliki probleme. a što je tebi tvoja doktorica rekla oko vulvodinije kad si ju pitala? ja sma na netu našla da joj uzrok može biti sve-od hormona do lokalne preosjetljivosti na gljivice, alergije na detergente, itd.

što se mojih pretraga tiče, radila sam PAPA test, on ok, klasične one briseve što rade , to isto ok, par puta sam vadila kompletnu krvnu sliku, šećer, jetrene probe, itd, i par puta kontrolu urina. uvijek sve super. e da, i hormone štitnjače sam vadila, isto ok.

ja idući tjedan idem do doktora, pa ću vidjeti što dalje predlaže...
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 15:05   #43
baš sam bila kod doktora opće medicine po uputnice za hormone i tako ja njemu ispričala cijelu ovu moju priču- ostao paf kad je čuo! a kad je tek vidio listu lijekova što sam si zadnje pola godine trpala u sebe- ostao zgrožen. da mi je to sluznicu skroz uništilo. misli da je zaista lako moguće da mi je dugotrajno uzimanje pilula dovelo do ovoga. s obzirom da mi je pokušaj vraćanja na stare pilule doveo do pogoršanja, kaže da je očito da je tijelu-organizmu dosta. i misli da je ok da odem do dermatologa, da nemam što izgubiti ali tek kad mi stignu nalazi hormona. kaže da pilule većini mogu biti super ali da ja baš mogu biti jedna od rijetkih kome prouzroče hormonski poremećaj (nadam se prolazan). i da ne pristajem više na nikakve tablete, da umjetni hormon ipak nije kao i pravi hormon što ga tijelo koristi, da je ipak to sve kemija. i po njemu bi trebala prestati s kojekakvim mazanjima dole-"unutra" sam prestala stavljati i tamo je sve ok, ali vani još uvijek mažem, sad svakih par dana, ne stalno, jer da mi se obnovi kožica tj. sluznica. ipak je koža dolje jako osjetljiva. kosa na glavi mu se digla kad je vidio da sam belogent dole stavljala jer je to jako ko vrag. i da nije ni čudo što mi sad i ulošci smetaju kad mi je ona prirodn azaštita na koži otišla. ima nešto i u tome, bar mislim...idući tjedan do ginića pa vidjeti...
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 19:34   #44
Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
baš sam bila kod doktora opće medicine po uputnice za hormone i tako ja njemu ispričala cijelu ovu moju priču- ostao paf kad je čuo! a kad je tek vidio listu lijekova što sam si zadnje pola godine trpala u sebe- ostao zgrožen. da mi je to sluznicu skroz uništilo. misli da je zaista lako moguće da mi je dugotrajno uzimanje pilula dovelo do ovoga. s obzirom da mi je pokušaj vraćanja na stare pilule doveo do pogoršanja, kaže da je očito da je tijelu-organizmu dosta. i misli da je ok da odem do dermatologa, da nemam što izgubiti ali tek kad mi stignu nalazi hormona. kaže da pilule većini mogu biti super ali da ja baš mogu biti jedna od rijetkih kome prouzroče hormonski poremećaj (nadam se prolazan). i da ne pristajem više na nikakve tablete, da umjetni hormon ipak nije kao i pravi hormon što ga tijelo koristi, da je ipak to sve kemija. i po njemu bi trebala prestati s kojekakvim mazanjima dole-"unutra" sam prestala stavljati i tamo je sve ok, ali vani još uvijek mažem, sad svakih par dana, ne stalno, jer da mi se obnovi kožica tj. sluznica. ipak je koža dolje jako osjetljiva. kosa na glavi mu se digla kad je vidio da sam belogent dole stavljala jer je to jako ko vrag. i da nije ni čudo što mi sad i ulošci smetaju kad mi je ona prirodn azaštita na koži otišla. ima nešto i u tome, bar mislim...idući tjedan do ginića pa vidjeti...

Ej sorry kaj tek sad odgovaram bila sam busy, a kod kojeg si to doktora isla?
Mislim da je on skoz u pravu...trebas tu sluznicu obnoviti to je i meni problem, od silnih ljekova se stalno unistava ...uzmi to kantarionovo ulje ili jos bolje u ljekarnama imas i ulje koje sadrzava puno ljekovitih biljaka s kojma se moezs mazati dole isto...ja to jos nisma kupila jer nisam pri parama al pokusavam se boriti s ovim mojim jos...sad me doktorica stavila na dijetu nesmijem NIS slatko i nis sta ima brasna i kavasca dakle skoro sve nesmijem jesti gladna sam ko pas XD
nikako d ami te gljivice odu a s deckom nisam imala odnose 6 mjeseci to je POLA GODINE rekla mi je doktorica da kao mogu imat odnose pa budemo valjda uskoro...
Ugl da se vratim na tebe ak zelis ja mogu nac negdje kak se zove to ulje koje ima hrpu tih ljekovitih bilja mislim da bi i meni i tebi to puno pomoglo
^^
javi sve kaj si novo saznala ^^
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:48   #45
haj!

to sam bila kod mog liječnika opće prakse po uputnice za vadit hormone i tako mu ja sve to ispričala, a on paf ostao! da je to zaista lako moguće, a i nekako zaista izgledno, da mi se dogodio hormonski poremećaj uslijed dugotrajnog uzimanja tableta. kaže da mi svi čujemo sve super o kontracepcijskim tableta a ništa se ne čuje i o onim rijetkim slučajevima kad izazovu nered u tijelu. i aj se ti sad izvuči iz toga. nije to tek tako. jer činjenica je da se meni porblem javimp prelaskom na druge tablete. e sad, dali je to bilo slučajno ili ne, ne znam. sad sam već 5 mjeseci bez pilula, baš ću ubrzi ići vadit hormone uključujući i prolaktin, iako mi doktor misli da će to bit ok. pa i ja to čak mislim, jer nije nužno da je meni ostao disabalans, možda je to bilo trenutno, al sad dok se tijelo fizički ne povrati na staro treba puno vremena. i baš sam rekla ginekologu nekidan da neću više dole ništa stavljati, jer da se meni stanje počme popravljati samo od sebe, a sve te kreme kao da mi izjedu sluznicu.

ja odnose isto nisam imala već 7 mjeseci, kao mogu ih imati ali nije mi do toga kad me dole sve peče i na dane bude otečeno, pa kud ću još i s tim forsirati. sad se smanjio intenzite pečenja, sve lakše mi je i sjediti, a to mi je bio najgori problem, tako da se nadam da to zaitsa ide konačno na bolje.

A ti jadna gladna, ajme ajme, jesu te te glupe gljivice napale, pa to je za ne povjerovati svega sve ima. čula sam da te dijete baš pomažu, apa se pokušaj toga držati, treba ti bar mjesec dana da vidiš da li to išta pomogne. Javlja stanje i novosti, ja se javim čim dobijem nalaze hormone
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:00   #46
Dobro jutro, eve mene opet malo

ovako kad mi je malo bolji period pokušavam zaista pozitivno misliti kako će mi ovo jednom zasigurno proći, da je to samo pitanje vremena, da ima puno gorih stvari u životu (kad samo vidim bolesne od karcinoma, i slično treba biti zahvalan)... bojim se uopće i izustiti iz usta da mislim da mi je bolje jer čim to kažem kao da nizbrdo krene, zato sam rekla više ništa ne govorit. ja samo maštam o vremenu kad ću moći normalno sjesti bez da me dole peče, otiče... meni je baš problem sa ulazom u vaginu s donje strane prema međici pa se širi prema rektumu, točno taj dio gdje sjediš,... nekako se mislim kako mora da to ipak prolazi jer mi je prvih par mjeseci to pečenje bilo izraženo na cijeloj stidnici, cijele usne bi bile otečene, i nevezano da li sjedim ili ležim. a kad sam prestala sa pilulama kao da malo po malo problem ostaje baš na tom donjem dijelu i kad sjedim. tu i tamo bi peklo i dok ležim ili hodam. a konstantno bi žarilo. sad se i to žarenje prorijedilo. puno je manjeg inzenziteta, primjetim da mi je osjetno lakše sjedit. na dane malo oteče i pocrveni taj donji dio, ali ne bude više onako žarke boje nego rumene, tako da mislim da to zaista ide na bolje. nadam se bar... to sve što mi imamo-i ti i ja, to sve je zapravo vulvodinija po rječima mog doktora, ali nije bitan naziv tih simptoma, bitan je uzrok. npr. kod tebe su to te proklete gljivice. kod mene se ne zna što je uzrok iako sam ja uvjerena da je to od tableta-pa sad da li je meni tijelo tako reagiralo na promjenu tableta ili na dugotrajno uzimanje tableta, ne znam. tako da mi je bitno sad pustiti tijelo da se očisti od svega, a vjerujem da hoće...a jednom kad si ovakvu štetu naneseš ne prolazi to tek tako lako. a kod našiš liječnika je problem što im je najlakše kad se radi o bakteriji, šibnu antibiotik i to je to. čim je nešto nespecifično, ne znaju. meni ova jedna u bolnici rekla da ne vjeruje da se radi o hormonskom uzroku tj. o padu estrogena uslijed uzimanja drugih pilula je r kako bi onda žene koje rode kad im nestane hormona. e da, ali postoji atrofični vaginitis koji je rijedak ali ga mogu dobiti između osatlog i rodilje, i žene na kontraceptivima, uzrokovan manjkom estrogena, simptoni poput ovih mojih. dakle, čim je nešto nespecifično, ne znaju. e lako je to tako. Ti svakako pokušaj naći naziv tog ulja... ja ću zasad pustiti to dolje da se odmori. nisam dugo ništa unutra stavljala jer je to kao ok, ali i s vanjske strane je to jadna osjetljica kožica pa ću pustit da se odmori. ionako nikakve koristi mi nije donijela nijedna ta krema. pa bolje pustit kožu da se sama obnovi i ojača.

kakvo je to tebe stanje što se tiče pečenja, žarenja?
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 02:02   #47
Hej hej a evo ja sam ti sad opet u komi jer mi se pocelo vračati pečenje ( ne istim intenzitetomko priije. Sad je slabije al vec nekoliko dana je prisutno ( sad mislim da mi se to pojavilo kad sam stavila rojazol koji mi je dala doktorica al sad kad sam pocela to uzimat dole moram zavrsiti ne znam zatso se vraca morat cu neko ulje opet nabaviti a neznam di da nabavim nesto jace od kantarionovog ulja, mislim dami je to kantarionovo pomoglo al ne dovoljno...sad me jos brne dal ja fkt mogu imat odnose jer imam decka 3 ipo godine i kak sam ti rekla da se nismo 6 mjeseci i fkt nam tesko pada njemu pogotovo, doktorica je rekla d amogu al sad kak je pocelopeckat opet neznam, bojim sene znam di da vise odem i kaj da napravim :/
i moja ta sluznica j etotalno rasturena ne znam kak da ju obnovim i rjesim se gamadi a da o hrani ne pricaaam, kmeee NIS nemogu jest stalno mi kruli na faxu si kokice kupujem zajest hahaha -.-
a kolko ti imas godina?ak si ko ja da ides na fax ili posao, znam kolko pakelno moze biti sjediti tam cijeli dan a buba ( i tebi decko isto to pomaze i tolerira?
btw predlazem ti da fkt i ti nabavis neko prirodno ulje zatu stidnicu dole da ce nas to osvjeziti nase zlostavljane stidnice XD
Ja cu u pon zvat da vidim kaj papa kaze pa javim
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 09:15   #48
da li tebi doktorica gleda stupanj čistoće na mikroskop na svakom pregledu? meni to moj ginekolog svaki put napravi, tako se vidi imali gljivica, pa ako nema da te ne truje sa rojazolom. pretpostavljam da si uvijek pozitivna na gljivicu jer valjda doktor to zna nekako skužit, ne znam više ni sama. 27 mi je godina, radim uredski posao tako da mi dođe vrištati od muke zbog sjedenja. nekako me tješi da me prvih par mjeseci stalno peklo i žarilo bez obzira da li sjedim, a sad se to ipak veže uz sjedenje i točno lociram gdje me smeta. a mogu ti reći da se sad inzenzitet tog žarenje (jer više ne peče luđački nego žari), ipak dosta smanjio. pa se nadam da to nekako zaista ide na bolje. samo se nadam da ovo nije prolazni period nego da će zaista to vodi ka potpunom oporavku. nastojim tako misliti. problem je što mi to zaista dugo traje i strpljenje mi je na samom kraju i onda čim mrvicu jače zapeče (iako to nije ni blizu onom u početku) ja padam u depresiju. teško mi bude stim se nositi. samo promatram ljude kako sjede na kavi ili bilo gdje i mislim se kako oni sigurno s ovim nemaju problema...ma užas jedan...Dečko mi je stvarno podrška, pogotovo što smo u relativno novoj vezi pa sam mislila da će to bit velik problem, ali nije, uz mene je, nije ni spomenuo sex, kaže da će on čekat koliko treba... žao mi i njega i zato mi ovo sve skupa još teže pada, ne možemo funkcionirati kao najnormalniji par.

ja ću nadam se idući tjedan imati rezultate hormona pa javim. pokušavam sama sebi govorit kako će to proći, kako to ipak ide na bolje, alime muči što se svi doktori čudom čude i pojma nemaju što mi je. a ovaj moj ginekolog se zaitsa trudi, al ne vjeruje da su pilule dovele do toga. ja nekako mislim da jesu jer mi je čudna koincidencija da mi se to baš dogidilo prelaskom na nove. možda nisu nove krive neko dugotrajno uzimanje pa je prelazak na nove samo aktivirao bombu. ne znam ni sama...

Primjetim zaista da mi se smanjuje žarenje, a kad zapeče nije jako nego neko blago peckanje, i čak mi je zadnji tjedan bilo lakše i sjediti, nije bila neizdrživo žarenje, moglo se izdržati zato molim dragog Boga da mi da strpljenja da lakše to izguram. nebi htjela svog dečka izgubit zbog ovog, ali ako mu je to razlog da me ostavi onda neka ide, to ja tako gledam. zamisli da ode zbog ovako nečeg, onda se možeš kladit da ne bi bio uz tebe kroz sve teške trenutke koje nas, nikad ne znaš,mogu čekati u životu. sad sam sama sebi na prvom mjestu... moram se nastojati opustiti da mi to prođe. jedino što mom doktoru još pada napamet je da odem do dermatologa, da se možda radi o nekoj alergijskoj reakciji, iako ja čisto sumnjam. a i on je skužio da čim dole ne mažem ništa kao da su mi smetnje manje tako da nemam zasad namjeru ništa više dole stavljat ako baš ne moram. e da, još što se sexa tiče, on misli da bi možda mogla probat jer da bi to potaklo vlaženje dole, ali kao da ne razumije kad mu kažem da meni nije do ničeg a najmanje do diranja"dole". to mi sve može samo doatno iziritirat. mislim se vidjet još petnaestak dana pa ako mi nastavi biti ovako, da pokušamo možda, pa vidimo kako će biti. ali to ću još vidjeti... Javljaj se! piše što god hoćeš da ti lakše bude, kužim kako je to teško
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 09:36   #49
i jo nešto- mislim da i kod tebe ide to nekako na bolje, polako ali ide. ipak te sad više ne peče jednako jako jako i prije, nego na dane, tako da misli pozitivno. da prokleta vulvodinija- mrzim ovaj naziv ali eto to je naziv za te naše simptome ma kojeg uzroka da jesu-je prolazna. Problem je što traje dugo- i čim neka bolest traje dulje od 3 mjeseca, ona je kronična, ali to ne znači da si na nju osuđen cijeli život. proći će. I betilli je porlaziva cijelu muku pa je ozdravila. i ja sam mislila da to jednom kad te uhvati nema ozdravljenja, ali nije to tako. proći će to-prije ili kasnije, nema predaje

misli na to kako su ti sad ipak ti bolji periodi malo duži nego prije, i ne peče kao prije. znam da je to sve daleko od normalnog ali bilo kakvo poboljšanje je dobro došlo. meni ti je dole prije bilo stalno jako otečeno, sad tu i tamo lagano otekne, zato gledam i to da je jedan pomak.

vidi što će ti papa test reći, jer ako nema gljivica ne moj stavljati više te antimikotike dole. neka ti se sluznica obnovi.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 12:28   #50
I još mi je nešto napamet palo, čitala sam tvoje postove pa vidim da su tebi nalazi negativni dolazili na gljivice-po čemu tvoja doktorica zaključuje da je gljivica to? pitam to zato što je i mene jedan doktor trpao sa plimikolom, rajazolom, canestenom i sl. a nalazi nisu upućivali na gljivicu nego je on to tako napamet. pa bi mi bilo žao i da ti to trpaš u sebe za bezvezea možda bi ti zaista bilo bolje pustit sluznicu bez ičega od toga.jer i ja čim bi stavila nešto od tih krema, automatski bi mi gore bilo. a doktori kao da vole da bar nešto propišu. zato me baš zanima. javi nalaz pape obavezno!
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 14:44   #51
Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
I još mi je nešto napamet palo, čitala sam tvoje postove pa vidim da su tebi nalazi negativni dolazili na gljivice-po čemu tvoja doktorica zaključuje da je gljivica to? pitam to zato što je i mene jedan doktor trpao sa plimikolom, rajazolom, canestenom i sl. a nalazi nisu upućivali na gljivicu nego je on to tako napamet. pa bi mi bilo žao i da ti to trpaš u sebe za bezvezea možda bi ti zaista bilo bolje pustit sluznicu bez ičega od toga.jer i ja čim bi stavila nešto od tih krema, automatski bi mi gore bilo. a doktori kao da vole da bar nešto propišu. zato me baš zanima. javi nalaz pape obavezno!
E pa vidis ja sam nju upravo to i pitala ako mi sami brisevi nisu pokazali da imam gljivice kako je ona onda zakljucila da ja imam to, rekla je da ih nemam u tojdozi da se vide na brisevima nego da su one jednostavno tamo i ne nikad mi ova nije stavila na mikroskop uzorak neg uvijek golim oko pogleda i kaze da imam gljivice (valjda zbog bijelog iscjedka) ...tak d ane znam
mislim da ih imam al ne zele otici nikako ne znam azsto stvarno se trudim ko pas da ne jedem nista sto netreba kolko god gladna bila, smrsavila sam dosta i to ne bi :/
al mene muci meni ti je bas gorzno bilo to od 10 mjeseca 2010 do 1 mjeseca 2011 i onda mi je nakon onih svih terapija jakih i pridonih ljekova sta sam ti napsila bilo bolje skoro m enista nije peklo i sad mi se odma cim mi je menga zavrsila(kad padne ph) i kad sa taj rojazol stavial opet dosta pocelo peci (( ne tako jako koprije al dosta i to me uzasava i ja padam u depesiju i ja isto tak ko i ti gledam okolo ljude i pitam pa jebote dal i oni imaju bilo kakvih problema svi su tak bezbrizni..ja sam tak mrzovoljna i depresivna a tek zivcana cijelo to razdoblje nitko vise ne zna kaj da mi kaze al isto to sto si rekla da kad se sjetim kakvih tek problema gorih imana svijetu da sta ja sad serems ovim...al onda opet dode da sam bar zdrava ...i svaki dan govorim da sam dobro i zahvaljujem kaj mi je bolje ne znam kolko to pomaze al radim to...sutra zovem za papu i danas mi je zadnja rojazol tableta pa cu onda probat ove acidosalus tablete koje su mi ostale i cesnjak i kantarionovo ulje opet i n eznam kaj sve ne bilo sta samo da prode vise, a ja sam taman sad kad zadnju tabletu stavim planirala napokon decka uveseliti da mozemo nakon pola godine... smrc izgled anista od toga kad me pece tak
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 14:49   #52
Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
da li tebi doktorica gleda stupanj čistoće na mikroskop na svakom pregledu? meni to moj ginekolog svaki put napravi, tako se vidi imali gljivica, pa ako nema da te ne truje sa rojazolom. pretpostavljam da si uvijek pozitivna na gljivicu jer valjda doktor to zna nekako skužit, ne znam više ni sama. 27 mi je godina, radim uredski posao tako da mi dođe vrištati od muke zbog sjedenja. nekako me tješi da me prvih par mjeseci stalno peklo i žarilo bez obzira da li sjedim, a sad se to ipak veže uz sjedenje i točno lociram gdje me smeta. a mogu ti reći da se sad inzenzitet tog žarenje (jer više ne peče luđački nego žari), ipak dosta smanjio. pa se nadam da to nekako zaista ide na bolje. samo se nadam da ovo nije prolazni period nego da će zaista to vodi ka potpunom oporavku. nastojim tako misliti. problem je što mi to zaista dugo traje i strpljenje mi je na samom kraju i onda čim mrvicu jače zapeče (iako to nije ni blizu onom u početku) ja padam u depresiju. teško mi bude stim se nositi. samo promatram ljude kako sjede na kavi ili bilo gdje i mislim se kako oni sigurno s ovim nemaju problema...ma užas jedan...Dečko mi je stvarno podrška, pogotovo što smo u relativno novoj vezi pa sam mislila da će to bit velik problem, ali nije, uz mene je, nije ni spomenuo sex, kaže da će on čekat koliko treba... žao mi i njega i zato mi ovo sve skupa još teže pada, ne možemo funkcionirati kao najnormalniji par.

ja ću nadam se idući tjedan imati rezultate hormona pa javim. pokušavam sama sebi govorit kako će to proći, kako to ipak ide na bolje, alime muči što se svi doktori čudom čude i pojma nemaju što mi je. a ovaj moj ginekolog se zaitsa trudi, al ne vjeruje da su pilule dovele do toga. ja nekako mislim da jesu jer mi je čudna koincidencija da mi se to baš dogidilo prelaskom na nove. možda nisu nove krive neko dugotrajno uzimanje pa je prelazak na nove samo aktivirao bombu. ne znam ni sama...

Primjetim zaista da mi se smanjuje žarenje, a kad zapeče nije jako nego neko blago peckanje, i čak mi je zadnji tjedan bilo lakše i sjediti, nije bila neizdrživo žarenje, moglo se izdržati zato molim dragog Boga da mi da strpljenja da lakše to izguram. nebi htjela svog dečka izgubit zbog ovog, ali ako mu je to razlog da me ostavi onda neka ide, to ja tako gledam. zamisli da ode zbog ovako nečeg, onda se možeš kladit da ne bi bio uz tebe kroz sve teške trenutke koje nas, nikad ne znaš,mogu čekati u životu. sad sam sama sebi na prvom mjestu... moram se nastojati opustiti da mi to prođe. jedino što mom doktoru još pada napamet je da odem do dermatologa, da se možda radi o nekoj alergijskoj reakciji, iako ja čisto sumnjam. a i on je skužio da čim dole ne mažem ništa kao da su mi smetnje manje tako da nemam zasad namjeru ništa više dole stavljat ako baš ne moram. e da, još što se sexa tiče, on misli da bi možda mogla probat jer da bi to potaklo vlaženje dole, ali kao da ne razumije kad mu kažem da meni nije do ničeg a najmanje do diranja"dole". to mi sve može samo doatno iziritirat. mislim se vidjet još petnaestak dana pa ako mi nastavi biti ovako, da pokušamo možda, pa vidimo kako će biti. ali to ću još vidjeti... Javljaj se! piše što god hoćeš da ti lakše bude, kužim kako je to teško
A juuj u uredu radis grozno tak moras sjediti stalnoo...JAko mi je drago sto u tako novoj vezi imas decka koji te tu podrzava i ceka^^...to je i moj reko d ace cekat kolko god treba aww i ak nece onda nam neterbaju jer nas ne vole onda neg su ko i svi drugi
Ja samo jedva cekam dan kad ce se sve ovo ciniti ko daleka proslot koja nam se niakd nece ponoviti..jako mi je drago d ati se polako poboljsava ^^
i ja isto tako mislim d aje to od tableta ako ne samood tableta onda bar jedan dio...meni su te sugave tablete tolko sranja napravile..nitko nije imao simptome ko ja(iz grudi mi je bijli iscjedak izlazio i upalila se desna i pocrvenila i bolila i limfni cvorevi u pazusima ...grozno sveto zajedno s ovim prava sreca me nasla bila XD) sad ih vec mjesec ipo dana ne pijem pa me cike vise nista ne smetaju
Javi mi rezultate i ti pisi sto god ti padne na pamet ili te zanima probat cu pomoci kako god znam
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 21:03   #53
Joj, da to si dobro rekla-tako i ja maštam o trenutku kad će sve ovo biti daleka prošlost... ne želim više ići na nikakve forume-išla sam na taj strani forum o vulvodiniji pa sam u takvu depru pala da je to za ne povjerovati. samu sebe uvjeravam da mi je bolje, već me i manje boli tj. peče odnosno žari (više ne znam ni kako napisati-ko da sam munjena to jedino mi u ovom problemu kužimo razliku između pečenja i žarenja- ja kad to nekom pričam točno im vidim upitnike u očima

meni je doktor rekao da se ne brinem baš ovoliko jer da je samnom sve u redu, da će to proći, da to nije neka bolest pa da moram strahovati, ovdje se moram oboružati strpljenjem i da će to proći. moj gnić misli da je meni došlo do kratko spoja u organizmu odjednom i da je to sve po malo dovelo do ovog. misli da je sigurno i dugotrajno uzimanje pilula dovelo do prevelike kemije u tijelu plus još koji razlog (stres, itd) i eto vraga. godinama trpiš, gutaš, i onda jednom mora popustiti kočnica. ipak nismo strojevi. Ja sam prije ko nuklearka u Japanusad eksplodirala uslijed potresa grozna sam, šalim se, ali jednosatvno mi to napamet palo.

i totalnoo sam bezvoljna-prijemi pričaju kako idu u šoping itd, a mene baš zaboli džon za tim, ja želim svoje zdravlje, da mogu nositi udke traperice bez da me žulja,...

Nego, taj isjedak koji spominješ-jel ga ti vidiš ili samo ona unutra u rodnici? ja sam imala par puta gljivice i isjedak mi je bio grudičasti bijeli. jel i tebi takav?

koliko imaš godina? e da, nadam se da se ne brineš oko onih točkica dole...pretpostavljam da si pitala doktora. svi smo mi drugačiji dole. a ja već 7 mjeseci par puta dnevno imam ogledalo dole, mogla bi magistrirti na tome, jadna li sam...
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 21:26   #54
Nego, nikako meni ne izlaze iz glave tvoje gljivice. nisam doktor, i polazim od toga da oni ipak bolje to znaju, ali ako ona tebi po isjetku vidi da imaš gljivice onda znači da su dovoljno jake da ih se u brisu vide. jer pazi, meni su 2 ginekologa na mmikroskop gledali (stave svoj prst unutra i tu sluz razmažu na stakalce i gledaju pod mikrostop) i vidili su malo gljivice ali to kažu da je najnormalnije, da se za to ništa ne daje jer da mi žene više manje stalno to imamo. kad se prešla sad kod ovog svog zadnjeg doktora koji pokazuje da se trudi oko mene, on je u tom pregledu brisa na mikrospo vidio jednu gljivicu i da i nju isključi dao mi 3 vaginalete canestena, svaku drugu večer i to je to. više je nije bilo. međutim, to mi je dao čisto da isključi mogućnost da mi gljivice to rade. mene je strah da tebi doktor trpa te puste lijekove a da i ti zapravo bilo bolje da ih prestaneš koristiti. jer na tako oštećenu sluznicu to ti još gore čini. Imaš li možda mogućnost da odeš po još jedno mišljenje kod nekog privatnika?

kad se ja samo sjetim kad je mene ovaj jedan napamet trpao sa antibioticima i plimikolim, rojazolima, itd.... a meni još gore od toga...Najgore od svega što ti svaki doktor drugo kaže. e da, pokušaj si stavljati tampon umočen u LGG jogurt (b-aktiv) to ti povečava kiselost. staviš na 2 satai izvadiš. to isto ginekolozi preporučuju.

mene recimo još brine zašto kroz cikljus nemam više iscjedka na gaćicama a prije ga uvijek imala. doduše, zadnjih 5 godina sam pod tabletama pa nije mjerilo uspoređivati sa tim umjetnim stanjem organizma, ali eto, i to primjećujem. a oktor kaže da je unutra najnormalnija vlažnost. možda se to tako imjenja s godinama, ali eto sad kako me to sve skrpalo, na sve obraćam pozornost.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 21:30   #55
i još nešto, koliko dugo si pila Jaz? da ti nije i to dole od toga???


javi se sutra lijepo mi je kad si ovako popričamo znam da me razumiješ i ja tebe, pa se ovako još i utješimo i bodrimo da lakše izdržimo proći će to nama kažem ti ja, samo moramo stisnuti zube, jake smo mi
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 15:46   #56
Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
Joj, da to si dobro rekla-tako i ja maštam o trenutku kad će sve ovo biti daleka prošlost... ne želim više ići na nikakve forume-išla sam na taj strani forum o vulvodiniji pa sam u takvu depru pala da je to za ne povjerovati. samu sebe uvjeravam da mi je bolje, već me i manje boli tj. peče odnosno žari (više ne znam ni kako napisati-ko da sam munjena to jedino mi u ovom problemu kužimo razliku između pečenja i žarenja- ja kad to nekom pričam točno im vidim upitnike u očima

meni je doktor rekao da se ne brinem baš ovoliko jer da je samnom sve u redu, da će to proći, da to nije neka bolest pa da moram strahovati, ovdje se moram oboružati strpljenjem i da će to proći. moj gnić misli da je meni došlo do kratko spoja u organizmu odjednom i da je to sve po malo dovelo do ovog. misli da je sigurno i dugotrajno uzimanje pilula dovelo do prevelike kemije u tijelu plus još koji razlog (stres, itd) i eto vraga. godinama trpiš, gutaš, i onda jednom mora popustiti kočnica. ipak nismo strojevi. Ja sam prije ko nuklearka u Japanusad eksplodirala uslijed potresa grozna sam, šalim se, ali jednosatvno mi to napamet palo.

i totalnoo sam bezvoljna-prijemi pričaju kako idu u šoping itd, a mene baš zaboli džon za tim, ja želim svoje zdravlje, da mogu nositi udke traperice bez da me žulja,...

Nego, taj isjedak koji spominješ-jel ga ti vidiš ili samo ona unutra u rodnici? ja sam imala par puta gljivice i isjedak mi je bio grudičasti bijeli. jel i tebi takav?

koliko imaš godina? e da, nadam se da se ne brineš oko onih točkica dole...pretpostavljam da si pitala doktora. svi smo mi drugačiji dole. a ja već 7 mjeseci par puta dnevno imam ogledalo dole, mogla bi magistrirti na tome, jadna li sam...

Iscjedak imam nekad taj bijeli, i jucer i prekjucer me svrbilo cak, inace me samo to peče a ne svrbi takd da jesu gljivice, a one teočkice sam pitala doktoricu rekla je da je to sve normalno da je to ostatak od himena sto god to znacilo lol vazno da je to nesto normalno^^
Uglavnomja sam ti sad u jos vecoj depresiji jer mi se vartilo to peklo me neki dan uazsno jako ( pa samod muke neki obicni jogurt kupila i u tampon namocila i pomoglo je malo al daj ajde kad ce taj vrag iz mene vise izac nemam ni normalan spolni zivot i normalan ovaj zivot...stalno sam mrzovoljna -.- i imam ti nedavno navrsenih 20 godina. 2. godina faxa...
a kaj ti nosis ovak suknje ili kaj? jer ja nemam bas suknji doma ni haljina...a treperice su mi sve onak srednje ni preuske ni presiroke ...
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 15:55   #57
Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
Nego, nikako meni ne izlaze iz glave tvoje gljivice. nisam doktor, i polazim od toga da oni ipak bolje to znaju, ali ako ona tebi po isjetku vidi da imaš gljivice onda znači da su dovoljno jake da ih se u brisu vide. jer pazi, meni su 2 ginekologa na mmikroskop gledali (stave svoj prst unutra i tu sluz razmažu na stakalce i gledaju pod mikrostop) i vidili su malo gljivice ali to kažu da je najnormalnije, da se za to ništa ne daje jer da mi žene više manje stalno to imamo. kad se prešla sad kod ovog svog zadnjeg doktora koji pokazuje da se trudi oko mene, on je u tom pregledu brisa na mikrospo vidio jednu gljivicu i da i nju isključi dao mi 3 vaginalete canestena, svaku drugu večer i to je to. više je nije bilo. međutim, to mi je dao čisto da isključi mogućnost da mi gljivice to rade. mene je strah da tebi doktor trpa te puste lijekove a da i ti zapravo bilo bolje da ih prestaneš koristiti. jer na tako oštećenu sluznicu to ti još gore čini. Imaš li možda mogućnost da odeš po još jedno mišljenje kod nekog privatnika?

kad se ja samo sjetim kad je mene ovaj jedan napamet trpao sa antibioticima i plimikolim, rojazolima, itd.... a meni još gore od toga...Najgore od svega što ti svaki doktor drugo kaže. e da, pokušaj si stavljati tampon umočen u LGG jogurt (b-aktiv) to ti povečava kiselost. staviš na 2 satai izvadiš. to isto ginekolozi preporučuju.

mene recimo još brine zašto kroz cikljus nemam više iscjedka na gaćicama a prije ga uvijek imala. doduše, zadnjih 5 godina sam pod tabletama pa nije mjerilo uspoređivati sa tim umjetnim stanjem organizma, ali eto, i to primjećujem. a oktor kaže da je unutra najnormalnija vlažnost. možda se to tako imjenja s godinama, ali eto sad kako me to sve skrpalo, na sve obraćam pozornost.
E vidis draga ja sam ti bila kod 5 različitih ginekologa..od toga su 3 privatna bila i 2 drzavna, i sad privatna ginekologica kod koje sam prije isla mi je tak svki put na stakalce stavila taj bris i pod mikroskopom geldala i sve je vis emanjeisto bilo zgrozila bi s ekolko imam bakterij aili gljivica nemam pojma tada mi to niej neku zabrinutost preveliku predstavljalo...i dala mi kojekave vaginalete tak i svi...jedino kod ove drzavne kod koje sad idem(jer ne mogu za ovako zahtjevnu prijteljicu tolko para davat privatniku) ona mi niakd ne gleda pod mikroskop..niti ga ima u ordinaciji neg od oka vidi i kod nje sam papa radila i kaze to je sve okej i one briseve na sve..i to je okej bilo ...
ja sam ti imala inaceproblema s cetsim upalama dole od kako imam spolni zivot ...prvu godinu nis nije bilo pa je ond apocelo sve s upalnom mjehura i od tad mi se svako malo vračalo svkih par mjeeci...al od ljeta kad sam na moru bila mi se upalilo i uzasno sam se zivcirala jer mi je i menga kasnila od tad negdje se stisalo malo i onda se vratilo u 10 mjesecu i od onda nije proslo :S:S Svaki jebeni dan me dole peče...sad uspjela sam d ame nije peklo mjesec dana ono kaj sam ti rekla bila za sve one ljekove i prirodne i to...sad se vratilo cim mi je menga zavrsila i cim sam stavila rojazol taj dole odma BAM pečeee :/ i jos sami decka ukomiral ajer smo se taman taj dan kad mi je menga zavrsila nesto malo ljubili i on me molio jel mozemo samo malo i dala sam mu samo malo da stavi...ugl jos mu je pobjeglo malo van al kaze da nije u meni neg cimje izvadio ( jos jedna sretna vijest -.-)
i sad moguce da i on mozda meni opet nes stavio...kupit cemo mu canesten kremu pa nek maze nemoze skoditi...( on se svojednobno i testiro davao je urin i ejakulat i to je okej bilo) tak da sam ti ja na kraju zivaca isto ko i ti mislim
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 20:09   #58
Hej, draga! ja ću te zvati svojom mlađom sekom kad mi imaš samo 20 godina ja kad sam imala 20. godina to mi se činilo kao da imam puno, puno

Kakav ti je sad došao nalaz papa testa? jel pokazuje gljivice ili ne?

ja sam gljivice imala 3 puta u životu-pomoglo bi mi 6 dana stavljat sa aplikatorom canesten u rodnicu i malo vani namazati, jako bi me svrbilo, ali nikad peklo niti bi mi bilo crveno. samo bi sa ogledalom vidjela te bijele mrvice-tj. taj grudičasti iscjedak. to bi bilo to. Zato me to čudi što tebe rijetko svrbi a više peče, ali vjerovatno je to zato što je to kod tebe nešto dugotrajno pa ima drugačije simptome nego što sam ja imala. ukoliko ti sad na papa testu nema gljivica-nemoj ti ništa dole stavljati! još će ti nagristi sluznicu sve jače pa ćeš još gore na sve reagirati. rekla si i sama da ti je bilo bolje prije nego što si ovaj rojazol sad stavila. sluznici unutra ti treba 40 dana da se obnovi (tako meni rekao doktor). zato pusti to sad malo. bar mjesec dana. eventualno malo b-aktiva na tampon, a čak ni ta ulja nemoj stavljati, pokušaj. strah me da ne središ do kraja tu svoju jadnu sluznicu. na prehranu pripazi. imaš u konzuma kruh bez kvasca pa ga tamo možeš kupiti, ipak ne možeš bez kruha. kao prvo nemoj jesti ništa slatko-ni bombone ni čokoladu ni piti sokove ili kola kolu. samo vodu pij. to bar za početak, a sa dugim stvarima npr. tjesteninana i slično pogledaj malo na internetu. nekako mislim da ti ne treba baš odmah tako radikalna mjera da baš ništa jadna ne jedeš s obziro da ti nalazi na tu gljivicu nisu uvjek pozitivni. dapače, češće su ti negativni nego pozitivni.

ja sam nekako sve uvjerenija da je tebi sad najveći problem što si do kraja uništila svoju sluznicu pustim lijekovima. kao što je meni moj doktor opće prakse ostao u šoku i rekao da nije ni čudo što mi je sluznica takva pokraj svih tih pustih stvari što sam trpala. POKUŠAJ TAKO ZA POČETAK (ne vičem ovo nego samo naglašavam )

Jesi si pogledala dole na ogledalo- dali su ti usne otečene, crvenkaste?

Što se suknji tiče- da, samo ti njih nosim. imam ih nekoliko pa ih izmjenjujem, a za po kući široka trenerka. prije su mi male usne grozno otečene bile i užarene pa su me hlače usjecale, jer su mi naravno sve uske, pa sam na suknje prešle. to mi ginić savjetovao. moj socijalni od kojeg sam otišla svom privatniku, jer kad sam mu rekla prije pola godine kako me sve peče i sve natečeno kao da imam strano tijelo, on je rekao:" pa nalazi su ti dobri", a kad je pogledao dole:"Nije to tako strašno"! ne, makakvi, nego se ulaz u rodnicu jedva mogao vidjeti koliko su usne bile otečene... kreten.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 20:17   #59
i, još nešto, moja mlađa seko, ako ti ne smeta da te tako zovem, koliko sam shvatila ti i dečko ne koristite nikakvu zaštitu? Ti si prestala sa pilulama, a on ne koristi kondome? što se tiče toga da je svršio, sve i ako je otišlo malo unutra, nije ti sigurno još ovulacija tako da se ne brini oko toga. alo moj savjet ti je da koristite kondome dok muku mučiš s tim gljivicama jer ćete si to premosit stalno jedno na drugo. sad nek maže desetak dana canesten, a onda se "igrati"sa kondomima.
A i s obzirom da studiraš pametnije je. Ako nije tajna što studiraš?

znam da ti je teško, znam najbolje kako je to kad te stalno peče, kad ne možeš sjediti, kad ne možeš spavati od nervoze, ni obući što želiš8ja traperice nisam obukla preko 4 mjeseca), ujutro se dizati sa ovom spoznajom, i najradije bi ostao plakati u krevetu i nikud ne ići... sve je meni to poznato MOLIM TE, pokušaj se pribrati, tako i ja sama sebi govorim, pa sam na dalje malo bolje, a na dane opet lošije, ali pokušavam koliko toliko- jer ako se dodatno nerviraš, još će ti dole biti gore. Gljivice ti to vole. i uzmimo da ti ih sad nema na papa testu, to bi značilo da si ih se riješila, makar privremeno, a uzmimo da te dole peče od isušenosti sluznice, jer pokraj svih tih čuda sluznica ti je grozna, vjeruj mi, ako se sad budeš dodatno nervirala, samo ćeš navućigljivicej jer ti sluznica nema prirodnu svoju zaštitu i podložna je svemu. zato, duboko udahni, piši mi, što god ti padne napamet i PROĆI ĆE TO NAMA Hoće, vidim ja to u svojoj kugli
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 09:46   #60
Dobro jutro nadam se da si danas bar malo bolje, koliko to možeš biti naravno.

ja bi se trebala naručiti giniću, a vjeruj mi da mi je to postalo takvo mučenje s obzirom da nikakve koristi od njih. moram vidjeti nalaz hormona prvo pa do njega da to pogleda. pretpostavljam da će me sad poslati do dermatovenerologa, a meni se uopće ne ide k njemu. em mi je više muka ponavljati svoj problem, em što mislim da mi to nije nikakva alergija. s obzirom da meni sad najveći problem predstavlja sjedenje, ne znam kakva bi to alergija mogla biti. a to moje crvenilo dole ionako varira od normalne roze boje do crvenkaste pa tko kakva bi tad boja bila kad dođem k njemu. a on će mi vjerovatno također dati neku kremu, a čisto sumnjam da postoji neka čudotvorna koja bi mi pomagla ako niti jedna do sad nije. ginekolog misli kako dermatolozi bolje znaju kreme za kožu i za njenu obnovu, to stoji ali mislim da meni peckanje i žarenje nije od oštećenja kože s vanjske strane nego jendostavno nešto što će samo proći.
postalo mi je zaista sve lakše sjediti, kao da se žarenje dosta smanjilo, zaista se nadam da sam u fazi prolaska. prije ako nije peklo, uvijek bi žarenje bilo, a sad dok sjedim osjetim da mi je dole lagano otečeno, i primjetim kad si pogledam ali zaista lagano, to doktor ne bi ni primjetio jer što on zna kako je to meni inače. nije ni svaka žena ista. ali puno lakše mi je sjedit, kao da popušta to pomalo. a tako me strah ponadati se jer dosad kad god sam imala bolji period odmah bi se ponadala da prolazi kad ono šok-opet pogoršanje. možda to u mom slučaju zaista tako lagano prolazi. jer ako su mi to prouzrokovali hormoni (što nije nužno da se vidi iz nalaza) onda možda treba da se sve normalizira dosta dugo. možda sam baš ja taj rijetki slučaj. što je moj doktor rekao- možda si ti baš taj slučaj jedan od 10000 gdje se tako nešto dogodi. kao što nisam nikg čula da je imao nus pojave Jaza kao ti. to je prestrašno.
Javljaj se da čujem kako si, nemoj da sad opet tjedni prođu
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.