Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2010., 22:29   #101
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
ja znam da je moja mama morala nosit papire na kojima piše da ima potpuno skrbništvo nad nama (razvedeni starci) inače nemre podignut, a ako nisu razvedeni treba oba potpisa da se ne bi dogodilo da jedan roditelj podigne pasoš uzme klinca i zbriše. znam da to nije vrlo vjerojatan scenarij al tak su nama objasnili, to je bilo prije koji 6 godina tak da ne znam dal se šta promijenilo... zato i pitam.
Mislim da ti nećeš imati takvih problema, mi smo putovnicu vadili dok još nismo bili vjenčani i morali smo oboje biti prisutni i ja sam morala nadopisati na onaj žuti papirić da sam dala suglasnost da se malome izda putovnica. Isto tako mi se čini da smo se oboje morali i potpisati da je preuzeta.
Ovdje makar u Zg se dosta drže propisa ali pošto ste vi u braku mislim da može jedan roditelj i predati zahtjev i podići putovnicu ali me nemoj držati za riječ.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 22:55   #102
gledam na stranici i niš ne piše. a tak i tak ćemo oboje ić predat zahtjev a onda ćemo pitat za podizanje da samo mm podigne. javim kad saznam.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 22:58   #103
Ja predavala zahtjev za putovnicu prije desetak dana.. ne treba biti tata ako ste u braku, tak su bar meni rekli telefonski, iako me nitko nije niš pitao na šalteru, pa to valjda nije tak ni bitno.. mi smo imali sreće sa slikom jer smo se slikali prije nego su počeli s tim biometrijskim, i ne znam jel naša fotografkinja pazila na sve te detalje, ali prošla je bez problema... ja nisam ni znala za ta nova pravila, i onak mrtvo hladno sam došla, i nisam se uopće uzrujavala jel bi mogla proći ili ne, dok nisam vidjela da su ljude slali natrag, i čak se neki tip iz foto radnje došao svađati s njima jer su mu izgleda nešto krivo rekli, pa su mu vratili klijenticu na novo slikanje.. uglavnom rekli su mi da se čeka dva do tri tjedna (osim ako ne uzmete žurno, a nisam luda da im dam tolku lovu, i ovak pljačkaju), trebali bi mi poslati sms kada bude gotovo, ali ženska i je rekla da samo roditelji mogu podići putovnicu (ne trebaju biti skupa, može podići samo mama ili samo tata, a možete vi doći i skupa ako vas veseli ).. e da i kad sam potpisivala karton da su podatci svi u redu čini mi se da sam vidjela da vrijedi 5 godina..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 23:19   #104
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
trebali bi mi poslati sms kada bude gotovo, ali ženska i je rekla da samo roditelji mogu podići putovnicu (ne trebaju biti skupa, može podići samo mama ili samo tata, a možete vi doći i skupa ako vas veseli ).. e da i kad sam potpisivala karton da su podatci svi u redu čini mi se da sam vidjela da vrijedi 5 godina..

Da, pošalju ti sms kad je gotovo, nama je bila gotova za ravno 7 dana, isti dan smo ju podigli jer smo bili u blizini.
Vrijedi 5 godina, mi smo se isto iznenadili, mislili smo max dvije godine, ipak su to bebe pa nam je bilo besmisleno da će s 5 godina imati putovnicu na kojoj je beba od 2 mjeseca ali baš super da je toliko.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 23:23   #105
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Da, pošalju ti sms kad je gotovo, nama je bila gotova za ravno 7 dana, isti dan smo ju podigli jer smo bili u blizini.
Vrijedi 5 godina, mi smo se isto iznenadili, mislili smo max dvije godine, ipak su to bebe pa nam je bilo besmisleno da će s 5 godina imati putovnicu na kojoj je beba od 2 mjeseca ali baš super da je toliko.
Da i mene je to iznenadilo, pa nisam bila sigurna jesam li dobro vidjela ili ne.. ma super s obzirom na cijenu..
Baš sam išla sada provjeravati, ja sam dala zahtjev 25.1. a valjda bu idući tjedan onda bilo gotovo..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 23:29   #106
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Da i mene je to iznenadilo, pa nisam bila sigurna jesam li dobro vidjela ili ne.. ma super s obzirom na cijenu..
Baš sam išla sada provjeravati, ja sam dala zahtjev 25.1. a valjda bu idući tjedan onda bilo gotovo..
Možda im je gužva, mi smo pravili putovnicu prije malo manje od dvije godine i baš smo bili iznenađeni kad je stigla za ravno 7 dana. Stići će...valjda vam nije frka..ne putujete nikud uskoro.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 23:37   #107
Ma nije , zato sam i išla sada raditi da mi se ne bi dogodilo da mi hitno treba za neko putovanje, a onda sve nabrzaka.. planiramo skočiti do dežele, ali bez nekog konkretnog datuma u igri, pa reko da maloj napravim njezinu prvu putovnicu..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:02   #108
Mrs.B jesi išla na kraju po putovnicu za malu? evo ja isto trebam napravit za svoje dečke, jel se na kraju može doma slikat, il sad za te biometrijske putovnice stvarno trebamo fotografu. Ima ko kakvu provjerenu informaciju?
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:06   #109
ma ne može doma jer oni traže neku oštrinu slike, meni obvjasnili na MUP-u da je to nova tehnologija slikanja..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:28   #110
Da, svašta traže, i položaj glave i izraz lica, pogled, oštrina slike, koliko glava treba zauzimati % fotke....
Nama rekli na MUP-u , na šalteru da su jednog čovjeka 8 puta vraćali kod fotografa se naslikavati dok nisu potrefili da fotke točno odgovaraju onome što komp traži...
Da su bar pozvali par fotografa da ih educiraju..ovako, i mi, i fotografi a bogme i šalteruše gube masu vremena
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:29   #111
ja san maloj radila putovnicu kad je imala 7 miseci, sad ima preko dvije godine i putovnica vridi, ali na slici ona je beba. Jeli mogu zbog toga zezati na granici, i koji je dobro dokument još nositi od malene il je najbvolje novu raditi, al ova vridi još tri godine pa mi nema smisla ponovo ju raditi?
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:44   #112
Quote:
sara_st kaže: Pogledaj post
ja san maloj radila putovnicu kad je imala 7 miseci, sad ima preko dvije godine i putovnica vridi, ali na slici ona je beba. Jeli mogu zbog toga zezati na granici, i koji je dobro dokument još nositi od malene il je najbvolje novu raditi, al ova vridi još tri godine pa mi nema smisla ponovo ju raditi?
Besmisleno je vaditi novu putovnicu pogotovo ako stara još vrijedi.
Zbog slike? Mislim, dijete između druge i treće godine se promijeni dosta kamoli između prve i pete...oni znaju zašto se izdaju na 5 godina i mene ništa više ne zanima. Neće te niko nigdje zezati, M ima sliku u putovnici kad je imao 2 mjeseca, sad ima 2 godine i prelazimo granicu najmanje desetak puta godišnje i nikad nitko nije pitao ništa. Takva je praksa, mislim i odrasle osobe se ošišaju, ofarbaju pa ih niko ne pita jer nemaju istu boju kose.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:49   #113
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Besmisleno je vaditi novu putovnicu pogotovo ako stara još vrijedi.
Zbog slike? Mislim, dijete između druge i treće godine se promijeni dosta kamoli između prve i pete...oni znaju zašto se izdaju na 5 godina i mene ništa više ne zanima. Neće te niko nigdje zezati, M ima sliku u putovnici kad je imao 2 mjeseca, sad ima 2 godine i prelazimo granicu najmanje desetak puta godišnje i nikad nitko nije pitao ništa. Takva je praksa, mislim i odrasle osobe se ošišaju, ofarbaju pa ih niko ne pita jer nemaju istu boju kose.
Pa i meni je besmisleno punit im proračun vadeći novu putovnicu ako mi stara vridi, al velika mi je vjerovatnost da čemo ja i mala ići u njemačku avionom kroz ovu godinu pa da me njemci nebi zajebavali.
Da me na našoj granici krenu zezar sto jednu bi prosula garant, al u stranoj državi pak tirba čovik biti fin .

A dica se minjaju samo tako i mogu bilo koje žensko dite plavih očiju prevest preko granice ka svoje.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 10:16   #114
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma ne može doma jer oni traže neku oštrinu slike, meni obvjasnili na MUP-u da je to nova tehnologija slikanja..
hmmm onda ću ih morat nosit fotografu
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 12:47   #115
kako od 01.01.

Ja sam malcu ove godine izvadila putovnicu, običnu, vrijedi 5 godina.

U braku smo pa sam mogla i bez tate.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 13:35   #116
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
Mrs.B jesi išla na kraju po putovnicu za malu? evo ja isto trebam napravit za svoje dečke, jel se na kraju može doma slikat, il sad za te biometrijske putovnice stvarno trebamo fotografu. Ima ko kakvu provjerenu informaciju?
nisam još. moram ić sa sveki mjenjat prebivalište a ona može tek sljedeći tjedan pa ćemo onda sve odjednom.

ono šta mene zanima je dal se to ponavljanje slikanja plaća? nekak mi je logički da ne naplate ak su me krivo uslikali, al nikad se ne zna.. da ne ne bi bilo da me slike na kraju 200kn dođu.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 13:48   #117
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
kako od 01.01.

Ja sam malcu ove godine izvadila putovnicu, običnu, vrijedi 5 godina.

U braku smo pa sam mogla i bez tate.
Nije od 01.01. već od 18.01. u "skoro" svim dijelovima HR, ali u Policijskoj upravi zagrebačkoj počeli su već 29.06.2009.god. izdavati biometrijske putovnice. U stvari koliko sam ja skužila sve ovisi o tome odakle ste, neke Policijske uprave još ni sada nemaju sve tehničke preduvjete za izdavanje biometrijskih putovnica pa izdaju "stare" ali to smiju raditi najkasnije do 29.06.2010.god. nakon toga i oni moraju početi izdavati biometrijske putovnice.

Tako Vam je to u Lijepoj našoj...

U doljnjem linku imate sve info. o dotičnim putovnicama.

http://www.google.hr/url?sa=t&source...fk-AkNrXqJbrUQ
__________________
AlbOOm

Zadnje uređivanje mura : 08.02.2010. at 14:01.
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 14:08   #118
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
ono šta mene zanima je dal se to ponavljanje slikanja plaća? nekak mi je logički da ne naplate ak su me krivo uslikali, al nikad se ne zna.. da ne ne bi bilo da me slike na kraju 200kn dođu.
nama je prvi set ''krivih'' fotografija fotograf poništio tj vratio nam lovu za njih i rekao da ponovno dođemo s malom da je slikamo i onda napravio nekoliko setova (više) za cijenu onoga prije... ne znam dal bi sad tako svaki fotograf napravio ili ovisi o njemu
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 14:17   #119
bas sada gledam, moja ima otvorena usta na fotki za putovnicu, a nisu me ništa zezali.. mozda zato tak dugo cekam da je izrade jer nes ne stima

edit: bas sam sada zvala da vidim kad bu gotovo, i kazu da su putovnice predane do 19.01. gotove.. ja predala 25.01.. fakat su spori
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 22:03   #120
Quote:
sara_st kaže: Pogledaj post
Pa i meni je besmisleno punit im proračun vadeći novu putovnicu ako mi stara vridi, al velika mi je vjerovatnost da čemo ja i mala ići u njemačku avionom kroz ovu godinu pa da me njemci nebi zajebavali.
Da me na našoj granici krenu zezar sto jednu bi prosula garant, al u stranoj državi pak tirba čovik biti fin .

A dica se minjaju samo tako i mogu bilo koje žensko dite plavih očiju prevest preko granice ka svoje.
Mi smo letjeli krajem kolovoza za Koeln avionom i vjeruj mi niko te ništa ne pita, to je dječja putovnica i naravno da su navikli da slika ne odgovara trenutnom originalu. M je imao 18 mjeseci kad smo putovali, slika je slikana kad je imao 2 mjeseca.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.