Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2008., 18:07   #21
Hm, vec ti je BMI ispod 20, mislim da ne bi trebala vise mrsaviti. I tvoja prijasnja masa je bila sasvim ok.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 18:11   #22
zna li netko nešto od hoodii? (hoodia)
kako djeluje? pomaže li?
hvala!
__________________
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 08:32   #23
Quote:
missy m kaže: Pogledaj post
ubacila sam se u već započeto sve! zvučat će vam svima glupo,la sad ću vam objasnit kak sam skinula kile i fakat ide. ugl,visoka sam 184 i imala sam 72 kile.bavila se sportom i prije,sad samo tu i tam revije nosim i svi su rekli da imam super liniju,al ja nisam bila zadovoljna s tom ogromnom brojkom.i nisam fakat trebala nis skidat,al eto,malo po malo...prestala s majonezom, bijelim kruhom,svim živim grickalicama,a čokoladne stvari sam samo sanjala.
al tu nije kraj...izbacila sam ona prejedanja iz dosade,jela sam samo kad sam stvarno bila gladna.još uz to sam nastavila aktivno s trbušnjacima,čučnjevima i tak to i za drito 3 mj,ni manje ni više imala sam 67 kila.možda vam ni ta brojka nije idealna,al vjerujte izgleda super.teško je uspjet ak si to ne zacrtaš,al stvarno se može...držim fige svima ko pokuša,i nek samo bude ustrajan...
stvar je u nasoj lijenosti i nacinu modernog zivota - i opet kukamo o tezini ispred kompa umjesto da navucemo role il tenisice i odemo se rolati il trcatipretili se nisu takvi rodili, vec su takvi postali zbog loseg nacina zivota, a sve ih je vise.
ja sa sigurnoscu mogu reci da mogu skinuti svojih par kila viska i da mi ne treba nista dodatno za mrsavljenje, been there done that, samo ako se pokrenem i
smanjim slatko, pogotovo navecer, al kaj kad mi se jos ne da, kad zatopli, onda cu se primit toga jer ce me biti sram skinut se u badic
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 10:10   #24
Quote:
mimimimi kaže: Pogledaj post
zna li netko nešto od hoodii? (hoodia)
kako djeluje? pomaže li?
hvala!
Upravo sam procitala o jednom pozitivnom iskustvu na blogu (tip prakticira alternate day fasting):

"First off is an herbal supplement called hoodia that is an appetite suppressant. The Kalahari Bushmen of Africa would gnaw on this plant when they would go on long hunting expeditions where they wouldn’t eat for several days. Now, you can buy the extract of the plant in capsules, so I take two of those in the morning when I wake up and two in the afternoon. The effect is pretty dramatic, and it severely cuts down on the gnawing, all consuming sensation of hunger."

http://predicatedlife.wordpress.com/...-inflammation/

Svakako procitaj ovo:
http://www.drugs.com/hoodia.html
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 15:21   #25
a gdje se može kod nas nabavit ta hoodia?
__________________
u la la...
miems is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:01   #26
Ne znam. Postoji LifeTime Hoodia, pa mozda u Twinlab ducanima:
http://www.luckyvitamin.com/item/itemKey/56725
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:15   #27
Kod nas hoodiu nisam nigdje vidio.
Prilično je neistražena biljkica pa se ja ne bih još zalijetao s uzimanjem
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:24   #28
Mene zanima snizavaju li ti potiskivaci apetita ghrelin. Izgleda da on ima mnoge pozitivne ucinke na organizam i ne bih ga htjela sniziti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:14   #29
Klijentice mi masovno pričaju o "zelenoj kavi" koju kupuju u nekom (da ne reklamiram) kozmetičkom salonu, a djeluje na ubrzavanje metabolizma, tj. mršavljenje.
No, naravno nekima djeluje a neke su morale i prestati jer im je srce lupalo i nisu mogle spavati po noći. Nije svaki preparat za "sve" no naravno nitko o tome ne vodi računa pri reklamiranju i prodaji.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 13:23   #30
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Klijentice mi masovno pričaju o "zelenoj kavi" koju kupuju u nekom (da ne reklamiram) kozmetičkom salonu, a djeluje na ubrzavanje metabolizma, tj. mršavljenje.
No, naravno nekima djeluje a neke su morale i prestati jer im je srce lupalo i nisu mogle spavati po noći. Nije svaki preparat za "sve" no naravno nitko o tome ne vodi računa pri reklamiranju i prodaji.
Ne bi to uzmala ni mrtva. Ne želim da me strefi infarkt zbog nekakve dijete.
Ali, žene su izgleda jako hrabre kad je njihov izgled u pitanju.

Prodaje se zaista svašta, a pitanje da li te uvijek upozore na eventualne štetne posljedice.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 01:05   #31
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Mene zanima snizavaju li ti potiskivaci apetita ghrelin. Izgleda da on ima mnoge pozitivne ucinke na organizam i ne bih ga htjela sniziti.
Pa naravno, on ima brojne funkcije u organizmu (npr. potiče sintezu hormona rasta), a mnogi pripravci nisu ispitani u tome pogledu.

Ipak na kraju se dilema svodi na sljedeće (ukoliko potiskivači apetita doista djeluju na smanjivanje lučenja ghrelina):
-je li štetnije smanjiti njegovo lučenje
-ili je veći rizik od kardiovaskularnih bolesti, karcinoma, moždanog udara zbog same pretilosti

Uvijek treba imati u vidu osobu kojoj treba pomoć i njeno zdravlje...
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 02:07   #32
Postoji i treca mogucnost: Odluciti smrsaviti unatoc gladi, pomiriti se s time da ces citav zivot biti gladan, biti zdrav, ali gladan

A kod onih koji su imali visak kila, pa ih skinuli, razina ghrelina je visa nego kod onih koji nisu imali visak kila
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:28   #33
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Postoji i treca mogucnost: Odluciti smrsaviti unatoc gladi, pomiriti se s time da ces citav zivot biti gladan, biti zdrav, ali gladan

A kod onih koji su imali visak kila, pa ih skinuli, razina ghrelina je visa nego kod onih koji nisu imali visak kila
Ma uopće ne moraš biti gladna da bi smršavila.Ja sam ovog proljeća smršavila osam kila, a mogu ti reći da sam jela više nego obično.Na PDF-u Rekreacija naći ćeš hrpu savjeta koji su meni puno pomogli.
Problem nastaje kad se opet vratiš na stare navike,jer teško je odoljeti krempitama i čokoladi .Pa sam i ja nažalost dio kila vratila.
beba ili sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:21   #34
Ono sto mene muci... Svi kazu ne ispod 1200kcal dnevno. NO, evo ja u pravilu jedem oko 1000kcal dnevno i ni najmanje ne lgadujem. Nije mi jasno kako uopce uspijevate mrsaviti s 1500kcal dnevno. Evo npr. moj jelovnik za jedan dan:

ujutro: bijela kava (2.5 dcl mlijeka s 0.9% mm i 1 smeđi secer, oko 130kcal)
na dva krekera namazem marmeladu s visokimj udjelom voca, bez secera. (2*30kcal + 50kcal= 110kcal)

kasnije uzmem npr jabuku. To je manje od 100kcal.

kasnije pojedem kasni rucak: grah, grasak, sampinjoni, mahune, eventulano nekad mesa - nemasnog, npr. teletine, piletine ili npr. gambere. sve skupa oko 250 do 300kcal, a dobijem pun tanjur. bez ulja to u voku pripremim. na vodi poprzim luk i postupno dodajem ostalo.

navecer jedem psoni sir, jaja, rajcice. (npr. 200 g cherry rajcice: to je otprilike 10-12 onih malih rajcicica, i posnog sira 200g, skupa je to malo iznad 200kcal)

i to je tek oko 750 kcal. do 1000 jos popunim nekom kavom s mlijekom u medjuvremenu, ili vockom ili cak sladoled si kupim, ili samo malo obilnije ruckove ili dorucke...

Uglavnom, ja s vise od 1000 ne bi mrsavila. Barem tako moj dnevnik mrsavljenja kaze. Vodim ga jako detaljno. Mrsavim po kilogram do kilogram i po tjedno i ovako. s tim da se dogodi jednom tjedno i neki prijestup. No oept ja imam samo par kg viska i vujerena sam da je puno lakse nekom s puno kila viska gubiti kilograme nego meni. I ja sam ispocetka mrsavila s puno vise kalorija dnevno...

Zato je nuzno voditi biljeske. Prilagditi se svom tijelu, smanjivati i dodavati broj kalorija dnevno ovisno o brzini mrsavljenja. Isto tako, kad dodjem do zeljene tezine, nekih 5 kila manje nego sad, postupno cu povecavati broj kalorija tako da ne mrsavim ali i da se ne debljam. Opet se prilagodjvati svome tijelu... preporucujem dnevnik svima! meni se ispocetka nije dalo, ali sad ga redovito vise puta dnevno posjetim, malo proucavam, planiram... jako je zabavno
Zelweger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:13   #35
Nadam se da tu dijetu drzis pod nadzorom lijecnika. Kolik ti je bazalni metabolizam? Koliko ti nutritiondata.com kaze da trebas uzimati dnevno kcal:
http://www.nutritiondata.com/tools/calories-burned
Dobivas li dovoljno svih nutrijenata? Uzimas li suplemente? Jesu li ti hormoni stitnjace unutar granica normale?

Oni koji mrsave s 1500 kcal dnevno mrsave tako sto trose vise od 1500 kcal dnevno. Slazem se za biljeske, davno sam pisala samo kalorije, ali to nije dosta, treba neovisno o kolicini kalorija dobiti sve potrebne nutrijente. Sad koristim CRON-o-Meter, besplatni open source program za pracenje unosa nutrijenata:
http://spaz.ca/cronometer/
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 02:12   #36
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Nadam se da tu dijetu drzis pod nadzorom lijecnika. Kolik ti je bazalni metabolizam? Koliko ti nutritiondata.com kaze da trebas uzimati dnevno kcal:
http://www.nutritiondata.com/tools/calories-burned
Dobivas li dovoljno svih nutrijenata? Uzimas li suplemente? Jesu li ti hormoni stitnjace unutar granica normale?

Oni koji mrsave s 1500 kcal dnevno mrsave tako sto trose vise od 1500 kcal dnevno. Slazem se za biljeske, davno sam pisala samo kalorije, ali to nije dosta, treba neovisno o kolicini kalorija dobiti sve potrebne nutrijente. Sad koristim CRON-o-Meter, besplatni open source program za pracenje unosa nutrijenata:
http://spaz.ca/cronometer/
Ne drzim pod nadozorom lijecnika. Malo me jesi u prvi tren preplasila... no onda sam stala i razsmilila. Najprije, znam da bi mi se nekad u zivotu malo mantalo ako bi premalo jela, i znalo mi se i sad otkad sam na rezimu, jednom dvaput to dogoditi, no davno je to bilo. Ne bi ja dopustila da se osjecam lose fizicki. Osjecam se zaista dobro

Malo sam pretjerala kad sam rekla da sam na dijeti od 1000kcal dnevno jer to nije istina. Par dana sam bila, i nije mi bio problem, pijem puno nezaldjenih cajeva i to mi jako pomaze da ostanem cvrsta u svojoj namjeri. No jucer sam pojela vise jer se dogodio pomak u tezini i to cak veci nego sam ocekivala, a kako ne zelim mrsaviti vise od kg i po tjedno zbog svog zdravlja, odmah sam i vise pojela da se daljnje brzo mrsavljenje ne ponovi. Ali par dana prije toga, jela sam po 1300 kcal dnevno i danima bila na istoj tezini. Pomislila sam da ako zelim nasaviti mrsaviti da jednostavno mroam smanjiti kalorije jer sto sam blize idelanoj tezini to je teze smrsaviti. A sad sam jako blizu

No, svojim sam postom vise zeljela istaknuti da 1000 kcal uz pazljivo biranje namirnica nije tako malo hrane kao sto se cini. I isto tako, mislim da se hranim zdravije engo ikad, iako jedem manje nego ikad, i da mi moj organizam na tome moze samo biti zahvalan Valjda se razumijemo... Jer kad sam jela vise, nisam jela vise voca, povrca, bjelancevina i sl, nego cokolada, keksica, cipseva i sl. Dapace, vrlo malo povrca sam jela. Zitarica gotovo uopce ne. Cini mi se da drugi na svojim dijetama rade kardinalne greske... Primjerice, dok ja napravim svoj pun tanjur hrane bez koristenja ulja, drugi ga koriste i unesu masu dodatnih kalorija, bez da je to bilo potrebno. Sve se moze bez ulja, i bude jednako ukusno. Ili recimo... na dijeti su, paze na kalorije, i jedu standardni sir koji je visokokalorican i k tome prepun masti. Uglavnom, mislim da u nutritivnom smislu mojih 1000 - 1200 kcal dnevno uopce ne razlikuje od necijih 1700. Ne mislis?

Imam 23 godine i nikakvih problema sa zdravljem. Od pocetka ove godine sam izgubila oko 8 kg, moram jos samo par. NIje to dugacak period, nikad nisam bila na dijetama, metabolizma mi se cini da jako dobro stima.

I da, onaj programcic mi se cini ful ok, osim sto namirnice sporo ili ne pronalazim medju ponudjenima. Ali svidja mi se, hvala
Zelweger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 20:14   #37
1300 zvuci razumnije, ali to je i dalje vjerojatno manje od tvog bazalnog metabolizma. Masnoce su ti potrebne, pokusaj barem dobiti omega 3 i omega 6 koliko trebas, zanemari preporuke za kolesterol i zasicene masne kiseline, tu stvarno pretjeruje I s 1300 kcal mozes dobiti sve nutrijente, samo se treba potruditi, ako ti ne uspije, uvijek mozes piti vitamine. Vecina ljudi se ocajno, vidim sto kupuju ljudi koji su ispred mene na blagajni u ducanima... vrlo vjerojatno ne dobivaju sve potrebne nutrijente, ako ih i dobivaju, uz njih dobivaju hrpu kolesterola, zasicenih masti, transmasti i secera.

Napisi koje namirnice trebas, pa cu ih probati naci. Neke imaju hrpu prijevoda na engleski, mahune su recimo snap beans, french beans, string beans i green beans, pa treba naci koji je naziv u bazi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 20:46   #38
dali netko zna i dali je ćuo za green coffee(crna kava) ,pa ja sam probala u kozmetićkom salonu sam kupila imogu vam reči da sam prestala biti gladna i skinila sam 3 kg u tjedan dana bez gladovanja jednostavno nisi gladan ali mene zanima dal ima toga u nekim trgovinama s obzirom da u kozmetićkom salonu košta 250kuna vjerujem da nabavna cijena negdje u trgovinama je manja pa me zanima zna li netko gdje ima toga za kupiti-.
višak kila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 09:48   #39
Zelena kava

Ja ću pak poslušati Stribora i pokušati sa fukusom.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 11:51   #40
Ja sam uzimala fukus jer sam mislila da mi fali joda, naravno da nimalo nisam smrsavila. Ako i unosis vise joda, stitnjaca ti nece (ako je zdrava) raditi vise hormona nego sto je potrebno. No, cula sam da endokrinolozi daju hormone stitnjace za ubrzanje metabolizma i kod zdravih ljudi. Bodibilderi ih uzimaju, ali njima tak i tak nije do zdravlja, nego samo do kvrga.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.