Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2013., 13:52   #401
bol u prsima

Pozdrav svima,
Moj problem prije mjes.dana bol u sredini prsa ispod prsne kosti,stezanje oko srca,pritisak ,bol u lijevoj lopatici-leđima kao kada loše spavate.To je trajalo par dana konstantno od ustajanja do lijeganja.
Dr.mi propisala lekotam 1.5mg,malo mi je opustilo al nastavilo se.Ipak odem na ekg i ekg pod opterećenjem.Nalaz bilo uredno kao i tlak.Tupa bol i pritisak su još prisutni,nekada imam osjećaj da sam nešto progutao i to mi je zapelo u tom djelu iza prsne kosti,taj osjećaj prisutnosti nečega.Osjećaj se javi i nakon ulaska u jako klimatizirane prostore.
Dr.koji mi je radio Ekg mi se dobro nasmija pri pitanju da li je Angina i srce.Fizički se ne umaram i okidač nije fizičko opterećenje.
Imam 34god.185cm,85kg nisam pušač,nisam alkos.
Imao sam stresne situacije,nerviranje,tako je počelo.
Na što ovo ukazuje? To me opterećuje.Dr mi preporuča gastroskopiju!
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 19:46   #402
Thumbs up pneumotorax.

Pneumotorax:
klinicka slika je bol u grudima u vidu probadanja koji se siri na ledja I vrat,suh kasalj zaotezano disanje vaskularni kolaps I strah od gusenja,srce. Ubrzzmo radi a tlak nesto nizi.za sad mi ja samo to nekako slaze. Sa simptomima koje navodi ekipa.Ili to Ili ankcioznost .eto nadam se da Sam ti pomogao bar malo sa Tim odgovorom
msova is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 21:05   #403
Quote:
msova kaže: Pogledaj post
Pneumotorax:
klinicka slika je bol u grudima u vidu probadanja koji se siri na ledja I vrat,suh kasalj zaotezano disanje vaskularni kolaps I strah od gusenja,srce. Ubrzzmo radi a tlak nesto nizi.za sad mi ja samo to nekako slaze. Sa simptomima koje navodi ekipa.Ili to Ili ankcioznost .eto nadam se da Sam ti pomogao bar malo sa Tim odgovorom
ovo prvo nije,nemam apsolutno ništa od toga,tlak je ok,ne kašljem i to je bol tako jaka da ne bih mogao funkcionirati,tj.morao bih u bolnicu.Dr.mislila da je anksioznost,zato je dala lekotam ali opet isto.
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 21:17   #404
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Moj problem prije mjes.dana bol u sredini prsa ispod prsne kosti,stezanje oko srca,pritisak ,bol u lijevoj lopatici-leđima kao kada loše spavate.To je trajalo par dana konstantno od ustajanja do lijeganja.
Dr.mi propisala lekotam 1.5mg,malo mi je opustilo al nastavilo se.Ipak odem na ekg i ekg pod opterećenjem.Nalaz bilo uredno kao i tlak.Tupa bol i pritisak su još prisutni,nekada imam osjećaj da sam nešto progutao i to mi je zapelo u tom djelu iza prsne kosti,taj osjećaj prisutnosti nečega.Osjećaj se javi i nakon ulaska u jako klimatizirane prostore.
Dr.koji mi je radio Ekg mi se dobro nasmija pri pitanju da li je Angina i srce.Fizički se ne umaram i okidač nije fizičko opterećenje.
Imam 34god.185cm,85kg nisam pušač,nisam alkos.
Imao sam stresne situacije,nerviranje,tako je počelo.
Na što ovo ukazuje? To me opterećuje.Dr mi preporuča gastroskopiju!
Sasvim je ispravna preporuka za gastroskopiju.
Ne znam, jesi li kad pio kakve lijekove protiv lučenja želučane kiseline? Gastal?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:36   #405
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Sasvim je ispravna preporuka za gastroskopiju.
Ne znam, jesi li kad pio kakve lijekove protiv lučenja želučane kiseline? Gastal?
da,gastal koji puta kada zaboli stomak,ali rijetko. zasto?
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 12:23   #406
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
da,gastal koji puta kada zaboli stomak,ali rijetko. zasto?
Zato sta to upucuje na probleme sa zelucem, odnosno sa zelucanom kiselinom i gastritisom... Pa te od toga moze bolit u prsima...

Inace, ja sam napravio snimku i kaze samo lagani bronhitis u desnoj strani pluca, sta sam znao i bez snimke... A bol je od toga sta me probio vjetar i od dugotrajnog kasljanja...
Al bol je bila (sad je malo manja) toliko jaka da je to bilo nevjerojatno... Stvarno me je prepalo i to ozbiljno... Bez tablete nemozes kasljat, jedva disat, boli svaki pokret, boli na pritisak i tako... Al ajde, lakse mi je kad znam da nije nista ozbiljno...
Slayer1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 12:38   #407
ja sam mišljenja da je ipak nešto sa srcem.jer ta bol je baš od tu. e sada...
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 14:07   #408
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
ja sam mišljenja da je ipak nešto sa srcem.jer ta bol je baš od tu. e sada...
Pa ako je ekg i ekg pod opterecenjem cist, zasto jos uvijek mislis da je od srca?
Nemora bit direktne veze lokacija boli sa organom... To najcesce zavara...
Poslusaj ti doktora, ili ako ne, trazi drugo misljenje... Opet od doktora...
Slayer1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 15:05   #409
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
.Osjećaj se javi i nakon ulaska u jako klimatizirane prostore.
Da si došao kod kakvog dr.House-a, taj bi te natjerao, da ga odvezeš svojim prometalom (čovjek je štedljiv, neće trošiti svoj benzin) do obližnje mesne industrije odnosno do hladnjače, natjerao te unutra i ako bi se ta bolnost javila, dao bi ti nekakav Nitrolingual sprej potisak-dva,ili Tinidil ling. i ako bi te na to popustilo, ili prošlo u potpunosti, bio bi puno bliže ispravnoj dijagnozi.
Ili bi ti dao kakav gastal-dva kad se tegobe jave pa bi opet bili pametniji.

No, dr.House je fiktivni lik i stvari koje se vide na TV-ekranima svakako ne treba isprobavati kod kuće, a pogotovo ne izvan strogog nadzora liječnika.
I radiološke pretrage bi bile učinjene, naravno.

Nego, to se pojavi naglo, postupno, bol je kontinuirano ista, ili ima nekakvu dinamiku, kad ti je doktor mehanički komprimirao prsni koš, je li se ta bol pogoršavala? Nisi kašljao? Kakav je nalaz Rtg srca/pluća?

Dojavi kako se situacija razvija
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 12:32   #410
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Da si došao kod kakvog dr.House-a, taj bi te natjerao, da ga odvezeš svojim prometalom (čovjek je štedljiv, neće trošiti svoj benzin) do obližnje mesne industrije odnosno do hladnjače, natjerao te unutra i ako bi se ta bolnost javila, dao bi ti nekakav Nitrolingual sprej potisak-dva,ili Tinidil ling. i ako bi te na to popustilo, ili prošlo u potpunosti, bio bi puno bliže ispravnoj dijagnozi.
Ili bi ti dao kakav gastal-dva kad se tegobe jave pa bi opet bili pametniji.

No, dr.House je fiktivni lik i stvari koje se vide na TV-ekranima svakako ne treba isprobavati kod kuće, a pogotovo ne izvan strogog nadzora liječnika.
I radiološke pretrage bi bile učinjene, naravno.

Nego, to se pojavi naglo, postupno, bol je kontinuirano ista, ili ima nekakvu dinamiku, kad ti je doktor mehanički komprimirao prsni koš, je li se ta bol pogoršavala? Nisi kašljao? Kakav je nalaz Rtg srca/pluća?

Dojavi kako se situacija razvija
Da ne povjeruješ koliko je dr Housea u našim bolnicama,nažalost imaju samo jednu od dvije osobine tog lika a to je ironija koja graniči sa sarkazmom i naginje na glupost.
Takav jedan me pogledao i dobro se našprdao sa mnom na pitanje da nije angina,a bez ikakvih pretraga,ekg sam odradio na moje inzistiranje i umoljavanje.
Bol je tupa,izmjenjuje se sa stiskanjem,pritisak ali lagani,žarenje,osjećaj prisutnosti ispod srca,pa oko srca,znači varira intezitetom i intervalima i javi se onu u jutro pa traje do spavanja. Ne kašljem,bez zamaranja,funkcioniram normalno. Spavam normalno. Dobio uputnicu za uzv srca pa valjda će se tim nalazom nešto više znati.
Uglavnom ništa od nitra,zasada.

Zadnje uređivanje klinki : 09.05.2013. at 12:39.
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 14:53   #411
Problem je (mada naravno nije tvoj problem, pa je ogorcenost razumljiva) sta doktorima opce prakse svaki dan dolaze ljudi sa svojim internet dijagnozama, vecinom teskim, a i oni su ljudi... Tako da im dopi*di s vremenom... Ja to mogu razumjet...

Inace meni bol u prsima/ledjima/ramenima/rukama jos traje, i mijenja strane (trenutno je lijeva jaca), vjerojatno zato sto zbog blagog bronhitisa (kronicni) ne prestajem imati kratke napadaje kaslja, pa se nemogu odmoriti kako treba...
Pitanje je kako to rijesit, buduci da me boli vec 8. dan (panadol kad je manje, voltaren rapid kad je zesce, najcesce poslije budjenja), a kasljem vec 20... Uzas... Jucer mi je cijeli dan bilo dobro bez tablete... Danas sam opet morao popiti voltaren, jer se nemogu nakasljati od boli, al barem mogu disati, iako boli, najvise kad je prsni kos skroz rastegnut i skroz sabijen, i jace 2-3 minute nakon kasljanja, pa se malo smiri...
A snimka pluca i srca u redu, temperatura blaga (37.1 max)... Sutra opet kontrola opceg stanja...
Slayer1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 15:07   #412
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
Da ne povjeruješ koliko je dr Housea u našim bolnicama,nažalost imaju samo jednu od dvije osobine tog lika a to je ironija koja graniči sa sarkazmom i naginje na glupost.
Takav jedan me pogledao i dobro se našprdao sa mnom na pitanje da nije angina,a bez ikakvih pretraga,ekg sam odradio na moje inzistiranje i umoljavanje.
Bol je tupa,izmjenjuje se sa stiskanjem,pritisak ali lagani,žarenje,osjećaj prisutnosti ispod srca,pa oko srca,znači varira intezitetom i intervalima i javi se onu u jutro pa traje do spavanja. Ne kašljem,bez zamaranja,funkcioniram normalno. Spavam normalno. Dobio uputnicu za uzv srca pa valjda će se tim nalazom nešto više znati.
Uglavnom ništa od nitra,zasada.
Sasvim sam ozbiljno (imajući u vidu tvoju napomenu o dinamici tegoba pri pormjeni temp.okoliša), bez sarkazma, napomenuo opcije o testiranju toplo (ljeto, vani 30st.C u hladu) vs hladno (klimatizirana ordinacija)-subjektivne tegobe pa zatim th. (Nitrolingual,Tinidil) i reakcija na th.
Izvedivo kroz par minuta i uistinu pomaže pri uspostavi dijagnoze i usmjerava na daljnje dg-th postupke.
Isto kao i na "Gastal-test".
Bez natruha sarkazma, isključivo praktično ubrzati proces, skratiti pacijentu vrijeme do uspostave dijagnoze i početka adekvatnog liječenja i pri tom bez nepotrebnog opterećivanja kolega.
Napominjem još jednom, gastroskopija je logičan slijed.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 23:28   #413
Quote:
Slayer1986 kaže: Pogledaj post
Zato sta to upucuje na probleme sa zelucem, odnosno sa zelucanom kiselinom i gastritisom... Pa te od toga moze bolit u prsima...

Inace, ja sam napravio snimku i kaze samo lagani bronhitis u desnoj strani pluca, sta sam znao i bez snimke... A bol je od toga sta me probio vjetar i od dugotrajnog kasljanja...
Al bol je bila (sad je malo manja) toliko jaka da je to bilo nevjerojatno... Stvarno me je prepalo i to ozbiljno... Bez tablete nemozes kasljat, jedva disat, boli svaki pokret, boli na pritisak i tako... Al ajde, lakse mi je kad znam da nije nista ozbiljno...
au, ova strašna bol se i meni dogodila prije cca 2 mjeseca. užasna bol i to na lijevoj strani. nisam se mogla u krevetu okrenuti, leći na lijevu stranu, podignut se iz ležećeg položaja u sjedeći i sl. Užas! Naravno da sam se prepala da nije što sa srcem, ali eto - ispalo je da nije i da je srce uredu (iz krvi nešto izvadila neke pokazatelje koji upućuju na rad srca). Ispalo da su mi se bronhiji upalili jer se neka sluz nakalemila na njima koja se spuštala od sinusa prema dolje i to sve kad se nakupilo se upalilo i uzrokovalo bol u prsnom košu. Eto, zapravo ništa a prepala sam se da to nije normalno.

Inače, što se tiče pitanja autorice, ja isto povremeno i sad imam problema s probadanjem u prsnom košu ali nije to nikakva konstatna bol niti išta strašno, ali dovoljno da me iznervira...
prije dvije godine mi je u stanju mirovanja srce LUĐAČKI lupalo i do te mjere sam se prepala da sam sama otišla u pola noći na hitnu i rekla što me muči, napravli mi ekg i ispalo sve ok, a kad su isključili sve "fizičke" simptome su me poslali kod psihijatrice budući da je doktorica opće prakse posumnjala na anksioznost i na kraju se ispostavilo da i povremeno patim od anksioznog poremećaja i uslijed toga mi srce počne ubrzano lupati.
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 13:12   #414
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
au, ova strašna bol se i meni dogodila prije cca 2 mjeseca. užasna bol i to na lijevoj strani. nisam se mogla u krevetu okrenuti, leći na lijevu stranu, podignut se iz ležećeg položaja u sjedeći i sl. Užas! Naravno da sam se prepala da nije što sa srcem, ali eto - ispalo je da nije i da je srce uredu (iz krvi nešto izvadila neke pokazatelje koji upućuju na rad srca). Ispalo da su mi se bronhiji upalili jer se neka sluz nakalemila na njima koja se spuštala od sinusa prema dolje i to sve kad se nakupilo se upalilo i uzrokovalo bol u prsnom košu. Eto, zapravo ništa a prepala sam se da to nije normalno.
Koliko ti je trajalo to sve skupa? Ta bol?
Slayer1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 14:54   #415
Quote:
Slayer1986 kaže: Pogledaj post
Koliko ti je trajalo to sve skupa? Ta bol?
ma ne baš nešto dugo - cca 2 dana
onda sam se napokon udostojila otić doktorici i dala mi je klavocine za pit jer se ispostavilo da imam upalu bronhija
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 07:48   #416
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
ma ne baš nešto dugo - cca 2 dana
onda sam se napokon udostojila otić doktorici i dala mi je klavocine za pit jer se ispostavilo da imam upalu bronhija
Bol u prsima koja traje dva dana nije infarkt,ni angina.Srčana bol traje kratko,ali se ponovno javlja. Na mahove. Pacijenti je opisuju kao stezanje,drobljenje.Zna se širiti u lijevu ruku,leđa,pa i u donju vilicu.
Neki pacijenti kod infarkta donje(diafragmalne) lokalizacije povraćaju.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 13:11   #417
a može li ta bol koja traje biti posljedica pretrpljenog infarkta?! Tj nekakav čudan osjećaj u prsima oko srca,pritisak,osjećaj prisutnosti,knegla u grlu...
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 18:36   #418
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Moj problem prije mjes.dana bol u sredini prsa ispod prsne kosti,stezanje oko srca,pritisak ,bol u lijevoj lopatici-leđima kao kada loše spavate.To je trajalo par dana konstantno od ustajanja do lijeganja.
Dr.mi propisala lekotam 1.5mg,malo mi je opustilo al nastavilo se.Ipak odem na ekg i ekg pod opterećenjem.Nalaz bilo uredno kao i tlak.Tupa bol i pritisak su još prisutni,nekada imam osjećaj da sam nešto progutao i to mi je zapelo u tom djelu iza prsne kosti,taj osjećaj prisutnosti nečega.Osjećaj se javi i nakon ulaska u jako klimatizirane prostore.
Dr.koji mi je radio Ekg mi se dobro nasmija pri pitanju da li je Angina i srce.Fizički se ne umaram i okidač nije fizičko opterećenje.
Imam 34god.185cm,85kg nisam pušač,nisam alkos.
Imao sam stresne situacije,nerviranje,tako je počelo.
Na što ovo ukazuje? To me opterećuje.Dr mi preporuča gastroskopiju!
Tegobe se doimlju gastičnog podrijetla.
Može se učiniti urea izdisajni test ili stolica na H.pylori. te tzv. IPP test.

Quote:
msova kaže: Pogledaj post
Pneumotorax:
klinicka slika je bol u grudima u vidu probadanja koji se siri na ledja I vrat,suh kasalj zaotezano disanje vaskularni kolaps I strah od gusenja,srce. Ubrzzmo radi a tlak nesto nizi.za sad mi ja samo to nekako slaze. Sa simptomima koje navodi ekipa.Ili to Ili ankcioznost .eto nadam se da Sam ti pomogao bar malo sa Tim odgovorom
Sa pneumotoraxom sigurno ne.

Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Sasvim je ispravna preporuka za gastroskopiju.
Ne znam, jesi li kad pio kakve lijekove protiv lučenja želučane kiseline? Gastal?
Nije. Em je pretraga indicirana od LOM,em nije pokušana th. IPP,em nije poslala na H.pylori

Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
a može li ta bol koja traje biti posljedica pretrpljenog infarkta?! Tj nekakav čudan osjećaj u prsima oko srca,pritisak,osjećaj prisutnosti,knegla u grlu...
Ne. Ergo i EKG su uredni.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 23:22   #419
ipak ne idem na gastrosk. Dr.mi je dala da pijem 10-tak dana peptoran pa da eliminiramo kao bol od želudca ili nešto što ima veze sa njim. Popijem 1 navečer ali isti osjećaj mi je dalje prisutan,uzimao sam ga 10dana. Popio sam lekotam terapiju ,uzeo bih jednu tabletu ujutro i ne bi me toliko stiskalo. EKG i traku sam radio dan nakon što sam 4 dana uzimao lekotam i možda sam bio pod utjecajem njega pa sam zato sve pretrage prošao bez probl.
Poslan sam na UZV srca jer mene zaista boli oko sraca,pritisak na srce i osjećam ,točno tamo iza prsne kosti ali ne mogu točno locirati jer nije uvjek na isto mjesto,nekada ponavljam kao da je grč u grlu. U jako klimatiziran prostor kada uđem javi se osjećaj prisutnosti i pritisak u prsima i stezanje . Ne mislim da bih na nešto od želudca tako reagirao. Na stresne situacije isto reagiram da se žarenje pojača i ta bol mrvu više osjeti.
Dr.hvala na savjetu ali što da kažem doktorici kuda da me šalje,najsreniji bih bi da postoji nekakva pretraga kojom se taj dio snimi i vidi što se tamo iza događa. Moje saznanje po svemu kao da je nekakva atipična angina,kojoj nije okidač fiz.napor.
Stiskanje u srcu u početku je bilo jako,užasan osjećaj,znao bih se koji puta udariti u prsa da stane ali kako da ne -)
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 14:27   #420
bio na UZV srca,sve u granicama normale.
ne znam što znači interkardijalnih masa i šantiranja nema. i ovaj tu dio:aortna valvula trivelarna,urednih anterogradnih protoka,doplerm minimalna fiziološka mitralna,trikuspidna i pulmonalna regurgitacija. Može ko pojasniti ako ima znanja o ovome?!
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.