Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2016., 13:41   #7461
Quote:
Vizionar R kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, ja imam takve susjede iznad koji ponekad (ali ne rijetko) u po noći nabacuju se kao nekom velikom metalnom kuglom. Ima svakakvih ljudi, nemoj da te to čudi.

Za ostalo, khm... mozak ponekad ne registrira sve il zaboravi, iako mislimo da je (zbog uobičajenog obrasca radnje. Često su mi se dešavale baš takve situacije slične tvojima.
Znao sam jednu babu što je čistila kuću uvečer. Živila je sama, a bilo je strah da spava po noći, pa bi ona uvečer sve očistila, a po danu spavala.
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 14:09   #7462
^ Kažem ti. Samo kod mene iznad imaju tu nekakvu pretpostavljam metalno-gumenu loptu koju nabaciju i onda se baš čuje da je lopta kao jer odskakuje malo pa se to i čuje.

Što se horor događaja tiče ja nisam imao nekih. Čudnih da, al horor baš i ne. Iako, znam osobno ljude koji nisu skloni pričama, a koji su doživjeli tipa da u autu voze nekog s rogovima. Iako, u meni uvijek ima i onaj skeptični dio pa pretpostavljam da čovjek u mraku vidi u retrovizoru svašta, još ak je umoran možda. Takvih priča ima dosta po selima, jer sela su dobra mjesta za takvo što. Kao što skoro svako selo ima vješticu (da da), skoro svako selo ima i takvu neku zanimljivu priču.
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 22:17   #7463
Sela su nepresušni izvor takvih priča. Većina ih je izmišljotina. Znam jednu babu što je po sijelima pričale strašne priče, pa su je morali voditi kući, jer od straha nije smjela sama. Sve izmisli, čovjek bi rekao da je ona lično proživjela nesreću, a opet ne smije sama kući.
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 00:23   #7464
Bok, imam ja jednu frišku priču... Umro mi je ujak (mamin brat) prije mjesec dana.. Uglavnom, živio je sam u kući svojih roditelja, ali se s mamom mojom čuo svaku nedjelju, čisto da se javi. Zvala ga je bila tu zadnju nedjelju, ali se nije javio. U ponedjeljak su nju zvali njegovi kolege s posla, jer se nije pojavio cijelo jutro pa su se zabrinuli jer se nije niti javljao na mobitel. Nakon nekoliko sati, mami je bilo čudno, i poslala je sestru da vidi ako je slučajno pao, ili što se tamo događa, jer je živio nekih 10 km od nas. Sestri je bilo čudno kad je došla pred kuću, sve je bilo zatvoreno kao da je netko doma, jer su moji imali naviku zatvoriti grilje prije spavanja i zaključati ulaznu kapiju. Mama je odlučila zvati vatrogasce, jer se bojala da nije pao ili da mu je slabo.. Došli vatrogasci i policija i razvalili vrata.. i našli ujka kako leži, već ukočen i drži u naručju mačku koja se nije micala od njega. Mrtvozornik je rekao da je mrtav već 48 sati i već je bio ukočen da nije stao u lijes nego su ga nekako stavili na pomični krevet i tako odvezli na patologiju.. mačka se nije htjela maknuti od njega, i stalno se gurala u njegu ruku.. i tako smo odradili sprovod i sve što ide. Sestra se odlučila useliti u kuću te je zvala majstore da malo okreče kuhinju, i sobe i došli su dečki, normalni - nikakvi zafrkanti, normalna ekipa. Počeli su krečiti prije dva dana, s time da je sestra jučer prespavala prvi put nakon smrti ujka. Danas me zove sva u komi.. majstori već dva dana čuju korake na tavanu, kao da netko gore nervozno hoda s jednog kraja na drugi, i vrata se sama otvaraju a ona je noćas čula kako su koraci došli do kreveta, ostali par minuta i pomalo se udaljili, i to kao da netko nosi klompe, što je moj ujak uvije preko ljeta imao :-O... Susjeda preko puta joj je rekla da se navodno duša zna zadržati do 45 dana, jer valjda još nije spremna.. ne znam da li je netko imao nešto slično, nisam baš sve priče pročitala.. budem kad ovaj strah malo "popusti"..
malatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 03:04   #7465
Znam kad sam bio mulac, živio sam na jednom otoku, i tamo je bilo onaqko priči, kako bi se duhovi friško umrli znali ukazati.

Ja normalno vjerovao, pa me bilo neki put strah i po ulici ići, jer bi cijelo selo znalo biti prazno, a u selu je bio fričko umrli kojeg je trebalo pokopat
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 03:07   #7466
Quote:
malatica kaže: Pogledaj post
Bok, imam ja jednu frišku priču... Umro mi je ujak (mamin brat) prije mjesec dana.. Uglavnom, živio je sam u kući svojih roditelja, ali se s mamom mojom čuo svaku nedjelju, čisto da se javi. Zvala ga je bila tu zadnju nedjelju, ali se nije javio. U ponedjeljak su nju zvali njegovi kolege s posla, jer se nije pojavio cijelo jutro pa su se zabrinuli jer se nije niti javljao na mobitel. Nakon nekoliko sati, mami je bilo čudno, i poslala je sestru da vidi ako je slučajno pao, ili što se tamo događa, jer je živio nekih 10 km od nas. Sestri je bilo čudno kad je došla pred kuću, sve je bilo zatvoreno kao da je netko doma, jer su moji imali naviku zatvoriti grilje prije spavanja i zaključati ulaznu kapiju. Mama je odlučila zvati vatrogasce, jer se bojala da nije pao ili da mu je slabo.. Došli vatrogasci i policija i razvalili vrata.. i našli ujka kako leži, već ukočen i drži u naručju mačku koja se nije micala od njega. Mrtvozornik je rekao da je mrtav već 48 sati i već je bio ukočen da nije stao u lijes nego su ga nekako stavili na pomični krevet i tako odvezli na patologiju.. mačka se nije htjela maknuti od njega, i stalno se gurala u njegu ruku.. i tako smo odradili sprovod i sve što ide. Sestra se odlučila useliti u kuću te je zvala majstore da malo okreče kuhinju, i sobe i došli su dečki, normalni - nikakvi zafrkanti, normalna ekipa. Počeli su krečiti prije dva dana, s time da je sestra jučer prespavala prvi put nakon smrti ujka. Danas me zove sva u komi.. majstori već dva dana čuju korake na tavanu, kao da netko gore nervozno hoda s jednog kraja na drugi, i vrata se sama otvaraju a ona je noćas čula kako su koraci došli do kreveta, ostali par minuta i pomalo se udaljili, i to kao da netko nosi klompe, što je moj ujak uvije preko ljeta imao :-O... Susjeda preko puta joj je rekla da se navodno duša zna zadržati do 45 dana, jer valjda još nije spremna.. ne znam da li je netko imao nešto slično, nisam baš sve priče pročitala.. budem kad ovaj strah malo "popusti"..
Neki kažu, da friško umrli još i neznaju da su mrtvi, njihovi duhovi, a i osoba koja je tu spavala, vjerojatno je bila otvorena za neki kontakt...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 22:40   #7467
Quote:
malatica kaže: Pogledaj post
Bok, imam ja jednu frišku priču... Umro mi je ujak (mamin brat) prije mjesec dana.. Uglavnom, živio je sam u kući svojih roditelja, ali se s mamom mojom čuo svaku nedjelju, čisto da se javi. Zvala ga je bila tu zadnju nedjelju, ali se nije javio. U ponedjeljak su nju zvali njegovi kolege s posla, jer se nije pojavio cijelo jutro pa su se zabrinuli jer se nije niti javljao na mobitel. Nakon nekoliko sati, mami je bilo čudno, i poslala je sestru da vidi ako je slučajno pao, ili što se tamo događa, jer je živio nekih 10 km od nas. Sestri je bilo čudno kad je došla pred kuću, sve je bilo zatvoreno kao da je netko doma, jer su moji imali naviku zatvoriti grilje prije spavanja i zaključati ulaznu kapiju. Mama je odlučila zvati vatrogasce, jer se bojala da nije pao ili da mu je slabo.. Došli vatrogasci i policija i razvalili vrata.. i našli ujka kako leži, već ukočen i drži u naručju mačku koja se nije micala od njega. Mrtvozornik je rekao da je mrtav već 48 sati i već je bio ukočen da nije stao u lijes nego su ga nekako stavili na pomični krevet i tako odvezli na patologiju.. mačka se nije htjela maknuti od njega, i stalno se gurala u njegu ruku.. i tako smo odradili sprovod i sve što ide. Sestra se odlučila useliti u kuću te je zvala majstore da malo okreče kuhinju, i sobe i došli su dečki, normalni - nikakvi zafrkanti, normalna ekipa. Počeli su krečiti prije dva dana, s time da je sestra jučer prespavala prvi put nakon smrti ujka. Danas me zove sva u komi.. majstori već dva dana čuju korake na tavanu, kao da netko gore nervozno hoda s jednog kraja na drugi, i vrata se sama otvaraju a ona je noćas čula kako su koraci došli do kreveta, ostali par minuta i pomalo se udaljili, i to kao da netko nosi klompe, što je moj ujak uvije preko ljeta imao :-O... Susjeda preko puta joj je rekla da se navodno duša zna zadržati do 45 dana, jer valjda još nije spremna.. ne znam da li je netko imao nešto slično, nisam baš sve priče pročitala.. budem kad ovaj strah malo "popusti"..
Da su stavili nekoliko videokamera sa zvučnicima ja mislim da se nitko ne bi javio.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=714115
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 21:01   #7468
nama doma padaju stvari sa zidova po noci. vec 2 slike i 1 diploma
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 21:48   #7469
Quote:
teazoldyck kaže: Pogledaj post
nama doma padaju stvari sa zidova po noci. vec 2 slike i 1 diploma
telekineza....slicno kao kad si pod nekim stresom pa ti po kuci pucaju zarulje kad palis svijetlo
jednom se desilo kod kolegice da joj je cijela polica sa posudem pala na pod sama od sebe dok smo bili par koraka od te police.....i to bez nekog razloga sto smo i provjerile.
na kraju smo se nasalile da ce sigurno roditi decka posto je taj isti dan saznala da je trudna,pa je valjda zbog toga bila jako uzbudena....i rodila je decka
da nisam vidjela nebi vjerovala kako je ta polica pala sama od sebedok smo mi razgovarale,ona je tada bila okrenuta ledima i ja sam imala pogled na policu,sreca da nije nitko ozlijeden osim sto se kolegica naglo preplasila kad je to puklo u pod(tanjuri i case)
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 23:30   #7470
Quote:
teazoldyck kaže: Pogledaj post
nama doma padaju stvari sa zidova po noci. vec 2 slike i 1 diploma
Premali čavlići zabijeni u zid. Koristiti obavezno čelične čavliće !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 13:55   #7471
Na trecoj godini faksa sam zivila na Mosi. Svi znaju da to nije nikakav elitni dom, ali eto, privikla se i ja na tu derutnu zgradu. Soba je bila ogromna, stropovi visoki i rijetko ko se vidio na hodniku. Svekupno, na sestom katu kad zapuse imao si dojam da boravis u nekom starom dvorcu. Nisam se nikad ugodno osjecala tamo, a kamoli nakon ovog. Jedne noci sanjam muski glas kako me silovito uz guranje u ledja tjera uz rijeci: makni se!!! Ako sam ja umro, ne znaci da je to tvoj krevet!!! U tom trenutku jasno vidim svoju cimericu kako spava na krevetu. Potraje nekoliko sekundi, budim se u znoju i s boli u ledjima. Onako prestrasena, zaspim tek pred jutro. Bol u ledjima je potrajala dosta dugo. Osvrcem se oko sebe, jel moguce da sam se negdje udarila, ma kakvi. Iza mene jastuk ogromni. Drugi dan, van sebe, pricam sestri sto mi se dogodilo. Ona je tada bila student arhitekture i kaze mi da je radila seminar o dzamiji pa se dotakla i Mose. I kaze, nisam ti htjela rec, prije nego je pretvorena u dom, Mosa je bila zatvor za vrijeme NDH - iz kojeg su rijetki izlazili zivi. Izasla sam i ja s Mose te godine, ali ovaj dogadjaj bome nije izasao iz moje glave.
MAKIMAKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 15:25   #7472
Kad sam vec tu, ispricat cu jos jedan dogadjaj. Ljeto, osmi mjesec, tata, sadasnii muz i ja idemo u Zagreb, jutro je, pet sati, dakle jos sumrak. Kako izlazimo na magistralu, a ja sjedim iza u autu, ugledam zdesna, ne sjecam se, jel u grabi ili na cesti, crnu zensku spodobu. Par sekundi se pravim da se nista nije dogodilo, a onda pitam starog i decka, reko jeste vi sto vidjeli? Kad ono, pravi muski, sutili dotad, i krenu: da, sto je to bilo? Stari kaze, ja ne vjerujem svojim ocima i onda krenu razglabat, skuzim da su se ful prepali. Nismo vise o tom pricali jer su bile price da znaju sotonisti ic okolo u noci u crnom i to. I proslo bilo vec par godina, vratimo se na tu temu, kazem ja muzu, ma kakav duh, to je bila neka ludara u crnom. I tu on prizna da je imao jos jedan susret kad se vracao kuci kasno, vidio ju je na polju, uz cestu, upalio duga svjetla i nestala zenska s mjesta na kojem je bila! Nije mi htio govorit dotad jer je znao da cu svisnut od straha!
MAKIMAKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:43   #7473
Quote:
MAKIMAKI kaže: Pogledaj post
Na trecoj godini faksa sam zivila na Mosi. Svi znaju da to nije nikakav elitni dom, ali eto, privikla se i ja na tu derutnu zgradu. Soba je bila ogromna, stropovi visoki i rijetko ko se vidio na hodniku. Svekupno, na sestom katu kad zapuse imao si dojam da boravis u nekom starom dvorcu. Nisam se nikad ugodno osjecala tamo, a kamoli nakon ovog. Jedne noci sanjam muski glas kako me silovito uz guranje u ledja tjera uz rijeci: makni se!!! Ako sam ja umro, ne znaci da je to tvoj krevet!!! U tom trenutku jasno vidim svoju cimericu kako spava na krevetu. Potraje nekoliko sekundi, budim se u znoju i s boli u ledjima. Onako prestrasena, zaspim tek pred jutro. Bol u ledjima je potrajala dosta dugo. Osvrcem se oko sebe, jel moguce da sam se negdje udarila, ma kakvi. Iza mene jastuk ogromni. Drugi dan, van sebe, pricam sestri sto mi se dogodilo. Ona je tada bila student arhitekture i kaze mi da je radila seminar o dzamiji pa se dotakla i Mose. I kaze, nisam ti htjela rec, prije nego je pretvorena u dom, Mosa je bila zatvor za vrijeme NDH - iz kojeg su rijetki izlazili zivi. Izasla sam i ja s Mose te godine, ali ovaj dogadjaj bome nije izasao iz moje glave.
A taj je duh za vrijeme zivota isto bio jako pametan kad je toliko bio vezan za svoj krevet da ga i nakon smrti smatra svojim, i to krevet u ratnom logoru koji i nije bio njegovo privatno vlasnistvo
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 22:51   #7474
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
A taj je duh za vrijeme zivota isto bio jako pametan kad je toliko bio vezan za svoj krevet da ga i nakon smrti smatra svojim, i to krevet u ratnom logoru koji i nije bio njegovo privatno vlasnistvo
Slazem se, nidje veze. Ja sam to vise shvatila kao da je on tu zarobljen, na tom mjestu i da sam mu poremetila nesto... Mir il sto.
MAKIMAKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 19:35   #7475
Evo moje "friško" iskustvo iz jednog hotela na području Istre. Hotel je izgrađen 1908.g., starinski štih u baroknom stilu. Ostala sam zaglavljena liftu na 2 katu. Lift se stalno vraćao na drugi kat te su se vrata od lifa su se počela sama od see zatvarati i otvarati i tako u nedogled. Uvijek se vraćao na taj drugi kat. Na kraju su sa displaya nestali brojevi, a interesantno je da je svjetlo u liftu i dalje bilo upaljeno. Da je nestalo struje ugasilo bi se svrtlo u liftu. Na kraju me netko povukao pa se sve sretno završilo.
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 00:17   #7476
Quote:
Bettinja kaže: Pogledaj post
Evo moje "friško" iskustvo iz jednog hotela na području Istre. Hotel je izgrađen 1908.g., starinski štih u baroknom stilu. Ostala sam zaglavljena liftu na 2 katu. Lift se stalno vraćao na drugi kat te su se vrata od lifa su se počela sama od see zatvarati i otvarati i tako u nedogled. Uvijek se vraćao na taj drugi kat. Na kraju su sa displaya nestali brojevi, a interesantno je da je svjetlo u liftu i dalje bilo upaljeno. Da je nestalo struje ugasilo bi se svrtlo u liftu. Na kraju me netko povukao pa se sve sretno završilo.
Iiiiii, jel bio u tom liftu koji vanzemaljac, duh, stara baba bez zubi koja izgleda kao poltergeist, jesi li doživjela spontano otvaranje trećeg oka ili bar aktivaciju svih čakri odjednom???
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 22:18   #7477
Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
Iiiiii, jel bio u tom liftu koji vanzemaljac, duh, stara baba bez zubi koja izgleda kao poltergeist, jesi li doživjela spontano otvaranje trećeg oka ili bar aktivaciju svih čakri odjednom???
Nisam ništa od navedenog doživjela. Ali mislim da u tom hotelu još uvijek postoje entiteti koji lutaju. Ipak je to hotel iz 1908.g. i tko zna što se sve tamo događalo.....
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 00:30   #7478
puno vise se toga dogada u bolnicama nego u hotelu,a posebno prije kad su lijecnici radili lobotomiju i lijecenje elektrosokovima
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 13:30   #7479
Quote:
posebno prije kad su lijecnici radili lobotomiju i lijecenje elektrosokovima
čini mi se da netko gleda previše horora...
krekhor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 05:05   #7480
jesu zbilja u prvoj polovici 20.st....progooglaj malo ili malo vise
m.srednja.hr/Novosti/Jeste-li-znali/Najludi-medicinski-tretmani-u-povijesti-medicine

Zadnje uređivanje WIKY : 01.09.2016. at 05:15.
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.