Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2013., 10:26   #1
Sposobnosti i znanja profesionalnih vs. priučenih kuhara

Čitam danas tu na forumu o Matijinom woku i pišu ljudi nije bilo baš nešto, ali nije bilo Matije,nego samo kuharice. Kuharice koje su glupe pa su išle u školu umjesto da su samo se prijavile na šou .
Pa Vas pitam, zašto mislite da neko tko je sudjelovao u šou koji s pravim poslom nema veze zna o poslu više od nekog, poput mene npr, znači nekog tko je išao u školu za kuhara, tjedno imao 8 sati kuharstva + 14 sati praktične nastave plus učio o šečerima, mastima, probavi, ugljikohidratima, nezasičenim i zasičenim kiselinama, .................
I nakon više od 10 godina rada u ugostiteljstvu,( a radim u malo boljoj kuhinji) plus stalnog usavršavanja na raznim seminarima, sad ispada da neko tko je sudjelovao u šou zna automatski o tom poslu više od mene.,
Pravi posao nema veze sa onim jednim tanjurom u šou. Baš me zanima kako bi ove zvjezde iz šoa reagirale u situaciji da im dođete sa društvom od 15ak osoba a on sam u kuhinji, a to je realnost posla u ugostiteljstvu, sad nema nikog a za 15 minut bu pun restoran i par naruđbi odjedanput
ivica1983 is offline  
Old 16.03.2013., 10:33   #2
vidim da pišeš u jednini pa bi bio red da kažeš kome se obraćaš :grammar nazi:

no, sad ozbiljno: na onoj temi ne pišem, ali da bilo koga od ljudi koji su završili ugostiteljsku školu tu kod mene pitaš o ugljikohidratima, masnim kiselinama i ekipi, bi te gledali ko 8. svjetsko čudo. a i pratim onu temu pa me zanima gdje se točno degradiraju kuharice i kako njih dovesti u kontekst s nutritivnim vrijednostima hrane
x-type is offline  
Old 16.03.2013., 11:00   #3
Mislim da nije teza da Matija zna, nego da ove ne znaju, a ljudi su pitali jel tko probao kod Matije pa jel ima razlike.

Osoba koja namirnice pretvori u bezlicnu soja sos slanu smjesu nije kuhar, a ako se skolovala pritom i to sto radi smatra umijecem - zaliboze vremena i novaca za stjecanje tog 'umijeca'.

Blage veze nemam who the fuck is Matija niti me zanima, al ako se zna da ima vise kuhara, smisleno je pitanje - jel netko probao i kakav je rezultat kad je netko drugi uz pec.

Da li netko smatra tog Matiju super duper kuharom ili ne, blage veze nemam. Moja kategorija je - lose, jestivo, ok, fino, whoa. Skuhala baba Manda ili drmr glavni kuhar najprestiznijeg restorana u svijetu.
Da, ako su unutra namirnice koje mi ne pasu, meni nije fino, dapace, lose je, makar tebi mozda bilo fantasticno. Uopce se ne uplicem u vjestine. Ako su namirnice koje mi pasu i netko ih upropasti, opet mi nije fino, dapace, lose je.

Da, vrlo subjektivno procjenjujem hranu jer vrlo subjektivno se radi o mom zelucu.

Kvalitetan kuhar meni nije netko tko brljavi, ili unisti namirnicu/jelo. Imao 10 ili 100 godina staza i certifikata i skola.

Preslano jelo je unisteno jelo. S tim se mozemo sloziti. To jel mogu stetu ublaziti gladju, vodom, ili 'ma zalomilo se' je opet, subjektivan pristup.

Pasticada u Starom fijakeru neki dan je imala preslan umak. To da li mora biti tako taman, ne petljam se, al znam da tako slan - ne. Ja volim slano i meni je bio preslan, dakle, zakljucak je jasan.
Simple, ne?

-- phone --
enigma in red is offline  
Old 16.03.2013., 11:20   #4
mislim dasi malo krivo čitao topic, ponjele te emocije valjda

Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
....
I nakon više od 10 godina rada u ugostiteljstvu,( a radim u malo boljoj kuhinji) plus stalnog usavršavanja na raznim seminarima, sad ispada da neko tko je sudjelovao u šou zna automatski o tom poslu više od mene.,
...
ja jako cijenim struku i formalno obrazovanje, uvijek i svagdje no ponekad to ipak nije dovoljno i neki van struke su iznad školovanog prosjeka
a čuj.....i ti se se čudio ko patka jezeru tjestenini bez jaja na tvom topicu
polly is offline  
Old 16.03.2013., 11:22   #5
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
vidim da pišeš u jednini pa bi bio red da kažeš kome se obraćaš :grammar nazi:

no, sad ozbiljno: na onoj temi ne pišem, ali da bilo koga od ljudi koji su završili ugostiteljsku školu tu kod mene pitaš o ugljikohidratima, masnim kiselinama i ekipi, bi te gledali ko 8. svjetsko čudo. a i pratim onu temu pa me zanima gdje se točno degradiraju kuharice i kako njih dovesti u kontekst s nutritivnim vrijednostima hrane
E vidiš, nutritivne vrijednosti hrane se uče u školi za kuhare što ovi u šou nisu. Neznam kako je kod tebe, al vjerujem da svako tko je školu završio u Varaždinu i Poznavanje robe i prehrane koji je uz Kuharstvo najvažniji predmet su mu predavale profesorice Vukašinović ili Mihalina zna kao i ja, nakon 10 godina, da su nezasičene kiseline oleinska , linolna, linolenska, a zasičena palmitinska i stearinska. Isto tako zna formulu i što su škrob, saharoza, fruktoza, galaktoza.... ili me pitaj o mlijeku pa ću ti izrecitirat zašto je ono potpuna hrana u pravom smislu i zašto bi mogao živjeti samo na njemu.......
u mojoj generaciji od 30 učenika sad nas u profesiji radi 5. Ove "masterchef "generacije mislim da neće niko, jer djeca misle da je sve to bajno ko u masterchefu.
A kad će vidjeti da će raditi nočne, praznike, nedjelje, ...... za par godina će nam lijepo raditi u kuhinjama Kinezi i Tajvanci a nacionalnu kuhinju će nam uz pljeskavice i ćevape predstavljati i wok. žalosno ali istinito

Zadnje uređivanje ivica1983 : 16.03.2013. at 11:23. Reason: pravopisna pogreška
ivica1983 is offline  
Old 16.03.2013., 11:28   #6
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
E vidiš, nutritivne vrijednosti hrane se uče u školi za kuhare što ovi u šou nisu. Neznam kako je kod tebe, al vjerujem da svako tko je školu završio u Varaždinu i Poznavanje robe i prehrane koji je uz Kuharstvo najvažniji predmet su mu predavale profesorice Vukašinović ili Mihalina zna kao i ja, nakon 10 godina, da su nezasičene kiseline oleinska , linolna, linolenska, a zasičena palmitinska i stearinska. Isto tako zna formulu i što su škrob, saharoza, fruktoza, galaktoza.... ili me pitaj o mlijeku pa ću ti izrecitirat zašto je ono potpuna hrana u pravom smislu i zašto bi mogao živjeti samo na njemu.......
ti i bilo tko drugi tko je isao u srednju skolu koja je imala kemiju. jos ako su isli na fakultet koji je prirodoslovan ili srodan

98% ekipe koja ide za kuhara (u hrvatskoj) ide tmao zato sto nista drugo nisu mogli upisati i zavrse to preko one stavri. kuhat ne znaju, struku imaju,... neki amateri koji su zaljubljeni u gastronomiju ce sigurno biti 100 puta bolji od ovih gore navedenih.
Zla patka is offline  
Old 16.03.2013., 11:30   #7
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
mislim dasi malo krivo čitao topic, ponjele te emocije valjda


ja jako cijenim struku i formalno obrazovanje, uvijek i svagdje no ponekad to ipak nije dovoljno i neki van struke su iznad školovanog prosjeka
a čuj.....i ti se se čudio ko patka jezeru tjestenini bez jaja na tvom topicu
Da, i neki su me ondje odma proglasili glupim i poluretardiranim,zato što sam rekao da nešto ne znam. Jer tako većina Vas gleda na kuhare, a to i pišete u postevima na drugim temama. Retardirani kuhar, debilni konobar. I meni je smiješno kad mi medicinska sestra nezna previt ranu ali ne velim da je debilna.

Ok, ako ovi sa šoa znaju o kuhanju više od profesionalnih kuhara zašto onda nemamo medicinski šou, valjda će i oni onda znati bolje liječiti ljude od pravih doktora. Mislim valjda će oni biti iznad školovanog prosjeka pravih lječnika
ivica1983 is offline  
Old 16.03.2013., 11:38   #8
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ti i bilo tko drugi tko je isao u srednju skolu koja je imala kemiju. jos ako su isli na fakultet koji je prirodoslovan ili srodan

98% ekipe koja ide za kuhara (u hrvatskoj) ide tmao zato sto nista drugo nisu mogli upisati i zavrse to preko one stavri. kuhat ne znaju, struku imaju,... neki amateri koji su zaljubljeni u gastronomiju ce sigurno biti 100 puta bolji od ovih gore navedenih.
ne, po novom idu jer će biti zvijezde ko na masterchefu. e vidiš to je žalosno, upišu se djeca koja nisu jednu mrkvu u životu očistila ili nisu jedan tanjur oprali jer imaju kučnu pomočnicu, pa kad ih na praktičnoj nastavi pokušaš nešto naučiti ne zanima ih jer oni i tako neće raditi taj posao a djeca koja bi taj posao radila s ljubavlju se ne može upisati jer su ovi imali bolje bodove.
Vjeruj mi dijete koje možda u školi ne briljira će na praksi upit svaki detalj , pratit će te cijelo vrijeme i znat će o kuhanju više od ........
ivica1983 is offline  
Old 16.03.2013., 11:54   #9
Ovo generaliziranje u naslovu mi je potpuno bzvz.
Ne znam zasto bi itko mislio tako nesto, debil je odlika karaktera, a ne struke, dakle na osobnoj je- a ne grupnoj razini.
Osobno ne znam jesam li ikad tako karakterizirao ljude vezane uz kuhinju, osim ako nisu bili debili u odnosu prema gostu itd. Sto opet nema veze sa strucnoscu, nego s osobnim debilizmom.
Neki profici su netalentirani, losiji od amatera (a ta rijec dolazi od glagola 'voljeti'), iako generalno gledajuci naravno da prednost dajem educiranim ugostiteljima- bezrezervno.
No, dat cu sansu (cujem li glas i za one bez diplome) da me iznenade i oduseve. Zasto ne?!
Deedy is offline  
Old 16.03.2013., 12:02   #10
Ivice,a odakle ti uopće ideja da je naše većinsko gastroforumaško mišljenje da ste vi profići (školovani kuhari) debili ?

Ja sam ovdje svaki dan i nisam nikada stekao taj utisak. Tvoje zanimanje izuzetno cijenim i znam koliko je vaš rad naporan i zahtjevan. No, ti kao školovani profić ne smiješ bježati od istine koju su ti rekle Polka i Patka. Samo školovanje, baš posebno u tvom poslu, ne znači da si odmah, automatizmom, bolji kuhar od mene amatera, jer gdje je tu interes, gdje je tu ljubav i užitak u kuhanju kojega većina amatera ima a ne znači da ga imate i vi profići samo zato jer ste završili školu za kuhara. Nažalost, previše je istine u Patkinim riječima tko je upisivao školu za kuhara, srećom da više nije tako. Osobno poznam 3 završena kuhara od kojih je samo jedan radio godinu dana u struci. Danas sva trojica rade kao konobari-pipničari u kafićima. Školu su završili u Zagrebu i na žalost ja s njima o kulinarstvu ne mogu razgovarati. Njihovo je znanje toliko oskudno da je to neizvedivo. Garantiram ti da svaki forumaš ovdje s iznad tisuću postova vlada s većim poznavanjem osnova kulinarstva od njih troje zajedno. Ne tvrdim da su oni slika tvoje struke, ali po onome s čim sam upoznat, škola za kuhare u Zagrebu učenicima ili daje premalo ili od njih premalo traži i svi iz te škole koji su kasnije uspjeli u svom poslu, uspjeli su jer su sami ulagali u sebe i zato jer je njihov interes za kulinarstvo bio znatno iznad prosjeka ostalih.
Pellaprat is offline  
Old 16.03.2013., 12:11   #11
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ovo generaliziranje u naslovu mi je potpuno bzvz.
Ne znam zasto bi itko mislio tako nesto, debil je odlika karaktera, a ne struke, dakle na osobnoj je- a ne grupnoj razini.
Osobno ne znam jesam li ikad tako karakterizirao ljude vezane uz kuhinju, osim ako nisu bili debili u odnosu prema gostu itd. Sto opet nema veze sa strucnoscu, nego s osobnim debilizmom.
Neki profici su netalentirani, losiji od amatera (a ta rijec dolazi od glagola 'voljeti'), iako generalno gledajuci naravno da prednost dajem educiranim ugostiteljima- bezrezervno.
No, dat cu sansu (cujem li glas i za one bez diplome) da me iznenade i oduseve. Zasto ne?!
pa i ja ću dati šansu onima bez diplome, i niti ne kažem da npr ovaj wok od Matije nije fin. Samo sam primjetio da se tu na Gastronomiji često pljuje po profesionalnim konobarima i kuharima i to ponekad baš uvredama tipa debil , idiot, retardirani.....
Samo sam htio se osvrnuti na trend da se počelo pljuvati po profesionalnim kuharima a istovremeno se masteršefovi i slične medijske zvjezde dižu u nebo
Ja kao profesionalac znam da kad Ugarkovička u piceka stavi dvje jako debele mrkve, zatvori otvor i ispeče piceka da su te mrkve posle sirove. Da Vam ja to serviram rekli bi, pogledaj debila, serviral je sirovu mrkvu al dok ona to servira to je mljac. Isto kao i goli kuhar. Da Vam ja na odrezak stavim šaku ružmarina ko on, to nebi bilo jestivo, i s pravom bi rekli, ovaj nije normalan, al dok on kuha to je inovativno i ......
ivica1983 is offline  
Old 16.03.2013., 12:24   #12
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
pa i ja ću dati šansu onima bez diplome, i niti ne kažem da npr ovaj wok od Matije nije fin. Samo sam primjetio da se tu na Gastronomiji često pljuje po profesionalnim konobarima i kuharima i to ponekad baš uvredama tipa debil , idiot, retardirani.....
Samo sam htio se osvrnuti na trend da se počelo pljuvati po profesionalnim kuharima a istovremeno se masteršefovi i slične medijske zvjezde dižu u nebo
Ja kao profesionalac znam da kad Ugarkovička u piceka stavi dvje jako debele mrkve, zatvori otvor i ispeče piceka da su te mrkve posle sirove. Da Vam ja to serviram rekli bi, pogledaj debila, serviral je sirovu mrkvu al dok ona to servira to je mljac. Isto kao i goli kuhar. Da Vam ja na odrezak stavim šaku ružmarina ko on, to nebi bilo jestivo, i s pravom bi rekli, ovaj nije normalan, al dok on kuha to je inovativno i ......
Ovo sto si napisao je tvoje osobno misljenje (jer smatras da te (vas) se dovoljno ne cijeni), ne slazem se s tim jer gotovo uvijek jedem kod profica u restoranima, mozemo reci uvijek.
Vezano uz terminologiju na podforumu- nek svako odgovara za svoje upise, ali tvoj topic ide u smjeru kako je to ovdje praksa, a nije.
I meni smetaju neki debilni postovi koji se napisu na pdfu, ali ne generaliziram ovaj pdf i upise korisnika takvima. Jasno mi je da je tebi ovo na osobnijoj razini pa de donekle razumijem, ali se apsolutno ne slazem s tim sto tvrdis kroz postove o stavu ljudi prema profi kuharima.
Edit: Dodao bih, ipak, kako je puni profi kuhara za vrijeme skolovanja cackalo nos i ocito nisu bili zainteresirani za materiju, a bogme ni poslije za nadogradnju iste. Na jednak nacin pristupaju i tanjuru, tako da njihovi gosti dobivaju nezanimljivo i lose jelo na tanjuru. Stotine puta sam to dozivio u restoranima u kije sam otisao usput, nazalost ne stizuci se raspitati prije...

Zadnje uređivanje Deedy : 16.03.2013. at 12:30.
Deedy is offline  
Old 16.03.2013., 12:28   #13
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ivice,a odakle ti uopće ideja da je naše većinsko gastroforumaško mišljenje da ste vi profići (školovani kuhari) debili ?

Ja sam ovdje svaki dan i nisam nikada stekao taj utisak. Tvoje zanimanje izuzetno cijenim i znam koliko je vaš rad naporan i zahtjevan. No, ti kao školovani profić ne smiješ bježati od istine koju su ti rekle Polka i Patka. Samo školovanje, baš posebno u tvom poslu, ne znači da si odmah, automatizmom, bolji kuhar od mene amatera, jer gdje je tu interes, gdje je tu ljubav i užitak u kuhanju kojega većina amatera ima a ne znači da ga imate i vi profići samo zato jer ste završili školu za kuhara. Nažalost, previše je istine u Patkinim riječima tko je upisivao školu za kuhara, srećom da više nije tako. Osobno poznam 3 završena kuhara od kojih je samo jedan radio godinu dana u struci. Danas sva trojica rade kao konobari-pipničari u kafićima. Školu su završili u Zagrebu i na žalost ja s njima o kulinarstvu ne mogu razgovarati. Njihovo je znanje toliko oskudno da je to neizvedivo. Garantiram ti da svaki forumaš ovdje s iznad tisuću postova vlada s većim poznavanjem osnova kulinarstva od njih troje zajedno. Ne tvrdim da su oni slika tvoje struke, ali po onome s čim sam upoznat, škola za kuhare u Zagrebu učenicima ili daje premalo ili od njih premalo traži i svi iz te škole koji su kasnije uspjeli u svom poslu, uspjeli su jer su sami ulagali u sebe i zato jer je njihov interes za kulinarstvo bio znatno iznad prosjeka ostalih.
ovu temu sam otvorio samo zato jer sam upravo ovdje, na gastronomiji, kad sam čitao teme previše puta naišao na debilni kuhar, konobar i slično. primjer : debilni konobar mi je preporučio ribu iako sam mu rekla da sam vegaterijanac. Da, preporučio ti je zbog toga što mu 90 posto tzv vegaterijanaca kad mu je preporučilo pravu vegetarijansku hranu pitalo a ribu nemate. Činjenica je da je s ljudima najteže raditi, i divim se svojim konobarima u nekim situacijama jer meni bi neki gosti letjeli iz restorana...
I više se ne upisuju djeca za kuhara zato jer nemaju ocjene za nešto drugo nego zato jer će biti zvijezde poput masteršefova... pa kad skuže da to nije to nego znoj, trud, rad po noći i praznikom....
S djecom koja u školi ne briljiraju se može na praktičnoj nastavi puno napraviti jer su to večinom poslušna i marljiva djeca koja ako im daš rezati 10 kg mesa na kockice neće reći a meni se to neda i prije će steći rutinu baratanja nožem kao i radne navike nego neki odlikaš kojem je na praktičnoj nastavi dosadno, i prvo pitanje mu je a budete me pustili prije doma. e ne ne budem te, gledaj me kak radim naruđbu ak ništa drugo ..........
ivica1983 is offline  
Old 16.03.2013., 12:54   #14
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ti i bilo tko drugi tko je isao u srednju skolu koja je imala kemiju. jos ako su isli na fakultet koji je prirodoslovan ili srodan

98% ekipe koja ide za kuhara (u hrvatskoj) ide tmao zato sto nista drugo nisu mogli upisati i zavrse to preko one stavri. kuhat ne znaju, struku imaju,... neki amateri koji su zaljubljeni u gastronomiju ce sigurno biti 100 puta bolji od ovih gore navedenih.
ovo ne stoji, u Varaždinu se upisuje samo sa peticama i četvorkama, i to moraš imati čvrstu četvorku da bi upao. Baš nam je prošlu godinu na godišnjici mature rekla razrednica da su nakon prve sezone masteršefa za 30 mjesta bilo prijavljeno 200 kandidata. znači da su večinom odlikaše upisali, na što ja mogu reći s obzirom na iskustvo kad ti dolaze na praktičnu nastavu, više štete nego koristi
ivica1983 is offline  
Old 16.03.2013., 12:58   #15
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ti i bilo tko drugi tko je isao u srednju skolu koja je imala kemiju. jos ako su isli na fakultet koji je prirodoslovan ili srodan

98% ekipe koja ide za kuhara (u hrvatskoj) ide tmao zato sto nista drugo nisu mogli upisati i zavrse to preko one stavri. kuhat ne znaju, struku imaju,... neki amateri koji su zaljubljeni u gastronomiju ce sigurno biti 100 puta bolji od ovih gore navedenih.


evo pokazatelja da se kod nas jos uvijek previse cijeni (samo) papir. lijepo napisano, patko.

ne pratim bas ivicu pa ne bih htjela da moj komentar shvati krivo ili osobno, morala sam komentirati pitanja iz prvog posta u kojima se uopce ne vodi racuna o ovome sto si ti napisala.

p.s. ja ne mislim da su profesionalni kuhari debili. cak niti oni koji mozda jesu. jer mi je to ruzno.
countrywoman is offline  
Old 16.03.2013., 13:12   #16
Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post


evo pokazatelja da se kod nas jos uvijek previse cijeni (samo) papir. lijepo napisano, patko.

ne pratim bas ivicu pa ne bih htjela da moj komentar shvati krivo ili osobno, morala sam komentirati pitanja iz prvog posta u kojima se uopce ne vodi racuna o ovome sto si ti napisala.

p.s. ja ne mislim da su profesionalni kuhari debili. cak niti oni koji mozda jesu. jer mi je to ruzno.
pa naravno da se cijeni papir. bi ti išla rađe kod nekog tko voli medicinu , mislim voli biti upoznat s njom pa čita puno o njoj i naravno da je nešto naučio o njoj ili bi išla radije k pravom lječniku makar mu prosjek sa faksa bio 2.0
ivica1983 is offline  
Old 16.03.2013., 13:24   #17
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
ovo ne stoji, u Varaždinu se upisuje samo sa peticama i četvorkama, i to moraš imati čvrstu četvorku da bi upao. Baš nam je prošlu godinu na godišnjici mature rekla razrednica da su nakon prve sezone masteršefa za 30 mjesta bilo prijavljeno 200 kandidata. znači da su večinom odlikaše upisali, na što ja mogu reći s obzirom na iskustvo kad ti dolaze na praktičnu nastavu, više štete nego koristi
Sve škole imaju princip upisa po uspjehu + testiranje (ako se ne varam), matura i te spike- ne znam kako je u ugostiteljskoj a i nisam već godinama u tom žrvnju (a i mijenjaju stalno nešto oko toga) pa ne znam točno.
A što bi trebali? Odbiti odlične i vrlo dobre i upisati one koji su, mahom zahvaljujući svojoj lijenosti i nesposobnosti, prošli s 2 ili 3?
Ti takve smatraš (i reći ču ti, opet generaliziraš) vrijednim učenicima koji će na praksi biti daleko bolji i zahvalniji itditd (i to spominješ već u nekoliko navrata) od ovih odličnih koji se izvlače itditd.?
Imaš predrasude- i to preko nekoliko njih. Žao mi je da je tako.
Poštuj Zakon o školstvu koji jasno daje način upisa u škole. Nema tu puno pametovanja. A na školi je da odabere najsposobnije i najtalentiranije, no ali! Radi li škola to, s obzirom da imamo brdo nezainteresiranih i netalentiranih profi kuhara danas, koji se iza srednje ne misle dalje educirati?
Ne, bit će da i škola šteka.
Deedy is offline  
Old 16.03.2013., 13:24   #18
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
ovo ne stoji, u Varaždinu se upisuje samo sa peticama i četvorkama, i to moraš imati čvrstu četvorku da bi upao.
U Zagrebu je tako posljednje 2-3 godine. Prije toga je bilo ono što ti je napisala Patka.
Pellaprat is offline  
Old 16.03.2013., 13:28   #19
DD, mislim da si fulao. Čini mi se da je Ivica htio reći da je u Vž interes tako velik da si ugostiteljska škola može dozvoliti da probere najbolje učenike. Sad je tako i u Zagrebu, a nije bilo.
Pellaprat is offline  
Old 16.03.2013., 13:31   #20
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
DD, mislim da si fulao. Čini mi se da je Ivica htio reći da je u Vž interes tako velik da si ugostiteljska škola može dozvoliti da probere najbolje učenike. Sad je tako i u Zagrebu, a nije bilo.
Meni se čini da je rekao u nekoliko navrata da se ne mogu (!) upisati sposobniji (igrom slučaja učenici s lošijim prosjekom), kao i djeca kuhara... jer oni s peticama nahrle u tu istu školu, a onda u školovanju budu lijeni i traže da ih se pušta s prakse itditd. Ništa da škola bira, nego jednostavno ovi dođu i onda parazitiraju.
Mislim, čini mi se zato jer to JE rekao u više navrata.
Deedy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.