Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2013., 13:14   #41
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Na tim suhim iz Lidla i piše da ih nije potrebno predkuhati. Ali dok još nisam znala za tu razliku desilo mi se da kupim obične kore i lasagnje su bile prilično hrskave .
A što se tiče količine umaka i bešamela, ja ne volim da mi sve pliva u tome i da moram vaditi žlicom iz tepsije. I ne poklapam folijom kad ih pečem, stavim ih u ugrijanu pećnicu na 200C i pečem oko pola sata - 40 minuta, dok sir na vrhu ne pozlati.
a gdje piše da ja svoje vadim žlicom i da mi sve pliva u umaku???
Višak tekućine upiju lasagne kad se ukuhaju pokrivene folijom u pećnici. Na kraju ih samo otkrijem i zapećem i budu fenomenalne ...ali dobro....to je bio moj dobronamjeran prijedlog a ti i dalje kuhaj lasagne
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 14:58   #42
Ja kupujem barilla kore za lazanje i nikad ih ne kuham.
A ni ništa ne pliva. Sve bude fino u slojevima, a kore nikad ne budu prijesne.
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:13   #43
O Bože! Mislim da je ovo već postalo smiješno! Čudi me danas Lego već nije ukorio! Ja nisam nigdje napisala da se sve kore trebaju predkuhati, ali i dalje tvrdim da postoje dvije vrste - one koje ne treba i one na kojima piše da ih treba kuhati. A plivanje nema veze puno sa tim, već sa količinom umaka i bešamela koju koristimo. Netko voli više, netko manje. Ja sam pisala o svojim iskustvima sa korama i dalje ću raditi kako sam navikla, jer su mi tako odlične, i ne, ne kuham kore prije, ali pazim koju vrstu kupujem. Toliko od mene o lasagnjama!
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:50   #44
Ja kupim neke paradiso kore i iskreno nemam pojima kaj piše na njima, ali ih nikada ne kuham. Eto osim ovog puta jer ih je trebalo zamotat. Super su kore, samo su možda mrvu predebele bile za zamotuljke, ali inače su prekrasne, žute i uvijek mekane
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 21:48   #45
Uh, ja sam bome te namakala u vreloj vodi zadnji puta kad sam radila lazanje jer su neke tvrde i debele i ne bi mi se razmekšale kako spada, a stavim dosta umaka. Nisam ih do sada kupovala, ali mislim da ni neću više, nisu mi baš neke ni okusom, čudno mi je to tijesto.

Inače piše na njima da se ne kuhaju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 15:18   #46
A kako uspijete da se ne raspadnu kad ih režete i vadite? Da to meso sa umakom ostane kompaktno? Možda ga ja prekratko kuham, pa mi paradajz ostane pretekuć?
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 16:10   #47
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
A kako uspijete da se ne raspadnu kad ih režete i vadite? Da to meso sa umakom ostane kompaktno? Možda ga ja prekratko kuham, pa mi paradajz ostane pretekuć?
Nema neke tajne.Nemoj pretjerivati s količinom bolonjez umaka,pripremi ga da bude gust,lasagnđ ostavi barem 10 minuta da odstoje prije rezanja.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 01:54   #48
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Kupovne suhe kore nije potrebno ni kuhati ni pariti,dovoljno je normalno složiti lasagne.Meni uvijek budu mekane i sočne.Slažem ih drito iz kutije.
Ove s placa su mi "prekeljave",raskuhaju se i puste previše škroba.
Ako ih želiš rolati, moraš pariti. Ja kupujem na kvatricu svježe i nikad se ne raskuhaju.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 07:44   #49
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
Ako ih želiš rolati, moraš pariti. Ja kupujem na kvatricu svježe i nikad se ne raskuhaju.
Rolati?
Zašto bih rolala listove ako radim lasagne?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 21:01   #50
pa na prethodnoj se stranici vodio razgovor o receptu za stanovitu parmidjanu u kojem treba rolati tijesto, pa si ti rekla da se mogu napariti prije rolanja nisam valjda nesto pobrkala?
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 08:46   #51
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
pa na prethodnoj se stranici vodio razgovor o receptu za stanovitu parmidjanu u kojem treba rolati tijesto, pa si ti rekla da se mogu napariti prije rolanja nisam valjda nesto pobrkala?
Ne znam.
Netko je htio od tijesta za lasagne nešto motati,pa sam dala taj savjet.
Ali za same lasagne ne treba.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 10:45   #52
U Plodinama ima za kupiti tjesto za lazanje od Jamiea Olivera:
http://citywine.hk/index.php?route=p...product_id=247
Decijus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.