Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2016., 16:08   #201
Ne znam šta je to pozitivna energija. Alfa stanje ti je pliće od teta, teta je valjda blizu 0 Mhz, a alfa 7-13. Kada si u jednom od ta dva stanja navodno možeš vizualizacijom menjati svoju realnost mada meni to primenom Silva tehnika ( na obuci smo učili o tim stanjima ) nije pošlo za umom.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:04   #202
pa da cim su ti valovi na maksimumu ili cakprelaze okvire mjerivosti onda je stanje svjesti takvo da energetski percepcija rezonira sa okolinom uskladjeno i zato je sve moguce stvarati jer je svaki dio prirode ko nasa produzena svjest onda
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:47   #203
Tako je u teoriji.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 11:21   #204
Pa za praksu se treba truditi malo vise ali nije nemoguce treba znati raditi na sebi i istrazivati svjet oko sebe kroz sebe...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 12:44   #205
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ne znam šta je to pozitivna energija. Alfa stanje ti je pliće od teta, teta je valjda blizu 0 Mhz, a alfa 7-13. Kada si u jednom od ta dva stanja navodno možeš vizualizacijom menjati svoju realnost mada meni to primenom Silva tehnika ( na obuci smo učili o tim stanjima ) nije pošlo za umom.
Realnost ili percepciju iste?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 13:24   #206
Da je to bas tako jednostavno (alfa-beta, lijevi-desni mozak itd) te metode bi bile do sluzbene medicine sa puno vise eksperimentalne potvrde, ne bi bili spin-offovi koji iskoce nakon nekih sitnih ranih radova, napusu na to kile svojih propagandnih prica (i time sugestivnih placebarija, naravno) i ignoriraju kasniji napredak neuroznanosti koji im vise toliko ne ide u prilog.

I fizicka mozdana podloga i psiholoska subjektivna percepcija su malo kompliciranije od takvih redukcionistickih banaliziranja, nitko jos sa sgurnoscu ne zna dovoljno da bi postajao potpuni model nit itko moze sa sigurnoscu predvidjeti efekte bilo koje procedure (psiholoske, psihoterapijske, duhovne, biofidbecke, kemijske, strujnudarne, stogod).

Cini mi se stoga da modeliranje svijeta i subjektivnih iskustava bilo kakvom redukcijom na simplificirane okvire ima vise religijskog nego znanstvenog mehanizma, samo sto nam koristenje termina poput "frekvencija" i mogucnost da neke segmente te kompleksne slike zaista i izmjerimo daje iluziju racionalnosti, kontrole i znanstvenosti te time odmicanja od vjerskih apstrakcja.

Bolje se mjeriti subjektivnim iskustvom i objektivnim promjenama u ponasanju, a modele uzimati samo kao privremene i relativne okvire za laksi rad, ne bas kao nekakve die-hard cinjenice.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 13:39   #207
Meni je dosta dobro funkcioniralo furanje na valove, alfu i thetu sam uspjela uloviti, ali gamu ne. Bilateralna stimulacija pak temelj je metoda kao što su EMDR i Wingwave - odlično kao antistres, upotrebljivo čak i za neko DIY-deprogramiranje.

Ali nije baš da od toga možeš dobit neke supermoći.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 06:24   #208
sto se tice mozd ai Umnih sposobnosti,mene blokiraju tako da sam sada kao i drugi ljudi,prilicno ogranicen,ali ne zadugo,ne zauvijek,probiti cu ja to nekako a onda ce biti igranja lovice
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 12:58   #209
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
sto se tice mozd ai Umnih sposobnosti,mene blokiraju tako da sam sada kao i drugi ljudi,prilicno ogranicen,ali ne zadugo,ne zauvijek,probiti cu ja to nekako a onda ce biti igranja lovice
Ne brini. Vidim da si tu bravu već otključao dinamitom.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 13:33   #210
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
sto se tice mozd ai Umnih sposobnosti,mene blokiraju tako da sam sada kao i drugi ljudi,prilicno ogranicen,ali ne zadugo,ne zauvijek,probiti cu ja to nekako a onda ce biti igranja lovice
demoni su krivi za sve
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 00:34   #211
Škljoc! Kužim Hegela! Znam kung-fu. I vesti paške čipke.

Još samo da skužim Iknara.....žbržbrlllllljjjjjjjhngggg.....

E, jebiga.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 05:25   #212
BMK.

Ja sam gljiva. Ugrist ću te za guzicu. Zato, ne idi sama u šumu. Povedi psa. Avavavavav.....grrtrrt hhcvkjrzonbzdsupp/nelinearne jednafkjvggd???!!!!

Euklid je kurac od ovcr.

Escher je božanski car dine.

Ne okreći se sine. Nema razloga. Sve što si mogao učiniti učinio si dobro.

Uzmi nofce i bješi :unda:


Jepem te poše u dupe rosno.


Kako sr ioc zahvkjzlčavs?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 06:38   #213
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Škljoc! Kužim Hegela! Znam kung-fu. I vesti paške čipke.

Još samo da skužim Iknara.....žbržbrlllllljjjjjjjhngggg.....

E, jebiga.
istjeruje zlo, utjeruje dobro hehe
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 10:11   #214
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Da je to bas tako jednostavno (alfa-beta, lijevi-desni mozak itd) te metode bi bile do sluzbene medicine sa puno vise eksperimentalne potvrde, ne bi bili spin-offovi koji iskoce nakon nekih sitnih ranih radova, napusu na to kile svojih propagandnih prica (i time sugestivnih placebarija, naravno) i ignoriraju kasniji napredak neuroznanosti koji im vise toliko ne ide u prilog.

I fizicka mozdana podloga i psiholoska subjektivna percepcija su malo kompliciranije od takvih redukcionistickih banaliziranja, nitko jos sa sgurnoscu ne zna dovoljno da bi postajao potpuni model nit itko moze sa sigurnoscu predvidjeti efekte bilo koje procedure (psiholoske, psihoterapijske, duhovne, biofidbecke, kemijske, strujnudarne, stogod).

Cini mi se stoga da modeliranje svijeta i subjektivnih iskustava bilo kakvom redukcijom na simplificirane okvire ima vise religijskog nego znanstvenog mehanizma, samo sto nam koristenje termina poput "frekvencija" i mogucnost da neke segmente te kompleksne slike zaista i izmjerimo daje iluziju racionalnosti, kontrole i znanstvenosti te time odmicanja od vjerskih apstrakcja.

Bolje se mjeriti subjektivnim iskustvom i objektivnim promjenama u ponasanju, a modele uzimati samo kao privremene i relativne okvire za laksi rad, ne bas kao nekakve die-hard cinjenice.

Kako se ne smije odgovoriti samo smajlićem,dodajem:
U vlastitom subjektivnom svijetu,svatko je sve...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 12:02   #215
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
pa normalno da ne koristim 100%
Jesil ti kad pogledao PET snimak mozga?

Ako si vidio nekim slučajem, kolika je aktivnost mozga prilikom izvršavanja čak nekih jednostavnih zadataka?
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 12:07   #216
Quote:
ITGuy kaže: Pogledaj post
Jesil ti kad pogledao PET snimak mozga?

Ako jesi vidio nekim slučajem, kolika je aktivnost mozga prilikom izvršavanja čak nekih jednostavnih zadataka?
da li je ovo sto relevantno ?

__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 12:13   #217
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
da li je ovo sto relevantno ?
Normalno da je relevatno kad se na snimku jasno vidi da prilikom rješavanja nekih jednostavnih problema aktivnost mozga dostiže i do 90%.
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 03:26   #218
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ne brini. Vidim da si tu bravu već otključao dinamitom.
ajde tjesi se samo si covjek ograniceno stvorenje recimo,nisu svi takvi
dakle neki ljudi su Umniji,a neki maloumnije a ti nisi"malo" nego...
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 03:27   #219
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Škljoc! Kužim Hegela! Znam kung-fu. I vesti paške čipke.

Još samo da skužim Iknara.....žbržbrlllllljjjjjjjhngggg.....

E, jebiga.
za to trebam imati napredniji Um a nikako ne biti "sablonski Um" kao sto si sada
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 03:30   #220
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
BMK.

Ja sam gljiva. Ugrist ću te za guzicu. Zato, ne idi sama u šumu. Povedi psa. Avavavavav.....grrtrrt hhcvkjrzonbzdsupp/nelinearne jednafkjvggd???!!!!

Euklid je kurac od ovcr.

Escher je božanski car dine.

Ne okreći se sine. Nema razloga. Sve što si mogao učiniti učinio si dobro.

Uzmi nofce i bješi :unda:


Jepem te poše u dupe rosno.


Kako sr ioc zahvkjzlčavs?
ti si"kokos"
treba ti baciti malo kuruze,srota i bices sretna, razmisljanje prepusti Umnijima,ti to nisi ocito
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.