Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2015., 22:53   #41
Quote:
vailx kaže: Pogledaj post
poruka teroristima ovog foruma @Frogger i @El Ninho, prije nego bannate ljude i blokirate temu nakon jadnog pokušaja ismijavanja, očito iz osobnog očaja i absolutnog nepoznavanja zakona fizike, pokušajte objektivnim i znanstvnim argumentima "debunkirati" navedeni fenomen. lako je brisati, kad nemaš pameti ni muda za ništa drugo

razmotrimo ovaj jednostavni primjer prikazan ovdje. imamo rotor koji rotira CCW pri 3000 rpm. na njemu je montiran manji polukružni uteg čija osovina se nalazi na pola puta između osovine i ruba većeg rotora. uteg rotira CW isto pri 3000 rpm.

zbog kontra-rotacije, uteg putuje prema rubu prvih pola ciklusa postižući maksimalnu brzinu od nekih 3km/min, zatim usporava do minimuma od nekih 0.1km/min u drugoj polovici ciklusa.

dakle postoji ogromni diferencijal u momentu inercije između dva ciklusa što, prema zakonu, mora rezultirati linearnim gibanjem sistema.

znam da je ovo službeno "nemoguće", pošto bi navodno "kršilo zakon očuvanja momentuma", dakle, svi su odgovori dobrodošli u svjetlu boljeg razumijevanja navedenog fenomena.

ključno je da se oba rotora vrte u fazi, tj. da su sinhronizirani, što nebi trebao biti preveliki problem u praksi.



S OBZIROM DA SAM 99,99% SIGURAN DA ĆE NAVEDENI OPET BANNATI MOJ RAČUN I BLOKIRATI OVU TEMU BEZ IKAKVIH (JOŠ MANJE ZNANSTVENIH) ARGUMENATA, VI LJUDI STE JEDINI KOJI MOŽETE TO SPRIJEČITI. ISTINA JE IZNAD FALŠE DOKTRINE.
koji ulet u temu LOL
Dotični "teroristi" nisu modovi na ovom pdf-u i nisu teroristi uopće i navedeni te neće banirati - tu su Batkol i Begemotica koji će to učiniti na sveopće ljudsko zadovoljstvo a u svojstvu cijenjenja doktrine i istine.

Ova "dva jaja na oko" si pokušao "proturiti" već nekoliko puta na PZ pod raznim nickovima i nije prošlo - i ne može proći jer ne postoji "službeno i neslužbeno moguće" ma što god ti podrazumijevao pod istim i ovo je hoax koji kruži netom već nekoliko godina.

Ako si stvarno pomislio sa dva jaja na oko pompozno najaviti 4. zakon gibanja i pisati o gravitaciji - zabavi nema kraja - zeko će svršavati dok ne stave katanac na temu.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 19.09.2015., 03:33   #42
e moj rocky, prvo ti je teorija gravitacije smijurija svoje vrste, što je očigledno i mišljenje ostatka ekipe ovdje, nego još i krivo napadaš ono što očigledno ne razumiješ, a to je da se rotacijiom mase može proizvest linearno gibanje, što je nebrojeno puta dokazano i demostrirano.

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
koji ulet u temu LOL
Dotični "teroristi" nisu modovi na ovom pdf-u i nisu teroristi uopće i navedeni te neće banirati - tu su Batkol i Begemotica koji će to učiniti na sveopće ljudsko zadovoljstvo a u svojstvu cijenjenja doktrine i istine.

Ova "dva jaja na oko" si pokušao "proturiti" već nekoliko puta na PZ pod raznim nickovima i nije prošlo - i ne može proći jer ne postoji "službeno i neslužbeno moguće" ma što god ti podrazumijevao pod istim i ovo je hoax koji kruži netom već nekoliko godina.

Ako si stvarno pomislio sa dva jaja na oko pompozno najaviti 4. zakon gibanja i pisati o gravitaciji - zabavi nema kraja - zeko će svršavati dok ne stave katanac na temu.
vailx is offline  
Old 19.09.2015., 04:07   #43
bojim se da ti ne shvaćaš, negiraš stvaran fenomen iz ignorancije, no to nije ni čudno.

Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
ocito ni ovo sto ti pisem ne shvacas...
ovo je tvoj topik, ti si pompozno najavio 4. zakon gibanja, ti si pisao kako gravitacijska sila nastaje "spajanjem" magnetske i elektricne sile.
zato nastavi, zabavan si
vailx is offline  
Old 19.09.2015., 10:43   #44
Quote:
vailx kaže: Pogledaj post
bojim se da ti ne shvaćaš, negiraš stvaran fenomen iz ignorancije, no to nije ni čudno.

kazem ti, zabavan si, nastavi pisati.
evo da ti olaksam.
mozes li nam svojim rijecima ili nekom jednadzbom pokazati taj 4. zakon gibanja?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 19.09.2015., 13:09   #45
Quote:
vailx kaže: Pogledaj post
e moj rocky, prvo ti je teorija gravitacije smijurija svoje vrste, što je očigledno i mišljenje ostatka ekipe ovdje, nego još i krivo napadaš ono što očigledno ne razumiješ, a to je da se rotacijiom mase može proizvest linearno gibanje, što je nebrojeno puta dokazano i demostrirano.
Naravno da je smijurija kad je autor te teorije David Hatcher Childress (iz Ancient Aliens-a) a tekst si citirao iz njegove knjige
"Anti-Gravity and the World Grid (Lost Science (Adventures Unlimited Press))"
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 19.09.2015., 13:28   #46
autor navedenog članka je richard lefors clark, a ne childress. podsjetit ću te da je tvoja "teorija" gravitacije jedan od vječnih bisera ovog foruma, evo tu je kolega zecopas da te podsjeti, quote: "Sunce nema takav sastav kakvim je opisano u udžbenicima i ne radi se o nikakvim termonuklearnim fuzijama . Logičnije i prirodnije je smatrati da se radi o gigantskoj oscilaciji gigantskog kristala u središtu"-rocky&lunatic

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Naravno da je smijurija kad je autor te teorije David Hatcher Childress (iz Ancient Aliens-a) a tekst si citirao iz njegove knjige
"Anti-Gravity and the World Grid (Lost Science (Adventures Unlimited Press))"
vailx is offline  
Old 19.09.2015., 13:34   #47
prepuštam ti čast da nas zabavljaš svojim mudrostima.
jel tvrdiš da navedena oscilacija mase NE BI proizvela linearno gibanje?

Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post

kazem ti, zabavan si, nastavi pisati.
evo da ti olaksam.
mozes li nam svojim rijecima ili nekom jednadzbom pokazati taj 4. zakon gibanja?

Zadnje uređivanje vailx : 19.09.2015. at 13:46.
vailx is offline  
Old 19.09.2015., 14:13   #48
Quote:
vailx kaže: Pogledaj post
autor navedenog članka je richard lefors clark, a ne childress. podsjetit ću te da je tvoja "teorija" gravitacije jedan od vječnih bisera ovog foruma, evo tu je kolega zecopas da te podsjeti, quote: "Sunce nema takav sastav kakvim je opisano u udžbenicima i ne radi se o nikakvim termonuklearnim fuzijama . Logičnije i prirodnije je smatrati da se radi o gigantskoj oscilaciji gigantskog kristala u središtu"-rocky&lunatic
Mnogo si se puta klonirao kad spominješ moju "teoriju" - imaš ti staža na forumu . Kolega zecopas je tu prvenstveno da ti objasni kako se dijeli sa nulom (vidi njegov avatar) a u navedenom epic citatu (koji je nastao kao sukus svih "teorija" ovog pdf-a ) se ne spominje gravitacija kao ni u tvoja "dva jaja na oko"
http://www.exopoliticshongkong.com/u...d_1987_pdf.pdf
Ok. točno Rišard se našao u knjizi Davidovoj .
Nastavi ti sa svojim jajima na oko - možda napraviš kajganu - zanimljivo je kako se sva glupost i hoax može opisati u četvrtoj dimenziji
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 19.09.2015., 15:07   #49
Quote:
vailx kaže: Pogledaj post
prepuštam ti čast da nas zabavljaš svojim mudrostima.
mogu ti dati par linkova za knjige, mozda se nesto vise zabavis
Quote:
vailx kaže: Pogledaj post
jel tvrdiš da navedena oscilacija mase NE BI proizvela linearno gibanje?
linearno gibanje cega?
medija u kojem se masa nalazi? same mase?
ti ne znas ni sto pitati, kako s tobom voditi smisleni razgovor?

nego, prije nego sto uopce dođemo do toga da razgovaramo, mozes li nam
pokazati neki matematicki oblik 4. zakona gibanja ili si i ti kao lokalni naucnik?
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Kolega zecopas je tu prvenstveno da ti objasni kako se dijeli sa nulom (vidi njegov avatar)
ma prije sam imao malo drugaciji avatar, bila je slika jednog lazljivca.
vidim da ne razumijete sto pise u sadasnjem avataru, zato i mislite da je to djeljenje sa nulom.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 19.09.2015., 16:21   #50
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
mogu ti dati par linkova za knjige, mozda se nesto vise zabavis

linearno gibanje cega?
medija u kojem se masa nalazi? same mase?
ti ne znas ni sto pitati, kako s tobom voditi smisleni razgovor?

nego, prije nego sto uopce dođemo do toga da razgovaramo, mozes li nam
pokazati neki matematicki oblik 4. zakona gibanja ili si i ti kao lokalni naucnik?

ma prije sam imao malo drugaciji avatar, bila je slika jednog lazljivca.
vidim da ne razumijete sto pise u sadasnjem avataru, zato i mislite da je to djeljenje sa nulom.
Linkovi neće biti potrebni nit će pomoći za ova "dva jaja na oko."

Linarno gibanje čega je dobro pitanje no u ovoj "kajgani" koja ne objašnjava ništa i ne dokazuje nikakav fenomen i ne definira a niti je definirana u referentnom okviru je sasvim suvišno.

Tražiti matematički oblik 4. zakona gibanja od istoga je također precjenjivanje a u Ancient Aliensima ne daju takve "oblike".

Može li nam objasniti kako je lijeva strana jednaka desnoj i obrnuto te ima li to veze sa gravitacijom i 4. zakonom gibanja?
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 19.09.2015., 19:24   #51
ja sam tebi već podijelio reference da se malo educiraš.

jel ti to stvarno pitaš "linearno gibanje čega"? bože mili šta majka sve rodi.
"linearno gibanje medija"? lol, pa ti si komedijaš, samo nastavi sa biserima.

eto, pošto si se malo zbunio, preporučam da još malo proučiš temu prije komentiranja.

Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
mogu ti dati par linkova za knjige, mozda se nesto vise zabavis

linearno gibanje cega?
medija u kojem se masa nalazi? same mase?
ti ne znas ni sto pitati, kako s tobom voditi smisleni razgovor?

nego, prije nego sto uopce dođemo do toga da razgovaramo, mozes li nam
pokazati neki matematicki oblik 4. zakona gibanja ili si i ti kao lokalni naucnik?

ma prije sam imao malo drugaciji avatar, bila je slika jednog lazljivca.
vidim da ne razumijete sto pise u sadasnjem avataru, zato i mislite da je to djeljenje sa nulom.
vailx is offline  
Old 19.09.2015., 19:31   #52
jedina kajgana je tvoja "teorija" o kristalu u središtu sunca. odgovori mi na jednostano pitanje, postoji li diferencijal u momentu inercije utega između dvije faze u navedenom primjeru?

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Linkovi neće biti potrebni nit će pomoći za ova "dva jaja na oko."

Linarno gibanje čega je dobro pitanje no u ovoj "kajgani" koja ne objašnjava ništa i ne dokazuje nikakav fenomen i ne definira a niti je definirana u referentnom okviru je sasvim suvišno.

Tražiti matematički oblik 4. zakona gibanja od istoga je također precjenjivanje a u Ancient Aliensima ne daju takve "oblike".

Može li nam objasniti kako je lijeva strana jednaka desnoj i obrnuto te ima li to veze sa gravitacijom i 4. zakonom gibanja?

Zadnje uređivanje vailx : 19.09.2015. at 20:14.
vailx is offline  
Old 19.09.2015., 21:24   #53
Quote:
vailx kaže: Pogledaj post
ja sam tebi već podijelio reference da se malo educiraš.
tvoje reference su kvalitetne kao i tvoje znanje...
Quote:
vailx kaže: Pogledaj post
jel ti to stvarno pitaš "linearno gibanje čega"?
zar ti je i citanje problem?
Quote:
vailx kaže: Pogledaj post
bože mili šta majka sve rodi.
i ja to tvrdim
Quote:
vailx kaže: Pogledaj post
"linearno gibanje medija"?
mozda da ipak vise ne gledas Ancient Aliens, primi se knjige da ne pises pizdarije
Quote:
vailx kaže: Pogledaj post
lol, pa ti si komedijaš, samo nastavi sa biserima
kad "pricas" s tipovima kao ti onda sve zvuci smijesno
Quote:
vailx kaže: Pogledaj post
eto, pošto si se malo zbunio, preporučam da još malo proučiš temu prije komentiranja.
evo, idem sada pogledati par epizoda Ancient Aliens da imam znanje kao i ti

nego, jos uvijek mi nisi pokazao neki matematicki oblik 4. zakona gibanja. postoji li to ili ga ti ne znas?
ako ga ne znas zasto onda pises o tome?
recimo ja ne znam nista o neurokirurgiji pa nista niti ne pisem o tome. znas li ti mozda nesto i o neurokirurgiji? mozda si i to naucio gledajuci Ancient Aliens.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 19.09.2015., 23:17   #54
back to you

Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
tvoje reference su kvalitetne kao i tvoje znanje...

zar ti je i citanje problem?

i ja to tvrdim

mozda da ipak vise ne gledas Ancient Aliens, primi se knjige da ne pises pizdarije

kad "pricas" s tipovima kao ti onda sve zvuci smijesno

evo, idem sada pogledati par epizoda Ancient Aliens da imam znanje kao i ti

nego, jos uvijek mi nisi pokazao neki matematicki oblik 4. zakona gibanja. postoji li to ili ga ti ne znas?
ako ga ne znas zasto onda pises o tome?
recimo ja ne znam nista o neurokirurgiji pa nista niti ne pisem o tome. znas li ti mozda nesto i o neurokirurgiji? mozda si i to naucio gledajuci Ancient Aliens.
vailx is offline  
Old 01.11.2015., 12:01   #55
pod uvjetom da pogon radi ima par načina za primjenu. tj eksperimente.

prvi je mehanizam koji se montira na bicikl. ko na slici:

http://postimg.org/image/welw4tchf/

spoj na gumu je tarnim prijenosom, guma-guma od bicikla a ova dva zamašnjaka bi trebala biti spojena sa zupčastium prijenosom, dalo bi se eksperimentirat sa drvenim valjcima koji po obodu imaju zaljepljen zupčasti remen (kod nekog mehaničara, otpad), izbušene rupe daju masu na suprotnoj strani. pitanje je koliki je broj okretaja potreban da se osjeti efekt (ako postoji)

drugi način je da se nađe auto sa zadnjim pogonom koji bi se uz dosta truda dao zaokrenut za 90 stupnjeva tako da kotači pokreču mehanizam. taj sklop onda ugradit u auto sa prednjim pogonom. znači na nekoj brzini ako postoji efekt moglo bi se izbaciti iz brzine i onda bi pogon bio na zadnje kotače. opet je pitanje kod kolikog broja okretaja se efekt osjeti i kako se rotirajuča masa osjeti u vožnji (za moguče negativne učinke uključit fleksericu i probat rotirat u prostoru, znači pitanje je da li bi ta rotirajuča masa u prtljažniku utjecala na promjenu smjera)

http://postimg.org/image/fw2qpqeer/

isto je veliko pitanje u slučaju havarije: šta se događa sa zamašnjacima?
organiceko258 is offline  
Old 01.11.2015., 15:53   #56
A kako ne radi, nema smisla govoriti o primjeni.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Old 01.11.2015., 16:07   #57
kaj ovaj ozbiljno to skicira i razmislja o ovome xd
random101 is offline  
Old 01.11.2015., 17:06   #58
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
A kako ne radi, nema smisla govoriti o primjeni.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
ne znamo dok ne probamo. jedino ako se držimo dogmi. onda nebumo dalje od kotača došli. da se ne ozljedimo.

za sve "školovane": neka spoje minus od akumulatora direktno u hladnjak od auta pa malo objasne fiziku/kemiju/mehaniku od efekta koji se pojavljue.
organiceko258 is offline  
Old 01.11.2015., 17:19   #59
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
ne znamo dok ne probamo.
Je, ima i takvih
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Old 01.11.2015., 17:22   #60
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
ne znamo dok ne probamo. jedino ako se držimo dogmi. onda nebumo dalje od kotača došli. da se ne ozljedimo.

za sve "školovane": neka spoje minus od akumulatora direktno u hladnjak od auta pa malo objasne fiziku/kemiju/mehaniku od efekta koji se pojavljue.
aj mi objasni to s minusom, prosvijetli me zbilja ne znam sto ce se dogoditi
random101 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.