Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2016., 10:42   #21
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Zasto uopce si igrala to, vidis da cak i da je listic dobitan ne dobijes novce, a vjerovatnost da dobijes ozbiljne novce je manja nego da te udari grom.

Nisu mi jasni ti koji igraju loto nikako.Trebalo bi intervenciju neku napraviti.

zbog zanemarivosti gubitka od 15 kn, a s druge strane jackpota koji ti riješava život. tu je potpuno nebitna svaka matematika. Recimo igrati par-nepar na koeficijente 1.99 - 1.99 je glupo, iako je matematika puno povoljnija nego na eurojackpotu.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 10:49   #22
Quote:
backstreetgirl3 kaže: Pogledaj post

Mislim, ajde zamisli da joj netko dođe sa većim dobitkom, tipa 10k, šta bi onda bilo?
jucer je najveći dobitak u hrv bio 2.674,29 kn x 6
a koliko je listića uplaćeno? može biti i pogođen jackpot u Hrv, stvarno je zanemariva vjerojatnost da bas kod nje bude uplaćen neki jači listić. dobar biznis baba radi, samo trebala je sa svojom kolegicom iz druge smjene biti u talu da se ne skuzi
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 10:50   #23
Ne samo šefu, nego i u novine, pa neka se malo znoji. Sigurno će ispasti da ih je bilo još, samo nisu ganjali jer lova nije bila velika.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 12:36   #24
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
zbog zanemarivosti gubitka od 15 kn, a s druge strane jackpota koji ti riješava život. tu je potpuno nebitna svaka matematika. Recimo igrati par-nepar na koeficijente 1.99 - 1.99 je glupo, iako je matematika puno povoljnija nego na eurojackpotu.
Eto, upravo zato igram tih 15kn tjedno (ili 60/mjesečno ili 780/godišnje) ionako neću pametnije potrošiti, a vjerujem da ću možda koji put dobit neku lovu :P pa ide, ide - ne ide, ne ide.

Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ne samo šefu, nego i u novine, pa neka se malo znoji. Sigurno će ispasti da ih je bilo još, samo nisu ganjali jer lova nije bila velika.
Razmišljala sam i o tome, kad novine mogu i gluplje sitnice objavljivati - tipa "viđen duh na autocesti u Kini", mogu i ovako nešto :P kao što rekoh - pa nek' se vidi 'ko je luđi! samo da stupim u kontakt s nekom drugom radnicom, dođem do šefa i dobijem od HL-a neku potvrdu da je stvarno storniran. Čim dobijem neke dokaze
backstreetgirl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 12:50   #25
Tisak treba platit jer je njihovo maslo.
Babi momentalni otkaz i vritnjak.
Plus precesljat sve storno listice u njenim smjenama.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 14:39   #26
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Zasto uopce si igrala to, vidis da cak i da je listic dobitan ne dobijes novce, a vjerovatnost da dobijes ozbiljne novce je manja nego da te udari grom.

Nisu mi jasni ti koji igraju loto nikako.Trebalo bi intervenciju neku napraviti.
Moj stari je dobio 81. sportsku prognozu i 89 je dobio auto renault 5
I još ga nije udario grom

Ja sam fulao dva para na stanleybet milijunašu sjebala me je roma što je igrala nerješeno i švedska druga rukometna liga

Ali sam prije 3g za 15 kn na eurojackpotu dobio 2400kn 2 broja su mi falila do 240milijuna
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 11:38   #27
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ne bi li blagajnica trebala imati kod sebe sve listiće koji su stornirani? kako je moguće da je listić storniran,a ostao je kod igrača
Pošto imam lutriju na jednom kiosku, moguće je stornirati ako se nazove direktno u Lutriju da im se kaže da ga se treba stornirati iz xx razloga. Drugi način jest da ti onda stornira račun odmah tamo, što traje ravnih 3 sekunde. Znači, napravi ti list, samo ga opet provuče i ona ima na ekranu prozor "ISPLATA / STORNO", i može ga lijepo kliknuti storno a da ti to niti ne znaš.

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Zasto uopce si igrala to, vidis da cak i da je listic dobitan ne dobijes novce, a vjerovatnost da dobijes ozbiljne novce je manja nego da te udari grom.

Nisu mi jasni ti koji igraju loto nikako.Trebalo bi intervenciju neku napraviti.
Ja igram eurojackpot 2x svaki petak. Rezultat me iskreno niti ne zanima, ako se dobije što, dobije se. To je više zajebancija, 30 kn, pih, 2 piva.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 13:20   #28
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Pošto imam lutriju na jednom kiosku, moguće je stornirati ako se nazove direktno u Lutriju da im se kaže da ga se treba stornirati iz xx razloga. Drugi način jest da ti onda stornira račun odmah tamo, što traje ravnih 3 sekunde. Znači, napravi ti list, samo ga opet provuče i ona ima na ekranu prozor "ISPLATA / STORNO", i može ga lijepo kliknuti storno a da ti to niti ne znaš.
Ne kužim.
Što se onda dešava sa 15 kn viška u blagajni?
Ako ih je vratila igraču, trebala bi priložiti stornirani listić na obračunu.
Ako ih je stavila u džep, na koji način pravda storniranje kad je listić ostao kod igrača?
Ono...sorry šefe, došao je tip i nazvao me da stornira listić iz xx razloga. Poslije je došao po svojih 15 kuna ali mi nije ostavio listić. Što da radim?
- (šef) -Ma boli te q. Sve je po propisu.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 13:37   #29
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ne kužim.
Što se onda dešava sa 15 kn viška u blagajni?
Primjer: Dođe lik i odigra Eurojackpot, i baš dok mu stavljaš papir kaže da bi ipak druge brojeve, a ti si već provukao listić. Uzmeš listić koji izađe iz printera, provučeš opet i odabereš storn. Zaklamaš storn papir sa original papirom i staviš u posebnu ladicu jer ti ovi iz lutrije to mogu pogledati. 15 kn vratiš čovjeku, jer ti inače blagajna neće štimati. (Kada ti da 15 kn, imaš 15, storniraš, 15-15 == 0 . Ako imaš i dalje tih 15 kn u blagajni, imaš višak od 15 kn.)


Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ako ih je vratila igraču, trebala bi priložiti stornirani listić na obračunu.
Nikada ne vraća storn papir igraču, nego uzima listić + storn listić , klama i stavlja u posebno mjesto.

Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ako ih je stavila u džep, na koji način pravda storniranje kad je listić ostao kod igrača?
E vidiš, to i mene zanima. Inače ne moraš pravdati listiće, ali vjerujem da netko na taj način krade od ljudi da bi lutriji bilo malo čudno zašto ima najveći postotak storniranih listića.

Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ono...sorry šefe, došao je tip i nazvao me da stornira listić iz xx razloga. Poslije je došao po svojih 15 kuna ali mi nije ostavio listić. Što da radim?
- (šef) -Ma boli te q. Sve je po propisu.
Ne možeš stornirati ako nema taj listić.

Nadam se da će vlasnica ove teme ovo izgurati do kraja.

Jedino što ti ja mogu reći, ako ti je stornirano, onda ti je ta žena ISTE sekunde stornirala. Kako izađe listić, ona je uzela listić i provukla ga opet i odabrala opciju STORNO, a tebi nije dala taj STORNO papirić (ti ustvari onda čak niti ne znaš da ti je napravila storno).

Ne mogu vjerovati kakvih sve ima ljudi, istjeraj to sve do kraja pa makar ta žena dobila otkaz
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 13:48   #30
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ne kužim.
Što se onda dešava sa 15 kn viška u blagajni?
Ako ih je vratila igraču, trebala bi priložiti stornirani listić na obračunu.
Ako ih je stavila u džep, na koji način pravda storniranje kad je listić ostao kod igrača?
Ono...sorry šefe, došao je tip i nazvao me da stornira listić iz xx razloga. Poslije je došao po svojih 15 kuna ali mi nije ostavio listić. Što da radim?
- (šef) -Ma boli te q. Sve je po propisu.
kad sef dode, nema nikavih 15 kuna viska u blagajni
a sefa to jedino i zanima, visak ili manjak
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 13:51   #31
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
kad sef dode, nema nikavih 15 kuna viska u blagajni
a sefa to jedino i zanima, visak ili manjak
Yeah, kako da ne, takvi većinom i propadnu prije ili kasnije
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 13:55   #32
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post


Nikada ne vraća storn papir igraču, nego uzima listić + storn listić , klama i stavlja u posebno mjesto.


Zbog toga sam i napisao prethodni post.
Storno listić mora biti kod babe u ladici (pišem 'babe' jer u HL rade samo babe).
U ovom slučaju storno listić je kod pokretačice teme i zato mi niš nije jasno.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 13:58   #33
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post

Ja sam fulao dva para na stanleybet milijunašu sjebala me je roma što je igrala nerješeno i švedska druga rukometna liga
na milijunasu (stanleybetovom ili kod drugih kladionica npr. w.hill) je uvijek i iskljucivo - nogomet

sto se tice teme - teta ponistila listic, uzela 15kn i bok pero

dapace, znam za slucaj gdje je cura ponistila nogometni listic koji je ispao dobitan na 105 000 kuna

e sad, ak ova ima dnevno 2-3 takve storno uplate bez orginal listica, pa valjda bi do sad voditelj ulice/regije/grada skuzio da nekaj ne stima
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:06   #34
Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
dapace, znam za slucaj gdje je cura ponistila nogometni listic koji je ispao dobitan na 105 000 kuna
I dalje mi nije jasno kako se to poništava listić bez zaklamanog listića.

Ja, eto, znam za slučaj gdje mi je ženska poništila listić na moje inzistiranje, uzela listić, lupila žig poslovnice, potpisala, spremila u ladicu i vratila novce.
Ovo što vi pišete su rekla-kazala pizdarije koje dokoni kladioničari izmišljaju dok čoporativno pilje u teletekst čekajući kako će ulog od 5 kuna pretvoriti u 32.568,59.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:08   #35
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Yeah, kako da ne, takvi većinom i propadnu prije ili kasnije
??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:09   #36
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
I dalje mi nije jasno kako se to poništava listić bez zaklamanog listića.

Ja, eto, znam za slučaj gdje mi je ženska poništila listić na moje inzistiranje, uzela listić, lupila žig poslovnice, potpisala, spremila u ladicu i vratila novce.
Yeah, to se tako radi. Makar možeš samo zaklamati i baciti u ladicu. I vratiti novce, jel
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:11   #37
Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
e sad, ak ova ima dnevno 2-3 takve storno uplate bez orginal listica, pa valjda bi do sad voditelj ulice/regije/grada skuzio da nekaj ne stima
Lutriju igra i ona, posrećilo joj se da ovi ništa ne dobiju pa se nije saznalo.
Neki su možda i dobili takvu informaciju, možda pomislili da je greška neka, možda i ne, ali nije lova za koju će se gnjaviti trčanjem okolo pa su odustali.
Ljudi često i ne gledaju sami brojeve nego se vrate da im provjere na kiosku, ona vidi storno i kaže im da ništa nisu dobili, odmah bace listić i nitko ne sazna. Ako i kolegica to radi, nema ni opasnosti da će ju ona cinkati ako dođu u krivu smjenu.

Koliko ih znaš koji dođu doma, ustanove da im je nešto krivo naplaćeno ili im je vraćeno premalo novca, pošize, ali na tome stane?
Zato sam rekla da treba u novine, tko zna koliko bi toga isplivalo.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:15   #38
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Yeah, to se tako radi. Makar možeš samo zaklamati i baciti u ladicu. I vratiti novce, jel
Možeš.
Onaj čas kad dobijem svoje novce nazad, može s tim listićem radit origami for all I care.
A original listić predstavlja dokaz o uplati i dok je kod mene može ga stornirati vlasnik lutrije osobno, sud će ga svejedno priznati kao dobitni + kamate.
Ako je dobitni, ofc
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:18   #39
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Možeš.
Onaj čas kad dobijem svoje novce nazad, može s tim listićem radit origami for all I care.
A original listić predstavlja dokaz o uplati i dok je kod mene može ga stornirati vlasnik lutrije osobno, sud će ga svejedno priznati kao dobitni + kamate.
Imam osjećaj da pričam ovdje sa zidom. Rekao sam isto ono što si i ti rekao:

Ako netko traži da mu se stornira list, osoba koja radi uzme list, stornira ga, zaklama list sa storniranim i vrati čovjeku novac.

Sigurno neće PRVO vratiti novac čovjeku, a onda uzeti njegov listić. Mislim, to je ono trgovac - kupac stvar. Ne može kupac doći i tražiti novac za neku stvar, a onda će je naknadno dati.


Ako je slučaj kao što ima vlasnica ove teme, onda ta osoba koja je to napravila (stornirala i lagala, jel) mora biti kažnjena. I to opako. Ako nešto ne podnosim, to je muljanje.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:53   #40
Ja bi ovo gurao do kraja.

S obzirom da mi cura i njen djed igraju loto i prije bingo (djed je prije igrao i neke druge igre), praktički kao neki napredniji hobi koji donosi novac, bilo bi zanimljivo vidjeti što bi bilo u ovakvom slučaju. Oni ipak imaju susjedu koja radi na kiosku, pa je drukčija situacija, znaju se dobro.

Što se tiče dobitaka, nije bilo glavnih novčanih nagrada, ali im je isplativo. S obzirom da oni to igraju za ozbiljno, dobici ne izostaju.

Tako da, tko igra bezveze, može mu se posrećiti, tko si želi povećati šanse, mora se ozbiljnije tome posvetiti.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.