Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2016., 20:57   #1
Specijalizirane ustanove za otkrivanje vjerskog fanatizma

Poslije napada u Francuskoj od strane džihadista,i uslijed rastućeg vjerskog fanatizma u islamu koji stanuje tamo,određeni su službeni i nevladini krugovi u toj državi odlučili pokrenuti pitanje kako riješiti nastali problem.

Ubojice,teroristi naravno trebaju odgovarati pred zakonom po slovu istog,no što ćemo sa stotinama onih koji će možda doći iza njih,a sada se okupljaju po džamijama ili centrima gdje proučavaju Kuran?
Naravno,problem nije u nauku Kurana,nego u ekstremnom tumačenju istog.

Kako ćemo riješiti problem vjerskog fanatizma i ekstremizma,ako oni ne krše zakon?

Mi se bavimo posljedicama,a to je pogreška..

Dakle,došlo se do ideje psihološke pomoći.
Klinike za deislamizaciju,psihijatrijske ustanove specijalizirane za vjerski fanatizam i sl.
U tome je korak ka riješenju..
Zar se ne slažete?

Jednostavno moramo locirati gdje nastaje i kako vjerski fanatizam.I kako ga otkriti i početi riješavati.Kako ozdraviti oboljelog od bolesti koja to možda za neke i nije,ako uzmemo u obzir i krščanske fanatike?!
Ali,trenutno imamo ozbiljnu prijetnju koja dolazi od islamskog fanatizma..
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 03:44   #2
Nemoš' ti ništa na silu po tom pitanju..a najmanje da ideš na to gledati kao neki kvar na elektronici. Na taj način samo stvaraš revolt i dodatni otpor, stvaraš "mučenike", glorificiraš tu bolesnu mantru u njihovim malim umovima. Postavljanjem takvih institucija bi samo dolio benzina na vatru.
Nema tu nikakve pomoći osim one koju si oni sami mogu dati...sami moraju proširiti svijest, ništa dotle.
Na nama je da se pazimo i na svoje bližnje, takve stvari neće stati još dugo, nažalost.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 10:52   #3
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Nemoš' ti ništa na silu po tom pitanju..a najmanje da ideš na to gledati kao neki kvar na elektronici. Na taj način samo stvaraš revolt i dodatni otpor, stvaraš "mučenike", glorificiraš tu bolesnu mantru u njihovim malim umovima. Postavljanjem takvih institucija bi samo dolio benzina na vatru.
Nema tu nikakve pomoći osim one koju si oni sami mogu dati...sami moraju proširiti svijest, ništa dotle.
Na nama je da se pazimo i na svoje bližnje, takve stvari neće stati još dugo, nažalost.
Mučenici se stvaraju kada ih ubiješ.
Ovako im pružaš mogućnost stručne pomoći iz koje mogu proizaći bolji i zdraviji ljudi sposobni uočiti svoje zablude.

Ne možemo pristati ne činiti ništa.Mora postojati uzorak na kojem moramo ustanoviti razlike između fanatika i racionalnog vjernika.
Nema smisla čekati da se fanatici razmnože i postignu kritičnu masu.
Oni moraju biti locirani,nadzirani i registrirani kao potencijalni nasilnici.
Luksuz je dopustiti više od toga.
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 14:12   #4
Quote:
Hallsta-Eos kaže: Pogledaj post
Mučenici se stvaraju kada ih ubiješ.
Ovako im pružaš mogućnost stručne pomoći iz koje mogu proizaći bolji i zdraviji ljudi sposobni uočiti svoje zablude.

Ne možemo pristati ne činiti ništa.Mora postojati uzorak na kojem moramo ustanoviti razlike između fanatika i racionalnog vjernika.
Nema smisla čekati da se fanatici razmnože i postignu kritičnu masu.
Oni moraju biti locirani,nadzirani i registrirani kao potencijalni nasilnici.
Luksuz je dopustiti više od toga.
Možeš im pomoći ako ih od malih nogu makneš iz one sredne koja ih doji s takvom interpretacijom vjere i Kurana. To je praktički nemoguće i to su entiteti koji sustavno odbijaju da im bilo šta netko objašnjava i tumači suprotno a pogotovo zapadnjaci..a i ne možeš ući u njihove krugove nikako jer te skrate ionako za glavu.
Ti misliš da bi nekom tamo iz ISILA mogao poslati poziv da dođe u tu i tu institucju u toliko sati da razgovarate o tome kako nije u redu to šta radi? ili bi kao Isus došao tamo u njihov kamp, okupio ih pa prosvijetlio..ili kako?
Može se samo donekle uočiti razlika koji su kakvi..u njihove redove ulaze i osobe koje su rođene na zapadu u normalnim okolnostima, školovane i opet postanu njihove pristaše.

Što se tiče nadziranja vjeruj mi da tajne službe to rade već odavno i da su sposobnije i pametnije od nas ovdje na forumu.
To su stvorovi kojia ne možeš doprijeti do glave, to su fanatici koji se brižno uzgajaju u kontroliranim uvjetima..jednom kada se takav stvori, gotovo je. To se događa vrlo brzo i dok su vrlo mladi.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 16:50   #5
.... sve hospitalizirat, sve.
I lijecit elektrosokovima.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 18:37   #6
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
.... sve hospitalizirat, sve.
I lijecit elektrosokovima.
Sve kao sve? Ili samo neke? Il zapravo nikoje?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 18:48   #7
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Sve kao sve? Ili samo neke? Il zapravo nikoje?
Nikoga, naravno!
Cisti lov na vjestice...
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 21:12   #8
Jedino što nas u ovom trenutku može zaštititi jest vojna sila i kontrola, ništa drugo.
Moramo biti realni
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 21:34   #9
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Jedino što nas u ovom trenutku može zaštititi jest vojna sila i kontrola, ništa drugo.
Moramo biti realni
Ne znam prema cemu osjecam veci otpor i prezir ... prema sili ili prema kontroli.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 22:03   #10
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nikoga, naravno!
Cisti lov na vjestice...
Krajem 20. stoljeća pričinilo se na zapadu sve će bit čisto, no uvodom u 21.stoljeće je... nastao nered nereda.

Na zapad su došli oni koji misle/smatraju čitav svijet treba pročistiti, korak po korak jer nije da će sjutra danom, reci kako se mislite boriti kontra njih, ne izgleda da imaju milosti...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 22:05   #11
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne znam prema cemu osjecam veci otpor i prezir ... prema sili ili prema kontroli.

Ne mogu se složiti više..ali..

Zadnje uređivanje Bat Kol : 07.12.2016. at 10:51.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 22:13   #12
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Krajem 20. stoljeća pričinilo se na zapadu sve će bit čisto, no uvodom u 21.stoljeće je... nastao nered nereda.

Na zapad su došli oni koji misle/smatraju čitav svijet treba pročistiti, korak po korak jer nije da će sjutra danom, reci kako se mislite boriti kontra njih, ne izgleda da imaju milosti...
Mislim da znas kako sila uvijek rada silu.
Nisam dovoljno pametan da znam kako, ali silom udariti na silu ne smatram dugorocno dobrim rjesenjem.
Tko ce biti taj koji ce odrediti tko je fanatik? Zar samo islam? Osim sto je to odurna diskriminacija, na tome nece stati. Tko ce odrediti tko su vjerski fanatici i kojoj vjeri ili uvjerenju se smije pripadati, a da ne budes vjerski fanatik?
" prvo su dosli....."
Znam da ju znas.... e pa ako nista, necu sutjet!
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 22:40   #13
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Mislim da znas kako sila uvijek rada silu.
Nisam dovoljno pametan da znam kako, ali silom udariti na silu ne smatram dugorocno dobrim rjesenjem.
Tko ce biti taj koji ce odrediti tko je fanatik? Zar samo islam? Osim sto je to odurna diskriminacija, na tome nece stati. Tko ce odrediti tko su vjerski fanatici i kojoj vjeri ili uvjerenju se smije pripadati, a da ne budes vjerski fanatik?
" prvo su dosli....."
Znam da ju znas.... e pa ako nista, necu sutjet!
Kako onda riješiti to? a roka poprilično okolo..
Ne samo islam, fanatik je fanatik ali su ovi dosta aktualni pa sad konkretno njih spominjemo.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 23:11   #14
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Kako onda riješiti to? a roka poprilično okolo..
Ne samo islam, fanatik je fanatik ali su ovi dosta aktualni pa sad konkretno njih spominjemo.
Mislim da treba rjesavati uzrok, a ne posljedicu.
Terorizam je potez ocajnika, a teroristi su ocajnici. Ovaj aktualni je umotan u vjerski papir, ali je u sustini politicki, kao sto je i uzrok politicki.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 23:14   #15
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Mislim da znas kako sila uvijek rada silu.
Nisam dovoljno pametan da znam kako, ali silom udariti na silu ne smatram dugorocno dobrim rjesenjem.
Tko ce biti taj koji ce odrediti tko je fanatik? Zar samo islam? Osim sto je to odurna diskriminacija, na tome nece stati. Tko ce odrediti tko su vjerski fanatici i kojoj vjeri ili uvjerenju se smije pripadati, a da ne budes vjerski fanatik?
" prvo su dosli....."
Znam da ju znas.... e pa ako nista, necu sutjet!
Nije da samo ja znam sila rađa silu nikom dobrodošlu

zato rekoh (nek me ispravljaju po stoti put) koji su pristigli na zapad nisu skontali tko su iluminati

zovu me fanatikom, ismijavaju mi se vokabularom
al gle
ništa je to naspram onog što im u par konkretnih rečenica rečem. Točka.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 10:55   #16
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Možeš im pomoći ako ih od malih nogu makneš iz one sredne koja ih doji s takvom interpretacijom vjere i Kurana. To je praktički nemoguće i to su entiteti koji sustavno odbijaju da im bilo šta netko objašnjava i tumači suprotno a pogotovo zapadnjaci..a i ne možeš ući u njihove krugove nikako jer te skrate ionako za glavu.
Ti misliš da bi nekom tamo iz ISILA mogao poslati poziv da dođe u tu i tu institucju u toliko sati da razgovarate o tome kako nije u redu to šta radi? ili bi kao Isus došao tamo u njihov kamp, okupio ih pa prosvijetlio..ili kako?
Može se samo donekle uočiti razlika koji su kakvi..u njihove redove ulaze i osobe koje su rođene na zapadu u normalnim okolnostima, školovane i opet postanu njihove pristaše.
Govorim u prvom redu za Evropu..Prije svake osude ovog programa rekao bih da ovo nije pokušaj državne kontrole stanovništva nego pokušaj riješenja za oboljele.U tu skupinu spadaju i ovisnici o opijatima i drugi recidivi.
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Što se tiče nadziranja vjeruj mi da tajne službe to rade već odavno i da su sposobnije i pametnije od nas ovdje na forumu.
To su stvorovi kojia ne možeš doprijeti do glave, to su fanatici koji se brižno uzgajaju u kontroliranim uvjetima..jednom kada se takav stvori, gotovo je. To se događa vrlo brzo i dok su vrlo mladi.
Nacionalne obavještajne/kontraobavještajne sigurnosne službe u Evropi nisu dovoljno koordinirane.Potrebna ne Nadnacionalna sigurnosna koordinacija na tlu kontinenta kako bi se suočili sa problem današnjice..

Uopće ne vidim čemu toliko napada na ovaj program kada drugo riješavanje problema i ne postoji..
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 10:57   #17
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nikoga, naravno!
Cisti lov na vjestice...
I ja volim slobodu...Ali kadkad tu slobodu treba čuvati sredstvima koja nisu primjerena.
Ne vidim kako bi se moglo riješiti pitanje fanatika?
Osuditi ih tek onda kada počine nedjelo?
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 11:13   #18
EU je započela proces Antiterorističkog akcijskog plana početkom ove godine..

Antiteroristički akti u Evropi već su postali dio stvarnosti.

A s time je ustanovljeno i nadnacionalno evropsko tijelo antiterorističke koordinacije.

Dakle iz svega navedenog zaključujemo; Evropa je kročila na prag obrane svog načina života.
Nije li tome opravdan način pomoći svim ogrezlim skupinama u društvu koje su na rubu terorističkog djela?!
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 11:41   #19
Quote:
Hallsta-Eos kaže: Pogledaj post
I ja volim slobodu...Ali kadkad tu slobodu treba čuvati sredstvima koja nisu primjerena.
Ne vidim kako bi se moglo riješiti pitanje fanatika?
Osuditi ih tek onda kada počine nedjelo?
Fanatika je uvijek bilo i bit ce. Pitanje terorizma rijesis tako da rjesavas uzrok, a ne posljedicu.
No, lakse je sotonizirati jednu religiju i njezine vjernike, a puno teze pristati na skupi benzin.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 19:59   #20
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Fanatika je uvijek bilo i bit ce. Pitanje terorizma rijesis tako da rjesavas uzrok, a ne posljedicu.
No, lakse je sotonizirati jednu religiju i njezine vjernike, a puno teze pristati na skupi benzin.
Svrati malo do muslimanskih zemalja i promoviraj jednakost spolova, gay prava, odvajanje crkve i države i javi kako je prošlo, a ne nije politički korektno, diskriminacija i ostale gluposti današnjih progresivaca.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.