Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2014., 17:08   #3541
Quote:
quester kaže: Pogledaj post
Genijalna si
Pa sve više stvari je da na bijeg, to je inače posatlo komedija. Ako ćemo vani i obući je, umorim se i ja i ona od trke, nismo više ni za šetnje. Ako ćemo prati zube na kraju četveronoške je ganjam (inače prije šetnje peremo zube jer ljudima ubaci svugdje jezik), a isto je i sam mirisima. Volim joj malo lavandice na odjeću staviti, pa je i tu trčanje u krug.

Ali to je čisto zezanje i ona se igra kroz to.
Tako nas i vija na vani, pa je ne mogu uloviti kad bježi sa kravljim izmetom. Lopuža je to bjelosvjecka.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 23:04   #3542
Imam jedno pitanje ne vezano uz šampončiće itd. kod mene u kvartu ima puno pasa koji lutaju okolo, nisu svi lutalice ali ipak.. moj mali maltić ima 6 mj. i još se neznamo ponašat baš vani i mene ful strah da ga neki od tih pasa ne napadne il neš, ja malog uzmem odma u ruke i trk doma kad vidim nekog takvog psa u daljini, zanima me kak se obranit??
Matmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 23:40   #3543
Quote:
Matmi kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje ne vezano uz šampončiće itd. kod mene u kvartu ima puno pasa koji lutaju okolo, nisu svi lutalice ali ipak.. moj mali maltić ima 6 mj. i još se neznamo ponašat baš vani i mene ful strah da ga neki od tih pasa ne napadne il neš, ja malog uzmem odma u ruke i trk doma kad vidim nekog takvog psa u daljini, zanima me kak se obranit??
Kao prvo, nikada ne podiži psa na ruke zbog svog straha od drugih pasa, jer tako tvoj pas dobiva poruku da su svi drugi psi opasnost. Mislim da se pod hitno trebaš riješiti straha da će ti neki pas tek tako napasti ljubimca. U pravilu će mu samo prići i ponjušiti ga.

Druženje i kontakti s drugim psima su poželjni i, zapravo, potrebni za zdrav psihički razvoj psa. Naravno da se ova socijalizacija ne radi sa samošetačima, ali potiči ga na druženje s drugim psima koji su u pratnji vlasnika, pa će i samošetači postati manji problem.

Ovaj tvoj strah, kada bi se usporedio s ljudskim ponašanjem, izgledao bi kao strah od prolaznika - panika ako ti neki krene prilaziti - a ovaj te samo hoće pitati gdje je neka ulica ili imaš li dvije kune.

U pravilu, psi ne napadaju štence, a tvoj to još je. A ako bi baš došlo do napada nekada u budućnosti (malo vjerojatno), nabavi onaj papar sprej i imaj ga pri ruci, pa ćeš se osjećati sigurnija.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 08:20   #3544
ja joj sigurno ne bi savjetovala papar sprej.
Kada već sad ima takve strahove, bude prskala svakom psu oči čim se približi njenom psu.

Kada se riješi tog straha, onda sprej uzeti i koristiti ga baš baš u opasnim situacijama.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 18:23   #3545
maltezer od šest mjeseci je već u pubertetu. brzo sazrijevajuća pasmina.

jedna sam od onih koja uvijek ima sa sobom sprej. no nikad ga ne bi koristila "preventivno" jer je to zlostavljanje životinje, nemoralno i zakonom kažnjivo. nedobog da neki zgrabi tvojeg, onda se ide sprejem što bliže njušci, udahnu ga i napadač i žrtva pa slijedi plakanje i kihanje, unezvjerenost s obje strane. tada treba dežurati pored oba psa da u panici ne odu pod auto jer im sprej oduzme i vid i njuh.
nikad imala problema sa samošetačima, iako moja nije najmiroljubljivije stvorenje na svijetu. samošetači se gotovo u pravilu znaju držati podalje od nevolja.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 18:43   #3546
Izgleda da nisam bila dovoljno jasna. Predložila sam papar sprej kao sredstvo za obranu od napada, a ujedno će, pretpostavljam, Matmi uliti malo samopouzdanja prilikom šetanja. Ja ga stalno nosim, svake dvije tri godine kupim novi i nikada ga nisam upotrijebila. No, dobar je osjećaj da imaš nekakvo sredstvo obrane u džepu, čak i kada je bilo 'gusto', odnosno, kada su neki psi prilično grubo startali na Lunu. No, prije spreja sam počela drečat i tjerati psa, tako da za sprej nije bilo potrebe. Bile su to situacije kada su psi zubima hvatali Lunu, a nije bila igra.

Samošetači su najmanji problem. Oni ionako ne hodaju okolo da bi napadali. Dapače, naučili su se čuvati problema. U svakom slučaju, gotovo redovno se Luna ponjuška s njima, iako joj strah obično odfrče rep do poda, no dva tri njuš njuš i repić se opet lijepo zafrče na leđa.

Čak sam lamentirala o omogućavanja kontakata njezinog maltića s ostalim psima, pa susreti sa samošetačima neće biti problem.

Slažem se sa savjetom da Matmi mora poraditi na vlastitom strahu od pasa, jer će inače i njezin pas postati plašljiv (ako već nije), a s godinama i agresivan prema drugim psima.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 19:04   #3547
offtopic - sprej sam više puta upotrijebila. na mrtvim kišnim glistama u koje se uvaljavala, igrala se njima i nije ih htjela dijeliti s ekipom. pošpricala bi glistu i više nikome nije bila zanimljiva.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 19:12   #3548
offtopic - sprej sam više puta upotrijebila. na mrtvim kišnim glistama u koje se uvaljavala, igrala se njima i nije ih htjela dijeliti s ekipom. pošpricala bi glistu i više nikome nije bila zanimljiva.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 15:37   #3549
Sprej nosimo al jos ga nisam koristila, a po potrebi i dizem jer moja prema svima nastupa neprikladno, rezeci i lajuci .. A cesto ivokrenem na drugu stranu..
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 20:16   #3550
Trudim se da se uvijek ponjuši i poigra sa ostalim psima koji su na lajni i sa svojim vlasnicima, ne izbjegavam to, ja konkretno mislim na situacije koje su mi se desile već, naime ti psi samošetači nisu lutalice nego ih ljudi jednostavno puste van iz dvorišta jer im se NE DA šetat vlastite pse što po meni je jako tužno. U mojem naselju uvijek ima okolo pasa i svi uredno ih šeću na lajni i sve je uredu, normalno prolazimo pored njih i njušimo se ALI onda naiđemo na pse koji su sami u šetnji i iritiraju ostale ljude i pse, i onda mooožda u daljini vidim vlasnika tog psa kako mirno šeće i ne obazire se što njegov pas maltretira ostale???
Matmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 22:11   #3551
Pozdrav! Moja maltezerica je sada stara 5 mjeseci. Otpadaju joj mliječni zubi. Zadnja dva dana smo primjetili da joj je područje oko anusa i trbuh te korijen repa poprimio tamnu pigmentaciju, mrlje po trbuhu i cijelo područje anusa i korijena repa. Čini mi se da joj je i malo zadebljano područje oko anusa. Na dodir i pritisak ne reagira bolno i opće stanje joj je nepromjenjeno, zadovoljna je i zaigrana i jede normalno. Hrani se suhim briketima no kako smo dosta vani u zadnje vrijeme ako nađe kakvu kost vani zna ju pojesti. Planiram u ponedjeljak otići do veterinara jer mi se čini i da se dosta češka što prije nije radila, a na cijepljenju je bila prije desetak dana i rekao je da je zdrava. Pošto smo tu pigmentaciju primjetili jučer, zabrinuti smo. Ima li tko kakvog pojma od čega bi to moglo biti? Hvala!
pepe31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 16:45   #3552
Tocke tamne su normalne, al na kosti bi trebala jako pazit i uopce da nesto ne pojede vani.


Sent from my iPad using Tapatalk
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 19:28   #3553
Pitanje za one koji su se susreli sa ovakvom situacijom i voljni su pomoći oko informacije:

Prijateljicin maltezer ima kvržicu ispod kože veličine zrna riže. Izbočina se osjeti, kvržica je tvrđa, a psu ne smeta na dodir kad ga se pregledava. Probala sam ga i ja dirati čisto radi testa ako možda na mene bude reagirao jer na vlasnicu ne reagira što god mu ona radila. Rekla bih da je ispod kože tj. između kože i kosti. Vodile smo ga vetu, a oni ne znaju što je - rečeno je da se promatra stanje i u slučaju da dolazi do promjene, da se dođe odmah na pregled. Sa svojim maltezerom nisam nikad imala ovakav slučaj i koga god smo pitale, nitko ne zna ništa o tome, tko god ga je pogledao - bilo laički bilo u veterinara. Googlajući ima puno raznih slučajeva ali niti jedan ne izgleda kao ovaj navedeni i iz tog razloga pokušavam(o) doći do bilo kakvih uputa/informacije jer ostaviti psa da ta kvržica samo tako stoji, nije baš najbolje rješenje u slučaju da se promjene ne vide, a psu može škoditi.

...ako imate sličnu situaciju ili iskustvo, bila bih zahvalna na savjetu da ga mogu prosljediti.
neka mala Tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 22:49   #3554
Na kojem mjestu je kvrzica?
Meni se jednom dogodilo da sam napipala nesto tvrdo velicine rize; bio je cip u pitanju
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 21:51   #3555
Nije čip.

Na prednjem dijelu tijela - između, kod kosti "ramena" i kože.
neka mala Tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 23:19   #3556
Cipovi ponekad malo putuju, ali ako si sigurna, ok
Nemam iskustva sa tako malim psima pa nemam osjecaj za velicinu, ali ti mogu napisat iskustvo sa svojim psima ako ti kaj pomogne.
Znaju imat povremeno, oba, pticarka trenutno bas ima, kvrzice sa donje strane vrata koje kad se pipaju ko da nisu ni spojene s nicim, bas ih se da ulovit, na opip nisu ko limfni cvor, ni ko cista, sta su ne znam, ali prodju sami od sebe. Mogu im se upalit limfni cvorovi, to na opip kuzis kaj je ako znas kakvi su na dodir kod ljudi, moze bit cista -pticarka mi je na koljenu imala cistu i to se isto na opip kuzi, bas se osjeca da je nesto napunjeno tekucinom, a moze bit i nakupina masnog tkiva, dobrocudni tumori (tome su cesto skloni stariji psi)...
Ne znam da li je to dovljno veliko da se punktira i posalje na analizu? Premda, mislim da ti je najpametnije ako pas ne pokazuje nikakvu nelagodu ni simptome radi kvrzice to pratit i gledat oce nestat ili se povecavat. Ako se krene povecat onda dat na analizu.
Ne znam; ja se nebi prevec zamarala, cesto znaju imat takve kvrzice koje same prodju, kao i ljudi uostalom.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 23:23   #3557
...i ja sam prvo pomislila i rekla frendici da joj možda to nije čip ali kad sam uživo pogledala psa, stvarno nije.
Rukom točno mogu opipati gdje je psu čip, a na drugoj strani tijela, gdje je kvržica.
Limfni čvor definitivno nije jer je moj pas jednom imao upalu grla pa pretpostavljam po iskustvu kakve veličine i oblika bude.
Što se cista tiče, to ne prepoznajem ali vjerujem kako bi takvo nešto veterinar prepoznao.
Kvržica nije ispunjena tekućinom, ne osjeti se takva mekoća, više je tvrđa.
Jako je sitna, doslovno okruglastog oblika, malo sitnija od čipa.
Može biti da je slučaj tih kvržica koje se same od sebe povuku, nestanu.

Hvala na informaciji.
neka mala Tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 00:59   #3558
Quote:
neka mala Tina kaže: Pogledaj post
...i ja sam prvo pomislila i rekla frendici da joj možda to nije čip ali kad sam uživo pogledala psa, stvarno nije.
Rukom točno mogu opipati gdje je psu čip, a na drugoj strani tijela, gdje je kvržica.
Limfni čvor definitivno nije jer je moj pas jednom imao upalu grla pa pretpostavljam po iskustvu kakve veličine i oblika bude.
Što se cista tiče, to ne prepoznajem ali vjerujem kako bi takvo nešto veterinar prepoznao.
Kvržica nije ispunjena tekućinom, ne osjeti se takva mekoća, više je tvrđa.
Jako je sitna, doslovno okruglastog oblika, malo sitnija od čipa.
Može biti da je slučaj tih kvržica koje se same od sebe povuku, nestanu.

Hvala na informaciji.
Kod moje se na dva mjesta nalazi nešto slično što si opisala. Površinski je i iz toga raste neka deblja i oštrija dlaka. Vjerojatno je (kod moje) folikul te jake dlake.
To je uvijek isto i ako se dlaka čupne opet raste ista takva.
Nalaze se jedna na bradi i druga negdje pored usta.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:46   #3559
Prije par mjeseci smo nabavili bebu maltezera Rema koji je nekad papao hranu koju smo mu davali i to onako poprilično pohlepno, sad ima 8 mjeseci i dode do svoje zdjelice pogleda hranu i odsece dalje. Onda smi mislili da je to do hrane pa sam mu umjesto proplana piletine nabavili hillsevu janjetinu. I ona je funkcionirala super u početku i jos smo mi to miješali da se privikne na novu hranu, ali sam u zadnje vrijeme primjetila da opet bas ne jede. Onako jedan dan smaze zdjelicu i pol, pa drugi nece uopce, pa treći malo jede...

Sad vise ne znam sto da radim pa da pitam da li se to kome dogodilo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pepica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 13:10   #3560
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Kod moje se na dva mjesta nalazi nešto slično što si opisala. Površinski je i iz toga raste neka deblja i oštrija dlaka. Vjerojatno je (kod moje) folikul te jake dlake.
To je uvijek isto i ako se dlaka čupne opet raste ista takva.
Nalaze se jedna na bradi i druga negdje pored usta.
Nadamo se da je nešto bezazleno... pas je inače dobro.
Gledale smo (ima sad već duži period od kako se pojavila ta kvržica) i ne izrasta dlaka, veličina se ne mjenja, a ni osjet kad se prijeđe rukom...

Hvala na info.
----------

Ako bude kakvih promjena na gore ili se povuče samo od sebe - javim, možda ovakav slučaj pomogne još nekom jer ni ja se nikad nisam susrela sa navedenim, sa svojim psom.
neka mala Tina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.