Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 16:02   #1
Rast u visinu

Evo imam jedan problem koji bih volio rješiti, ako je to ikako moguće. Prije par dana sam napunio 18 godina , a visok sam 175cm. Inače sam golman u jednom nogometnom klubu, i zanima me mogu li nekako povećati svoju visinu. Ako ima netko tko bi mi mogao pomoći bio bih mu zahvalan
croatos is offline  
Old 03.07.2007., 20:34   #2
Hm, u to sumnjam.
Ali možda, ako si gledao Gatacu sa Umom Thurman i Ethen Hawkom?
Postoji neka operacijska metoda s kojom se produžuju kosti, ali je jako bolna i kompicirana.
Sad, da li postoje neki hormoni rasta, ne znam.
crna dalia is offline  
Old 03.07.2007., 20:51   #3
nema mjenjanja genetike

ako ti je predviđeno da budeš nizak, bit ćeš nizak, ako ti je u genima da ćeš narast do 2 metra, onda ćeš narast

nema vježbi da se smanji, a ni da se poveća rast
IcedEarth is offline  
Old 03.07.2007., 22:14   #4
Znam da je to vjerovatrno genetika, ali sam ćuo da se mogu uzimati neki hormoni ili tako nešto, pa sam mislio da netko nešto više o tome zna.
croatos is offline  
Old 03.07.2007., 22:50   #5
Mislim da mi je jedan prijatelj jos davno uzimao te hormone rasta (nisam 100% siguran sta, ali necim se kljukao) i dečec je danas još uvijek za 3 prsta niži od mene tako da mislim da nemožeš baš utjecat na rast... bar ne kad si već u tim godinama
__________________
Oš opet pitat glupost...?!
Poindexter is offline  
Old 11.07.2007., 20:26   #6
da si se to sjetio sa 13-14 godina bilo bi nade za tebe

postoje vježbe istezanja npr koje se u košarci primjenjuju ... što mislite da košarku mogu samo visoki ljudi igrat?
znam puno njih koji su bili manji od mene... sa svojih 12-13 godina.. a eto danas nakon par godina za glavu i pol viši od mene... sve zbog košarke tj tih vježbi istezanja itd...
cocoo is offline  
Old 12.07.2007., 00:36   #7
Quote:
cocoo kaže: Pogledaj post
da si se to sjetio sa 13-14 godina bilo bi nade za tebe

postoje vježbe istezanja npr koje se u košarci primjenjuju ... što mislite da košarku mogu samo visoki ljudi igrat?
znam puno njih koji su bili manji od mene... sa svojih 12-13 godina.. a eto danas nakon par godina za glavu i pol viši od mene... sve zbog košarke tj tih vježbi istezanja itd...
batler is offline  
Old 12.07.2007., 00:40   #8
Quote:
croatos kaže: Pogledaj post
Evo imam jedan problem koji bih volio rješiti, ako je to ikako moguće. Prije par dana sam napunio 18 godina , a visok sam 175cm. Inače sam golman u jednom nogometnom klubu, i zanima me mogu li nekako povećati svoju visinu. Ako ima netko tko bi mi mogao pomoći bio bih mu zahvalan
Pa kaj onda kaj si visok 175cm,Jorge Campos npr. je bil još i niži.
Samo ti trenkaj i ne dozvoli da te to opterećuje.Visina ti nije nikakav izgovor da ne ostvariš golmansku karijeru.
batler is offline  
Old 13.07.2007., 23:42   #9
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Pa kaj onda kaj si visok 175cm,Jorge Campos npr. je bil još i niži.
Samo ti trenkaj i ne dozvoli da te to opterećuje.Visina ti nije nikakav izgovor da ne ostvariš golmansku karijeru.
Thanks na ohrabrenju
croatos is offline  
Old 16.07.2007., 10:34   #10
Quote:
cocoo kaže: Pogledaj post
da si se to sjetio sa 13-14 godina bilo bi nade za tebe

postoje vježbe istezanja npr koje se u košarci primjenjuju ... što mislite da košarku mogu samo visoki ljudi igrat?
znam puno njih koji su bili manji od mene... sa svojih 12-13 godina.. a eto danas nakon par godina za glavu i pol viši od mene... sve zbog košarke tj tih vježbi istezanja itd...
Citam i ne vjerujem. Pa naravno da su sad visi za glavu i pol kad su tad bili 12 godina i jos su rasli. Nisam jos cula da se raste do 12-te godine.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Old 18.07.2007., 00:48   #11
moguce da ces sad pocet rast ljudi koji do 18-te ne narastu
pocnu naglo rast nakon 18-te do moj deda je naraso 20 cm u godini,a frend 30
dominator2222 is offline  
Old 18.07.2007., 20:03   #12
Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
Citam i ne vjerujem. Pa naravno da su sad visi za glavu i pol kad su tad bili 12 godina i jos su rasli. Nisam jos cula da se raste do 12-te godine.

LOL ??? pročitaj opet...

mislio sam na to ... da moji vršnjaci (koji treniraju košarku) dok smo imali 12-13 godina su bili manji od mene... a sad nakon par godina treniranja košarke su svi do jednog viši od mene..
i kad sam ih pitao s čim se hrane.. rekli su da je to sve do vježbi istezanja..
inače nisam niskog rasta.. .visok sam oko 183 ... tako da...
cocoo is offline  
Old 18.07.2007., 20:25   #13
Pa dobro ti je rekla cura: s 12 godina decki se tek pocinu razvijati- istezanje im eventualno moze dati 2-3cm a sve ostalo je magija zvana pubertet..
Ja sam izmedju 14. i 17. godine narasla 12 cm.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Old 01.09.2007., 23:48   #14
Quote:
croatos kaže: Pogledaj post
Znam da je to vjerovatrno genetika, ali sam ćuo da se mogu uzimati neki hormoni ili tako nešto, pa sam mislio da netko nešto više o tome zna.

Sa 18 godina - teško da'š imat neki prirodni napredak. Bavljenje sportom, i to posebno vježbanje pod opterećenjem po istraživanjima pozitivno utiče na rast. Sa 18 godina iznimno mali broj ljudi može očekivati da će narasti, iako neki kao ja, rastao sam od 16 do 18 godine, i to puno, rastu malo kasnije.
Hormonm rasta je ozbiljna stvar. Nogometaš Barcelone Leo Messi je najpoznatiji primjer uzimanja hormona rasta, zahvaljujući HR-u nešto je narastao, ali zahvaljujući tom dopingu danas ima one čudesne fizičke mogućnosti, dok on napravi dva koraka suparnički igrač još se niti ne pomakne.
Uz to, hormon rasta je izuzetno skup. Inače, na zapadu, posebno u Americi, koristi se na veliko i legalno. Glumci, pjevači, bogataši, čak i obični ljudi - masovno ga koriste. Zato su svi ti 50-godišnjaci (prvenstveno Holywoodski glumci) onako vitalni i mladoliki
Laganini is offline  
Old 01.09.2008., 13:20   #15
ja imam 16 godina a visok sam samo 1,63 cm
jel mi moze ko pomoci da malo brze rastem znaci da mi kazete sta da radim neke vjezbe ili nesto slicno
barcelona-BOSNA is offline  
Old 04.01.2009., 22:35   #16
visina

imam 14 godina i visoka sam 1.60
roditelji mi nisu bas visoki
ima li koje nade da narastem do 1.72
ili 1.70
zelim narasti jer su mi sve frendice skoro vislje od mene
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
niki500 is offline  
Old 04.01.2009., 23:03   #17
Ne možeš protiv genetike. Kolko narasteš narasteš, nema tu vježbi ili nešto.

Naravno da imaš šanse narasti, dapače imaš tek 14 godina i šanse da ćeš još narasti su dobre. Samo pazi da normalno jedeš.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Old 04.01.2009., 23:07   #18
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Ne možeš protiv genetike. Kolko narasteš narasteš, nema tu vježbi ili nešto.
Totalno krivo. Postoji samo genetski potencijal i protiv njega se ne moze, ali na ispunjavanje tog potencijala utjece i sport i prehrana. Probaj ispuniti svoj genetski potencijal hraneci se u pubertetu samo biljem.

Cak je i genetski potencijal vrlo diskutabilan.
Zli Mali Medo is offline  
Old 04.01.2009., 23:14   #19
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Totalno krivo. Postoji samo genetski potencijal i protiv njega se ne moze, ali na ispunjavanje tog potencijala utjece i sport i prehrana. Probaj ispuniti svoj genetski potencijal hraneci se u pubertetu samo biljem.

Cak je i genetski potencijal vrlo diskutabilan.
Kao što rekoh treba paziti da normalno jede. Čitaj cijeli post.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Old 04.01.2009., 23:18   #20
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh treba paziti da normalno jede. Čitaj cijeli post.
Jesam. Sport isto utjece, zbog smanjenog estrogena, a povecanog testosterona i GH-a. A da ne govorimo o tome kaj sve raste ljudima koji u poznim godinama uzimaju GH.
Zli Mali Medo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.