Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2005., 20:25   #21
Quote:
hummer kaže:
ps: Dotični "Omegol" nisam još vidjel pa me zanima o kakvom omjeru pričaš ?
Aha, sad kužim, riječ je o margarinu ? ..
hummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 21:02   #22
gdje još ima omega-3 osim u ribama? negdje sam to već pročitala, ali se ne sjećam više
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 21:37   #23
ima ona mjesavina od cesnjaka i limuna bas za skidanje masnoca,pije se ujutro na taste 40 dana, neki su uspjeli skinut masnoce strahovito
ne znam recept ovak, to moja stara zna skemijat i jos ujak doktor na veliko to preporucuje jer se taj stari recept iz neke prastare travarice pokazao uspjesan ne samo rekla kazala nego i krvne slike to pokazuju
posaljem mail staroj da mi napise kako se radi to cudo, hm, s obzirom kako bjezi od kompjutera mozda dobijem u roku tjedan dana ili je neko od forumasa vec cuo za to
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 21:55   #24
Quote:
hummer kaže:
Malo si pomješal 3 i 6 ..
Elaboriraj! Nisi rekao nista sto se kosi s onim sto sam ja rekao - rekao sam da smo overdozirani Omegom-6, a ti kazes "sadrže Omegu-6, tako da smo dovoljno opskrbljeni s tom esencijalnom masnom kiselinom". Zapravo, ne da smo dovoljno opskrbljeni Omegom-6, vec je konzumiramo puno previse.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 22:10   #25
Quote:
Andariel kaže:
gdje još ima omega-3 osim u ribama? negdje sam to već pročitala, ali se ne sjećam više
lan !!!
hummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 22:11   #26
Quote:
hummer kaže:
lan !!!
mislis laneno sjeme?
to moja sestra brsti umjesto kikirikija
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 22:14   #27
Quote:
MaxB kaže:
Elaboriraj! Nisi rekao nista sto se kosi s onim sto sam ja rekao - rekao sam da smo overdozirani Omegom-6, a ti kazes "sadrže Omegu-6, tako da smo dovoljno opskrbljeni s tom esencijalnom masnom kiselinom". Zapravo, ne da smo dovoljno opskrbljeni Omegom-6, vec je konzumiramo puno previse.
Da, u pravu si, ispričavam se, moja greška, nisam pažljivo pročital riječ "overdozirani" (predozirani) ...
hummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 22:30   #28
Quote:
chani kaže:
mislis laneno sjeme?
to moja sestra brsti umjesto kikirikija
Da, samo nek nastavi kad je zdravo ..

LINUM USITATISSIMUM, Linaceae - LAN

Uporaba lanenog sjemena datira još od 5000 g p.n.e. iz Mezopotamije. Uzgaja se kao sirovina za dobivanje ulja. Ulje sadrži nezasićene masne kiseline omega-3 (alfa-linolensku kiselinu, eikopentaenična kiselina - EPA) iz kojih nastaju supstancije hormonskog djelovanja koje su uključene u niz važnih bioloških funkcija. Sadrži tokoferol koji djeluje kao antioksidans.
Lan je jedan od najbogatijih izvora lignana koji pokazuju estrogeno djelovanje. Lan ukupnošću svog sastava ublažava neurovegetativne simptome menopauze, smanjuje nivo kolesterola, te preventivno djeluje na aterosklerozu.

http://hrana.com/suplementi/masne_omega.htm
hummer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.