Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2009., 15:14   #5841
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Može ali se onda moraju plombe mjenjati.
hvala
valeE is offline  
Old 07.11.2009., 16:29   #5842
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ne zdravstveno NE pokriva kolčiće, privremene zube tako da čete to dodatno morat platiti. Što se tiće anestezije 80% sam siguran da to NE pokriva HZZO. Cijene od 1000kn po metal-keramičkom zubu je ok.
HZZO pokriva bijele ispune jedino u fronti od trojke do trojke. Ako ste dobivali besplatno bijele plombe od četvorkih dalje onda je ta stomatologinja kršila zakon i koristila tko zna kakve materijale i moja preporuka je da to prijavite na Hrvatsku Stomatološku komoru.

EDIT: obično takvi jeftini ispuni nakraju izgledaju ovako: http://img5.imageshack.us/img5/9961/losispun.gif
hvala puno na odgovorima!
ne izgledaju tako te plombe...normalne bijele plombe čak se ni ne vidi da je to plomba na zubu..ja sam zasad zadovoljna a vidit ćemo kasnije hoće li pocrniti...
samo me strah da mi metal keramički zub pocrni nakon kratkog vremena jer žali bože novaca onda
__________________
U životu je sve mač sa dvije oštrice...
rasheljka is offline  
Old 07.11.2009., 20:23   #5843
Quote:
rasheljka kaže: Pogledaj post
hvala puno na odgovorima!
ne izgledaju tako te plombe...normalne bijele plombe čak se ni ne vidi da je to plomba na zubu..ja sam zasad zadovoljna a vidit ćemo kasnije hoće li pocrniti...
samo me strah da mi metal keramički zub pocrni nakon kratkog vremena jer žali bože novaca onda
To ce se dogodit, kad tad. Te ako vas je strah, onda stavite bolje krunice zasto morate ici na "socijalnu" varijantu za nesto sto mora dugo dobro i funkcionalno dugo vremena?
Krumpir is offline  
Old 09.11.2009., 20:48   #5844
Danas sam stavljao plombu na zubu(valjda).

Zubar je nešto brusio, pa stavljao nešto bijelo na zub.

Valjda je plomba.



Koliko vremena treba proći da se to stvrdne do kraja?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 09.11.2009., 20:53   #5845
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Danas sam stavljao plombu na zubu(valjda).

Zubar je nešto brusio, pa stavljao nešto bijelo na zub.

Valjda je plomba.



Koliko vremena treba proći da se to stvrdne do kraja?
Jeli postoji razlog zasto se stavili glass ionomerni cement za ispun!? Zasto niste isli sa kompozitnim ispunom???

Naprimjer jedan moj rad od prije nekog dana.....

http://img510.imageshack.us/img510/7350/pvr002002.jpg

Puno bolje, prirodnije, ljepše
Krumpir is offline  
Old 09.11.2009., 20:57   #5846
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Jeli postoji razlog zasto se stavili glass ionomerni cement za ispun!? Zasto niste isli sa kompozitnim ispunom???

Naprimjer jedan moj rad od prije nekog dana.....

http://img510.imageshack.us/img510/7350/pvr002002.jpg

Puno bolje, prirodnije, ljepše


nemam pojma što m ije stavljao

znam da je rekao "sestro podogu" ili tako nešto

ma gornji je kutnjak pa se i ne vidi

a kad će se stvrdniti
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 09.11.2009., 21:40   #5847
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
nemam pojma što m ije stavljao

znam da je rekao "sestro podogu" ili tako nešto

ma gornji je kutnjak pa se i ne vidi

a kad će se stvrdniti
ako je sive boje treba mu dva sata a ako je bijeli odmah se stvrdne
Gutaperka is offline  
Old 09.11.2009., 23:00   #5848
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Izuzetno su čvrsti poput metal-keramičkih, ovo je možda odbljesak od kamere pa izgledaju jako bijlo, ali cirkon-keramičke krunice izgledaju poput prirodnih zubi. Dok metal keramika prosijavo sivo i zubi izgledaju sivkasto.
Slazem se da estetski gledano skoro savrsenstvo, ali cirkon moze ici samo naprijed radi toga sto nije to bas tolika cvrstoca i max most od 3 clana, provjereno! A ne bih se slozio da su metal-keramicke krune sivkaste, to je glupost, eventualno se zna desit crni rub ali to je greska tehnicara ili ak se povlaci meso...

Inace trebao bih preporuku za metal-keramicke krune, ima li netko nekog pouzdanog s ne pretjeranom cijenom i da je ok? Jer sam cuo da neki zaribaju s tim rubom pa se vidi metal tj da treba biti deblji sloj keramike, tada ne prosijava i ne vidi se. Odnosi se na zg.

Zadnje uređivanje kiklop0 : 09.11.2009. at 23:05.
kiklop0 is offline  
Old 09.11.2009., 23:31   #5849
Quote:
kiklop0 kaže: Pogledaj post
Slazem se da estetski gledano skoro savrsenstvo, ali cirkon moze ici samo naprijed radi toga sto nije to bas tolika cvrstoca i max most od 3 clana, provjereno! A ne bih se slozio da su metal-keramicke krune sivkaste, to je glupost, eventualno se zna desit crni rub ali to je greska tehnicara ili ak se povlaci meso...

Inace trebao bih preporuku za metal-keramicke krune, ima li netko nekog pouzdanog s ne pretjeranom cijenom i da je ok? Jer sam cuo da neki zaribaju s tim rubom pa se vidi metal tj da treba biti deblji sloj keramike, tada ne prosijava i ne vidi se. Odnosi se na zg.

Neznam kod koga si provjerio taj podatak, ali cirkon-keramika može ići na posteriorne zube 100% može se radit čak do 14 članog mosta u komadu sa max dva međučlana među nosaćima (100% kako kažete provjereno iz iskustva, i nakon što sam vidio rezultate američkih estetskih stomatologa). Cirkon-keramika kao solo krunica bez problema može ići na stražnje zube ALI treba znat zub obrusiti za cirkon keramiku. Kao solo krune može ići i full keramika (E-max 2) na stražnje zube! Kako znam? Pa ja sam stavio full kermaičku E-max 2 krunicu sebi na šestici gornjoj i nema nikakavih problema.
Što se tiće metal-keramike, možete stavit koliki kod hočete sloj keramike na metal UVIJEK će bit sivkasta, opake, zagasita ta krunica. Keramika je ubiti translucenta i uvijek joj ta šrz (metal, titan, zlato) daje štih nekakav.
Krumpir is offline  
Old 09.11.2009., 23:37   #5850
Sto je bolje za jedinice, full keramika emax ili cirkon?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 09.11.2009., 23:53   #5851
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Sto je bolje za jedinice, full keramika emax ili cirkon?
E-max ili Empress krunice na kompozitnoj nadogradnji zbilja mislim da izgleda puno prirodnije. Cirkon u fronti je ok ali ima druge probleme vezane za estetiku, a to je da može mlječno bijelo bojat keramiku. i teško je dobit taj "halo effect".

E-max fronta i straga:

http://img8.imageshack.us/img8/6687/...atologija3.jpg
http://img26.imageshack.us/img26/805...atologija4.jpg


Cirkon

http://www.mynewsmile.com/cosmetic_d...owns_smile.jpg


Jednostavno mislim da full keramika izgleda prirodnije i bolje u fronti. Dok cirkon su jak i odličan i za frontu i za stražnje zube. Sve ovisi što pacijent hoče.
Krumpir is offline  
Old 10.11.2009., 00:30   #5852
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Neznam kod koga si provjerio taj podatak, ali cirkon-keramika može ići na posteriorne zube 100% može se radit čak do 14 članog mosta u komadu sa max dva međučlana među nosaćima (100% kako kažete provjereno iz iskustva, i nakon što sam vidio rezultate američkih estetskih stomatologa). Cirkon-keramika kao solo krunica bez problema može ići na stražnje zube ALI treba znat zub obrusiti za cirkon keramiku. Kao solo krune može ići i full keramika (E-max 2) na stražnje zube! Kako znam? Pa ja sam stavio full kermaičku E-max 2 krunicu sebi na šestici gornjoj i nema nikakavih problema.
Što se tiće metal-keramike, možete stavit koliki kod hočete sloj keramike na metal UVIJEK će bit sivkasta, opake, zagasita ta krunica. Keramika je ubiti translucenta i uvijek joj ta šrz (metal, titan, zlato) daje štih nekakav.
Vidio sam takve zube kod nekih ljudi i kod nekih je jako lose a kod nekih solidno, naravno da su bezmetalne bolje ali i duplo skuplje.. e sad imam dojam da od ovih metalnih mi se zlato kao opcija cini puno bolje od crnog metala pa ima li netko kakvo iskustvo? Pretpostavljam da zlato ne daje to sivilo zubu kao crni metal...
kiklop0 is offline  
Old 10.11.2009., 00:57   #5853
Quote:
kiklop0 kaže: Pogledaj post
Vidio sam takve zube kod nekih ljudi i kod nekih je jako lose a kod nekih solidno, naravno da su bezmetalne bolje ali i duplo skuplje.. e sad imam dojam da od ovih metalnih mi se zlato kao opcija cini puno bolje od crnog metala pa ima li netko kakvo iskustvo? Pretpostavljam da zlato ne daje to sivilo zubu kao crni metal...
Cijene ovise od ordinacije do ordinacije, iskreno najbolje raspitajte se kod vise ordinacija. Zlato je puno bolja opcija od metala.
Krumpir is offline  
Old 10.11.2009., 14:08   #5854
Uh, ovaj tvoj primjer cirkon keramike na fronti zaista izgleda neprirodno.. a vidjala sam super prirodne primjere cirkon keramike? U cemu je stvar? Hvala na odgovorima.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 10.11.2009., 18:11   #5855
Krunica

e ovako..imam 17g..prije mj dana sam bio kod zubarice i usput pitao za krunicu da mi stavi na jedan zub i ona je rekla kao da se mora dogovorit s njezinim tehnicarom..danas dodem kod zubarice i pitam za tu krunicu i kaze mi opet mora se dogovorit s tehnicarom i kao da se za to ceka po dvije godine..da ima puno starih kojima su bitniji aparatici neki itd.. i ja kazem ja cu tad bit punoljetan(onda cu morat platit) a nju bas briga..i sta sad ja mogu ucinit po tom pitanju..kome da se obratim..sljedece god cu 18 a zelio bih to rjesit dok nebudem punoljetan da nemoram placat..
alecos15 is offline  
Old 10.11.2009., 20:52   #5856
Probaj pitati nekog drugog zubara možeš li se prebaciti kod njega,ali prvo provjeri radi li krunice i kada bi ti to mogao napraviti
ema007 is offline  
Old 10.11.2009., 21:45   #5857
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Uh, ovaj tvoj primjer cirkon keramike na fronti zaista izgleda neprirodno.. a vidjala sam super prirodne primjere cirkon keramike? U cemu je stvar? Hvala na odgovorima.
Brusenje, debljina keramike ovaj sam primjer cirkon kermaike nasao na netu negdje kao ogledni primjer.
Krumpir is offline  
Old 10.11.2009., 22:27   #5858
Evo, ja sam danas obavio kompletnu operaciju.
Dosta zubi mi je izvađeno, a oni koji su se mogli spasit su popravljeni.
Anesteziolog mi je prvo stavio masku na lice s plinom i rekao: ajde, sad ćeš zaspat, osjetio sam kao blagi pritisak u ušima i svi glasovi su se stapali, i onda sam zaspao. Kasnije (od 11 sati ujutro do 3 popodne ) kad sam se probudio, mislio sam da sanjam i u tom "polusnu" sam čuo ljude i aute oko sebe dok su me nosili (moja mater ispod jedne, a jedan čovjek ispod druge ruke). Kasnije, kad sam autom došao doma morao sam skoro cijeli dan prespavat i kasnije me glava bolila pa sam uzeo 1 Analgin. I kad me prestala bolit glava pojeo sam malo čokolina Jer još ,naravno, ne mogu grist.
Ali koliko je onaj dim za uspavljivanje smrdio, točno po acetonu za nokte kod ženskih.

I još da kažem da mi je sve rane (meso) povezao nekim biorazgradljivim koncem tako da je to praktički sve ravno sad.
U gornjoj čeljusti mi je ostalo 6 zuba, a dolje isto toliko otprilike, možda 7-8 max.

Sad kad mi ovo zaraste moram još napravit otisak i izradit protezu....

Ovo će zarast za tjedan-dva, jel tako? I molim Vas nemojte me plašit, dosta sam isplašen.
lupus_est is offline  
Old 10.11.2009., 22:37   #5859
Baš me zanima gdje si radio tu operaciju .Zvuči kao iz filmova strave ili iz komedija.Uspavljivanje zbog vađenja je jako rijetko i kod nas se radi ako si alergičan na lokalni anestetik .Zbog čega ti je to tako rađeno?
Dixi68 is offline  
Old 10.11.2009., 22:39   #5860
Razlika između cirkon krunice i metal keramičke je isključivo u estetici,naime cirkonska krunica propušta svijetlo i zato izgleda prirodnije i nije sivkasta kako kažu.
Dixi68 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.