Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2014., 17:23   #141
kud koji, eto nas na mješancima iako tema nije o njima.

čehoslovački vučjak kinološki spada u čistokrvnu pasminu. biološki je hibrid - 26-33% vučje "krvi", ostalo pseće čini jedinku koja biološki nije čista vrsta, nije pas, a nije ni vuk. isto vrijedi i za

šteta što se fotka ne vidi, lijepo se igraju dvije "vučice". budući da je zatvorena za javnost neću je dizati drugdje.

što se uvjeta tiče, sasvim bi bili sretni s vlasnikom koji cijeli život kampira po Velebitu. loše podnose biti u zatvorenom ili ograđenom prostoru bez svojeg čovjeka. a ljudi moraju raditi. ova kuja koju znam je izuzetno rezervirana, teško da će pokazati minimum interesa za nepoznatog psa ili čovjeka, čudo kako je prihvatila igru sa švicarkom.
čovjek nema krivi pristup, već se kod te pasmine često dešava da su vučje karakteristike prenaglašene. kad god ne radi, luta s kujom naokolo, a dok je na poslu plaća joj sitericu, radi njenog psihičkog zdravlja.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 21:43   #142
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
nije to hibrid, cak ni cehoslovacki vucjak nije hibrid nego pasmina cija je selekcija trajala preko 25 godina..
kakvi su to uvjeti u kojima bi taj pas bio sretan i ispunjen?

p.s. ne vidi se slika
ako ćemo o psima kojih mi je žao onda ću prvenstveno prvo pomislit na buldoga (koj se čak nem ože ni okotit bez carskog reza), puka boležljiva sjena nekadašnje predivne pasmine.
Zatim mopsa koj skupa sa buldogom i sima slične njuške ima problema sa disanjem

što se tiće spomenutih "vukopasa" na koje sam mislila, mislila sam na ove:
https://www.facebook.com/yamnuskawol...ry?ref=profile

Baš križance psa i vuka koje spašavaju i ne trpaju u kaveze nego se ovako lijepo bave sa njima.
Da sam tamo digla bi šator usred skloništa

a čehoslovak, ko i svaki drugi, nije za svakog i svačije uvijete.
Osbno mi je jedna od najdražih pasmina ali nisam ga uzela iz prostog principa što nemam uvjeta za njegove potrebe
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 17:35   #143
ovo sa linka su direktni križanci, 50-50?

uh, o buldozima i sličnim pasminama koje su sami sebi zdravstveni teret, nema potrebe razglabati. koliko god meni bili prelijepi, ovakav uzgoj gdje se malformacije potiču na štetu psa treba zabraniti.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 20:19   #144
da, 50-50
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:22   #145
Nije mi jasno zašto ova tema ima tako malo postova....
Uglavnom, mješanci su zakon, imaju neku posebnu karizmu!

Mi doma imamo malu mješanku Niki, koju smo udomili, ili bolje rečeno ona je nas udomila...

Zove se Niki i tako nam je privržena i poslušna i zahvalna da je to za ne povjerovati.... Ne bih je mijenjao ni za apsolutnog šampiona neke najpopularnije pasmine!

Detalje o njoj sam napisao na temi (mislim da je zadnji post) "Uzeti mješanca ili odraslog psa"

Sent from my Archos 40 Titanium using Tapatalk
Daario is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 15:38   #146
Mjesanci, naravno, uvijek! Moj Mali spasen iz pripizdine slavonske primitivne, zavrsio bi kao onaj lab iz štitara kraj zupanje : (
Ful inteligentan, socijaliziran sa svime sto hoda, najbolji frend ukratko.



Sent from my iPhone using Tapatalk 2
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 15:48   #147
Nakon njemačkog ovčara, belgijske ovčarke i terijera, nakon nekoliko godina bez kućnog ljubimca, uzela je kćer mješanca iz azila. Kod nas je pet mjeseci, predobar je, poslušan, brzo i lako uči. Star je 9 mjeseci.
Predpostavljamo da je neka terijerska mješavina, visok 50 cm, dužina 80, 17 kg.
Stavljam fotku, čisto da vidim vaše predpostavke o pasminama od kojih je "umiješan"



__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
fanny7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 15:55   #148

terijer + gonič.
identična glava kao kod moje, samo druge boje (moja je smeđa s crnim i sitnija).
krepat ćete prije nego ga izmorite.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 16:03   #149
He he, tvrdoglavost terijera, njuh lovačkog psa, to smo primijetili. Sluh mu se u posjednjih dva mjeseca izoštrio toliko, da čuje kad netko primi za kvaku u hodniku kuće, preko nekoliko zatvorenih vrata, ludilo
Uz to neumoran, u stanju je trčati po sat vremena, u parku svi "frendovi" lipsaju, on ne staje
__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
fanny7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 21:59   #150
nauči ga na lopticu ili trčanje uz bike. negdje oko druge godine većina pasa izgubi želju za dugotrajnom igrom sa drugim psima i onda ostaje na vlasniku da se nosi sa njegovom energijom.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 22:15   #151
e, fanny, nahebala si

malac je gonič+terijer ziher, šta znači brdo energije, sve šta je pikuli rekla. moja je iste boje (na goniča) ali nije čupava jer ostatak krvne linije čini terijer ali staf i belgijaner.

bike nek ti bude najbolji frend kad još malo stasa, jer se i moja sa oko 1,5 g prestala toliko veseliti igri sa svim psima, pa sam je ja morala umarat.

super ti je to za liniju
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 12:26   #152

Sva sreća što s kondicijom i linijom nitko do nas troje nema problema...
Loptica je već u igri, bicikl vozim godinama, ali nije još za trčanje uz bicikl. Sa rolama je pokušala kćer, srećom nije išla daleko, pa sam preuzela povodac na vrijeme
Toliko je pun energije da dotuče i veće pse u parku. Sad čekamo bolje vrijeme, tu blizu imamo livade, divota. Po njima sam jurcala kao dijete, sad kao polovnjača ću jurcati s kerom
__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...

Zadnje uređivanje fanny7 : 27.04.2014. at 13:17.
fanny7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 14:16   #153
Quote:
fanny7 kaže: Pogledaj post
sad kao polovnjača ću jurcati s kerom
i izgledati bolje od velike večine, desetak godina mlađih, koje samo sjede i povremeno odšetaju na neke spravice u teretanu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 14:35   #154
Moj je toliko aktivan i pun energije pa se zezam da treba osnovat disciplinu sprinter maratonac jer on jednostavno ne staje, svaki put trci koda je prvi put


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 15:28   #155
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
i izgledati bolje od velike večine, desetak godina mlađih, koje samo sjede i povremeno odšetaju na neke spravice u teretanu.
Amen. Nakon cilog života po sportskim dvoranama to mogu i iskustveno potvrdit.

Nema bolje za kondiciju od nabrijanog psa

(off topic: ja imam sad problem, nikako se nadebljat, zabrinjavajuće sam pala na težinu iz 6-tog osnovne)
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 00:39   #156
Wink Mješanci morki/pekinezer (info)

Pozdrav forumasi, kako se iz naslova moze procitati radi se o stencima mjesanih roditelja,
mama je mjesanac yorkija i maltereza (morki)
a tata pekinezer

Dali itko zna oce li se peseki linjati kao pekinezer (tata) ili sisati ko morki (mama) , malo genetike

hvala unaprijed na pomoci :klap:
pluto22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 11:16   #157
Posto su to mjesanci prve generacije nitko ne zna koje ce karakteristike pokupiti od svojih roditelja tako da nema nacina unaprijed saznati kako ce zapravo izgledati.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 16:12   #158
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Posto su to mjesanci prve generacije nitko ne zna koje ce karakteristike pokupiti od svojih roditelja tako da nema nacina unaprijed saznati kako ce zapravo izgledati.

Kolko god trazio po internetu nisam jos na ovu kombinaciju naletio
ali recimo mjesanac yorkia i pekinezera se linja
a sad kakve ce gene povuc ovi cemo vidjet
pluto22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2020., 10:01   #159
Lijep pozdrav
Udomila sam mjesanca, pa dizem temu ako ima koga postavila bi sliku da mi pomognete barem priblizno odrediti kojih pasmina bbi mjesanac mogao biti..
Hvala
__________________
.. sunce moje to si ti, dar sa neba najvećii ...

http://lmtf.lilypie.com/LvjGp2.png
shinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2020., 10:55   #160
Ima tema za nagađanja:
Koja je ovo pasmina/mix?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.