Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2007., 03:48   #41
mozda nije za ovu temu ali kad vec pisem losa iskustva sa rotovima da napisem i jedno dobro. idemo moja pincica i ja i prema nama mali rot kog vodi deckic 15-16 godinica. deckic je istog trenutka kada nas je ugledao uzeo svog psa u ruke i nosio ga dok nismo odmakli...
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 11:23   #42
spuki, imaš potpuno pravo.. zato sam ja za vezivanje i malih pasa.. oni fakat iz straha napadaju, ja sam imala takvog.. imao je previše sigunosti kraj mene i ja sam fulala u odgoju, bila sam klinka i dizala sam ga na ruke od straha tako da se nije propisno socijalizirao. imao je frendove i sve super, al sa većim psima.. recimo dođe mu vučjak i on počne režat.. i šta sad da vučjak napravi kad mu takav isprdak krene režat..

ne pokušavam ja generalizirat da svi veliki psi trebaju bit na lajni u okovima a mali mogu slobodno šetat jer eto mali su.. ono - veži svog psa, koji god da bio, kad se s nekim drugim psom upozna pusti ga i sve super.. al nije mi fora ni da mi mali pušteni pas doletava a kamoli veliki.. jednostavno, ak mogu birat između tog dvoje, biram da mi doleti mali.. ak niš drugo, psa dignem na ruke pa nek me grize po nogama prgavac mali.. al ak dignem svog psa na ruke a rott je recimo agresivan, taj mi do grkljana doskoči bez problema.. ne kažem da bi više dizala pse na ruke, znam da to nije dobro.. al ono - razina štete koju napravi mali pas i veliki pas na ljudskom tijelu je neusporediva..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 23:26   #43
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
vidiš, u toj situaciji ja skačem na psa, kolko god on velik bio, jer mi je u tom trenu mozak zblokiran i ne razmišljam o tome što taj pas meni može napravit.. zato se i bojim među ostalim i za sebe, jer znam da ako takav rot napadne moju malu, ja ću mu skočit u otvorene čvalje.. a to mi fala ne izgleda privlačno..

Ja upravo to i napravila i iščupala svoju kuju iz zubiju podivljale Rottice
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 23:42   #44
Joj ljudi usrah se čitajući ovo,ja idem ko heroj kroz Maksimir(doduše puno rjeđe otkad mi zum-zum reče da mi je pasica premala za duge šetnje)+dvoje djece.Pasica štenica naskakuje na svakog psa u želji igre.Čudno,svaki veliki pas joj da.Mali reže.
Čini mi se da ću se do daljnjeg držati dvorišta.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 23:42   #45
ma nije ni to rješenje.. uvijek je bolje imati socijajliziranog psa nego da i tvoj pas izaziva.. ja recimo doma sad imam predobroćudnu pasicu, nevjerojatno je druželjubiva, nije ni čudo, iz azila je a tam ima fakat gro pasa pa se navikla.. i čak je ni agresivne kuje ne diraju.. to je djelomično rješenje problema.. ali uvijek možeš naletit na agresivnog psa, a ako taj agresivac ima idiota za vlasnika, imaš problem.. zato je opća kultura i međuljudsko razumijavanje toliko potrebno kod vlasnika pasa..

btw, meni danas na melenu naskočio fox terijer u igri i opalio ju po slomljenoj nogici, slučajno, sve ok, vlasnik se ispričao, ajde.. i sad ja ne dam da se ona, dok joj to ne zaraste s ikim druži, umrla sam od straha da se neš nije pomaklo u tom prijelomu i td.. i tako ju ja sad navečer šetam i dolazi do nas belgijski ovčar, s gazdom al pušten s lajne.. i kaj sad da je recimo u igri ovaj njoj stao na tu nogicu ozlijeđenu i pomaknuo prijelom i ona morala na operaciju i bla bla..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 11:18   #46
Quote:
Zum-Zum kaze:
Najgori su maltezeri, pekinezeri i sl. male pasmine jer čim je neka gužva vlasnici ih odmah dižu na ruke pa psi nisu socijalizirani. Čast iznimkama
Ovo je ziva istina. Tako neki dan secem sa svojom blesacom-krizankom malamuta/haskija/ne zna se po livadi kod potoka gdje svi secu pse bez lajne.
I priblizavam se nekim dvjema zenama s dva takva mini-cucka--i moja dzukela ih uopce ne dozivi, hoda par metara dalje a zena vice--joj, joj, dajte maknite tog velikog psa i dize svog psa u ruke
A da ga je pustila, mozda bi se samo malo ponjusili i to je sve. Ako bi maltezer slucajno zalajao na moju dzukelu, ona bi se sakrila meni iza nogu (ne bi joj bio prvi put ) i ne bi joj pojela psa.
Kasnije u setnji smo sreli vecih i opasnijih pasa bez lajne pa se pitam kako su njihovi vlasnici prosli kraj ove dvije psiho-zene
__________________
Sve je u redu.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 11:32   #47
Moja mješanka chowa i samojeda je uredno na lajni kad se šećemo,jer inače svi bježe od nas,a ovi mali kaj su joj do koljena se zaletavaju na nju i skaču po njoj ko sumanuti,naravno oni su pušteni s lajne jer su "bezopasni".A moja jadnica se sva skupi meni iza nogu,frka ju je.
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 11:37   #48
da, je, istina.. ja sam taj problem imala na svojoj koži.. bila sam klinka kad sam dobila svog psa i iako sam čitala enormne količine literature o odgoju pasa, prije 15 godina nije nigdje baš pisalo da ne dižem psa na ruke pri susretima.. ja sam ga dizala jer je minijatura bio i fakat mi je bilo bed.. ne tolko ni ugriza nego da mi ga pas u igri ne slomi.. dovoljno je da ga opali šapom, moj bi letio pol km.. i zeznula sam stvar totalno.. moj je bio taj mali kaj reži na velike pse.. e sad, imao je sreću kaj je bio stariji od svih velikih pasa u kvartu pa su imali respekta prema njemu.. ali da, preznojavala sam se ko konj pri svakom takvom susretu.. moja greška.. i to priznam bez problema.. jer sorry, da sam ja vučjak npr i da mi dođe mali isprdak od pudle, koji krene režat na mene.. ma to kaj ga ne bi ugrizla.. pa ono - šta ti mali pada na pamet..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 11:46   #49
Vi se s većim psima čudite kad vlasnici dižu male, kaj bi onda ja trebala reći?
Imam patuljastu pinčicu od 3,5 kg i neki dan smo u šetnji srele šicua (sorry,ne znam kako se piše) i njegov vlasnik ga je digao kad je vidiom moju. Moram napomenut da moja pesica nije dama, već mala razigrana haharica (prilično je gruba u igri), ali ovo me stvarno šokiralo.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 12:46   #50
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Pasica štenica naskakuje na svakog psa u želji igre.Čudno,svaki veliki pas joj da.Mali reže.
Mali reže jer su mali pa se boje i svoje sjene, a pogotovo velikih pasa. A osim toga vlasnici ih nisu naučili da se druže s drugim psima nego ih uvijek dižu na ruke, za razliku od velikih pasa.

Moja je pasica jako mala, ali od početka sam je učila da se druži s velikim psima. Još uvijek zna bit lajava i režat na nepoznate pse, pogotovo kad je na livadi koju smatra svojom. Osim toga, kako sam joj uvijek dozvoljavala da se igra s velikim psima i nikad je nisam dizala na ruke, ponekad mi se čini da ona misli da za sebe da je veliki pas. :rolf:
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 12:49   #51
E, da i još jedan detalj.

Svog mikro psa učim na kliker. Dresiram ju i treniram svakodnevno, a ljudi mi se čude i pitaju me što će mi to kad je ona sitnica?

Upravo u tome leži problem što ljudi s malim psima misle da svoje pse ne trebaju odgajati i dresirati jer misle kako će s njima lako izaći na kraj s obzirom da su mali. Dok s druge strane veliki psi se dresiraju i odgajaju.
Zato su često manji psi neprilagođeni, živčani, svojeglavi, često reže, grickaju.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:22   #52
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
E, da i još jedan detalj.

Svog mikro psa učim na kliker. Dresiram ju i treniram svakodnevno, a ljudi mi se čude i pitaju me što će mi to kad je ona sitnica?

Upravo u tome leži problem što ljudi s malim psima misle da svoje pse ne trebaju odgajati i dresirati jer misle kako će s njima lako izaći na kraj s obzirom da su mali. Dok s druge strane veliki psi se dresiraju i odgajaju.
Zato su često manji psi neprilagođeni, živčani, svojeglavi, često reže, grickaju.
Živa istina.
Ja svoju nikad ne dižem nego se ponjuška sa svim psima(što je cca.20-ak komada u njenom kratkom životu...da ne bi bilo zabune...)
Ali dođem kod svoje ZAISTA dobre prijeteljice koju obožavam i znam cijeli život,a njena pekinezerica hoće zaklat moju,skače joj za vrat...ova se penje na stol od straha-iako je inače daleko od strašljive.
Frendica je divna osoba,prekrasan roditelj..ali pekinezerica im je ko plišanac...u šetnju ne ide jer divlja na druge cucke...ima svu skrb i njegu,ali socijaljizaciza-ZERO!
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:27   #53
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
E, da i još jedan detalj.

Svog mikro psa učim na kliker. Dresiram ju i treniram svakodnevno, a ljudi mi se čude i pitaju me što će mi to kad je ona sitnica?

Upravo u tome leži problem što ljudi s malim psima misle da svoje pse ne trebaju odgajati i dresirati jer misle kako će s njima lako izaći na kraj s obzirom da su mali. Dok s druge strane veliki psi se dresiraju i odgajaju.
Zato su često manji psi neprilagođeni, živčani, svojeglavi, često reže, grickaju.
Upravo se o tome radi. Ja npr. kada sam sa svojima išla u školu niti u jednoj grupi n ije bilo malog psa.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:35   #54
Zum Zum, pa daj reci, kojeg psa imaš jer sam mislila da i ti imaš goldena?
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:59   #55
mala kaja je mješanka s labradorom(ako dobro govorim)
ali mala je...
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:15   #56
Quote:
slovenka25 kaže: Pogledaj post
Zum Zum, pa daj reci, kojeg psa imaš jer sam mislila da i ti imaš goldena?


Da, baš je Golden.
Moje zlato



Quote:
@zr@ kaže: Pogledaj post
mala kaja je mješanka s labradorom(ako dobro govorim)
ali mala je...
Da ima labradora u njoj mislim da ne bi imala 6 i po kila.

Al, sliči na labića. Mikro labić.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:13   #57
Ma ona je sunce moje ---
popularno zvana Bonsai retriver...
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:20   #58
E, vidiš, pa zbog slike sam ja mislila da je tvoj pas veći. Jer izgleda kao labrador, a na slici se ne vidi da ima samo 6 kila.
Baš bi je voljela vidjeti. Ti si isto u Splitu? Samo da ja neznam kad ću opet doći u Split. Do Šibenika još idem, ali južnije?
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:21   #59
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Ma ona je sunce moje ---
popularno zvana Bonsai retriver...
Dobra!
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:23   #60
Quote:
slovenka25 kaže: Pogledaj post
E, vidiš, pa zbog slike sam ja mislila da je tvoj pas veći. Jer izgleda kao labrador, a na slici se ne vidi da ima samo 6 kila.
Baš bi je voljela vidjeti. Ti si isto u Splitu? Samo da ja neznam kad ću opet doći u Split. Do Šibenika još idem, ali južnije?
Čuj kao šibenik je na drugom kraju Europe...
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.