Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2014., 00:14   #81
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Ja svom psu od junećih kostiju dajem samo rebra pa me zanima što još od junećih kostiju bi bilo dobro?
Mislim i na one velike cjevaste kosti dali je to isto dobro za psa?
Dajem psu svakakvi kostiju a eto te goveđe velike nije nikad dobijo.
Kolike su šanse da pas slomi zub na nekoj košćurini?
Moj voli janjeće noge ali kad ga vidim kako je grize nekako me strah da nebi zub.
moja barem 2 puta tjedno dobije sirovu junecu kost. nece sigurno slomiti zub, nisu oni tak blesavi. kad skuzi da ju ne moze progristi samo ce ju hrdati, a to je i najbolje za ciscenje zubica.
__________________
...i ti ces letjeti bez krila i pobjedivati bez maca...
El Hafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 00:29   #82
Quote:
El Hafi kaže: Pogledaj post
moja barem 2 puta tjedno dobije sirovu junecu kost. nece sigurno slomiti zub, nisu oni tak blesavi. kad skuzi da ju ne moze progristi samo ce ju hrdati, a to je i najbolje za ciscenje zubica.
Moj dobije svakakvih kostiju al eto te velike cjevaste kosti nisam davao i može li on te kosti zgrist,pojest ili samo glocka?
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 03:23   #83
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Ja svom psu od junećih kostiju dajem samo rebra pa me zanima što još od junećih kostiju bi bilo dobro?
Mislim i na one velike cjevaste kosti dali je to isto dobro za psa?
Dajem psu svakakvi kostiju a eto te goveđe velike nije nikad dobijo.
Kolike su šanse da pas slomi zub na nekoj košćurini?
Moj voli janjeće noge ali kad ga vidim kako je grize nekako me strah da nebi zub.
Ne preporucaju se,sve ostale bi trebale biti ok. Velike nosece kosti krave-ponajvise butne(i recimo srne) se ne preporucaju zbog tvrdoce. Vecina pasa nije u stanju da ih pregrize,ali ce ih rado glodati. Pa kako se cesto desi da ni glodanjem ne uspiju da joj ''naude'' a trenje se i dalje desava izmedju zubala i kosti,onda kod preceste upotrebe dodje do trosenja zuba u psa,pa i do lomljenja.
Inace se prodaju pod rekreacijske kosti upravo zbog te svoje cvrstoce.

Nisam ziher da ce nakon jednog glodanja ili glodanja s vremena na vrijeme biti nesto,ako pas ima zdrave zube. No kako imam jednu sa jako losim zubima i jednu koja je premalena za tako velike zalogaje,ne dajem ih. No,zabiljezeni su slucajevi lomljenja zuba na takve kosti,pa svakako treba obratiti paznju na to.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:25   #84
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Ne preporucaju se,sve ostale bi trebale biti ok. Velike nosece kosti krave-ponajvise butne(i recimo srne) se ne preporucaju zbog tvrdoce. Vecina pasa nije u stanju da ih pregrize,ali ce ih rado glodati. Pa kako se cesto desi da ni glodanjem ne uspiju da joj ''naude'' a trenje se i dalje desava izmedju zubala i kosti,onda kod preceste upotrebe dodje do trosenja zuba u psa,pa i do lomljenja.
Inace se prodaju pod rekreacijske kosti upravo zbog te svoje cvrstoce.

Nisam ziher da ce nakon jednog glodanja ili glodanja s vremena na vrijeme biti nesto,ako pas ima zdrave zube. No kako imam jednu sa jako losim zubima i jednu koja je premalena za tako velike zalogaje,ne dajem ih. No,zabiljezeni su slucajevi lomljenja zuba na takve kosti,pa svakako treba obratiti paznju na to.
Ima moj pas zdrave zube ali ima i drugih kostiju,nemoraju bit baš te.
Recimo te janjeće nogice(janjeća potkoljenica) je tvrda ko sam vrag ali pas se bori sa svih strana sa njom i uspije je pojest.
Ali ja kad gledam kako je grize čisto me strah za njegove zube možda je bolje da negledam.
Gore si napisala kosti od srne a dal to samo butne jer sad nekako mi se čini ove kosti od ovce dosta slične sa srnom,mislim na potkoljenicu ili već kako se zove.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:30   #85
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Ima moj pas zdrave zube ali ima i drugih kostiju,nemoraju bit baš te.
Recimo te janjeće nogice(janjeća potkoljenica) je tvrda ko sam vrag ali pas se bori sa svih strana sa njom i uspije je pojest.
Ali ja kad gledam kako je grize čisto me strah za njegove zube možda je bolje da negledam.
Gore si napisala kosti od srne a dal to samo butne jer sad nekako mi se čini ove kosti od ovce dosta slične sa srnom,mislim na potkoljenicu ili već kako se zove.
Nisam ni rekla da moraju biti bas te. U pravilu kaze se nosece kosti velikih zivotinja(krava,svinja,konj,srna),sto bi obicno podrazumijevalo butne i potkoljenicne kosti i recimo kod krave vrat,a uz to i rogovi jelena(naucih o srnetini vise nego sto mi treba,a ni ne jedem je).

Janjecu potkoljenicu sam davala manjoj pasici,doduse bila je sa mesom. Meso pojedeno,kost ni naceta,borila se k'o lav jedno pola sata,ali nije uspjela Janjece su puno mekse,a i manje. Pretpostavljam da bi veci pas uspio da je skrsi... Ova moja pasica je ipak sitnica od 8 kg. Pretpostavljam da je kost janjeta i odrasle ovce ipak nesto drugacija,pa makar samo velicinom?

Ako te strah dati,nemoj ni davati,uvijek ti ponavljam k'o papagaj
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 15:01   #86
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Janjecu potkoljenicu sam davala manjoj pasici,doduse bila je sa mesom. Meso pojedeno,kost ni naceta,borila se k'o lav jedno pola sata,ali nije uspjela Janjece su puno mekse,a i manje. Pretpostavljam da bi veci pas uspio da je skrsi... Ova moja pasica je ipak sitnica od 8 kg.

Pretpostavljam da je kost janjeta i odrasle ovce ipak nesto drugacija,pa makar samo velicinom?

Ako te strah dati,nemoj ni davati,uvijek ti ponavljam k'o papagaj
I ja sam dao sa mesom ali nema ga baš puno ali ima u kosti srž.Valjda mu se zbog toga isplatilo pomučit sa kosti ali jako se trudio oko nogice dok je nije smazao.

Veličinom pa i nemislim da je neka razlika,ustvari zavisi od pasmine ovaca a janjeća bi kost trebala bit mekanija.

A strah me i nije me strah jer nemislim baš da će grist nešto da mu pucaju zubi a opet kad se sjetim kako mi je prošli pas tamanio te kosti onda mislim da nebi trebao imati straha.
Problem je taj što se prije nisam informirao oko tih stvari a sad što više čitam po internetu to manje znam.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 15:54   #87
U Lidlu sam uzela psu ovakve slične kosti za čišženje zuba sa kalcijem. Jeli to nezdavo?
Obožava ih strugati, čak me ignorira kad jedem i ne žica hranu dok je glođe.
Na vrećici piše da je satav žitarice, minerali, mlijjeko i biljni dodatci. Te dodatci vitamin A, D3 i E.
Samo da ne slomi zub.

Ovako slično izgledaju http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/d.../hunter/145254

Evo tu nešto o kostima.

http://www.yourholisticdog.com/pet-d...ur-dog-a-bone/

http://www.vetdentists.com/give-dog-bone/

Zadnje uređivanje petra00 : 11.01.2014. at 16:05.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 18:20   #88
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
U Lidlu sam uzela psu ovakve slične kosti za čišženje zuba sa kalcijem. Jeli to nezdavo?
Obožava ih strugati, čak me ignorira kad jedem i ne žica hranu dok je glođe.
Na vrećici piše da je satav žitarice, minerali, mlijjeko i biljni dodatci. Te dodatci vitamin A, D3 i E.
Samo da ne slomi zub.
A zašto ne neki svježi komadić junećeg ili telećeg rebarca iz mesnice?
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 19:29   #89
moja dobije cijelu kost, ovako:

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...13997688_n.jpg

ako mi mesar ne sacuva cijelu uzmem samo zglob. nisam joj nikad dala samo sredisnji, suplji dio kosti. strah me da si ne zaglavi celjust u supljinu (dogodilo se frendovom psu), a i moguce da bi ju uspjela progristi i pojesti komadice sto za nju znaci proljev i povracanje.

inace jede barf i anima gastro koji stvaraju bas ruzne naslage na zubima i sirove kosti su se pokazale kao jedino rjesenje za to.
__________________
...i ti ces letjeti bez krila i pobjedivati bez maca...
El Hafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 20:21   #90
Quote:
El Hafi kaže: Pogledaj post
... a i moguce da bi ju uspjela progristi i pojesti komadice sto za nju znaci proljev i povracanje.
Ja većinom dajem sirove kosti koje mi pas može pojest ali naravno u kombinacji sa sirovim mesom i pas mi nema nikad problema sa povraćanjem ili sa proljevom.Stolica kako bi rekli:"izložbeni primjerak".
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 20:32   #91
Kiki ima gastritis pa ne podnosi nista osim barfa, nazalost. ali kosti su inace super u prehrani, da moze sigurno bi ih jela.
__________________
...i ti ces letjeti bez krila i pobjedivati bez maca...
El Hafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 02:02   #92
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
...

Veličinom pa i nemislim da je neka razlika,ustvari zavisi od pasmine ovaca a janjeća bi kost trebala bit mekanija.
A naravno da se trudi kad mu fino mirisi

Da,na to sam mislila-janjece kosti su dosta mekse od kosti ovce ili krave. Internet je inace strasljivo mjesto,na kojem vazi ona ''istina je onoliko koliko ima misljenja''

Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
U Lidlu sam uzela psu ovakve slične kosti za čišženje zuba sa kalcijem. Jeli to nezdavo?
Pojma nemam,znaces ako se pas razboli Salu na stranu,tamani ih mnogo pasa koje poznam,mada su one zvakalice od stavljene koze popularnije. Ne znam da li se lome zubi na njih. Po sastavu(zitarice) mojima ne bi godile,pa ne dajem. Probaj sa janjecim ili telecim rebarcem nekad?

Quote:
El Hafi kaže: Pogledaj post

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...13997688_n.jpg
inace jede barf i anima gastro koji stvaraju bas ruzne naslage na zubima i sirove kosti su se pokazale kao jedino rjesenje za to.
Ajooooj,vidi joj frizurice,Bon Jovi s kraja osamdesetih

Je,ti mljeveni miksevi i nisu nesto za ciscenje zuba,cak stovise komadici znaju ostati izmedju zuba...

Kako stojite sad sa gastritisom na BARF-u? Koliko je pomoglo? Da,svakako da treba izbjeci vece kolicine kosti kod takvih bolesti.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 02:20   #93
Učiteljice probat ću, obećavam.

Jako joj se sviđa ta kost. A stolicu joj je to dovelo do savršenstva, deblja i tvrda. Očistila analke. Smazala je jednu kost za 2 dana.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 12:15   #94
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post


Ajooooj,vidi joj frizurice,Bon Jovi s kraja osamdesetih

Je,ti mljeveni miksevi i nisu nesto za ciscenje zuba,cak stovise komadici znaju ostati izmedju zuba...

Kako stojite sad sa gastritisom na BARF-u? Koliko je pomoglo? Da,svakako da treba izbjeci vece kolicine kosti kod takvih bolesti.
to je par mjeseci nakon sto je dosla k nama. sad je propisno osisana pa je vise bon jovi s pocetka 80tih

definitivno je pomoglo iako je to kod nje kronicno stanje pa ovisi o puno faktora. stres je veliki triger, tabletice za gliste isto, samo par vrsta poslastica moze jesti, svaki dan se mora istrcati na velikom prostoru da se bas rastegne, itd itd. ipak, u zadnjih 6 mjeseci koliko je na brafu smo samo 2 puta bili kod veta na inekcijama reglana i peptorana sto je ogroman napredak.
__________________
...i ti ces letjeti bez krila i pobjedivati bez maca...
El Hafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 13:28   #95
Molila bih savjet u vezi dodavanja kosti u prehranu.
Pas mi je jako mali, tako da sam našla negdje informaciju da su pileći vratovi super za male pasmine.
Ja se baš ne razumijem pa dajte savjet - da ih malo prokuham ili se daju svježi/sirovi?
Strah me davat svježe čisto radi dezinfekcije (koliko-toliko).
Negdje sam pročitala da bi mogla pileće vratove uroniti u kipuću vodu na 30 sekundi pa izvaditi i poslužiti psu - jel to ok?
Hvala unaprijed na savjetu.
Za sad dajem psu kosti od prešane kože što se mogu kupiti u pet shopovima, ali to nije to, služi nam samo kao žvakalica.
Mogu li sirove kosti izazvati gastritis i kako zaobići taj problem jer mi pas ima osjetljiv stomak što se hrane tiče, ne odgovara mu svašta pa ne znam da li sirove kosti izazivaju gastritis ili su teške za želudac?
neka mala Tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 16:08   #96
Moja ima jako osjetljiv zeludac i od purecih vratova dobije proljev, ali pileci joj pasu. Ja ih stavim u vodu i dok zakipi micem van, cisto da malo ubijem gamad, a da ih ne skuham.
Moja je velik pas pa pilece vratove prakticki guta, ali to su fakat male i mekane gosti i mislim da ih i mali pas moze bez problema sazvakat.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 16:23   #97
Tina, koliko mali ti je pas?
moja je 10kg i proždire sve sirovo, između ostalog i pureći vrat
inače je gastritičar i osjetljivog želudca na umjetnu hranu i shit poslastice, od sirovog mesa i vratova nikad ništa.
pas mi je izliječen i preporođen otkad ne jede umjetnu pseću hranu, a liječenje, tj. stabiliziranje želudca je trajalo par mjeseci

nikad ne prokuhavam ništa niti uranjam u vodu na par sekundi, sve dobije čisto sirovo, osim kad dobije kost iz juhe, eno je živa i zdrava

prije davanja sirovih vratova psu, zamrzneš ih na 48 sati
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 17:36   #98
Sirove kosti ili sirovo meso mislim da tu ne leži nikakva opasnost.
Ono što je skriveno u vreći mislim da je puno opasnije.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 17:58   #99
Quote:
El Hafi kaže: Pogledaj post
to je par mjeseci nakon sto je dosla k nama. sad je propisno osisana pa je vise bon jovi s pocetka 80tih

definitivno je pomoglo iako je to kod nje kronicno stanje pa ovisi o puno faktora. stres je veliki triger, tabletice za gliste isto, samo par vrsta poslastica moze jesti, svaki dan se mora istrcati na velikom prostoru da se bas rastegne, itd itd. ipak, u zadnjih 6 mjeseci koliko je na brafu smo samo 2 puta bili kod veta na inekcijama reglana i peptorana sto je ogroman napredak.
Akakav je problem tableta za gliste?

Moja obilno povraća.

Zadnje uređivanje petra00 : 12.01.2014. at 18:08.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 18:07   #100
Quote:
neka mala Tina kaže: Pogledaj post
Molila bih savjet u vezi dodavanja kosti u prehranu.
Pas mi je jako mali, tako da sam našla negdje informaciju da su pileći vratovi super za male pasmine.
Ja se baš ne razumijem pa dajte savjet - da ih malo prokuham ili se daju svježi/sirovi?
Strah me davat svježe čisto radi dezinfekcije (koliko-toliko).
Negdje sam pročitala da bi mogla pileće vratove uroniti u kipuću vodu na 30 sekundi pa izvaditi i poslužiti psu - jel to ok?
Hvala unaprijed na savjetu.
Za sad dajem psu kosti od prešane kože što se mogu kupiti u pet shopovima, ali to nije to, služi nam samo kao žvakalica.
Mogu li sirove kosti izazvati gastritis i kako zaobići taj problem jer mi pas ima osjetljiv stomak što se hrane tiče, ne odgovara mu svašta pa ne znam da li sirove kosti izazivaju gastritis ili su teške za želudvratove želudac?

Ja pileće vratove sameljem na mašinu za mljevenje mesa, na sitno. Ubacim u vrelu vodu, to dezificira i izbaci masnoću koje bude dosta. Procjedim na cjedilo, ubacim u one posude za kockice leda i zamrznem.
Odmrznute kockice dodam u barf ili sa briketima.

Sam barf mi psu smekša stolicu.

Secirala sam vrat i zaključuila da moj pas ne može to jesti jer su to kosti na koje se možeš porezati kad ih slomiš, zato meljem. Ona to neće gutati nego prelomit ine pršljenove i poderat od grla na dalje.
Pureći vratovi mi ne dolaze u obzir, veći od mog psa.

Znam već dva slučaja da je pas stradao od kostiju, jedan i uginuo. A drugom su operativno vadili kost.

Za kosti drugih životinja me je jedino strah kontaminacije sa sirovom svinjetinom i virusa svinjetine, koji može psa ubiti. A to je u mesnici neizbježno.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.