Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2012., 12:04   #961
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Ja imam još jedan Deluxe kratki za mačke, 150 kn.

Inače, ako netko želi furmi bilo kakav, nek se javi.
nebum više uzimal robu unaprijed pošto je prodaja malo usporila.
Lijepo mi se javite koji želite, ja naručim i do max mjesec dana je kod Vas
kakav treba za haskija i koliko dodje, jel se placa prilikom preuzimanja..?
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 16:20   #962
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Kupila sam De luxe, srednji za mačku. Na furminatoru ne ostaju dlake pa me zanima koliko to treba stisnuti uopće? Trebam li češljati u suprotnom smjeru rasta dlake ?
Ako jače stisnem od blagog, hoće li ju čupati?

Molim neka iskustva oko ovog.
koliko je stara maca? ako je mlađa od 6mj moguce da joj jos nije pocela poddlaka rast, pa nemas sta ni cetkat. ako je starija, slobodno jace probaj stisnut, cupat ju nece sigurno jer ne radi na tom principu. kratkim pokretima u smjeru rasta dlake.

Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
Čini mi se da sam pročitala da se živ. ne smiju furminirati češće od jednom tjedno. Jel to istina, ili sam ja nešto zabrijala??
istina, iako ima izuzetaka, dosta je individualno. al vise od 2 puta tjedno definitivno nebi preporucila. znat ces da je previse kada im se pocnu prhutat leđa na mjestu gdje im najvise poddlake skines.

Quote:
farc kaže: Pogledaj post
za haskija su mi rekli da se furminator moze koristiti tek kad mu naraste nova dlaka preko ove baby dlake...
a cime ga onda sada cetkati jer mu malo ispadaju dlake?
bebaci jos nemaju poddlaku niti pravu dlaku, tako da ti furminator nema nikakvu funkciju u tim slucajevima. preporucam ti neku obicnu rukavicu s kojom ces pokupit to malo sta ispada, iako je to maltene nista.

btw, stizu mi sad ovaj tjedan novi furminatori pa se slobodno javite

classic small 100kn
classic medium 110kn
classic large 120kn.

novci idu za zivine koje brinem i imaju svoju temu na plavoj šapi.
hvala ljudi
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 14:15   #963
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
bebaci jos nemaju poddlaku niti pravu dlaku, tako da ti furminator nema nikakvu funkciju u tim slucajevima. preporucam ti neku obicnu rukavicu s kojom ces pokupit to malo sta ispada, iako je to maltene nista.
ja sam njemu dosta dlake skinuo sa cetkom, sad ce napuniti 4 mjeseca
uzeo sam ovu najvecu
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...t-slicker.aspx
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 18:03   #964
Imam labradora, oko 33 kg, koji furminator trebamo, vjerojatno najveći?
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 10:39   #965
Pozdrav ljudi, javljam se na ovu temu, ne znam otkuda nabavljate furminatore, ali ja sam svoj kupila preko ebaya, za velike pse i platila sam ga 70kn, savršen je. S-a-v-r-š-e-n. Tako da ako netko želi, naručit ću mu, ima gumenu ručku, jako praktičan za rukovanje, pesu dlaka ide dolje samo tako. S time da je moja kujica pas srednjeg rasta, ali nisam htjela uzeti srednji furminator jer je razlika nekih 15kn.... Prezadovoljna sam. Tu vidim neke cifre od po 150kn, što mi se čini bez uvrede stvarno previše. Ja sa ovim furminatorom koliko god je X large četkam i macu (domaću vulgaris) i maca samo prede i uživa.... vidjela sam da je small furminator isto ko i srednji znači cca 55kn... Pozdrav
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 13:13   #966
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
ja sam njemu dosta dlake skinuo sa cetkom, sad ce napuniti 4 mjeseca
uzeo sam ovu najvecu
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...t-slicker.aspx
da, ovo je ok cetka za dlaku, no furminator sluzi za poddlaku, tako da kad mu naraste prava dlaka i poddlaka ce ti od ove cetke samo letit dlaka ne sve strane

Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Imam labradora, oko 33 kg, koji furminator trebamo, vjerojatno najveći?
da, large.

Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, javljam se na ovu temu, ne znam otkuda nabavljate furminatore, ali ja sam svoj kupila preko ebaya, za velike pse i platila sam ga 70kn, savršen je. S-a-v-r-š-e-n. Tako da ako netko želi, naručit ću mu, ima gumenu ručku, jako praktičan za rukovanje, pesu dlaka ide dolje samo tako. S time da je moja kujica pas srednjeg rasta, ali nisam htjela uzeti srednji furminator jer je razlika nekih 15kn.... Prezadovoljna sam. Tu vidim neke cifre od po 150kn, što mi se čini bez uvrede stvarno previše. Ja sa ovim furminatorom koliko god je X large četkam i macu (domaću vulgaris) i maca samo prede i uživa.... vidjela sam da je small furminator isto ko i srednji znači cca 55kn... Pozdrav
noklica, ovisi kakav furminator si kupila i od koga. ima dosta kopija, znalo je biti banniranja prodavaca na ebayu zbog tog. mnogi ljudi ne zele riskirat ili se ne zele zajebavat/ne znaju narucivat sa ebaya (kartica, paypal, dostava, carina itd). neznam di si nasla tak jeftin furminator jer kolko gledam po ebayu cijene im se krecu oko 100-150kn. u zagrebu u ducanima su 300-500kn.
tako da mislim da cifra od 150kn po forumima nije nimalo bezobrazna, pogotovo ako ti novci idu u dobrotvorne svrhe
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:12   #967
hlapichka zašto bi netko bannirao sellera koji prodaje furminator pod dog brush? Pa neka prodaje tko što želi Meni je to savršen proizvod i preporodila sam se otkad sam to kupila, kažem, platila sam 14USD i prezadovoljna sam. Pa tko voli nek izvoli. Tko želi imati original neka plati više, ali ja mislim da je to pretjerano.. s obzirom da imam velike troškove za svoju živinčad, to mi se činilo eto previše.. no ako ide za dobrotvorne svrhe, drago mi je
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 12:10   #968
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
hlapichka zašto bi netko bannirao sellera koji prodaje furminator pod dog brush?
ne citas s razumijevanjem. ima kineza i inih koji prodaju laznjake pod tim brandom i zbog toga ih bannaju
__________________
If sex between 3 people is a threesome, and sex between 2 is a twosome, I now understand why everyone calls me handsome.
urizen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 19:11   #969
ja nemam više ništa, nit sad nit ubuduće.
netrebate mi slati PM-ove.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 10:42   #970
Sezona linjanja je poprimila svoj vrhunac.
Javljam da kod mene i dalje možete nabaviti furminator,
a sve donacije idu za Pravu Šapu
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 12:10   #971
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
Sezona linjanja je poprimila svoj vrhunac.
Javljam da kod mene i dalje možete nabaviti furminator,
a sve donacije idu za Pravu Šapu
Ima li još furminatora za mačke ?
Witty ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 12:11   #972
Da li je furminator cetka stvarno tako dobra,pa svu onu dlaku izvuce. Jer gledam na netu slike to psi stoje okolo njih sama dlaka
somersby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 14:14   #973
Kako za koju pasminu.
Koliko sam cuo, za labradore dusu dao, za franc. bulldoga vjerojatno isto jako dobar. Treba ga koristit lagano, bez pretjerane sile, u smjeru rasta dlake.
Polarcima, s druge strane, moze jedino unistit gornji sloj dlake.
gus fring is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 14:36   #974
Quote:
somersby1 kaže: Pogledaj post
Da li je furminator cetka stvarno tako dobra,pa svu onu dlaku izvuce. Jer gledam na netu slike to psi stoje okolo njih sama dlaka
Internet svašta podnese. Ja imam dvije labradorice i upotrebljavam furminator kad mi se žuri ili kad skidam sasušeno blato. Imam osjećaj da nisu presretne kad ih time stružem, a i ne mogu furminatorom svugdje proći. Gumene kefe, češalj i obična kefa daleko su im draži, pogotovo okrugla gumena kefa koja ih dobro izmasira pa naše češljanje izgleda kao maženje. Premda, moram to priznati, češljanje vole otprilike jednako kao i kupanje u kadi - pretrpjet ćemo to tebi za ljubav.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 15:06   #975
netko frišo naručivao furminator s ebay?trebam link preporuku...
hvala!
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 23:31   #976
Furminator definitivno nije za stence, a cak se i sa odraslim psima treba biti oprezan. Intenzivnije koristenje moze iziritirati ili cak porezati kozu. Slike gdje je netko skinuo pet kila dlake sa psa upucuju na to da psa ili nije odrzavao kako treba ili je pretjerao s koristenjem.
Takodjer nije za zesce nakupine blata na psu sto pise i u samim uputama, a ne ovo sto Didi pise, pretpostavljam da kad potegne s furminatorom da se to blato pretvori u prah.
gus fring is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 23:40   #977
Quote:
gus fring kaže: Pogledaj post
Furminator definitivno nije za stence, a cak se i sa odraslim psima treba biti oprezan. Intenzivnije koristenje moze iziritirati ili cak porezati kozu. Slike gdje je netko skinuo pet kila dlake sa psa upucuju na to da psa ili nije odrzavao kako treba ili je pretjerao s koristenjem.
Slažem se. Od početka sam rezervirana prema furminatoru, a slike zapravo ne upućuju ni na što. To je samo iskonstruirana reklama. Otprilike kao i slike prije i poslije čarobne kure mršavljenja.
Quote:
Takodjer nije za zesce nakupine blata na psu sto pise i u samim uputama, a ne ovo sto Didi pise, pretpostavljam da kad potegne s furminatorom da se to blato pretvori u prah.
I opet točno. Skidam blato furminatorom zato da ga ne utrljam u dlaku i u kožu, što bi se dogodilo s gumenom četkom. Ovako se ostruže i preostala dlaka ostane čista. Ali to su, baš kao što kažeš, fleke, tu i tamo poneka. Doduše, Jucko se zna cijela pretvoriti u veliku fleku, ali onda nam preostaje samo voda.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 07:31   #978
Furminator, što god proizvođač tvrdio za njega, ili barem za onaj svoj desheding tool, mi se pokazao neupotrebljivim kod pasa sa iole dužom dlakom (border collie ili retriver recimo). A bome i za psa sa kratkom dlakom, ali nedovoljno gustom. Kod ovih sa dužom dlakom mi se samo zapetlja, izlomi dlaku, zapinje, čupa psa itd. A kod psa s rijetkom dlakom struže kožu i vidno je neugodan za korištenje.
Doduše, nisam puno razgledala kakvih sve modela imaju, možda imaju namjenski nešto i za takve pse.

Cijena mi je odmah izazvala otpor, pa tako i nisam dalje istraživala. Danas se nađe jako puno sličnih proizvoda za manje novca od original Furminatora.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 10:17   #979
furminator nije isključivo izvrstan ali je najbolje rješenje za ljude poput mene sa dva psa, dvije mačke i bebom. jednom tjedno četkanje i dlaka po stanu nema, to definitivno preporučavam ljudima koji su sa psom u stanu kao ja.

cijena je visoka ali kupiš jednom i miran s
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 17:44   #980
To je ok rjesenje ako imas pasmine koje se moze cesljati furminatorom i nije u redu sugerirati ga opcenito jer nije predvidjen za sve pasmine. Ja imam psa u stanu i nikad ne bi uzela furminator jer bi meni olaksao posao, a pas bi mi imao srezanu dlaku i mrzio bi cesljanje a to mi svakako nije cilj. Ako vec netko uzima ljubimca, red je da se o njemu brine kako prilici a ne da ga ima kako bi se imao cim hvaliti a s druge strane raditi sve samo da se sebi olaksa dok se psu skodi.
Jednostavno, furminator nije za dugodlake pasmine, narocito polarce.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.