Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2010., 15:38   #81
Moja se dosta ceskala dok je bila beba pa mi je vet preporucio da joj malo kapnem ulja na hranu i uzmem sampon za suhu kozu.
Uzela sam samo sampon nekakav za suhu kozu i sve je bilo ok, tako to sa uljem nisam probala.
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 12:10   #82
Bokić svima

Listala sam malo staru temu o jorkićima i vidim da su se organizirala i njihova druženja, jel to i danas aktivno ili?
Ako da, gdje i kada se okupljate, voljeli bi se ja i moj Frio pridružiti?
Ako nije, jel možda netko zainteresiran da organiziramo okupljanje naših mini ljubavi dok je još super vrijeme, idealno za šetnje i druženja, prije nego dođe zima?

Kissić
The_Tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 18:00   #83
Quote:
katija kaže: Pogledaj post
Jel koristi netko hranu Purina pro plan sensitive? Kakva je? Lori se stalno ceska pa sam joj pocela to davat da vidim jel alergicna na hranu tj.perad
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
Moja se dosta ceskala dok je bila beba pa mi je vet preporucio da joj malo kapnem ulja na hranu i uzmem sampon za suhu kozu.
Uzela sam samo sampon nekakav za suhu kozu i sve je bilo ok, tako to sa uljem nisam probala.
Moja Kika je isto u početku imala problema s češkanjem i osjetljivom kožom, ali zato jer nisam slušala upute uzgajivača ni rođake koji također uzgajaju jorkije u Italiji pa sam hranila psa Royalom i Eukanubom prva dva mjeseca. Otkako smo prešli na hranu bez žitarica pas nema više problema s kožom, dlaka i općenito cijeli pas su bolje.
Doduše, prije nje sam isto imala jorka, ali ona nikad nije imala problema s kožom, odgojena je na sirovoj i kuhanoj domaćoj hrani, rijetko su joj davane žitarice (mrvica riže ponekad) i doživila je lijepih 16 godina.
Dakle, sad smo na Orijenu i Allevi, komadić BARF-a ili domaće sirove mješavine, malo jetrice i sl tri puta tjedno, i to mi je skroz ok. Od mojih uzgajivača i od rođaka koji uzgajaju (oni su u Italiji) kao i njohovih kolega sam čula da se izbjegavanjem hrane s brdo žitarica i brdo konzervansa, pogotovo one sa sojom, izbjegavaju i alergijske reakcije. I to mi zvuči ko nešto totalno logično (mislim, onda bi psi u prirodi uzgajali rižu i soju, ne?). I mi ljudi obično imamo reakcije na shit od spize koju konzumiramo.akle, ne znam koliko je hrana pomogla, ali otkako smo je promijenili nema više suhoće, ljuskica, češanja i sl.

Inače, moj savjet je da za svoju pasminu slušate uzgajivače i ljude koji pse imaju dulje vrijeme ili im to nije prvi pas te pasmine. Veterinar je ipak doktor opće prakse, a određene pasmine imaju specifične probleme (koža, dlaka, sklonost bolestima i sl) o kojima vet vjerovatno pojma nema ali ljudi koji poznaju pasminu će uvijek znati kako riješiti problem, i da li je rješiv, ili se treba obratiti veterinaru.
Npr ja sam tri veta promijenila da riješim psa mačje šuge iz ušiju, samo sam kupovala skupe kapi i gnjavila psa, na kraju mi je moja groomerica (koja je i sama uzgajivač) riješila problem u par dana. I naučila kako ubuduće izbjeći isto.

Što se ulja u hrani tiče, meni to nema nikakve logike. I kakvo bi on uopće ulje da psu dodaješ u hranu?
Ulje se u hranu zna dodavati zbog dlake, ne zbog kože, i to laneno ulje, par velikih kapi na suhu ili mokru hranu. Isto tako se i žumanjak dodaje u hranu zbog dlake, ne zbog kože.

Možda je problem i u šamponu? Kupaš li je prečesto, čime je kupaš (ja svoju dvaput tjedno, trenutno nemamo više preparata koje smo dobili od uzgajivača pa koristimo Biogroom šampon i regenerator za osjetljivu kožu, bez sapuna), da li je dobro ispereš? Staru kujicu sam ponekad ja prala i često je nisam dobro ispirala kad sam bila klinka pa je znala imati grozne iritacije kože od šampona.

Joj, sad tu filozofiram ko da ne znam što znam o jorkićima, ali iz osobnog ali i iskustva ekipe znam da je promjena hrane u onu bez žitarica često riješila problem suhe kože i iritacija.
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 08:39   #84
Hvala na savjetima. Kupam je svaka 3-4 tjedna sa samponom koji mi je vet dao- neki sa psenicnim klicama. U purini nema konzervansa ni soje pa cemo vidjet hoce pomoci.
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 12:50   #85
Quote:
katija kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima. Kupam je svaka 3-4 tjedna sa samponom koji mi je vet dao- neki sa psenicnim klicama. U purini nema konzervansa ni soje pa cemo vidjet hoce pomoci.
ali ima žitarica
ozbiljno, probaj s orijenom (ribljim), allevom ili taste of the wildeom. ne znam ima li još koja na našem tržištu. meni su riješili suhu kožu i iritacije, jednostavno mi mala ne tolerira žitarice

Quote:
katija kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima. Kupam je svaka 3-4 tjedna sa samponom koji mi je vet dao- neki sa psenicnim klicama. U purini nema konzervansa ni soje pa cemo vidjet hoce pomoci.
pogledaj da li ima sapuna u tom šamponu, nema veze ima li u njemu klica ili ne. veterinari prodaju šampone i lijekove za pse koji su nekad potpuno nepotrebni. purina ima žitarice, pokušaj preć na neku od hrana bez žitarica, najbolje riblji orijen. vrećica ti je nekih 30-ak kuna, nećeš bankrotirat ako pokušaš.
__________________
Troubleseeking Blonde

Zadnje uređivanje Tupelo : 28.09.2010. at 08:27. Reason: Spajanje - Postoje opcije edit i multi quote.
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 18:07   #86
sad ste me podsjetili, koji šampon da koristim kada budem kupala malu? naime, vet nam je savjetovao tek kada napuni 6 mj ne ranije.. čitala sam da se preporučuje bio groom i ring5, e sada bih voljela čuti neka vaša iskustva? i jel se mogu nabaviti u pet centru ili?
locika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 20:53   #87
Quote:
locika kaže: Pogledaj post
sad ste me podsjetili, koji šampon da koristim kada budem kupala malu? naime, vet nam je savjetovao tek kada napuni 6 mj ne ranije.. čitala sam da se preporučuje bio groom i ring5, e sada bih voljela čuti neka vaša iskustva? i jel se mogu nabaviti u pet centru ili?
bio groomova imaš raznih, mi koristimo njihov so gentle hipoalergijski, i njihov regenerator za dlaku. i superzadovoljni. pokazao se dobar i na pokojnom psu i na ekipici od uzgajivačice moje curke.
mi smo kiku kupali već s četiri mjeseca i od tada svaka dva do tri tjedna.
čula sam priča da će im se kao kupanjem uništit lojnice i da će onda pas kad bude stariji smrdit (?!?!) ali mi takvih iskustava s psima nismo imali, niti neko koga znamo.
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 18:09   #88
Zubici

Pozdrav!
S koliko mjeseci psicu trebaju pocet ispadat zubici? Lori ima 5mj i 2 mala prednja su joj ispala. Jel to normalno?
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 18:57   #89
moja ima 4 i po mjeseca i već je počela biti krezubica

Quote:
katija kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
S koliko mjeseci psicu trebaju pocet ispadat zubici? Lori ima 5mj i 2 mala prednja su joj ispala. Jel to normalno?
malo sam guglala i kaže vet "Vecina pasa dobije trajne zube u dobi 3-7 mjeseci"

http://www.svijetpasa.com/index.php/...-kod-pasa.html

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 03.11.2010. at 20:08. Reason: Spojeni postovi, molim nauciti koristiti opciju "Edit"
locika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 09:01   #90
ima li tko možda iskustva sa Beaphar šamponom?
locika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 15:39   #91
Quote:
katija kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
S koliko mjeseci psicu trebaju pocet ispadat zubici? Lori ima 5mj i 2 mala prednja su joj ispala. Jel to normalno?
je.
sad na mala uha pripazi znaju past kod mijenjanja zubi.

Quote:
katija kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
S koliko mjeseci psicu trebaju pocet ispadat zubici? Lori ima 5mj i 2 mala prednja su joj ispala. Jel to normalno?
p.s. nemoj se zabrinut ako ti neke bude imala i duple neko vrijeme. pogotovo očnjakiće
__________________
Troubleseeking Blonde

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 03.11.2010. at 20:08. Reason: Spojeni postovi, molim nauciti koristiti opciju "Edit"
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 20:51   #92
Izvadili smo očnjakiće kod veterinara jer nisu imali namjeru ispast sami
Obrijali smo vrhove uha tako da je zasad sve ok.
Koliko puta i koliko dugo vi šetate svoje yorkiće?
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 11:06   #93
Quote:
katija kaže: Pogledaj post
Izvadili smo očnjakiće kod veterinara jer nisu imali namjeru ispast sami
Obrijali smo vrhove uha tako da je zasad sve ok.
Koliko puta i koliko dugo vi šetate svoje yorkiće?
3x dnevno. Šetnja obično traje koliko on hoće. Kad mu je dosta, vodi ravno doma. Ponekad izađemo vani, digne nogu i vuće doma u haustor i možeš ga navlačit da šeta, al prase neće, sjedne i ni mrd. Tak je obično kad je kiša ili jako zahladi, a u jutro ga je posebno teško izvući iz kreveta u šetnju, i reži ko tasmanijski vrag. Cmrljio bi do podne da može.
Zimi kad je užasno hladno i sve sledi, bježi od lajne. No ima doma na lođi pelenu s malom cjepanicom i tamo od malena odlazi kad mu je sila piškiti, posebno noću. Ode, popiški se i vrati nazad u krevet mom dragom u zagrljaj. Pelena je zakon za piškiti, ali kakanje za njega tu nije opcija. Kad siroće ima proljev, onda je to krajnja sramota ako mu se dogodi doma. Sav se posrami.

Ljeti je non-stop vani, jer svugdje s nama ide, a najviše se vozi na bicikli.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 09:50   #94
Wink

MI idemo 2x dnevno po 40min do sat vremena. Lori ide na pelenu nekih tjedan do deet dana super onda se ja poveselim da je konačno naučila pa se onda popiški pored da mi pokaže da nije ipak. Vani kad smo ide na wc ako treba ali inače sve obavlja u stanu, na žalost.
Ona skoro uvijek protestira kad krečemo u šetnju ali se skulira kad izađemo iz ulice. Još se uvijek boji muških pasa kad joj hoće guzu šnjofnit. Hoće je to proći (ima 6mj. sad) ?
Imamo jednog yorki prijatelja ali se on boji nje tako da ju ni ne pokušava ponjuškat- to je ujedino i jedini pas s kojiim ima više kontakta. Preostaju samo oni koje sretnemo u šetnji
https://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gif

Lori se boji bicikla. Neki atipično strašljiv yorki je to

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 03.11.2010. at 20:09. Reason: Spojeni postovi, molim nauciti koristiti opciju "Edit"
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 18:11   #95
Veliki pzdrav svima,dugo vas čitam,ali tek sad sam se odlučila javit i s vama malo popričat,imam yorkija star je 2g i meni je prekrasan inače tu pasminu obožavam,kupljen u Zagrebu,kučno leglo,nema papire,ali je zdrav i u standardu pasmine,štrašno pametan,ali puno izbirljiv u hrani,hoče samo meso ili ribu i malo jede,valjda mu netriba puno,dali bi treba još nešto jesti,meni je on super ovakav,samo mi je to čudno šta je toliko izbirljiv ili je samo razmažen
Malboro5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:07   #96
Lori isto malo jede ali joj je osnovna hrana dehidrat koji mješam s žličicom konzervice , kozjim mlijekom, kuhanom piletinom i sl.
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:24   #97
I mij je kao štene jeo Royal,a sad neče,samo meso
Malboro5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 20:38   #98
isti problem, sami RC neće jesti, ali čim dodam malo piletine, kuhane mrkvice, svježeg sira i sl odma sve slisti.
locika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 10:35   #99
Savršeno vrime danas,vratili se iz šetnje po Zvončacu,predivan dan uživali,pas i ja,posli ručka idemo ponovo,livada bude puna pasa,igraju se,baš uživaju.
Malboro5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:22   #100
I Codie isto malo jede, a ima i gastritis jer je jako emotivan pa kad mu se dan ne razvija po planu ili vidi neki kofer negdje da se netko pakira, odma mu dođe zlo.
Jede suhu hranu Royal canin za jorkije, rado pojede mesne štapiće i to one iz DMa, kuhanu koku (u ovih 6 g je negdje pojeo bataka za cijelu jednu farmu), i hoće one konzervice vom finestein (valjda sam dobro napisala ime), ali je vrlo vrlo izbirljiv i moraš mu pogoditi ukus za taj dan. Ima negdje 3200g, kaže vet da je to ok i da nije mršav i da je bolje da je takav žilav. A ja bi tak rado da mu se malo guza nafudra
U svakom slučaju, ne podmitljiv je po pitanju hrane, tako da hrana kao opcija dresure kod njega ne prolazi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.