Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2014., 07:53   #861
nisu to imaginarni postoci nego cinjenica
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 08:23   #862
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
nisu to imaginarni postoci nego cinjenica
Fakat, sad i mene već zanima odakle izvlačiš te podatke. Mislim, svi smo svjesni da je, kao i u svakom području, uvijek manji broj onih koji pošteno rade svoj posao od onih koji brljaju, ali postotak nije i ne može biti "umjetnički dojam" sa šljokicama Milke Babović, nego je rezultat izračuna, a za izračun moraš krenuti od podataka izraženih u brojkama.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 10:24   #863
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Fakat, sad i mene već zanima odakle izvlačiš te podatke. Mislim, svi smo svjesni da je, kao i u svakom području, uvijek manji broj onih koji pošteno rade svoj posao od onih koji brljaju, ali postotak nije i ne može biti "umjetnički dojam" sa šljokicama Milke Babović, nego je rezultat izračuna, a za izračun moraš krenuti od podataka izraženih u brojkama.
eno ti popis legla na hks-u pa idi redom.. ne govorim ja o tome da netko brljavi ili posteno radi, nego o tome da 99% uzgajivaca uzgaja pse u svrhu prodaje kucnih ljubimaca, te odrzavanjem pasmine ne smatram odlazenje po izlozbama i parenje sto ljepsih jedinki, na sto se to sve svelo
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 11:06   #864
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
eno ti popis legla na hks-u pa idi redom.. ne govorim ja o tome da netko brljavi ili posteno radi, nego o tome da 99% uzgajivaca uzgaja pse u svrhu prodaje kucnih ljubimaca, te odrzavanjem pasmine ne smatram odlazenje po izlozbama i parenje sto ljepsih jedinki, na sto se to sve svelo
Oprosti, još uvijek ne razumijem. Kako se iz popisa na HKS-u dobiva rezultat od 1%?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 16:01   #865
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
eno ti popis legla na hks-u pa idi redom.. ne govorim ja o tome da netko brljavi ili posteno radi, nego o tome da 99% uzgajivaca uzgaja pse u svrhu prodaje kucnih ljubimaca, te odrzavanjem pasmine ne smatram odlazenje po izlozbama i parenje sto ljepsih jedinki, na sto se to sve svelo
pa ne bih se u potpunosti složila.

ipak se u ozbiljnim uzgajivačnicama pazi da su psi vrhunski primjerci, sa zdravim kukovima/laktovima, očima, položenim IPO ispitim.

višestruki prvaci.

ne uništavaju uzgajivačnice pse, nego "vlastita" proizvodnja radi profita i zarade.

tipa da ja sad uzmem labradora (kujicu) i parim se 2 puta godišnje i ne biram mužjaka po kvaliteti.. navodim jednostavan primjer, ali toga zbilja ima.

ili recimo što preprodavači rade, kupe u mađarskoj cijelo leglo za 100 eura, a ovdje prodaju štence po 2000 kn :jesilud:
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 20:34   #866
Pustite, vidite da decec ima neku svoju matematiku koju mi obicni smrtnici ne razumijemo
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 13:28   #867
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
Pustite, vidite da decec ima neku svoju matematiku koju mi obicni smrtnici ne razumijemo
nije to moja matematika, vec vidjeno stanje
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 08:36   #868
Mora li pas isključivo biti koristan da bi nam nešto značio? Meni ne treba. Meni je pas luksuz i užitak.[/QUOTE]


Meni i apaurin (čistokrvni gemišt iz azila, mislim da ga ni uzgajivači nebi takvog "iskemijali", jednostavno mi je "sjeo")
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 13:14   #869
Quote:
matko4 kaže: Pogledaj post


Meni i apaurin


o daaaa....
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 08:36   #870
Mješanac japanskog čina i tibetanskog španijela

Trebam pomoć.Ako netko ima ovu vrstu psa.Kupila bi ga pa me zanima dali ste zadovoljni takvom vrstom.Ili mi je možda bolje kad već kupujem da uzmem psa koji nije mješanac?
Kovrčava mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:07   #871
Quote:
Kovrčava mala kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć.
Bok.

Znaš kaj ti trebaš prvo? Podosta edukacije. Prvo teorijske a onda i praktične nastave. I nemoj se uvrijediti na ovo .

Prvo, znaš li kako uopće izgledaju dvije navedene pasmine? Jesi i jednu od te dvije vidjela u živo . Znaš li išta o tim dvjema pasminama?? Koliko je, uopće, tvoje znanje o psima?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:23   #872
Da vidjela sam i jednog i drugog i njihovo mladunče jučer sam bila kod žene.Da znam kakav je taj mješanac onda nebi ni tražila pomoć jel tako?Nisam veterinar da se razumijem u sve vrste pasmine stoga ako mi ne možeš pomoć nego mi misliš držat lekcije preskoči me (nemoj se uvrijediti)
Kovrčava mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:32   #873
Ne postoje vrste pasmine, niti je veterinarovo da se u to kuzi! Vrsta je pas, a pasmina toga sto ti hoces je mjesanac.
Doista ocekujes da ti netko ovdje kaze kakav ce bit MJESANAC? Jedino ak je neko vidovit.
To je mjesanac i nikad nemres znat kakvi ce ispast ni karakterno ni fizicki. Za pocetak, pas se ne bira po fizickom izgledu nego po karakteru...
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:32   #874
Evo ti pomoć

Nemoj kupovati pse koji nisu iz kontroliranog uzgoja - ne znaš što ćeš dobiti, hoće li taj pas biti zdrav i na što će ličiti kad odraste.

Nemoj kupovati mješance - puni su ih azili i ispadaš glupa pokondirena tikva koja je psremna platiti mješanca samo da se s njim preserava.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:39   #875
Ne znam di sam ja spominjala da je meni bitan samo izgled i da se želim preseravat s njim?Tražila sam pomoć ako netko zna i da me savjetuje dobila sam vrijeđanje.Eto to je to pozdrav
Kovrčava mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:33   #876
Luciferka, ako se vec pravis toliko pametna trebala bi znati da se parenjem dva čistokrvna psa dobivaju križanci, a ne mješanci.

Ukoliko ne mozete pomoci nemojte ni trolati i imati takav grub nastup, sve se to da objasniti na blaži način koji neće potjerati nove članove.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 11:09   #877
Quote:
Kovrčava mala kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć.Ako netko ima ovu vrstu psa.Kupila bi ga pa me zanima dali ste zadovoljni takvom vrstom.Ili mi je možda bolje kad već kupujem da uzmem psa koji nije mješanac?
Prouči malo karakteristike obe pasmine pa vidi koji ti više odgovara.
Moja preporuka je da svakako, ukoliko nećeš kupovati čistokrvnog psa iz kontroliranog uzgoja, udomiš nekog od pasa kojih ima po azilima. Moglo bi biti i mješanaca ovih pasmina
Svakako možeš ovdje navesti karakteristike koje su ti bitne kod psa, kako bi te mogli savjetovati i preporučiti pasminu koja bi ti odgovarala
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 11:13   #878
Quote:
Kovrčava mala kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć.Ako netko ima ovu vrstu psa.Kupila bi ga pa me zanima dali ste zadovoljni takvom vrstom.Ili mi je možda bolje kad već kupujem da uzmem psa koji nije mješanac?
upravo to - kupovat križanca po meni je besmisleno.. ako vec dajes novce onda kupi psa sa papirima ili eventualno #cistokrvnog" psa bez papira (nisma pobornik al hebiga) ili udomi neko siroce iz azila.

I nadalje, mislim da uviđas i sama da su te dvije pasmine vrlo slicne pa stoga mislim da vrlo dobro možes zaključit kako ce psic izgledat kad odraste ( mali, slatki, sa velikim okruglim okama i trknutom njuskicom , cca srednje duge dlake a boja dlake naravno ovisit će o roditeljima a to vidis i na licu mjesta).... inace ovo pitanje bi po meni imalo smisla da pitas kako ce izgledat npr krizanac sredje azijskog ovcara i doge iako i na to pitanje ne moze nitko dat odgovor ali bi odgonetavanje moglo ici u nedogled jer se kod takvih pasmina konacan izgled bas i nemre napamet desifrirat kao kod pasmina koje sti ti navela
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 11:27   #879
Hvala vam na savjetu poslušat cu ga i dalje tražiti da ipak spasim nekog peseka samo bi željela da je manjeg rasta pošto živim u stanu,samo mi je to bitno,a ovo sve ostalo nikad ne znaš bitno da se baviš njime i da ga voliš.A koje god štene vidiš zaljubiš se
Kovrčava mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:29   #880
ima jako puno napuštenih štenaca za koje se zna da će biti manjeg rasta
raspitaj se po udrugama, bar na fejsu možeš svašta vidjeti i pronaći.

Nemoj poticati nečije hirove parenja pasa različitih pasmina. ne znam zbilja zašto to ljudi i rade i što time misle postići. i još to naplaćuju. vidim da se prodaje križanac dogo argentino i dobermana, to samo bolestan mozak može napraviti.

zato, radije udomi neku napuštenu dušicu.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.