Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 14:46   #701
Meni su 8. dan skidali punte, tj. punat jer je sve bilo od jednog dugog konca, a već tada je ožiljak izgledao samo kao tanka crvena crta. Nisam koristila baš nikakvu posebnu kremu, a kako imam malu škembicu sama po sebi, ožiljek je nekako ostao više kao bora u tom području gdje se ionako preklopi kad sjednem. I stvarno je dovoljno nisko da ga osim mene vidi samo dragi. Cijelo ljeto na moru po ničemu se nije primjetilo da sam imala carski (ni da sam rodila, uopće).
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:17   #702
meni zaraslo sve do kraja...iz one rupice mi je tjedan i po kapalo..i curilo...
i jedno jutro se samo zatvorilo...

rez se skoro ni ne vidi, doduše trebala bi se depilirat...pa ću znat pravo stanje
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:20   #703
Da, zaboravila sam već da mi je poslije, možda i dva mjeseca bilo kao da područje cca 2-3 cm oko reza nije moje. Sad kad se spomenula depilacija sam se toga sjetila jer mi je to bila kao anestezija za čupkanje.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 16:06   #704
meni nije curilo ni ništa, rez izgleda crvenkasto, ali kako mi se drob još skroz nije vratio (valjda do ljeta hoće) uglavnom drob visi preko reza... kremu nikakvu nisam koristila, tu i tamo fiziološkom i sterilnom gazom pređem preko reza da malo očistim...

ne znam kako vi ostale koje ste rodile na carski... ali ja se nen mogu saživiti sa tim da sam "rodila". kad nekom idem pričati kad sam rodila i kako, ne mogu tu riječ prevaliti preko usta, i najradije bi rekla "kad su mi je izvadili". ne znam jeli to moja psiha ili što...?
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 18:20   #705
ja nisam mazala nikakvom kremom (nitko mi nije rekao)
rez je i dalje lagano crvenkast, iz njega nikad nije curilo ni kapalo, sve 5!!!

Litlle girl, vjerojatno je to do psihe, jer sam i ja rodila na carski, hitni, prije toga sam imala problema s jednim doktorom koji me htio porađati prirodno, a L okrenuta na zadak! i od straha, kad sam završila u bolnici i oni odlučili hitno napraviti carski, zatražila sam potpunu anesteziju, a bila sam uvjerena da ću spinalnu.
i ne, nemam osjećaj da su je samo izvadili, imam osjećaj da sam rodila najljepšu i najbolju djevojčicu na svijetu, i da je moja beba, beba svemira
/subjektivna sam, šta'š /
sretna sam da je sve prošlo u redu, a skoro je pošlo po zlu, pa porod kakav bio, prirodan ili na carski, svejedno!!!!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 19:00   #706
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
ja nisam mazala nikakvom kremom (nitko mi nije rekao)
rez je i dalje lagano crvenkast, iz njega nikad nije curilo ni kapalo, sve 5!!!

Litlle girl, vjerojatno je to do psihe, jer sam i ja rodila na carski, hitni, prije toga sam imala problema s jednim doktorom koji me htio porađati prirodno, a L okrenuta na zadak! i od straha, kad sam završila u bolnici i oni odlučili hitno napraviti carski, zatražila sam potpunu anesteziju, a bila sam uvjerena da ću spinalnu.
i ne, nemam osjećaj da su je samo izvadili, imam osjećaj da sam rodila najljepšu i najbolju djevojčicu na svijetu, i da je moja beba, beba svemira
/subjektivna sam, šta'š /
sretna sam da je sve prošlo u redu, a skoro je pošlo po zlu, pa porod kakav bio, prirodan ili na carski, svejedno!!!!

ma ja isto za svoju to mislim naravno da nisam objektivna, meni je moja sve naj naj.. nego ne mogu se saživiti s tim terminom "roditi" jer porod kao porod nisam ništa osjetila, moj carski je bio na hladno, bez trudova jer sam već bila 8 dana prešla termin i nije se E spustila u zdjelicu jer je bila velika.....
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 21:38   #707
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post

ne znam kako vi ostale koje ste rodile na carski... ali ja se nen mogu saživiti sa tim da sam "rodila". kad nekom idem pričati kad sam rodila i kako, ne mogu tu riječ prevaliti preko usta, i najradije bi rekla "kad su mi je izvadili". ne znam jeli to moja psiha ili što...?
točno tako...
ja se jadno osjećala ka su mi ga donijeli, nisam vjerovala...mislim bila sam presretna, ali doista ono u glavi: zar sam ja rodila....

ali prođe to...
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 21:39   #708
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Da, zaboravila sam već da mi je poslije, možda i dva mjeseca bilo kao da područje cca 2-3 cm oko reza nije moje. Sad kad se spomenula depilacija sam se toga sjetila jer mi je to bila kao anestezija za čupkanje.
nažalost, taj dio će nam ostati tako utrnut....
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:23   #709
malo pozitivnih misli za one koje su rodile carskim. Cure, budite sretne. Da nije bilo potrebno, nebi vas rezali, ali bit svega je da imate kraj sebe svoje bebice, bez obzira kako ste vi to doživile. Dali kao porod ili kao da vam je bebe donijela roda. Bit je da ih vi imate za razliku od nas koji smo ih izgubili.
Naučite to cjenit.
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:38   #710
Quote:
nary kaže: Pogledaj post
nažalost, taj dio će nam ostati tako utrnut....
neće!! i ja sam mislila tako ali evo sad je 7 i pol mjeseci od mog carskog i sve je kao prije. isto mi je bilo utrnuto...netko je napisao...kao da nije moje...upravo tako...al sve se sad vratilo na svoje.
svi kažu da si nakon carskog 6 mjeseci "razštiman" i nakon toga da sve bude kao prije. i kod mene je tako!!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:01   #711
meni je sad dva mjeseca i par dana nakon carskog, i sve mi je manje utrnuto.. prolazi polako ali sigurno nadam se da do ljeta će to doći na svoje... i da će se drobić povuči.
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:36   #712
Niti ja ne koristim izraz da sam ju rodila,ali to što ju nisam rodila vaginalno nego su mi je izvadili iz trbuha ne uzrokuje niakkvu grižnju savjesti. ne znam čemu to. jedino što mi izraz roditi ne ide uz carski
glavno da je sve dobro prošlo.
tinka30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 15:08   #713
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ja mislim da to stvarno treba biti neka debela veza da bi ti doktor preko novaca napravio carski rez...

ako se ja nečega bojim više od samog rodilišta...to je da će me sustići carski rez...

ne znam . kod mene sve naopako. obično se boje prirodnog poroda...
a ja se baš bojim te anestezije....i tog rezanja...ajme... ja sam uvjerena da sam takve sreće da će mi dati krivo anesteziju i da ću prilikom carskog reza sve normalno osjećati a neću se moći pomaknuti...

ma ja sam luda.

al ne bih na carski...uf...

pa ono...moja sestra rodila prirodno bez nekih tegoba... a kad usporedim njezinu i svoju građu...rekla bih da ja sigurno izgledam... kako bi se reklo... "plodnije" i "spremnije za porod"

eeee, upravo tako je bilo kod mene, prvo drip, pa nikakav pomak sa otvaranjem, pa sest sati kasnije epiduralna, pa opet nista, na kraju carski, s tim da kad su me poceli rezati pocela se koprcati jer sam osjetila "nesto", nabili mi opcu anesteziju i to je to
sad kad bi opet ostala trudna i trebala roditi, ne bi znala dali da idem na carski jer se opet bojim komplikacija posto prirodno nikako nije islo...

Zadnje uređivanje zivot79 : 18.02.2009. at 15:51.
zivot79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:22   #714
Quote:
zivot79 kaže: Pogledaj post
eeee, upravo tako je bilo kod mene, prvo drip, pa nikakav pomak sa otvaranjem, pa sest sati kasnije epiduralna, pa opet nista, na kraju carski, s tim da kad su me poceli rezati pocela se koprcati jer sam osjetila "nesto", nabili mi opcu anesteziju i to je to
sad kad bi opet ostala trudna i trebala roditi, ne bi znala dali da idem na carski jer se opet bojim komplikacija posto prirodno nikako nije islo...
Imala sam i ja slično iskustvo, rađala 17 sati i na kraju na carski. Ali, zato rađaš u bolnici i tamo su iskusni i pametni ljudi koji će procijeniti je li za tebe i bebu sigurniji carski ili je dovoljno samo još pričekati. Nekad su žene rađale i po 40 sati i sve je bilo u redu (u pravilu). A kod nas danas je frka ako prođe 5 sati. N
Ne znam... mene uopće nije strah poroda koji me sad čeka. Ako situacija opet bude zahtjevala, obavit će se carski i dobro.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 18:26   #715
Quote:
tinka30 kaže: Pogledaj post
jedino što mi izraz roditi ne ide uz carski
ne razumijem zašto?
ja sam svoju L rodila, da, ali carskim! znači,porodili su me, ali ne vaginalno.
i ne osjećam nikako to drukčije niti da sam propustila nešto zato što nije rođena vaginalno.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 15:05   #716
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Imala sam i ja slično iskustvo, rađala 17 sati i na kraju na carski. Ali, zato rađaš u bolnici i tamo su iskusni i pametni ljudi koji će procijeniti je li za tebe i bebu sigurniji carski ili je dovoljno samo još pričekati. Nekad su žene rađale i po 40 sati i sve je bilo u redu (u pravilu). A kod nas danas je frka ako prođe 5 sati. N
Ne znam... mene uopće nije strah poroda koji me sad čeka. Ako situacija opet bude zahtjevala, obavit će se carski i dobro.
Ja sam malu 2002 rodila na carski u 34.tjednu trudnoće radi Kilotoraksa,iz zdravstvenih razloga,a maloga sam 2006.godine rodila prirodno,vaginalnim putem..trudovi su bili trajali 2 dana znači od subote navečer kada sam došla u rađaonu do ponedjeljka popodne kada sam rodila malog uz prokidanje vodenjaka,uz moje zapomaganje da bi ja više rađe na carski jer su me užasno bolili ti trudovi,doktor je samo rekao:vi ćete roditi prirodno i amen,a rodila sam u Puli i da,stvarno mora biti medicinska indikacija ili plaćeni porod da bi se rodilo na carski,inače
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 15:16   #717
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
...zapomaganje da bi ja više rađe na carski jer su me užasno bolili ti trudovi,doktor je samo rekao:vi ćete roditi prirodno i amen,a rodila sam u Puli i da,stvarno mora biti medicinska indikacija ili plaćeni porod da bi se rodilo na carski,inače
To sto it je radio je nehumano i opasno po pacijenta.
Hudic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 15:28   #718
Quote:
Hudic kaže: Pogledaj post
To sto it je radio je nehumano i opasno po pacijenta.
Humano ili ne njih nije briga,tek su mi pri kraju 2 sata prije nego što ću rodit,dali neki dolantin,tako nešto -narkotik za opuštanje od bolova.Takav je zakon,neće ti oni ako je beba ok i ne pokazuje znakove fetalne patnje oni će te pustiti da to traje..a u trudovima sam se gubila ,nisam više mogla,sjećam se da sam tiskala kada je trebalo i ne,mali se rodio sa oteklinom sa desne strane,srećom to je iza mene...uglavnom carski mi je bio gori jer par dana nakon toga nemožeš normalno hodati,a kad rodiš prirodno ni tu nije bajno ako te režu dole pa nemoš sjedit 2 tjedna dok to ne zaraste
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 21:50   #719
Kako su meni objasnili, doktori jaaako izbjegavaju carski rez jer to više nije samo porod nego postaje operacija a ginekolozi nisu kirurzi i ne žele baš preuzimat ulogu kirurga osim ako je to baš neophodno.
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 22:10   #720
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Ja sam malu 2002 rodila na carski u 34.tjednu trudnoće radi Kilotoraksa,iz zdravstvenih razloga,a maloga sam 2006.godine rodila prirodno,vaginalnim putem..trudovi su bili trajali 2 dana znači od subote navečer kada sam došla u rađaonu do ponedjeljka popodne kada sam rodila malog uz prokidanje vodenjaka,uz moje zapomaganje da bi ja više rađe na carski jer su me užasno bolili ti trudovi,doktor je samo rekao:vi ćete roditi prirodno i amen,a rodila sam u Puli i da,stvarno mora biti medicinska indikacija ili plaćeni porod da bi se rodilo na carski,inače
ja sam rađala 30 sati sveukupno. nisam htjela na carski ni pod razno. poštivali su moju volju.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.