Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2012., 17:58   #1
Želim još jednu bebicu

U braku smo pa ima 10 godina i rodili su nam se prekrasno troje djece..medjutim ja nikako ne mogu zaboraviti onaj feeling kada si trudan,one preglede i onaj trenutak kada rodis i zagrlis dijete,iako ih imam troje kuci.Sve mi to izgleda nekako carobno.Muz nikako ne zeli na 4.Nekako se nadam da ce se situacija promijeniti,a i dosta radi.Pitam se hoce li mi se zelja ostavriti.Znam da zvuci pomalo sebicno i da je i troje dosta,ali ja uvijek nekako zelim imati jos jedno..to mi je u podsvjesti.Kako da muza odobrovoljim,jeste li imale slicnu situaciju...pisite jer zelim cuti vase misljenje
__________________
Ispunjavam snove....
happynes3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:08   #2
Quote:
happynes3 kaže: Pogledaj post
U braku smo pa ima 10 godina i rodili su nam se prekrasno troje djece..medjutim ja nikako ne mogu zaboraviti onaj feeling kada si trudan,one preglede i onaj trenutak kada rodis i zagrlis dijete,iako ih imam troje kuci.Sve mi to izgleda nekako carobno.Muz nikako ne zeli na 4.Nekako se nadam da ce se situacija promijeniti,a i dosta radi.Pitam se hoce li mi se zelja ostavriti.Znam da zvuci pomalo sebicno i da je i troje dosta,ali ja uvijek nekako zelim imati jos jedno..to mi je u podsvjesti.Kako da muza odobrovoljim,jeste li imale slicnu situaciju...pisite jer zelim cuti vase misljenje
Opiši malo svoj odnos s mužem.
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:12   #3
On je dosta zaposlen i radi po cijele dane,a ja u biti sama kod kuce odgajam nase troje djece.On je idelaista.Boji se da djeca iziskuju puno sto je u jednu ruku itekako tocno,ali razmislja tipa;moram im kupiti sve sto pozele...mislim da je to razlog zasto ne zeli.Ipak se nadam da cu ga nekako jednom odoborvoljiti.Inace,dobro se slazemo,ne svadjamo se,brak na je odlican i sve je u najboljem redu.
__________________
Ispunjavam snove....
happynes3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:40   #4
ako on ne želi nemaš ga što nagovarati.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:32   #5
Quote:
happynes3 kaže: Pogledaj post
On je dosta zaposlen i radi po cijele dane,a ja u biti sama kod kuce odgajam nase troje djece.On je idelaista.Boji se da djeca iziskuju puno sto je u jednu ruku itekako tocno,ali razmislja tipa;moram im kupiti sve sto pozele...mislim da je to razlog zasto ne zeli.Ipak se nadam da cu ga nekako jednom odoborvoljiti.Inace,dobro se slazemo,ne svadjamo se,brak na je odlican i sve je u najboljem redu.
Koliko ti godina imaju djeca? Koliko godina imaš ti i muž ti?

Oprosti, ali iz tvojeg posta se dade zaključiti da je najveći problem tvoga muža financijske prirode. Lijepo je što ti želiš bebu, ali da i ste i u mogućnosti da sebi to omogućite? A jesi li možda razmišljala o posvojenju?
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 23:49   #6
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Koliko ti godina imaju djeca? Koliko godina imaš ti i muž ti?

Oprosti, ali iz tvojeg posta se dade zaključiti da je najveći problem tvoga muža financijske prirode. Lijepo je što ti želiš bebu, ali da i ste i u mogućnosti da sebi to omogućite? A jesi li možda razmišljala o posvojenju?
znači, financijski je teže da rodi četvrto, a lakše da posvoji
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 08:20   #7
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ako on ne želi nemaš ga što nagovarati.
Hvala na odgovoru,ali moram priznati ocekivala sam nekakav drugaciji odgovor,al dobro...
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Koliko ti godina imaju djeca? Koliko godina imaš ti i muž ti?

Oprosti, ali iz tvojeg posta se dade zaključiti da je najveći problem tvoga muža financijske prirode. Lijepo je što ti želiš bebu, ali da i ste i u mogućnosti da sebi to omogućite? A jesi li možda razmišljala o posvojenju?
ja i muz imamo 30 godna i upravo iz toga razloga ne bih htjela cekati..a djeca nam imaju 7,5 i 6 mj
Posvojenje mi nikako nije opcija jer prije bi imao svoje nego posvojio,a i sa plodnoscu nemam problema..tako da...

Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
znači, financijski je teže da rodi četvrto, a lakše da posvoji
Bas,upravo tako...potpis pink
__________________
Ispunjavam snove....
happynes3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 08:22   #8
Quote:
happynes3 kaže: Pogledaj post

ja i muz imamo 30 godna i upravo iz toga razloga ne bih htjela cekati..:
sorry a što su 30 -te godine za odstrel.. zar se poslije 30 ne može ostvariti majčinstvo...?
iskreno ne razumijem što je problem u brojci
pa nisi prvorotkinja... i da jesi opet
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 08:26   #9
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
sorry a što su 30 -te godine za odstrel.. zar se poslije 30 ne može ostvariti majčinstvo...?
iskreno ne razumijem što je problem u brojci
pa nisi prvorotkinja... i da jesi opet
Pa moze..al nekako mislim da mi vrijeme otkucava i drzim se one do 35 bi bilo najidelanije.Nije problem u brojci,ali htjela bih roditi dok sam u tridestima.
__________________
Ispunjavam snove....
happynes3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 08:29   #10
Quote:
happynes3 kaže: Pogledaj post
Pa moze..al nekako mislim da mi vrijeme otkucava i drzim se one do 35 bi bilo najidelanije.Nije problem u brojci,ali htjela bih roditi dok sam u tridestima.
ma sve ok.. sve je lakše kada si mlađi pa i majčinstvo..
ali si ne natovaruj granice... stvoriti ćeš si samo psihološki pritisak..
pa i ovo 3 ste napravili u normalnim okolnostima bez pritiska...
pa ponašaj se i tako brate dragi... imaš 30 a strah te 35 - te

ej .. to je 5 godina... a ti sad već u grču.. ne valja to
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 08:35   #11
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma sve ok.. sve je lakše kada si mlađi pa i majčinstvo..
ali si ne natovaruj granice... stvoriti ćeš si samo psihološki pritisak..
pa i ovo 3 ste napravili u normalnim okolnostima bez pritiska...
pa ponašaj se i tako brate dragi... imaš 30 a strah te 35 - te

ej .. to je 5 godina... a ti sad već u grču.. ne valja to

Hvala ti
Vjerujem da ima pravo.Nekako se nadam da je sve u Bozjim rukama i biti ce kako Bog da.
Vjerojatno to moja okolina i osjeti i to su mozda posljedice toga sto muz ne zeli bebu uz strah financijski od buducnosti(koji je dijelom opravdan,a dijelom nije jer tvrdi da djeci trebaju brda i doline;tipa novi autic svakom...a to isto relano govoreci nece mozi priustiti trojki koju imamo).Vezano uz to misljenja sam da djete treba samo zaraditi za to,,truditi se,a roditelji mogu pomoci djetetu koliko mogu....
Vidis,mozda taj presing upravo na odgovara....
__________________
Ispunjavam snove....
happynes3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 12:42   #12
I ja isto zelim jos jedno. U braku sam 10 godina i imamo sina 7.5. Muz nije je bas odusevljen za ideom ali ja ne mogu da pustim, to je valjda zov prirode. Jednostavno ne mogu se osloboditi od te misli, gledam male bebe ljevo i desno
vega_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 13:08   #13
Quote:
happynes3 kaže: Pogledaj post
Hvala ti
Vjerujem da ima pravo.Nekako se nadam da je sve u Bozjim rukama i biti ce kako Bog da.
Vjerojatno to moja okolina i osjeti i to su mozda posljedice toga sto muz ne zeli bebu uz strah financijski od buducnosti(koji je dijelom opravdan,a dijelom nije jer tvrdi da djeci trebaju brda i doline;tipa novi autic svakom...a to isto relano govoreci nece mozi priustiti trojki koju imamo).Vezano uz to misljenja sam da djete treba samo zaraditi za to,,truditi se,a roditelji mogu pomoci djetetu koliko mogu....
Vidis,mozda taj presing upravo na odgovara....
Ti si još mlada, dapače mislim da si sada u najboljim godinama za bebu. Tvoja djeca su tu taman... Jedino, ne znam,žališ li ti dijete baš odmah,ili... Najmlađe ti ipak ima samo šest mjeseci.

Ali izuzetno je važno i muževo mišljenje. Ako je njegov najveći problem to što će morat' kupovati više igračaka/robe/hrane onda se sve može dogovoriti.
Ako vam su vam najveći problemi financijske prirode, onda pogodba uvijek postoji.
S druge strane, ako ti muž nije spreman(trenutačno) za dijete, ili će možda spreman za par godina, nemoj siliti.
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 13:10   #14
Quote:
vega_mama kaže: Pogledaj post
I ja isto zelim jos jedno. U braku sam 10 godina i imamo sina 7.5. Muz nije je bas odusevljen za ideom ali ja ne mogu da pustim, to je valjda zov prirode. Jednostavno ne mogu se osloboditi od te misli, gledam male bebe ljevo i desno
vega_mama, nisi dugo bila na Forumu
I, jesi šta odlučila u vezi bebe?
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 14:51   #15
Quote:
vega_mama kaže: Pogledaj post
I ja isto zelim jos jedno. U braku sam 10 godina i imamo sina 7.5. Muz nije je bas odusevljen za ideom ali ja ne mogu da pustim, to je valjda zov prirode. Jednostavno ne mogu se osloboditi od te misli, gledam male bebe ljevo i desno
Bas mi je drago da si si javila,iako ja vec imam troje,a tebi bi pak ovo bilo drugo..ali zelja je ista-to je vazno...Nekako mislim da ako stvarno nesto jako zelimo-mora nam se ostvariti.

Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Ti si još mlada, dapače mislim da si sada u najboljim godinama za bebu. Tvoja djeca su tu taman... Jedino, ne znam,žališ li ti dijete baš odmah,ili... Najmlađe ti ipak ima samo šest mjeseci.

Ali izuzetno je važno i muževo mišljenje. Ako je njegov najveći problem to što će morat' kupovati više igračaka/robe/hrane onda se sve može dogovoriti.
Ako vam su vam najveći problemi financijske prirode, onda pogodba uvijek postoji.
S druge strane, ako ti muž nije spreman(trenutačno) za dijete, ili će možda spreman za par godina, nemoj siliti.
Nemora biti odmah,bitno je da on pristane na tu ideju pa kada Bog da..onako opusteno.
Mislim da imas pravo:da sam tek sada sazrela i da treba pustiti stvari idu svojim tokom.
Jako mi je drago da se vega_mama javila na temu..i da imamo zajednicku zelju.
jesi otvoreno razgovarala sa muzem mama vega ?
__________________
Ispunjavam snove....

Zadnje uređivanje happynes3 : 06.06.2012. at 15:19.
happynes3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 14:55   #16
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post

Ali izuzetno je važno i muževo mišljenje.
pa ne mislim samo mišljenje.. ima i u spermi nešto
šalim se
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 20:35   #17
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
vega_mama, nisi dugo bila na Forumu
I, jesi šta odlučila u vezi bebe?
Da, jesam. Ako muz ne bude imao nista protiv onda cemo krenuti. Vec sam pocela brojati
vega_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 20:47   #18
Quote:
happynes3 kaže: Pogledaj post
Bas mi je drago da si si javila,iako ja vec imam troje,a tebi bi pak ovo bilo drugo..ali zelja je ista-to je vazno...Nekako mislim da ako stvarno nesto jako zelimo-mora nam se ostvariti.

Nemora biti odmah,bitno je da on pristane na tu ideju pa kada Bog da..onako opusteno.
Mislim da imas pravo:da sam tek sada sazrela i da treba pustiti stvari idu svojim tokom.
Jako mi je drago da se vega_mama javila na temu..i da imamo zajednicku zelju.
jesi otvoreno razgovarala sa muzem mama vega ?

Da jesam. On vec tocno zna kako se ja osjecam i kako mi je vazno da budem jos mama jos jednom djetetu. Mislim da me razumije ali puno radi i boi se da nece moci se pobrinuti za nas. To je mislim vise strah nego nesto drugo.
vega_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 08:52   #19
Quote:
happynes3 kaže: Pogledaj post
Hvala ti
Vjerujem da ima pravo.Nekako se nadam da je sve u Bozjim rukama i biti ce kako Bog da.
Vjerojatno to moja okolina i osjeti i to su mozda posljedice toga sto muz ne zeli bebu uz strah financijski od buducnosti(koji je dijelom opravdan,a dijelom nije jer tvrdi da djeci trebaju brda i doline;tipa novi autic svakom...a to isto relano govoreci nece mozi priustiti trojki koju imamo).Vezano uz to misljenja sam da djete treba samo zaraditi za to,,truditi se,a roditelji mogu pomoci djetetu koliko mogu....
Vidis,mozda taj presing upravo na odgovara....

I ja isto sad sve sam stavila u Bozije ruke. Nadam se da mi je sudeno biti majka jos jednom. Ja sam vec 38 godina tako da mi je malo panika. Ali razgovaram z muzem i vidim da ima nade. Pokusavam mu objasniti da drugo djete nece nam biti takav ogroman teret.

Drzim fige i za tebe

Hvala na temi, super je. Konacno ne osjecam se kao neka luda, sebicna zena koja maltretira muza zbog neispunjenih snova o jos jednoj bebi.

Zadnje uređivanje vega_mama : 07.06.2012. at 09:34.
vega_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 09:25   #20
A da probas naci posao sad nakon porodiljnog?

Mozda cu zvucati pomalo bezobrazno,ali primjetila sam jedan fenomen kod mama koje uzdrzavaju muzevi..
Shvate majcinstvo i odgajanje djece kao jedini i neprikosnoveni posao koji imaju..neku funkciiju zbog koje su sebi(a i okolini)najbitnije,pa se vrlo cesto uspanice kada shvate da djeca odrastaju i da su im sve manje potrebni,da njihova aktivna funcija slabi(ne u smislu odgoja nego hranjenja,vodanja na wc,presvlacenja i sl.)pa zele jos jedno,jos,jedno,jos jedno..
Jednostavno ne nadu svoj smisao u niti jednom drugom poglavlju zivota,pa se dokazuju kroz ovaj..
Osobno nemam nista protiv ljudi sa puno djece,ali nekako sam skeptik da jedna prosjecna hrvatska obitelj moze "kvalitetno" odgojiti puno djece..
pod tim mislim ne na kupovinu glupavih igracaka,robe i ostalih p*zdarija dok su mali-dijete je obaveza za cijeli zivot i covjek mora biti svjestan da immora staviti kruh u ruke(sto znaci da mora biti financijski jak pruziti fakultet SVIMA CETVORO ako ce to htjeti ili ih pogurnuti na neki nacin) i dici ih na njihoce noge (sto cesto znaci pomoc oko kupovine nekretnina i sl...I TO ZA SVE)
kod nas je cest fenomen roditi djecu,hraniti-a poslije nek se snadu..a to nije bit imanja djece!pa se ta djeca se najcesce vuku poslije po burzama,guraju sa starcima po stanovima i kucama do 50-te..svi nesretni..polusocijala..svade oko imovinskih odnosa i sl..
djecu je najlakse roditi,ali najteze staviti na pravi put..a to znaci usmjeravati i osamostaliti..
ako to mozes sa svih 4 djece-svaka cast i go for it
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.