Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 12:14   #361
Quote:
duffbeer kaže: Pogledaj post
Ja sam uzeo 1.0 GL+ u 7. mjesecu za 129k kn ,skinuli su mi boju i dobio sam parking senzore (koji su nepotrebni btw)
Sorry ali parking senzori su izuzetno dobra stvar. Ne bi ti vise vozio auto bez njih pa i da ima parking kameru jer ona ne zamjenjuje senzore, odnosno slusas senzore dok ides na rikverc i gledas retrovizore dok zavijas u parking mjesto a onda eto zadnji detalj mozes na kameru gledati koliko jos ides na rikverc, npr ako parking mjesto zavrsava rinzolom pa da ne udaris straznjim kotacima a parking senzori nemaju od cega se odbijati a opet dovoljno duboko udjes u mjesto. Ili kod paralelnog parkiranja da vidis koliko si od straznje crte.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:25   #362
Vozim scrossa 9 mjeseci i prezadovoljan sam s autom. Prošao sam 13300km, mogu reći da je prosječna potrošnja oko 7 litara. Vozio sam i auto cestom i otvorenim cestama i gradovima, a sve zavisi od trenutnih uvjeta na cesti i teško mi je reći koliko troši po gradu, a koliko po autocesti. Ponekad mi po gradu ako nema gužve pokazuje 5,6 a ponekad 8,9 tako da......
Ono što vidite kao prosječnu potrošnju obično nije točno, uvijek manje pokazuje. Najbolje izračunam potrošnju kada nalijem gorivo.
Ali ono što je najbitnije je da auto malo troši.
Vozim 1.4, 2WD. Na test vožnji probao sam i 1.0 ali sam se odlučio za 1,4 jer me je vožnja s tim motorom oduševila. Ipak je to jači motor i sve što uz to ide u voznji, a nije neka razlika u cijeni. Kad čovjek kupuje auto naći će i tih dodatnih desetak tisuća kuna. Ali kako tko može i želi, naravno.
Auto odlicno drži zavoje, ubrzanje odlicno, izvrstan osjećaj u voznji, predobra sjedala i namještanje pozicije za vožnju. Pregledan je. Ima dovoljno mjesta za 4 osobe, za 5 baš i nije za put na duljoj relaciji. S prtljažnikom sam djelomično zadovoljan jer mi nekako uvijek fali još malo prostora, ali što je tu je. Možda zato jer sam u prijašnjem autu imao duplo veći prtljažnik.....
Ovaj auto bih preporučio za kupnju jer mislim da je trenutno na našem tržištu ovo najbolja opcija s obzirom na opremu koju se dobije i konačnu cijenu.
Od 1 do 5 ja bih auto ocijenio s 4,8.
Da ne mislite da sam baš sa svime zadovoljan, e nisam. Ima nekih stvari koje me smetaju a to su:
- položaj središnjeg ekrana
Smješten je prenisko i prilikom vožnje treba dosta spustiti pogled. Bilo bi puno bolje da su ga stavili malo više
- izgled navigacije mi se ne svidja, fali nekih opcija, dogodilo mi se nekoliko puta da se zablesirala pa me navodila bez veze. Ali sve u svemu prolazno.
- ne radi mirrorlink na androidu
- retrovizori se ne sklapaju sami kada se ugasi motor
- nema hrvatskog jezika ni na navigaciji ni na infotainmentu
- položaj utora za usb u središnjoj konzoli ispod naslona za ruke je vrlo loša opcija iz puno razloga.....
- smetaju mi na stražnjem naslonu za ruke one dvije rupe, držači za čaše. To mi je jednostavno ružno.
To je uglavnom to što mi smeta ali nema auta kojem se ne mogu naći poneke zamjerke tako da je to nebitno. Nekom drugom vjerovatno nije po volji nešto drugo.
I oni koji se dvoume da li uzeti jači motor ili slabiji, preporučam ovaj jači. A da zaboravio sam reći, oprema je gl+.
Uskoro idem na prvi servis ali nisam odlučio još u koji jer se o iskustvima sa servisima malo piše osim konstatacije da su preskupi.
brušel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:05   #363
uskoro dolazi novi suzuki, bit će motor 1,0, koje gorivo stavljate (mislim na oktanski broj, dal ima neke razlike u potrošnji)
ako ima neko knjigu koja najmanja felga i guma mogu na njega
jel neko probao zadnja sjedala skroz skinuti
lp
__________________
https://i.postimg.cc/rm9HYVV4/Izrezak1.jpg
tomy2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 09:33   #364
Quote:
tomy2010 kaže: Pogledaj post
uskoro dolazi novi suzuki, bit će motor 1,0, koje gorivo stavljate (mislim na oktanski broj, dal ima neke razlike u potrošnji)
ako ima neko knjigu koja najmanja felga i guma mogu na njega
jel neko probao zadnja sjedala skroz skinuti
lp


Ja uglavnom na Petrolu, Q100
brušel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 00:25   #365
Quote:
tomy2010 kaže: Pogledaj post
uskoro dolazi novi suzuki, bit će motor 1,0, koje gorivo stavljate (mislim na oktanski broj, dal ima neke razlike u potrošnji)
ako ima neko knjigu koja najmanja felga i guma mogu na njega
jel neko probao zadnja sjedala skroz skinuti
lp
U malog turbaka bi ja samo 100tku tocio.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:58   #366
Pošto se lagano približava sezona zimskih guma,zanima me di ste ih uzimali i po kojoj cijeni.
Ovak ovlaš sam pogledao malo po netu,u Vulkalu imaju Sava Eskimo(ovo čisto jer su mi prve pale na pamet) sa felgama i senzorima sve skupa ispadne 5605kn pa me zanima šta mislite o tome?
Bilo bi super ako netko može podijelit iskustvo i preporučit vulkanizera ili neki drugi model, znam da postoji tema o gumama al je dosta zatrovana jaranima i filozofima pa mislim da bi tu mogao dobit bolji odgovor.
Imam i onaj bon od 15% popusta koji sam dobio pri kupnji auta ali na stranici od Remetinca nema nikakvih podataka o gumama.
Živili!
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:08   #367
Novi Suzuki SX-4 S-CROSS (2013)

Ista muka i kod mene. Iz Remetinca se ne javljaju a ovo okolo ... skupo.

Moja ideja je definitvno komplet sa felgama i senzorima no razmišljam da uzemem ALU felge.
Naravno , ovisi koliko ce to dici cijenu ...

Nisam pri računalu da posaljem link no našao sam na njuškalu nekog Slovenca koji prodaje komplete.
Ima i neka naša stranica na kojoj se nađu kompleti no uračunava samo skupe gume pa ispada po 9000 kn komplet.

Posaljem kasnije sto sam našao



Sent from my iPhone using Tapatalk
ZorkyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:21   #368
Meni rekli u koncesionaru da je cijena kompleta na akciji 7.400 kn, gume su Yokohama V905. I ako uzmem auto da bi mogli dati neki dodatni popust, ali ne značajno, do max 1.000 kn. Navodno puna cijena dodje nekih 9.500 kn . Naravno, cijena kod koncesionara, vjerujem da ako se sam potrudim u potrazi da bi prošao jos nešto jeftinije...

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:40   #369
nego, kad smo već kod guma, koja je oznaka čeličnih naplataka (6,7J x nešto, raspored rupa, ET) za S-cross?
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:37   #370
ja sam se odlučio kod furlana uzet za 6500kn
alu felge + sava zimska guma+tpms ventil

kod nas suzuki nudi čelične+guma+tpms za 7200kn-7300kn

dimenzije felge 6,5J ET45 72,6 KS 5X114,3 16"
gume 215/60 R16"
__________________
https://i.postimg.cc/rm9HYVV4/Izrezak1.jpg
tomy2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:04   #371
Samo gotovina ili imaju na rate ( kreditne kartice ... za HR ekipu )


Sent from my iPhone using Tapatalk
ZorkyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:11   #372
Zašto drugačije dimenzije?
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:40   #373
Quote:
duffbeer kaže: Pogledaj post
Zašto drugačije dimenzije?
navodno za zimske da su bolje gume višeg profila, sa više mesa
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:45   #374
Quote:
mladjoo kaže: Pogledaj post
navodno za zimske da su bolje gume višeg profila, sa više mesa
viši profil je i uža guma pa je veći pritisak na podlogu po jedinici površine a time i sila trenja ... dakle guma bolje prihvata za podlogu, više mesa kao takvog ne igra ulogu. To je kao kad ti na nožne prste netko nagazi širokim đonom ili štiklom, ovo drugo boooli ... :-)
Tefter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:52   #375
Quote:
ZorkyR kaže: Pogledaj post
Samo gotovina ili imaju na rate ( kreditne kartice ... za HR ekipu )


Sent from my iPhone using Tapatalk
ide 20% popusta na gotovinu - za felge i gume, tako da sam uplatio odmah preko zabe na njihov tekući
__________________
https://i.postimg.cc/rm9HYVV4/Izrezak1.jpg
tomy2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:36   #376
motor 1.0 , prošao sam cca.50km,
dal je normalono da se tolko osjeti miris spaljene plastike
od plastičnog pokrova na motoru (jako je vruć,dal je to normalno)
__________________
https://i.postimg.cc/rm9HYVV4/Izrezak1.jpg
tomy2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:57   #377
Quote:
tomy2010 kaže: Pogledaj post
motor 1.0 , prošao sam cca.50km,
dal je normalono da se tolko osjeti miris spaljene plastike
od plastičnog pokrova na motoru (jako je vruć,dal je to normalno)
Hm, na 1.4 definitivno nisam osjetio ikakav miris spaljene plastike
k7svn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:41   #378
Quote:
tomy2010 kaže: Pogledaj post
motor 1.0 , prošao sam cca.50km,
dal je normalono da se tolko osjeti miris spaljene plastike
od plastičnog pokrova na motoru (jako je vruć,dal je to normalno)
750 km na satu u malo više od tri tjedna, i nikakav miris ( smrad ) toga tipa nije bilo u autu.

P.S. imate li i vi problem sa policom ( pokrovom ) prtljažnika, ja sam sve probao, ali uvijek skače, šuška, tako da će vjerovatno van auta.
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:09   #379
Quote:
DUJE3 kaže: Pogledaj post
750 km na satu u malo više od tri tjedna, i nikakav miris ( smrad ) toga tipa nije bilo u autu.

P.S. imate li i vi problem sa policom ( pokrovom ) prtljažnika, ja sam sve probao, ali uvijek skače, šuška, tako da će vjerovatno van auta.
neznam dal lupa, ja sam zadnju policu odmah izbacio van,
mislim da više smeta,nego koristi, možda po ljeti kad bude klima,
otraga su ionako zatamljena stakla pa se ništa ne vidi unutra,
a lakše je stavljat i vadit stvari iz gepeka,

jel neko probao odšarafit dvije matice na zadnjim naslonima,
pa da se maknu radi većeg prostora
__________________
https://i.postimg.cc/rm9HYVV4/Izrezak1.jpg
tomy2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:43   #380
Quote:
tomy2010 kaže: Pogledaj post
ja sam se odlučio kod furlana uzet za 6500kn
alu felge + sava zimska guma+tpms ventil

kod nas suzuki nudi čelične+guma+tpms za 7200kn-7300kn

dimenzije felge 6,5J ET45 72,6 KS 5X114,3 16"
gume 215/60 R16"
Znas da ces morat homologirat tu dimenziju jer proizvodjac ne stavlja takve gume na auto?

Quote:
tomy2010 kaže: Pogledaj post
motor 1.0 , prošao sam cca.50km,
dal je normalono da se tolko osjeti miris spaljene plastike
od plastičnog pokrova na motoru (jako je vruć,dal je to normalno)
Meni je isto smrdilo dosta prvih par sto kilometara jer ej auto dugo stajao vani.
zgmmax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.