Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 21:09   #6121
Quote:
papagioro kaže: Pogledaj post
Nisi jedini
Pridružujem se.

Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Koliko se sjećam Sincera SN832 Ecorun je bio model vrijedan pažnje.
Po ADAC-u da. Koliko će dugo biti OK...ne znamo. Ima je netko ovdje možda?
Lyman is offline  
Old 24.09.2017., 21:17   #6122
Quote:
quadrifoglio kaže: Pogledaj post
Kad vec preporucujes falken bilo bi dobro da navedes model. I niti jedan falken nije na mokrom kao uniroyal RE3.
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Koliko se sjećam Sincera SN832 Ecorun je bio model vrijedan pažnje.
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Pridružujem se.



Po ADAC-u da. Koliko će dugo biti OK...ne znamo. Ima je netko ovdje možda?
Imam ja. Meni je odlična u svim uvjetima,zaljepljena je za cestu, jako udobna i tiha guma.
bond007 is offline  
Old 25.09.2017., 15:21   #6123
O da, Energy Saver je žestoko smeće od gume.
Jarvis is offline  
Old 25.09.2017., 15:34   #6124
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Imam ja. Meni je odlična u svim uvjetima,zaljepljena je za cestu, jako udobna i tiha guma.
Javljaj stanje...

Makar, ja bi volio da se javi i netko tko može usporediti Falken s GY, Dunlop, Uniroyal... a ne s Fuldom Diadem. NHF
Lyman is offline  
Old 25.09.2017., 15:36   #6125
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Ajd nemoj pretjerivat,ja ju imam i na suvom drži predobro.
Malo lošija na mokrom, pogotovo dok je nova.
Dobio je na novom autu i šta sad da ju bacam dolje.
Ja budem skinuo gume,stavio zimske gore jer su 16 cola a ljetnje dal ču kupit druge ak michelinke prodam ili kupit 18 cola i nove gume budem vidio.
Po tvom nevaljaju ništ a ja kažem da su opet bolje od čing-čang guma
polako, tvoje su još nove
kamikaza777 is offline  
Old 25.09.2017., 15:52   #6126
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Javljaj stanje...

Makar, ja bi volio da se javi i netko tko može usporediti Falken s GY, Dunlop, Uniroyal... a ne s Fuldom Diadem. NHF
Jbg, u mojoj dimenziji nema prevelikog izbora. Mislila sam uzeti Uniroyal,ali nisam mogla čekati,tada ih nitko nije imao na lageru u mojoj dimenziji. Falken je bolja od Fulde,a space shuttle je ako usporedim sa Toyo koje sam imala 2 godine i bile su smeće,ali doslovno smeće od gume,skoro sam se slupala nekoliko puta na brzini od 30-40 kmh. Jednostavno nisi znao kad će zeznuti, ok sve i onda kad ne očekujem one počnu plivati,auto jednostavno išao nekontrolirano,nemožeš ništa samo se nadati da na nekoga na naletiš ili netko na tebe.....
bond007 is offline  
Old 25.09.2017., 16:54   #6127
Quote:
kamikaza777 kaže: Pogledaj post
polako, tvoje su još nove
Oš kupit dok su nove dam popust
Brljator is offline  
Old 25.09.2017., 17:44   #6128
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Oš kupit dok su nove dam popust
Sta sam ti skrivio da me toliko mrzis

Ne bih, hvala, a i dimenzija mi ne pase
kamikaza777 is offline  
Old 25.09.2017., 20:48   #6129
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Ajd nemoj pretjerivat,ja ju imam i na suvom drži predobro.
Malo lošija na mokrom, pogotovo dok je nova.
Dobio je na novom autu i šta sad da ju bacam dolje.
Ja budem skinuo gume,stavio zimske gore jer su 16 cola a ljetnje dal ču kupit druge ak michelinke prodam ili kupit 18 cola i nove gume budem vidio.
Po tvom nevaljaju ništ a ja kažem da su opet bolje od čing-čang guma
Vozio sam i Nexen i Goodride i te su za Michelin ES premium gume

Michelin po suhom smece najvece na svijetu, a po kisi su hladno oruzje

Strasno. Bas strasno.
carevsin is offline  
Old 25.09.2017., 21:20   #6130
[QUOTE=Lyman;65676633]Javljaj stanje...

Makar, ja bi volio da se javi i
Knorac is offline  
Old 25.09.2017., 22:35   #6131
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Vozio sam i Nexen i Goodride i te su za Michelin ES premium gume

Michelin po suhom smece najvece na svijetu, a po kisi su hladno oruzje

Strasno. Bas strasno.
Neznam koliko če moje još dugo bit nove stare 4 mj i prešle 5500 km al po suvom drže i predobro uletim ponekad u kratke zavoje koje znam i sve se iznenadim kak drže.pa ebiga kupio sam auto a ne formulu.
Brljator is offline  
Old 26.09.2017., 06:46   #6132
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Neznam koliko če moje još dugo bit nove stare 4 mj i prešle 5500 km al po suvom drže i predobro uletim ponekad u kratke zavoje koje znam i sve se iznenadim kak drže.pa ebiga kupio sam auto a ne formulu.
Ja ih vozim na novoj opel astri, nove novcate, auto star 4 mj, sad ima 40 000 km. Od prvog kilometra mi je glava u torbi, pogotovo kad je kisa
carevsin is offline  
Old 26.09.2017., 06:50   #6133
Bok ljudovi,

imam Twinga iz 2004. godine o kojem bih mogla bez problema napisati ljubavni roman koliko ga volim. Vjerojatno više nikad neću pronaći bolji auto za tu cijenu s tako malom potrošnjom goriva, bez ijednog problema i kvarova, a s kojim se vozim i po gradu i na more i gdje god treba. Još uvijek je u dosta dobrom stanju i nadam se da će me služiti još bar 4 -5 godina, a nakon toga planiram kupiti električni no to je za neku drugu temu. Krajnje je vrijeme za nove gume a odluka je pala na ljetne zbog klimatskih promjena i činjenice da je veći dio godine čak i u Zagrebu temperatura iznad 7 C, da zimi ne putujem izvan ZG osim 20 minuta do posla i natrag iako vozim svaki dan. Dakle zimske neću, a cjelogodišnje na testovima prolaze lošije od ljetnih.

Imam Fulda Ecocontrol, sad su već stare cca 7 godina i još "drže", lik na benzinskoj koji mi je prije par mjeseci pumpao gume mi je rekao da su još OK i nisu izlizane ali ne bih dalje eksperimentirala nego kupujem nove.
S Fuldom sam prezadovoljna, dobre na suhom, dobre na kiši a i inače nisam agresivna vozačica, a o njihovoj dugotrajnosti da i ne govorim...

Tako da razmišljam opet uzeti Fuldu ali me zanimaju i eventualne alternative jer mi se čini da ih kod nas po trgovinama baš i nema ili ne znam gdje ih ima, pa nešto slično u tom cjenovnom rangu, ili nešto puno bolje a ne puno skuplje od Fulde?

Dobar vulkanizer u Zagrebu?

Upozorena sam da kod guma treba gledati i datum proizvodnje jer ako guma dugo stoji na skladištu, također gubi na kvaliteti pa zato nije dobro kupovati preko web shopova gdje nije istaknuta godina proizvodnje?

155/65R14 75T

Hvala!
Lila is offline  
Old 26.09.2017., 07:55   #6134
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Ja ih vozim na novoj opel astri, nove novcate, auto star 4 mj, sad ima 40 000 km. Od prvog kilometra mi je glava u torbi, pogotovo kad je kisa
Vidiš, ja sam imao dvije generacije to Michelina. Prva, Michelin energy je bilo plastično smeće. Čudesno loša guma. Stari kupio još dok sam vozio njegovu Astru tik nakon polaganja vozačkog. Znam da sam bio sretan kad se stavio zimski set Sava, ovo je klizalo po suhom.

Energy saver sam dobio na autu kad sam ga kupio, i mogu reći da je bio miljama bolji od tog Energya (bez saver).
Recimo, sadašnji Uniroyal RE3 je dosta bolji na kiši, al mi Michelin nije bio toliko loš. Možda jer sam od njega jako malo očekivao.

S druge strane, možda je to tako zbog dimenzija i auta. Možda jednostavno kod manjih dimenzija i lakših auta je ok, a kod ozbiljnih zahtjeva se jače kliže.


Vezano za Uniroyal RE3, vozio sam se zadnjih tjedana po hrpetini proloma oblaka i kiše (Ovaj vikend Istra, zadnja dva tjedna po Ogulinu).
Jako sam zadovoljan gumama, odlučne su na mokrome.
Fishkal is offline  
Old 26.09.2017., 08:22   #6135
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Bok ljudovi,

imam Twinga iz 2004. godine o kojem bih mogla bez problema napisati ljubavni roman koliko ga volim. Vjerojatno više nikad neću pronaći bolji auto za tu cijenu s tako malom potrošnjom goriva, bez ijednog problema i kvarova, a s kojim se vozim i po gradu i na more i gdje god treba. Još uvijek je u dosta dobrom stanju i nadam se da će me služiti još bar 4 -5 godina, a nakon toga planiram kupiti električni no to je za neku drugu temu. Krajnje je vrijeme za nove gume a odluka je pala na ljetne zbog klimatskih promjena i činjenice da je veći dio godine čak i u Zagrebu temperatura iznad 7 C, da zimi ne putujem izvan ZG osim 20 minuta do posla i natrag iako vozim svaki dan. Dakle zimske neću, a cjelogodišnje na testovima prolaze lošije od ljetnih.

Imam Fulda Ecocontrol, sad su već stare cca 7 godina i još "drže", lik na benzinskoj koji mi je prije par mjeseci pumpao gume mi je rekao da su još OK i nisu izlizane ali ne bih dalje eksperimentirala nego kupujem nove.
S Fuldom sam prezadovoljna, dobre na suhom, dobre na kiši a i inače nisam agresivna vozačica, a o njihovoj dugotrajnosti da i ne govorim...

Tako da razmišljam opet uzeti Fuldu ali me zanimaju i eventualne alternative jer mi se čini da ih kod nas po trgovinama baš i nema ili ne znam gdje ih ima, pa nešto slično u tom cjenovnom rangu, ili nešto puno bolje a ne puno skuplje od Fulde?

Dobar vulkanizer u Zagrebu?

Upozorena sam da kod guma treba gledati i datum proizvodnje jer ako guma dugo stoji na skladištu, također gubi na kvaliteti pa zato nije dobro kupovati preko web shopova gdje nije istaknuta godina proizvodnje?

155/65R14 75T

Hvala!
Već jesi ...

Cjenovno najbliže Fuldi a da je bolje Uniroyal RE3. Još bolje i skuplje od toga Pirelli P1 Verde.
https://www.mall.hr/gume-auto-ljetne...IL%5D%5B%5D=65

I cjelogodišnje su ti moj savjet ako se puno ne voziš ... pogotovo za nadolazeće doba godine ... dobra cjelogodišnja je bolja od te tvoje fulde ... pogotvo kad porosi.
Intel_85 is offline  
Old 26.09.2017., 09:00   #6136
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Bok ljudovi,

imam Twinga iz 2004. godine o kojem bih mogla bez problema napisati ljubavni roman koliko ga volim. Vjerojatno više nikad neću pronaći bolji auto za tu cijenu s tako malom potrošnjom goriva, bez ijednog problema i kvarova, a s kojim se vozim i po gradu i na more i gdje god treba. Još uvijek je u dosta dobrom stanju i nadam se da će me služiti još bar 4 -5 godina, a nakon toga planiram kupiti električni no to je za neku drugu temu. Krajnje je vrijeme za nove gume a odluka je pala na ljetne zbog klimatskih promjena i činjenice da je veći dio godine čak i u Zagrebu temperatura iznad 7 C, da zimi ne putujem izvan ZG osim 20 minuta do posla i natrag iako vozim svaki dan. Dakle zimske neću, a cjelogodišnje na testovima prolaze lošije od ljetnih.

Imam Fulda Ecocontrol, sad su već stare cca 7 godina i još "drže", lik na benzinskoj koji mi je prije par mjeseci pumpao gume mi je rekao da su još OK i nisu izlizane ali ne bih dalje eksperimentirala nego kupujem nove.
S Fuldom sam prezadovoljna, dobre na suhom, dobre na kiši a i inače nisam agresivna vozačica, a o njihovoj dugotrajnosti da i ne govorim...

Tako da razmišljam opet uzeti Fuldu ali me zanimaju i eventualne alternative jer mi se čini da ih kod nas po trgovinama baš i nema ili ne znam gdje ih ima, pa nešto slično u tom cjenovnom rangu, ili nešto puno bolje a ne puno skuplje od Fulde?

Dobar vulkanizer u Zagrebu?

Upozorena sam da kod guma treba gledati i datum proizvodnje jer ako guma dugo stoji na skladištu, također gubi na kvaliteti pa zato nije dobro kupovati preko web shopova gdje nije istaknuta godina proizvodnje?

155/65R14 75T

Hvala!
Vozila bi po Zg samo na ljetnima? Ne znam bas koliko ti je to pametna odluka, ako zbog niceg drugog jer u slucaju nesrece ces imat natezanja s osiguranjem, a i nebi se slozio da bas nemamo zimskim i hladnih dana u godini.

Inace cjelogodisnje gume su po meni dusu dale za neagresivne vozace kakav si i sama rekla da jesi. Stoga po meni uzmi cjelogodisnje i prst u uho. Gledaj Michelin CC jer vise naginje ljetnoj nego zimskoj gumi ili Goodyear vector 4 seasons koji vise naginje zimskoj, al svejedno odlicna guma.
Lucky-ZG is offline  
Old 26.09.2017., 09:10   #6137
Quote:
Već jesi ...
A ne. Ili ti ne znaš što su romani

Quote:
Cjenovno najbliže Fuldi a da je bolje Uniroyal RE3. Još bolje i skuplje od toga Pirelli P1 Verde.
https://www.mall.hr/gume-auto-ljetne...IL%5D%5B%5D=65
Hvala na preporuci, pogledat ću!


Quote:
Inace cjelogodisnje gume su po meni dusu dale za neagresivne vozace kakav si i sama rekla da jesi. Stoga po meni uzmi cjelogodisnje i prst u uho. Gledaj Michelin CC jer vise naginje ljetnoj nego zimskoj gumi ili Goodyear vector 4 seasons koji vise naginje zimskoj, al svejedno odlicna guma.
Nope, hvala ali ne hvala. Nema testa u kojem je cjelogodišnja bolja solucija od ljetne ili zimske. Bitno mi je da dubina profila nije manja od 4 mm a nije, a cijele zime u autu furam i lance za snijeg - što je sve po zakonu.
Po Zagrebu se tako vozim već 10 godina. Ako nisam agresivna, ne znači da nisam i dobra vozačica. Ali hvala na savjetu u svakom slučaju!
Lila is offline  
Old 26.09.2017., 09:54   #6138
Varas se u vezi ovih cjelogodisnjih koje je Lucky predlozio. Pogotovo za Michelin koji bi tebi savrseno pasao.

Neusporedivo bolje gume od fulde ecocontrol koju sam i sam vozio, doduse na vecem autu ali to je nakon 3god bilo za bacit sto se kise tice. Tako da ako ima u tvojoj dimenziji Michelin CC to ti je visestruko najbolja opcija.
Astral07 is offline  
Old 26.09.2017., 09:55   #6139
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Nope, hvala ali ne hvala. Nema testa u kojem je cjelogodišnja bolja solucija od ljetne ili zimske. Bitno mi je da dubina profila nije manja od 4 mm a nije, a cijele zime u autu furam i lance za snijeg - što je sve po zakonu.
Po Zagrebu se tako vozim već 10 godina. Ako nisam agresivna, ne znači da nisam i dobra vozačica. Ali hvala na savjetu u svakom slučaju!
O tome bi se dalo raspravljat
Nemoj baš previše biti sigurna u to. Nije isto kad uspoređuješ top gume (cj) sa nekim low-endom (zima/ljeto).
Intel_85 is offline  
Old 26.09.2017., 09:58   #6140
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Nope, hvala ali ne hvala. Nema testa u kojem je cjelogodišnja bolja solucija od ljetne ili zimske. Bitno mi je da dubina profila nije manja od 4 mm a nije, a cijele zime u autu furam i lance za snijeg - što je sve po zakonu.
Po Zagrebu se tako vozim već 10 godina. Ako nisam agresivna, ne znači da nisam i dobra vozačica. Ali hvala na savjetu u svakom slučaju!
Pa dobro naravno da nije kad gledas u zimskim uvjetima protiv zimske ili u ljetnim protiv ljetne, al gledaj da mi u zg ipak imamo barem par mjeseci stvarno hladnih i koji tjedan snijega i tu su po meni ljetne smrt, al dobro tvoja odluka. I ne kuzim bas sto si htjela rec s ovim da ako nisi agresivna ne znaci da nisi dobra vozacica? Ja nicime nisam implicirao da si losa vozacica vec smatram da jednostavno ljudima koji voze po propisima, drze pravilni razmak, ne lete kroz zavoje itd. ne trebaju performanse vrhunske ljetne gume po ljeti, vec ce i cjelogodisnja odradit posao bez problema.

U svakom slucaju prema tome da si se vec odlucila za samo ljetne gume, uzmi najbolje i nemoj stedit jer u toj dimenziji razlika izmedu gume srednje i najvise klase nije velika.
Lucky-ZG is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.