Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 07:58   #2361
Kad misliš da će se Fiat i dalje dobro prodavati, AC doda gas i kaže "Nećeš razbojniče"
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 08:07   #2362
Ja stvarno ne kuzim tu njihovu politiku. Ajmo reci da je preskup benzinac zbog co2. Ok, a di su im dizeli nestali odjednom? Ma, bez veze trositi rijeci na njihov rad.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 14:29   #2363
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne kuzim tu njihovu politiku. Ajmo reci da je preskup benzinac zbog co2. Ok, a di su im dizeli nestali odjednom? Ma, bez veze trositi rijeci na njihov rad.
Stave alu felge, kožni volan i 5" i naplate 7000kn. Super politika za početni model

Ako je opravdanje da je benzinac preskup zbog CO2, mene zanima kako pravdaju činjenicu da SW i sedan u Sloveniji imaju istu cijenu, a HB je jeftiniji 1000 Eura. Jednostavno odnos cijena ne štima.

Da podsjetim, kod nas su kao početne oglašene cijene 99990, 106900, 116900, ali redom sedan, HB i SW - sve bijela boja, bilo koja druga 3420kn više.

Čini mi se da su SW-u spustili nešto cijenu, oko 118000 je bila do sad. Još uvijek je i BEZ trošarine preko 15000kn skuplji nego u Sloveniji do registracije.

Kod nas je standard veći pa se može....

Meni osobno je sve dalje kao opcija.
Dr.Ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 14:52   #2364
Jebote 2000€ više, pa kako je to moguće? I VW je isto skuplji... Jebote država u kurac.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:06   #2365
Nije drzava nego glupi ac. Vidis da je u Slo sedan i karavan ista cijena. A kod nas je karavan daleko skuplji od hatcha. Nabijaju cijene. Ako bude takva situacija, ni meni nece biti opcija sigurno.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:54   #2366
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Nije drzava nego glupi ac. Vidis da je u Slo sedan i karavan ista cijena. A kod nas je karavan daleko skuplji od hatcha. Nabijaju cijene. Ako bude takva situacija, ni meni nece biti opcija sigurno.
Deru i jedni i drugi, deru sa svih strana.

U Sloveniji je bazni SW 90 000kn, sa PDV-om 22%, ugrubo 74 000 bez PDV-a

U Hrvatskoj je bazni SW 117 000Kn, od toga valjda 12 000 trošarine/harača i 21 000 PDV-a i AC-ovih 10 000 ekstra u odnosu na slovenskog trgovca da bi došli ugrubo na slovenskih 74 000 bez PDV-a.

Sigurno sam pogriješio u računici jer su u igri i naknade za otpad, homologacije i sl. gluposti, no odnos je tu negdje.

Wikipedia kaže da je neto hrvatski prosjek 811 Eura, slovenski 1045.

Piran? Uzmite sve, samo nas riješite parazita.
Dr.Ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:26   #2367
Quote:
Dr.Ninja kaže: Pogledaj post
Deru i jedni i drugi, deru sa svih strana.

U Sloveniji je bazni SW 90 000kn, sa PDV-om 22%, ugrubo 74 000 bez PDV-a

U Hrvatskoj je bazni SW 117 000Kn, od toga valjda 12 000 trošarine/harača i 21 000 PDV-a i AC-ovih 10 000 ekstra u odnosu na slovenskog trgovca da bi došli ugrubo na slovenskih 74 000 bez PDV-a.

Sigurno sam pogriješio u računici jer su u igri i naknade za otpad, homologacije i sl. gluposti, no odnos je tu negdje.

Wikipedia kaže da je neto hrvatski prosjek 811 Eura, slovenski 1045.

Piran? Uzmite sve, samo nas riješite parazita.
malo je problem kaj u rh i jesu zastupnici slovenci
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 20:43   #2368
Da, glavni problem je sto auto ne ide direktno od fiata nego preko posrednika. Ja se vec dugo nadam da ce bankrotirati ali nikako.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 20:52   #2369
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Da, glavni problem je sto auto ne ide direktno od fiata nego preko posrednika. Ja se vec dugo nadam da ce bankrotirati ali nikako.
Daće BORG da omandrknu!
Ja skupljam pare,Tipo 1.6 HB mi je pri vrhu, najradije bi 1.4 TB, ali ovim pušikurčičima na vlasti ne želim dati svoje krvavo zarađene kune na ove ekofašističke namete : jebite se:
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 22:37   #2370
Ja bi karavana. Ali fiat sad razvija neke male turbake benzince. pa ako bude 1.3, 120ks, a bude cistiji od ovog 1.4 tjeta, mozda mu i AC skine cijenu. Nisam fan trocilindrasa, ali nemam razloga sumnjati u fiatov motor, tako da bi takvo nesto ja sebi za neko vrijeme.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 07:27   #2371
Onaj 0.9 3cyl se i nije baš proslavio?
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 07:51   #2372
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Onaj 0.9 3cyl se i nije baš proslavio?
Taj je 2 cilindraš 875 ccm. Za pouzdanost ne znam, ali nije mali potrošać. Specifikacije su varale i po 40-45 posto.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:59   #2373
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Onaj 0.9 3cyl se i nije baš proslavio?
Imamo ga u Mitu eto, vec godinu i pol nitko ne pita za taj auti, a sam rad motora je katastrofalan, ko da vozis neki kompresora, strava. Ne bi volio tako nekaj imati u garazi.

Sve ispod 4 cyl nema smisla, eventualno ako nekom ne smeta taj los rad motora.

Ako je u slo jeftiniji kupite tamo, narocito ako auto ima vise od 6 tkm i stariji je od 6 mj.
Dosta nasih kupuje tamo jer je povoljnije, a vecinom se dobije i bolja oprema.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:55   #2374
Sve cesce ih vidjam po cestama i ne izgledaju uopce lose, narocito HB.
Medjutim, jednu stvar sam primjetio, izrazito su visoko dignuti tj. rupa izmedju kotaca i blatobrana je izrazito velika u odnosu na ono sto sam navikao, ajmo tako reci, pa to kvari ukupan dojam.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:31   #2375
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Taj je 2 cilindraš 875 ccm. Za pouzdanost ne znam, ali nije mali potrošać. Specifikacije su varale i po 40-45 posto.
Ma da, nije da je nekih problema bilo s njim, ali nije bas dozivio neki uspjeh, a i potrosnja je bila veca od ocekivane. Joža, mozes ti ili ja htjeti kaj hocemo, ali ovi su ti sad uglavnom 3 cilindra. Ford, vw, mislim da i opel, renault... Nemas izbora ako hoces benz.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:46   #2376
Ima li netko ideju koliko bi se moglo "iskamčiti" popusta na ovog tipota?

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-tip...oglas-23532222

imaju bijeli za 112.900,00kn, da li je to zacementirano ili se može žicat da malo smanje?

Koliko se to može smanjiti, ako može naravno?

fala.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:58   #2377
Ja mislim da ti to ovisi gdje kupujes. Ja sam bio kod jednog, pitao za tipo, ali realno, nisam bio ozbiljan kupac, pitam za popust, covjek se uvrijedio. Kad sam isao bas kupovati auto, radilo se o lanci y, onda su nudili ili zimske gume ili servis jedan besplatno. Tako da ne vjerujem da mozes luno izvuci popusta, ali nesto mozes dobiti sigurno. A to je opet, recimo zimske gume, ,oko 2000kn. Nije za baciti.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:18   #2378
Za popust se ne pita, trazi se ponuda i onda ako on hoce dati popust dati ce ga sam bez pitanja.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:25   #2379
Je je.

Najjači su mi prodavači koji se ljute, dapače uvrijede, kad pitaš za popust.

Odmah prekidam svaki vid daljnjeg razgovora, bez obzira kako se kupuje.

Ako je teško reći "Gospodine, nažalost smo s ovom cijenom smo do kraja iscrpili mogućnost popusta, stoga nemamo mogućnost dodatnog snižavati" ili nešto slično onda u kurac.

Ja sam znao imati preko njuškala ponude za različite stvari po 50 posto tražene cijene. I kaj sam se trebao frljit ko ženska? Hvala Vam na interesu, navedena ponuda mi nije prihvatljiva. Srdačan pozdrav

Ništa teško, a ne ko jebena primadona.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:55   #2380
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ti to ovisi gdje kupujes. Ja sam bio kod jednog, pitao za tipo, ali realno, nisam bio ozbiljan kupac, pitam za popust, covjek se uvrijedio. Kad sam isao bas kupovati auto, radilo se o lanci y, onda su nudili ili zimske gume ili servis jedan besplatno. Tako da ne vjerujem da mozes luno izvuci popusta, ali nesto mozes dobiti sigurno. A to je opet, recimo zimske gume, ,oko 2000kn. Nije za baciti.
hahaahaha jebote šta me nasmija
I veliš baja se naljutio, pa jebote za svoje novce krvavo radim i nijedna kuna mi nije pala sa neba, satirem se u relanom sektoru, guze me ki budalu, pa ako oću iskamčiti popust to je moje pravo.

Trgovci moraju biti debelokošci.

a on se
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.