Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 23:49   #1581
Nije bas neki uspjeh imati sina cuvenog religijskog prevaranta i hohstaplera
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 09:20   #1582
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
..Zašto prihvatiti?
Odgovor samo ti znaš. Ako ti ne leži, ne prihvatiš. To je savršeno dobar razlog i pravilna odluka. Tvoj put je samo tvoj i uvijek je ispravan.
Quote:
.. ili "ako je Bog dozvolio patnju, šta je sa RADOŠĆU, da li dozvoljava i radost"...
Već sam napisao da Bog nije uzrok patnji. Dao nam je slobodnu volju da sami odaberemo patnju ako tako želimo radi bržeg napredovanja.
Bog nam je dao mogućnost da ljubav prema drugima učimo s maksimalnim užitkom kroz razmjenu seksualne energije u odnosima sa suprotnim spolom. Neki su odabrali takav put za napredak. Izbor je naš.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 09:45   #1583
Svako u nesto vjeruje, ima stav, kroz neko vrijeme to se mijenja, nismo zacementirani.
Nekad smo uvjereni da smo bas sad, konacnu istinu, sjajimo i uvjeravamo sve oko sebe da smo na Putu Istine
Tece vrijeme, sustizu nas dileme..
To je tako judski
I ljudski je pokusaj da se objasni stvarnost
Ne znam o Bogu nista al znam sto ponekad osjecam u vezi tog pojma
Nema smisla previse raspravljati i pokusavati utisnuti svoje, istisnuti neciji stav s "argumentima"
Moras odzivjeti svoje kako umijes i znas, to se stalno mijenja
Dio zivota je patnja kao i sve ostalo.
Sto ce i kako covjek s time!? e, na njemu je da si daje ili prihvaca neke odgovore.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 09:53   #1584
To je samo tvoje verovanje, Beljki.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:27   #1585
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ako nismo vječni šta će nam ikakv cilj na kraju puta koji skončava u ništavilu.
Možda da bi činili i ostavili svijet isti ili mrvicu bolji onima koji jesu i onima koji će doći na njega.



Quote:
Ako smo vječni, to je beskrajno puno vremena, da je ideja dosezanja bilo kakvog cilja (što uključuje i rad na sebi sve dok ne postanemo dostojni nečega) smislena samo i jedino u svrhu zajebancije.
Badava ti i sama vječnost ako ćeš ju iskoristiti da se vječno zajebavaš.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 17:07   #1586
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Možda da bi činili i ostavili svijet isti ili mrvicu bolji onima koji jesu i onima koji će doći na njega.
puno je to posla za mrvicu koja možda ostavlja trag ili a možda i ne .... Nema civilizacije koja nije propala, pa jednom za koju hiljadu godina npr kad se sve uruši i tvoja mrvica će biti za ništa ....

Nisam ja protiv slijeđenja moralnih načela, niti sam protiv dobrote, niti sam protiv duhovnih poniranja, niti sam protiv širenja svjesnosti, a osobito nisam protiv toga da svi skupa pokušamo biti dobri ljudi da bi nam svijet bilo bolje mjesto ......Dapače za sve sam od toga....

Ja sam naprosto protiv samozavaravanja, nerealnih očekivanja, produbljivanja iluzije, lažnih učitelja i glupih učenja, gradnje snovitih konstrukicja usred sna života, protiv svakog predavanja vlastite pameti drugom čovjeku, knjigi, slijedbi ili religiji ....

Quote:
Badava ti i sama vječnost ako ćeš ju iskoristiti da se vječno zajebavaš.
Nisi dobro promislio. Ako je duša vječna i bez kraja i konca se inkranira stigneš se ne jednom nego beskrajan broj puta sam od sebe bez ikakvog napora - prosvjetliti i isto toliko puta biti ameba, gušter, patka, čudnovati kljunaš, krava, pivac, čovjek, žena, dobar, zao, loš, retardiran, genije, svetac, đava i anđeo ....

Pa ako je tome tako - u pitanju je COSMIC JOKE, koji nema poantu, pa ni punch line, ali upućuje da je svaki napor u kojem se grčimo postići nešto budalast i da je svoja stremljenja zdravije shvatiti kao zajebanciju a ne smrtno ozbiljno.
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 17:10   #1587
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nije bas neki uspjeh imati sina cuvenog religijskog prevaranta i hohstaplera
Tko je tu otac, a tko sin?
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:14   #1588
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
.. Ako je duša vječna i bez kraja i konca se inkranira stigneš se ne jednom nego beskrajan broj puta sam od sebe bez ikakvog napora - prosvjetliti ... Pa ako je tome tako - u pitanju je COSMIC JOKE, koji nema poantu, pa ni punch line...
Kada netko ima ovakva gore pitanja, stavove može mijenjati i nakon samo nekoliko mjeseci ili 2-3 godine. Već samo ako traži odgovore to je dobar znak.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:38   #1589
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ja sam naprosto protiv samozavaravanja, nerealnih očekivanja, produbljivanja iluzije, lažnih učitelja i glupih učenja, gradnje snovitih konstrukicja usred sna života, protiv svakog predavanja vlastite pameti drugom čovjeku, knjigi, slijedbi ili religiji ....
Slažem se s tvojim stavom. To je kritički stav koji je se ne želi zabetornirati, nego uvijek ostavlja neku mogućnost prihvaćanja onoga što je potpuno suprotno. Zato i ovo što ti sad pišem uzmi kao "moje" mišljenje i nemoj ništa prihvatiti nego samo razmisli. Misli su zapravo nešto što nema vlasnika. Kad kažeš da si protiv samozavaravanja to znači da ti je stalo do istine kakva god ona bila. Ali ako nam je stalo do nečega, onda je očito da to smatramo vrijednošću, odnosno nečim dobrim. Već sam pojam istine ukazuje na postojanje dobra. Ali mogli bismo postaviti i ono ničeansko pitanje "čemu uopće inzistirati na istini?". Međutim, to pitanje je kontradiktorno, jer traži istinit odgovor, pa time pobija vlastitu smislenost. Što znači da pitanje traži istinit odgovor? Znači to da je istina bolja od neistine.
Ima jedan uobičajeni koncept, koji se nekritički pretpostavlja, da su misli nešto "između" nas i stvarnosti, nekakav posrednik. Po tom konceptu mi do istine dolazimo "kroz" misli, za nas je stvarnost "obrađena" mislima, a ne kakva je sama po sebi. Iz toga slijedi da je svaki pokušaj da dođemo do istine unaprijed onemogućen, odnosno da je to samo neka "naša" istina. Međutim, zaboravlja se da je sam taj koncept također misao, pa bi po vlastitoj logici i sam morao biti neistinit. Na stvarima je najdublje i najsuštinskije upravo ono što o njima mislimo. Ako i postoji neka "skrivena" stvarnost onda je to nešto sporedno i nevažno, npr. koliko dlaka ima nečiji pas. Eto, malo sam se nadovezao ovako općenito, iako nema direktne veze s temom, ali je povezano s tvojim stavom o samozavaravanju.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:45   #1590
Jel se netko od vjernika zapitao da li bog postoji?? Ocito da nije!! Inace bi odmah postali nevjernici tj. ateiste! Gledajuci sve moguce religije svijeta , ja kao ateista, imam pravo kazati, ljudi vjeruju u bogove iz ciste dosade jer da to ne rade, u zivotu bi im bilo ocajno dosadno i jednolicno; nazalost to su takvi ljudi koji sami sebi nisu dovoljni vec trebaju imati nekavu nadrealnu silu tj. boga da im upraznjava dane i da oni ispunjavaju njegove ( tj. popovske) zahtjeve i dogme!! Jesam li u pravu kolege vjernici??
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:58   #1591
Kolega ateista...
Ako si sam sebi dovoljan, zasto si upravo na temi o Bogu i vjeri?
Možda zato što ti je užasno dosadno i jednolično?
Ti ne vjeruješ (nitko ne osuđuje, tvoj izbor), drugi vjeruju (ti osuđuješ, njihov izbor).

Znači ti vjeruješ/ne vjerujes u nista?
Postojalo je ništa, i to ništa je stvorilo sve?
__________________
Kao prvo ne moram ja nista..kao drugo isto to..
Slakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:23   #1592
Quote:
Slakica kaže: Pogledaj post
Znači ti vjeruješ/ne vjerujes u nista?
Postojalo je ništa, i to ništa je stvorilo sve?
Mislim da je kolega ateista svjestan toga da ateizam nema odgovora na to pitanje i da se ateizam kao takav sa time niti ne bavi. Samo negira jedan ponuđeni odgovor na to pitanje koje, ruku na srce, ni nije bogzna kakav odgovor. One koje zbilja zanima kako je to točno došlo do svega što vidimo okolo sebe, baš i ne zanima odgovor na pitanje "tko je to napravio" koje ni ne dolazi sa nekim dubljim objašnjenjima osim onog "i bog je rekao neka bude...".

Čini se kao neko čudo jednako tome da je iz ničega nastalo nešto, bez objašnjenja kako.

No nema razloga da budemo siromašni u našoj mašti i da postavimo "bog je to napravio" i "ništa je eksplodiralo i stvorilo sve" kao jedine opcije kada očito nisu. Odavno su ljudi počeli stvarati i zamišljati druge alternative, kao recimo neka neobična višedimenzionalna fizika.

Možda nije bio bog, nego nešto što još nikome zapravo nije palo na pamet.

Možda je odgovor na temu taj da bog ne postoji pa nema tko dopuštati (ili ne) patnju, sranja se jednostavno događaju.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:54   #1593
Da nema patnje sve bi bilo puno manjikalnih egoista i ovako ih ima dovoljno ,uči se čovik bit skroman i suosjećajan , ovo podbacivanje jedan drugome mentalna manipulacija .
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:12   #1594
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
.. Jesam li u pravu kolege vjernici??
Jesi. Tvoj put je samo tvoj put i za tebe je ispravan. Ti nas obogaćuješ.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:36   #1595
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ti znaš da na "čistom duhovnom putu", smrskavanje dojenčadi o stijene nije "ni dobro ni loše"?

Slab je onda to "čisti duhovni put"....
Ako su to mali demoni, budući naslijedovatelji roditelja, žderači dječjega mesa u ludim obred ima, što ti onda imaš sa božijom osudom?
Vrlo dobro znaš o kakvima se demonolikim narodima radilo protiv kojih su izraelci ratovali.
Starim izraelcima možemo zahvaliti što danas postojimo.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:19   #1596
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Tvoj put je samo tvoj i uvijek je ispravan.
Ako je tako onda bi jedan te isti put bio istovremeno i ispravan i neispravan, za nekog bi bio ispravan a za nekog neispravan. Slično kao kad jedni voze lijevom stranom a drugi desnom pa se sudaraju.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:43   #1597
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Jel se netko od vjernika zapitao da li bog postoji??
Ja nisam vjernik, ali sam si postavio to pitanje. Pitao sam se što to znači da je bog "svemoguć"? Bog ne može biti ne-svemoguć. Bog ne može biti npr. u mojoj koži. Meni može biti zanimljivo da saznam nešto što prije nisam znao. Bog to ne može jer već sve zna. Ja mogu stremiti ka nekom neizvjesnom cilju. Bog to ne može, jer njemu ništa nije neizvjesno. Bog ne može poželjeti nešto jer bi to značilo da mu nešto nedostaje. Bog se ne može odmarati jer nikad nije umoran. Ne može ni usmjeriti pažnju na nešto, jer sve vidi istovremeno. Mogao bih navesti još puno toga što bog ne može - zato što je svemoguć.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:58   #1598
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Ako je tako onda bi jedan te isti put bio istovremeno i ispravan i neispravan, za nekog bi bio ispravan a za nekog neispravan...
Za jednog bi bio ispravan, a za sve ostale neispravan, zato jer svatko ima svoj vlastiti put. Svrha je da svatko proživi svoje posebne doživljaje i emocije i na kraju nas sa svojim jedinstvenim iskustvima i saznanjima u spajanju svijesti sve obogati. Ni jedna svijest nije izgubljena jer svi putevi na kraju vode k istom cilju. Život se tako razvija, prema sve većem jedinstvu svijesti na višim razinama. Na kraju sve te milijarde miljardi miljardi.... različitih svijesti i bogatstva različitih iskustava postaju Jedna Svijest. Pogodi čija.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:08   #1599
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Za jednog bi bio ispravan, a za sve ostale neispravan, zato jer svatko ima svoj vlastiti put. Svrha je da svatko proživi svoje posebne doživljaje i emocije i na kraju nas sa svojim jedinstvenim iskustvima i saznanjima u spajanju svijesti sve obogati. Ni jedna svijest nije izgubljena jer svi putevi na kraju vode k istom cilju. Život se tako razvija, prema sve većem jedinstvu svijesti na višim razinama. Na kraju sve te milijarde miljardi miljardi.... različitih svijesti i bogatstva različitih iskustava postaju Jedna Svijest. Pogodi čija.
Ako je tako, onda je sve to što si napisao samo tvoje osobno mišljenje, odnosno tvoj put, koji je, kako sam kažeš, za sve ostale neispravan.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:21   #1600
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Slažem se s tvojim stavom. To je kritički stav koji je se ne želi zabetornirati, nego uvijek ostavlja neku mogućnost prihvaćanja onoga što je potpuno suprotno. Zato i ovo što ti sad pišem uzmi kao "moje" mišljenje i nemoj ništa prihvatiti nego samo razmisli. Misli su zapravo nešto što nema vlasnika.
Kad ovo kažeš što pod tim misliš:

- Da li to znači ljudski intelekt ne može generirati ni jednu misao koja već ne postoji, odnosno ničem novom i originalnom se ne može domisliti
- Da li su misli kolektivno dobro
- Da li „istina“ uopće može biti dokučena sa nivoa uma, s obzirom da je um alatka, operativni sustav koji ima svoje limite.

U kontekstu topica – samo promatranje je više nego dovoljno da se zaključi da je patnja stvarna za svako ljudsko biće, da svakoga sustignu mizerije ljudskog života, osim ako osoba nije malomuna.

Pitanje Zašto bog dozvoljava patnju – sadržava 2 nepoznanice

- prvu da postoji Bog,
- drugu da gospodar svega stvorenog možebitno daje dozvole za patnju.

Pošto se to uzelo zdravo za gotovo diskusija je krenula u smjeru koji opravdava Božju dobrotu u takozvanoj dozvoli da patimo s učenjem, radom na sebi i duhovnim rastom.

Moje mišljenje je trenutno da je naš svijet uređen u dihtomijama i da u njemu patnja stoji nasuprot sreći. Prvu izbjegavamo a drugoj težimo.

Nije to moja misao, kao što si već rekao takve nema – to je osnova budističkog učenja. Patnja je zadatost ( default) u postavkama našeg postojanja u ljudskim tijelima ....
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.