Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 20:51   #41
Pa svi ti kazu S E R V I S.

Sutra ujutro odes u ovlascenom servisu ostavi auto i dok ti ne srede problem nemoj ga preuzimati. Ako im je potrebno vise dana da rese problem potrazi zamenski auto.
pezetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:43   #42
Na stranim forumima sam za ovaj model Tuscona 1.7 crdi dct-7 141 Ks, čitao da imaju problema prilikom ponovnog kretanja.
Npr. stanu na semaforu ili raskrižju i kad ponovno žele krenuti, stisnu papučicu gasa i ništa se ne dešava par sekundi, tek onda auto krene.
Kao da ima neki vremenski odmak od stiska papučice gasa do reakcije motora.
To se baš dešavalo na ovom modelu sa 7 stupanjskim automatskim mijenačem
Reklamirali su svojim servisima, ali nisu im uspjeli riješiti problem.

Dali je netko kod nas imao slično iskustvo odnosno problem?

Razmišljamo o kupnji novog vozila, a Tucson nam je bio favorit...
Akul2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:47   #43
Quote:
Akul2012 kaže: Pogledaj post
Na stranim forumima sam za ovaj model Tuscona 1.7 crdi dct-7 141 Ks, čitao da imaju problema prilikom ponovnog kretanja.
Npr. stanu na semaforu ili raskrižju i kad ponovno žele krenuti, stisnu papučicu gasa i ništa se ne dešava par sekundi, tek onda auto krene.
Kao da ima neki vremenski odmak od stiska papučice gasa do reakcije motora.
To se baš dešavalo na ovom modelu sa 7 stupanjskim automatskim mijenačem
Reklamirali su svojim servisima, ali nisu im uspjeli riješiti problem.

Dali je netko kod nas imao slično iskustvo odnosno problem?

Razmišljamo o kupnji novog vozila, a Tucson nam je bio favorit...
Pogledaj radije ford kugu
btw, ovi kvarovi koji se dešavaju su katastrofa, a još gore je što će ti u vrlom servisu reć da to tako treba biti...
čorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:30   #44
Quote:
čorba kaže: Pogledaj post
Pogledaj radije ford kugu
btw, ovi kvarovi koji se dešavaju su katastrofa, a još gore je što će ti u vrlom servisu reć da to tako treba biti...
U USA na tom 7 brzinskom DCT-u od Hyundaia je vec pokrenut class action lawsuit, nakon godina patnje kupaca. Bolje bi Hyundaiu bilo da jednostavno to baci u kos za smece i ugradi HD automat nove generacije i dovidjenja.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:34   #45
Pa jeli onda postoji getriba s duplom spojkom koja išta valja???

Evo sad vidim da i Hyundaiev DCT ima pustih problema, pa DSG kod VAG-a isto pa Powershift od Forda, pa ...nastavi niz...

A ovdje na forumu svi preporučuju automate a pravih automata čini mi se i nema baš puno (barem u klasama dostupnim većini kupaca).

I šta onda, kad kupujem auto da pljunem 2-3 000 eura više za automat pa onda još kad krenu sranja da se dobro zivciram a van garancije opet plaćam dobre pare kada krenu sranja. Meni se ipak čini da ću se ja drzati dobrih starih manualaca.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:22   #46
Neznam, ja vozim najgori koji postoji (po forumima jelte) DQ200 i nebih rekao da je neko smeće. Čak da pače - kupio bi ga ponovo (u nedostatku neke bolje opcije).

Jasno da nije bez mana, samo budala to može tvrdit, no prednosti ih daleko nadmašuju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:53   #47
DSG je majka jedva cekam da moj dode.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:24   #48
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Pa jeli onda postoji getriba s duplom spojkom koja išta valja???

Evo sad vidim da i Hyundaiev DCT ima pustih problema, pa DSG kod VAG-a isto pa Powershift od Forda, pa ...nastavi niz...

A ovdje na forumu svi preporučuju automate a pravih automata čini mi se i nema baš puno (barem u klasama dostupnim većini kupaca).

I šta onda, kad kupujem auto da pljunem 2-3 000 eura više za automat pa onda još kad krenu sranja da se dobro zivciram a van garancije opet plaćam dobre pare kada krenu sranja. Meni se ipak čini da ću se ja drzati dobrih starih manualaca.
Kupis novi i vozi ga dok ima garancije. Poslje ga prodas kad istekne i tako u krug. Inace dobili na poslu ponudu za reno laguna automatik. 4 brzine aisin ak se ne varam. Reparacija..Kameno doba tehnologija. 14.000kn da se dovede u red. Necu pitat kolko bi uopce bilo za dsg ili nest slicno.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 22:27   #49
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Kupis novi i vozi ga dok ima garancije. Poslje ga prodas kad istekne i tako u krug. Inace dobili na poslu ponudu za reno laguna automatik. 4 brzine aisin ak se ne varam. Reparacija..Kameno doba tehnologija. 14.000kn da se dovede u red. Necu pitat kolko bi uopce bilo za dsg ili nest slicno.
Sad pitanje je koliko km ima i koliko godina.
Npr ak sam se 10 godina bezbrizno vozio sa takvim automatikom i onda stoje-tuje dam 14 soma pa vozim dalje bezbrizno...a i nije to 14 soma nego i manualni mjenja kvacilo pa je to 14 soma minus cijena manualnog kvacila.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 22:29   #50
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Pa jeli onda postoji getriba s duplom spojkom koja išta valja???

Evo sad vidim da i Hyundaiev DCT ima pustih problema, pa DSG kod VAG-a isto pa Powershift od Forda, pa ...nastavi niz...

A ovdje na forumu svi preporučuju automate a pravih automata čini mi se i nema baš puno (barem u klasama dostupnim većini kupaca).

I šta onda, kad kupujem auto da pljunem 2-3 000 eura više za automat pa onda još kad krenu sranja da se dobro zivciram a van garancije opet plaćam dobre pare kada krenu sranja. Meni se ipak čini da ću se ja drzati dobrih starih manualaca.
Kak stvari stoje kada ih do kraja amortiziraju mislim da ce u povijest a dolaze polako klasicni HD ponovno sa vise brzina i lockupom jer su jednostavno pouzdaniji te CVT mjenjaci sve vise i vise.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:01   #51
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kak stvari stoje kada ih do kraja amortiziraju mislim da ce u povijest a dolaze polako klasicni HD ponovno sa vise brzina i lockupom jer su jednostavno pouzdaniji te CVT mjenjaci sve vise i vise.
eno gledam, Mitsubishi ima neki autić sa CVT mjenjačem za 100 000 kn,oprema za poželjeti...
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2018., 23:35   #52
Moj Hyundai Tucson još cuka... kad su se preko zime temperature spustile nije bilo cukanja. Kad je zatoplilo, opet ista priča. Primjetio sam da nakon točenja nafte u SLO cukanje poprilično nestane. Postoji li mogućnost da imamo dizel bez nekog aditiva koji ljeti radi problem ili taj aditiv stavljaju zimi u dizel???
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 19:33   #53
Jesi probao staviti aditiv za čišćenje u tank? Ja sam sličan problem imao sa P308 i više ga nemam. Voda ili prljavština u Čermakovu gorivu.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 00:10   #54
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Jesi probao staviti aditiv za čišćenje u tank? Ja sam sličan problem imao sa P308 i više ga nemam. Voda ili prljavština u Čermakovu gorivu.
Nisam probavao s nikakvim aditivima. Ne znam sto bih stavio, auto sad ima godinu dana i 20 000 km. Kako si ti riješio svoj problem? Crodux je najčešća pumpa za točenje, ali mislim se da svi uzimaju Inino gorivo... ili se varam? Ne znam kakve veze imaju ljeto i zima s tim cukanjem, ali je nešto povezano. U servisu nemaju pojma, kažu da je sve ok...dijagnostika itd... i da oni mogu mijenjati dijelove do beskonačnosti, ali da nema smisla kad nemaju nikakav opip mogućeg kvara.
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 00:19   #55
Meni je zacukao isto na cca 1800 okretaja i to na novom autu sa 10000km. U ovlaštenom servisu dijagnostika ništa nije pokazala pa su mi stavili aditiv za dizel gorivo. To je pomoglo.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 11:23   #56
Je li bilo ljeto ili zima? Taj aditiv jos uvijek.stavljaš i koji? Koji dizel sad stavljaš u auto? Jbg, puno pitanja, ali ovo me sad već izluđuje.Primjetio sam ogromnu razliku kad sam točio na OMV u Sloveniji, cukanje se smanjilo uvelike. Ali ne mogu na svako tankanje u SLO pa trazim rjesenje...
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 16:17   #57
Čitam i ne vjerujem. Kupio si nov auto, s jamstvom od 5 godina i praktički od početka imaš problem s autom, a ti ga već godinu dana voziš s tim problemom? Sorry, ali
x23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 17:14   #58
Quote:
x23 kaže: Pogledaj post
Čitam i ne vjerujem. Kupio si nov auto, s jamstvom od 5 godina i praktički od početka imaš problem s autom, a ti ga već godinu dana voziš s tim problemom? Sorry, ali
pa kad valjda vozi od lera do 1000 okretaja max da mu previše ne troši pa se jadnik skroz zagušil, pa sad traži razne aditive umjesto da malo više stisne gas i propuše.

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 17:17   #59
Ako ti cuka u nižim okretajima kod laganog ubrzanja -> EGR.
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 20:59   #60
Quote:
xamaxy kaže: Pogledaj post
Ako ti cuka u nižim okretajima kod laganog ubrzanja -> EGR.
Gledali su na servisu EGR ventil, kažu da je ok. To su pohledali prvo prije dijagnostike.
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.