Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 14:43   #201
Ali ako je tebi dobro i zadovoljan si karijerom, poslom, financijama djeci ti nista ne fali idete na more skijanja imas i povecavas ustedjevinu itd - sto te briga sto se susjed pero i stef uzrujavaju oko ustasa i partizana? i dont care...zivim svoj zivot. i da sam vani zivio bi svoj zivot i opet i dont care. gledanje kroz prozor kao sto neke babe rade spijunirajuci susjede mene ne zanima
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:59   #202
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Ispricavam se, cca. 2700 EUR netto placa pocetnog ucitelja:



http://www.exberliner.com/features/l...g-under-class/

I dalje tvrdim da uciteljica u osnovnoj skoli koja je tek pocela raditi u Njemackoj puno ljepse zivi od place koju dobiva, nego profesorica fizike sa 17 godina staza kod nas u Hrvatskoj...

Moguce da sam u krivu, ali u Njemackoj nisam vidio profesore u mirovini koji kopaju po kontejnerima... Kod nas jesam...

BTW:

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/k...---489906.html

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...vanje/6427139/

Kako je Frenchman napisao - neki jedu meso, neki kupus, a u prosjeku jedemo sarmu...
Jel u Njemačkoj imaš 1 penzića na 1 zaposlenog?
Nemaš.
Jel u Njemačkoj imaš samo 27% onih koji su odradili puni staž?
nemaš.
Jel ii Njemačkoj imaš 100000 penzića koji nisu ni kune uplatili u mirovinski fond, a primaju velike penzije?
nemaš.

ne vidim otkud bi naše mirovine mogle biti kao u Njemačkoj.

Btw; ni plaće.

koliko su ono izvajanja na plaću u nas?

koliko su ono cijene usluga u Njemačkoj a koliko u nas?

Lako je Švabi dati 8€ minimalnu bruto plaću...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 04:18   #203
Jutros sam otpravio brata nazad u Dublin (tamo je od 2001.) Dosao na tjedan dana posjetit "prezivjele" u Kiflastanu.

Da ne serem sad o detaljima kak je njemu a kako meni - ukratko on prica a ja mislim CD koji si ti idiot.

I uopce nije stvar u lovi, nismo ni mi ovdje za sad kruha gladni ali sve ovo oko mene, politika, drustvo, u sto smo se pretvorili ... postaje lagano neizdrzivo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 09:26   #204
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Uz problem korupcije, tu je i neefikasno korumpirano pravosuđe. Ta dva problema koče napredak. I pasivan narod. Bitno vjeronauk u škole, nipošto informatiku, jer ako budu slijedeće generacije pepametne, neće glasati za ADEZE...
Podjela vlasti u RH dijeli se na:

1. Zakonodavnu vlast - Sabor i Pucki pravobranitelj

2. Izvrsnu vlast - Predsjednik/ca, Vlada RH, Predsjednik vlade - premijer i na drzavnu upravu

3. Sudbena vlast - Vrhovni sud, Drzavno sudbeno vijece, Drzavno odvjetnistvo

I onda to ide ovako, ovi pod brojem 2. Izvrsna vlast, oni predlazu zakone. Ovi pod brojem 1. Zakonodavna vlast, oni donose zakone. Ovi pod brojem 3. Sudbena vlast, provode te zakone...

Dakle znamo tko donosi zakone, znamo tko ih mora provoditi... A znamo i vidimo kakvi su sve zakoni donoseni i da se mijenjaju prakticki svaki tjedan...

Tako da kad netko kaze da je problem u HR pravosudje ili MUP, ne, to nije tocno... Ljutimo se na sacekuse u grmljima, a oni dobivaju naputak od nekog iznad sebe, a taj od nekog iznad sebe, nastavi niz dok ne dodjes do Izvrsne i Zakonodavne vlasti... Naravno, jasno je da i u pravosudju i u MUP-u nije sve idealno, ali sto bi se reklo, u svakom zitu ima kukolja i to nije bit svih problema...

Dok se ne dogode bitnije promjene (nazalost od pravih prosvjeda nista, jer nije ih bilo jos od Franje Tahyja), biti ce ovako (karikiram):

https://www.youtube.com/watch?v=UQkFf1ADVlM

Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Joža, bojim se da si preoptimističan s ovim rokom od 10 godina.
Ja se isto bojim, ali gledam to s druge strane, treba nam sto brzi reset... Pogledaj kako su to Islandjani fino napravili...

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Lako je Švabi dati 8€ minimalnu bruto plaću...
Sve sto si rekao, rekao si tocno, to je valjda jasno svima...

Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
I ja imam isti problem. Radim u IT sektoru a ona sve nešto povremeno, ali na žalost previše je vezana za roditelje tako da nam nije opcija ići van iako bih ja i htio i imam gdje. Pun mi je kurac ustaša i partizana i korupcije, uhljeba i novih nameta i poreza.
Quote:
amrko36 kaže: Pogledaj post
Da imate (ako imate) svoju firmu, nikad ne bi pomislili zaposliti anemicnog, tajnicu, nonju ili onu sta se navukla na bijelo. Na izborima ih izaberete, zaposlite na 4 ili 5 god + sve beneficije kasnije i placate im sumanute place, naknade, orgijanje s javnom nabavom (opet javni novac), zaposlavanje daljnjih familjskih kadrova u beskraj uz ruganje svima u lice itd.

Izbori su odabir zaposlenika u vasoj firmi. Nisu odabir “protiv nekoga”. Od 40 kandidata tri valjaju kako se god okrene. Ako je netko lijen to istraziti i naci nekoga, jebiga, slijedi 4 godine patnje. Kad se kupuje auto nije problem potrositi tri mjeseca na forumu da se nadje pravi.
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jutros sam otpravio brata nazad u Dublin (tamo je od 2001.) Dosao na tjedan dana posjetit "prezivjele" u Kiflastanu.

Da ne serem sad o detaljima kak je njemu a kako meni - ukratko on prica a ja mislim CD koji si ti idiot.

I uopce nije stvar u lovi, nismo ni mi ovdje za sad kruha gladni ali sve ovo oko mene, politika, drustvo, u sto smo se pretvorili ... postaje lagano neizdrzivo.
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
I opet budu izabrani, da su sutra izbori, opet će adeze, isto i za četiri godine. Najviše za njih glasaju u najsiromašnijim krajevima Hrvatske, i naravno, u dijaspori koja se boji komunista
+1 na sve...

Nije uopce HDZ/SPD problem, nego kompletno svi... OK, HDZ je definitivno bio najduze na vlasti i najvise toga napravio...

Moram citirati Brunu Busica:

" ... Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. A bit će nje, rodit će se slobodna Hrvatska kad padne Berlinski zid i kad se budu rušila komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema ni jedne države da je nastala bez krvavih gaća. Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu sa Srbima, a možda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podnijeti svi podjednako...

... No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže i najgore će biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?"



Samo cu se jos nadodati na dijasporu i glasanje, da plasticno objasnim, tako da i djetetu bude jasno:

Imamo dvije zgrade. Nazovimo ih zgrada broj 1 i zgrada broj 2.

Zivis u zgradi broj 1 i nakon nekog vremena preselio si se u zgradu broj 2.

Zgrada broj 1 ima sastanak stanara i ti stanari raspravljaju koliko imaju novaca u proracunu i da li imaju dovoljno novaca za npr. farbanje stubista.

Ti iz zgrade broj 2 dolazis na sastanak stanara u zgradu broj 1 i glasas da se stubiste farba iako u proracunu zgrade nema novaca. Ili jos bolje, uopce ne glasas za farbanje stubista, nego predlazes da bi trebao novi lift...

Da li je to posteno ili je to cisti nonsens?
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 09:39   #205
Ne samo da ovakvo porezno opterećenje ne bi bilo moguće, nego HDZ/SDP/Most/HNS/itd ne bi niti prismrdili 2-3% na izborima, kad bi prosječan Hrvat mogao sastaviti tri rečenice kako država funkcionira, kao što je Markonnen napravio gore.

Obrazovanje u školi, ali i doma to mora omogućiti. Nažalost u školi se takve stvari ne uče iz jasnih razloga što bi to marginaliziralo kriminalnu i satelite, a doma ne postoji netko tko bi to objasnio, zato što ne zna, ili ne smatra to vrijednim truda.

Ono što budi nadu je da je ipak pokazan barem neki otpor na zadnjih par najava poreza, iako to vjerojatno i nije plod nekog dubljeg razmišljanja, već je refleksna reakcija jer gori pod noktima.
amrko36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 10:14   #206
evo citam da saudijci trose godisnje 20 milijardi dolara na zabavne parkove u dubaiju! a nas covjek se stiska da na kirvaju djeci plati koju voznju i kupi igracku..
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 11:15   #207
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jutros sam otpravio brata nazad u Dublin (tamo je od 2001.) Dosao na tjedan dana posjetit "prezivjele" u Kiflastanu.

Da ne serem sad o detaljima kak je njemu a kako meni - ukratko on prica a ja mislim CD koji si ti idiot.

I uopce nije stvar u lovi, nismo ni mi ovdje za sad kruha gladni ali sve ovo oko mene, politika, drustvo, u sto smo se pretvorili ... postaje lagano neizdrzivo.
Kako mu je tamo pošto je već tako dugo tamo?
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 11:37   #208
zakonodavna vlast - pucki pravobranitelj? otkad pucki pravobranitelj donosi zakone??

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 11:59   #209
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
zakonodavna vlast - pucki pravobranitelj? otkad pucki pravobranitelj donosi zakone??

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Zaspamali smo temu i previše, ali eto:

Hrvatski sabor = nositelj zakonodavne vlasti
Pučki pravobranitelj = opunomoćenik Hrvatskoga sabora
amrko36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:13   #210
ti si nesto opako pobrkao. to sto je netko opunomocenik Sabora, ne znaci da spada u zakonodavno tijelo. i cistacica je zaposlenik Sabora pa nije nikakvo zakonodavno tijelo.
drugi put citiraj cijelu definiciju pa ce ti biti jasno sto je pucki pravobranitelj. jedino zakonodavno tijeli u Hr. je Sabor.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:28   #211
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Kako mu je tamo pošto je već tako dugo tamo?
Ma kurca ne valja, place svaki dan, nostalgija mu dusu susi, uvenut ce ko maslina bez brige ...

Sta mislis kako mu je, ima dvoje djece, svoju firmu, niko ga ne jebe suludim inspekcijama, propisima, natpisima IZLAZ na jedinim vratima (kazna 8000 kn), pravilima koje vise ni racunovodje nemogu slijedit, 32 uvjeta da bi racun bio priznat u trosak, mutavim savjetnicima u poreznoj koji nista nece potpisat da se slucajno ne pozoves na njihovo misljenje ...

Ali pati od klasicne idealizirane slike HR u svom sjecanju, pa ga "novoizbjegli" u Irsku malo cudno gledaju kad razgovaraju s njim (njegove vlastite rijeci). Tocnije rekao je da ga gledaju kao da mu treba ona cudna kosulja koja se veze na ledjima.

Samo mali primjer sizofrenije, beznacajan pace: Ja sam voditelj laboratorija ovlastenog od strane Drzavnog zavoda za mjeriteljstvo (DZM). Po njima moji etaloni se moraju umjeravat svake 3 godine. Ali moj labos mora bit pod kontrolom Hr.akreditacijske agencije (HAA). Koja pozivajuci se na EU propise kaze da ih moram umjeravat SVAKE godine ..,

I vjeruj ovo je BEZNACAJAN primjer koji samo oslikava stanje "nezna lijeva sto radi desna" klimu u Kiflastanu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 14:06   #212
Točno znam o čemu pričaš. U mojoj firmi radimo usko povezano sa HZZO-om. Ostalo ne moram ni pisati.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 18:57   #213
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
zakonodavna vlast - pucki pravobranitelj? otkad pucki pravobranitelj donosi zakone??

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
http://ombudsman.hr/hr/o-nama

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Pučk...lj_u_Hrvatskoj

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Zakonodavna_vlast

Tko kaze i gdje pise da pucki pravobranitelj donosi zakone?!?
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:36   #214
zakonodavna vlast donosi zakone. zato i je zakonodavna. to sto je netko opunomocenik za nesto, predstavnik za nesto, radi u Saboru kao domar i sl. ne znaci da moze donositi zakone pa je glupo takve navodit kao dio zakonodavne vlasti. zakonodavna vlast - Sabor i njegovi zastupnici.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:46   #215
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
zakonodavna vlast donosi zakone. zato i je zakonodavna. to sto je netko opunomocenik za nesto, predstavnik za nesto, radi u Saboru kao domar i sl. ne znaci da moze donositi zakone pa je glupo takve navodit kao dio zakonodavne vlasti. zakonodavna vlast - Sabor i njegovi zastupnici.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ti si u svadji sam sa sobom... Prvo pitas kako je moguce da pucki pravobranitelj donosi zakone, dobijes odgovor da to nije tako i sada pises da on ne moze donositi zakone

To sto podpada pod zakonodavnu, takav je ustroj, nisam ga ja izmislio...

Daj malo toga sto koristis
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:53   #216
zakaj da ti dam kad si mi ti to dao pa vec imas?

u svakom slucaju, nebitno je tko radi za Sabor ili je njihov izaslanik. dovoljno je napisat - zakonodavna vlast ili samo Sabor.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.