Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2006., 01:11   #1
Arrow Auto Akustika 1. dio

Pozdrav svima!
Znam da vas sigurno ima koji se bolje kuze u audio sisteme, ja sam ajmo rec newb sto se tice tog.

Uglavnom, nedavno sam odlucio upgradeat serijske zvucnike u autu, pricamo o pug 206ici sa samo prednjim serijskim zvucnicima masovne snage cak 20w
Sub trenutno jos ne dolazi u obzir jer se prtljaznik nerijetko zna koristit za transport. Eventualno neki manji sub kasnije po mogucnosti da je praktican za izvadit. Elipse i ploca isto nisu u planu.
Head unit je Sony cdx-3350 http://www.sony.hr/view/ShowProduct....=ICA+CD+Tuners zvuci ocajno na serijskim zvucnicima btw.
Planiram spicit oko 1500-2k kn, sad me zanima vase misljenje i iskustva. Trebao bi prednje i zadnje zvucnike, razmisljao sam uzet neko manje pojacalo za prednje tipa:

ALPINE MRP-T220
2/1 CHANNEL POWER AMPLIFIER
[Amplifier Power Features]
• 140W x 1 RMS [4Ω -Bridged @14.4V (0.3%THD)]
• 70W x 2 RMS [2Ω @14.4V (0.3%THD)]
• 50W x 2 RMS [4Ω @14.4V (0.08%THD)]

http://www.ronis.hr/default.asp?sifr...INE%20MRP-T220

ili..

US blaster 3350

• Power RMS 2 2x150W
• Power RMS 4 2x70W
• Power bridged 2 RMS 300W

http://www.usblaster.com/index.php/9...--9,artId--212

a zadnje ostavit na headunitu, al ne kuzim kakvu bi snagu (W) onda pretjerano dobio pojacalom sto sa HU nebi.
Basovi se cijene, tako da se preferira nes u tom stilu, puno basa uglavnom.. sto vise moguce bez suba.
I jos jedna stvar, Head Unit navodno ima neki izlaz na sebi za Sub i direktnu kontrolu u interfaceu.. jel to cemu ili samo marketinska sminka ?
Svi prijedlozi su dobrodosli, pogotovo iskustva.

Zivjeli!
__________________
Verifyed
Zma_y is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 01:42   #2
Nemoj zaboraviti da ti za toliku amperažu treba i nova instalacija, 300 W na 12 V je 25 ampera da imaš iskoristivost 100%, a nemaš...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 07:49   #3
Quote:
Zma_y kaže:
Pozdrav svima!
ALPINE MRP-T220
2/1 CHANNEL POWER AMPLIFIER
[Amplifier Power Features]
• 140W x 1 RMS [4Ω -Bridged @14.4V (0.3%THD)]
• 70W x 2 RMS [2Ω @14.4V (0.3%THD)]
• 50W x 2 RMS [4Ω @14.4V (0.08%THD)]

• Power RMS 2 2x150W
• Power RMS 4 2x70W
• Power bridged 2 RMS 300W
Is'sa'ti jel ti to planiras pokretni disko otvorit' ? Gdje planiras onu rotirajucu kuglu sa sljokicama montirati?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 08:15   #4
Alpine , USblaster

Quote:
Zma_y kaže:

a zadnje ostavit na headunitu, al ne kuzim kakvu bi snagu (W) onda pretjerano dobio pojacalom sto sa HU nebi.
Basovi se cijene, tako da se preferira nes u tom stilu, puno basa uglavnom.. sto vise moguce bez suba.
I jos jedna stvar, Head Unit navodno ima neki izlaz na sebi za Sub i direktnu kontrolu u interfaceu.. jel to cemu ili samo marketinska sminka ?
Svi prijedlozi su dobrodosli, pogotovo iskustva.

Zivjeli!
dobit ćeš nešto dublji bas, ali tvrđi, kontroliraniji, sa manje distorzija u cijlom području. bolje alpine, a tih 50W RMS su sasvim dovoljni

nije marketing - trebao bi imati pojačavanje i kontrolu low-pass filtera, na koliko će ga rezati
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 21:20   #5
Ajme ne...autoakustika....


koja rupa bez dna...

50 w snage su mi rekli da je dosta....kao nema beda...radit ce ti super....

DLS-ovi...od 50 W u sva cetvera vrata...i woofer pozadi...katastrofa od zvuka ili ja neznam nastelit..

Moja preporuka....

Neka dva ovala od preko 250 W na tablu home made

i miran si...

eventualno neko lights pojacalo.

mislim da imas love za dobar izbor.
kantara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 07:11   #6
možda ti je koji krivo spojen, DLS ima odlične zvučnike

šesnajsterosistemski ovali od iljadu vati na tabli - je najjednostavnije ali i najgore rješenje što se kvalitete zvuka tiče. da ne kažem seljačko rješenje
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 21:46   #7
Neznam....mozda su krivo spojeni...zvuce pre lose-..

800 kn par sam ih platio...u prednja i u zadnja...imaju visokotonce...tojest...1600 kn...4 zvucnika i 4 visokotonca...koji zvuce ocajno...radio mi ih je lik u kojeg sam uzeo...imam jos i woofer sphere-ov i pojacalo dvokanalno stegovo u koje sam moro stavit neki modul od 100 hz koji mi je presjeko bass tako mogu koliko toliko normalno raspoznavat muziku.

Totalno razocarenje i najlosije potrosenih 1600 + ruke 300 u zivotu!!!

Sto je najgore neznam kome bi se obratio da mi to pokusa bolje rijesit...

fale mi srednji koliko se kuzim...njih bi rijesio tablom zadnjom...

Ima li tko tko se bavi ugradnjom i stelenjem muzike?

I paycash
kantara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:47   #8
Vidim da ovdje ima i ozbiljnih ljudi koji se kuze u muziku pa bi i ja zamolio malu pomoc.
Sta je dobro za nekih 2000 - 2500 kn (mozda i 3000 kn ako je stvarno bolje nego jeftinije varijante)? Da li bi se za tu lovu kuzila uopce razlika u odnosu na neki radio za cca 1000 ili 1500 kn i serijskih zvucnika u autima. Citroen Picasso cu kupiti uskoro.

Koji radio, kakvi zvucnici (stavio bi ih 4 u sva vrata), visokotonci odvojeni ili ne, dvosistemski ili trosistemski. Lagao bi kad bi uopce rekao da znam koja je razlika medju navedenima. Samo sam cuo da postoje i jedni i drugi.

Da li je potrebno uzimati pojacalo ili ne? Ako je bas potrebno radi kvalitete zvuka nesto staviti i na zadnju policu ok. Samo recite kaj.

Znam da kolko love toliko muzike, ali mozda je bolje kupiti losiji radio (CD+MP3 obavezno) i na to staviti pojacalo, nego kupiti skuplji radio i ne staviti pojacalo?

Ne znam, i zato trazim pomoc kod odluke.
Zahvaljujem unaprijed na svim idejama. Znam da nije neka lova ali za mene je to dosta, a ne bi zelio sljedecih godina da me boli glava od slusanja muzike u autu.
ziko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 12:22   #9
Quote:
Arash's friend kaže:
Is'sa'ti jel ti to planiras pokretni disko otvorit' ? Gdje planiras onu rotirajucu kuglu sa sljokicama montirati?
a što ba???, šta mu fali.. moj haver ima 1kW muzike u autu i opet mu je malo.. oče da tu snagu još podeblja
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 16:11   #10
Sta znaci to 1kw?
Ja imam 2 4-kanalna pojacala,na obe kutije pise 1000 kw?
Jeli ja to sad imam 2 kw muzike u autu?


Ziko,za tu lovu gleday Hu da je nesto manje od 1000 kn.
Npr:Sony A-250- http://www.svijet-medija.hr/product_...o_reproduktori
GT 300-http://www.svijet-medija.hr/product_show.asp?lang=hr&IDType=41&IDProizvod=5022 &name=Autoradio_reproduktori
U principu isti radio

Eventualno Pioneer 4:http://www.ronis.hr/default.asp?r=1&g=1&p=2
Nesto bolji izlazi za pojacalo,pa vjerovatno bolji izbor.


Za sisteme u vratima bi preporucio Herz Esk 165.(cca 100 eura)
2 sistemci,poprilicno jaki,i zacudo,ne prodaju se za duplo vise nego vani.
Mala impedancija,i rade na HU pojacalu bez vecih problema.
naravno,tek na pojacalu ce pokazat sta mogu,ali dok ne skupis lovu za pojacalo...
Ili druga varijanta,kupi samo jedan par zvucnika za prednja vrata,i neko 2-kanalno pojacalo 2x75 za njih.
To ce sve stat u 2500 kn.
Dobri prednji sistemi i sub u portapaku su ionako po meni bolja kombinacija.
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 08:07   #11
Quote:
Spinnaker kaže:
Dobri prednji sistemi i sub u portapaku su ionako po meni bolja kombinacija.


iiili... nekakav solidan HU od malo preko 1000 kn (ali sa kontrolom suba i ugrađenim high i low pass filterom) kvalitetni komponentni naprijed (ilitiga odvojen visokotonac postavljen kud treba) a odozada solidni koaksijalci (visokotonac u sredini) na kojima se kompenzira cijena prednjih. npr. prednji + zadnji koji se najprije samo spoje na HU, pa kasnije kad se skupi lova neko 4-kanalno pojačalo za prednje i sub. ako će trebati, tko zna

uglavnom, HU će više-manje svaki od 1000 kn ili više relativno dobro zvučati, a razlika nastaje sa kvalitetnim i osjetljivim zvučnicima. linkao sam MacAudio jer kod nas i nema neki izbor online, a i njihovi su nekako dobar omjer uloženo/dobiveno. mada je Hertz

zna li tko još osim: www.ronis.hr i www.leocommerce.hr ?
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 10:06   #12
Quote:
Thurgood kaže:


iiili... nekakav solidan HU od malo preko 1000 kn (ali sa kontrolom suba i ugrađenim high i low pass filterom) kvalitetni komponentni naprijed (ilitiga odvojen visokotonac postavljen kud treba) a odozada solidni koaksijalci (visokotonac u sredini) na kojima se kompenzira cijena prednjih. npr. prednji + zadnji koji se najprije samo spoje na HU, pa kasnije kad se skupi lova neko 4-kanalno pojačalo za prednje i sub. ako će trebati, tko zna

uglavnom, HU će više-manje svaki od 1000 kn ili više relativno dobro zvučati, a razlika nastaje sa kvalitetnim i osjetljivim zvučnicima. linkao sam MacAudio jer kod nas i nema neki izbor online, a i njihovi su nekako dobar omjer uloženo/dobiveno. mada je Hertz

zna li tko još osim: www.ronis.hr i www.leocommerce.hr ?

Sve u svemu,kad te povuce,skup sport,a?

E,i: http://www.hermanjosip.com/home.htm
http://shop.bi-el.hr/popis_proizvoda.asp?idKategorije=2
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 10:58   #13
Quote:
kantara kaže:
Ajme ne...autoakustika....


koja rupa bez dna...

50 w snage su mi rekli da je dosta....kao nema beda...radit ce ti super....

DLS-ovi...od 50 W u sva cetvera vrata...i woofer pozadi...katastrofa od zvuka ili ja neznam nastelit..

Moja preporuka....

Neka dva ovala od preko 250 W na tablu home made

i miran si...

eventualno neko lights pojacalo.

mislim da imas love za dobar izbor.
ako mi ima išta gore od zvuka u autu, su otraga ovali a napred skoro niš

A za DLS reć da ne valja....
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 10:59   #14
Quote:
Spinnaker kaže:
Sve u svemu,kad te povuce,skup sport,a?
baaah, već duže vrijeme se trudim ne investirati više u to
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 11:48   #15
Quote:
Spinnaker kaže:

Ziko,za tu lovu gleday Hu da je nesto manje od 1000 kn.
Npr:Sony A-250- http://www.svijet-medija.hr/product_...o_reproduktori
GT 300-http://www.svijet-medija.hr/product_show.asp?lang=hr&IDType=41&IDProizvod=5022 &name=Autoradio_reproduktori
U principu isti radio

Eventualno Pioneer 4:http://www.ronis.hr/default.asp?r=1&g=1&p=2
Nesto bolji izlazi za pojacalo,pa vjerovatno bolji izbor.


Za sisteme u vratima bi preporucio Herz Esk 165.(cca 100 eura)
2 sistemci,poprilicno jaki,i zacudo,ne prodaju se za duplo vise nego vani.
Mala impedancija,i rade na HU pojacalu bez vecih problema.
naravno,tek na pojacalu ce pokazat sta mogu,ali dok ne skupis lovu za pojacalo...
Ili druga varijanta,kupi samo jedan par zvucnika za prednja vrata,i neko 2-kanalno pojacalo 2x75 za njih.
To ce sve stat u 2500 kn.
Dobri prednji sistemi i sub u portapaku su ionako po meni bolja kombinacija.
znaci:
varijanta 1. - ovaj radio Sony A-250 i 4 zvucnika Herz Esk 165 u vrata, s tim da ostavim mogucnost da spojim neko pojacalo (to onda mora biti 4 kanalno? - jel to znaci jedan kanal jedan zvucnik?) naknadno?

varijanta 2. - opet taj radio i zvucnici Herz Esk 165 u prednjim vratima + 2 kanalno pojacalo. Ali tada trebam i sub na zadnjoj polici? Sta onda moram paziti da ima to pojacalo jer i sub ide na njega ili ne? ili sub ide direktno na radio. jel treba radio imati nekaj posebno za sub?
ziko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 12:51   #16
Quote:
Thurgood kaže:


iiili... nekakav solidan HU od malo preko 1000 kn (ali sa kontrolom suba i ugrađenim high i low pass filterom) kvalitetni komponentni naprijed (ilitiga odvojen visokotonac postavljen kud treba) a odozada solidni koaksijalci (visokotonac u sredini) na kojima se kompenzira cijena prednjih. npr. prednji + zadnji koji se najprije samo spoje na HU, pa kasnije kad se skupi lova neko 4-kanalno pojačalo za prednje i sub. ako će trebati, tko zna

uglavnom, HU će više-manje svaki od 1000 kn ili više relativno dobro zvučati, a razlika nastaje sa kvalitetnim i osjetljivim zvučnicima. linkao sam MacAudio jer kod nas i nema neki izbor online, a i njihovi su nekako dobar omjer uloženo/dobiveno. mada je Hertz

zna li tko još osim: www.ronis.hr i www.leocommerce.hr ?

Ti mislis da bi ovi Mac zvucnici bili ok. To su za prednja i zadnja vrata, ne?
Ovo pojacalo kaj spominjes bi kasnije samo spojio na sub i prednje zvucnike, a zadnji bi ostali spojeni samo na radio? Jel trebaju posebni kablovi?

Kaj su ovi Hertz zvucnici bolji od Mac-a? U svakom slucaju svi predlazete da se na kraju ipak stavi i pojacalo? Znaci pojacalo ipak treba svakako, samo je pitanje kaj sve spojiti na njega.

Sorry na glupim pitanjima ali kad sve to pogledam. Te impedancija ovakva ili onakva, kakva treba biti na radiu, kakva na zvucnicima, kakva na pojacalu, jel trebaju posebni kablovi,pa kazete da jedna snaga pise a nije tocna...............izgubim se na kraju.

Cak i ove zvucnike kad gledam po istom nazivu kod HG-spota npr. izgledaju drugacije nego ovi tvoji na slici.

Zadnje uređivanje ziko : 24.05.2006. at 14:06.
ziko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 15:54   #17
Da,jedan kanal jedno pojacalo.
Bridge-ani kanali daju osjetno losiji zvuk na sistemima.

Hertz je bolji od Mac-a.Bit ce nesto tisi bas,ali zvuk u kompletu je poprilicno bolji.

E,i sub svakako trazi pojacalo.

U oba slucaja bi bilo najelegantnije kupit solidno 4-kanalno pojacalo,pa ili spojit oba sistema na njega,ili 2 kanala na sisteme,2 na sub.


A za radio sam ti ove gore samo naveo kao primjer.Bilo bi pozeljno da ima kontrolu suba,i solidne izlaze za pojacala.
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 20:30   #18
Quote:
kpt. Willard kaže:
ako mi ima išta gore od zvuka u autu, su otraga ovali a napred skoro niš

A za DLS reć da ne valja....

Stari kad sam kupovo znao sam sto kupujem i vjerovo sam covjeku koji mi je to radio...medutim...nemogu nastelit zvuk nikako...jednostavno fali nesto kad slusam svoj omiljeni cd npr....kontas?...znas kako bi neka stvar trebala zvucat jednostavno nezvuci kako treba...

Mozda su me malo razmazila 2x180 JBL i 2x160 Kenwooda u focusa...tako da sad kad vec nisam mogo njih prebacit u novi (polovni) car koji nema otvore u vratima za ovale vec samo za okrugle zvucnike...konto sam da su 4 DLS-a 50W odnosno 4 zvucnika i 4 visokotonca pravi izbor...medutim nisu mi se pokazala dobrom solucijom...

Sto mogu sad...kako mogu rijesit problem nego stavit ovale na tablu...gledo sam neke S-type Alpine...

btw u gepeku je stegovo pojacalo koje hrani sphere-ov sub...

nema veze...dobio sam broj lika u st koji bi mi mogo bit od pomoci.thanx 2 spinn
kantara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 21:26   #19
Onaj broj ti je od momka u Zg-u,jer sam(nemam blage zasto) mislija da si i ti otamo.
Kad ti je vec Split blizi,onda Decibel Audio ili Cobra.
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 21:27   #20
Moze,moze..

Drama
kantara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.