Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2013., 11:38   #1041
Ne, kazna ide samo ako nemaš nikakvu ispravu, bez obzira što se zakonska odredba odnosi na osobnu iskaznicu. Putovnica ti je dovoljna.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 06:54   #1042
nisam uspjela pronaći koliko važe osobne koje će se izdavati za djecu....???????
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 07:01   #1043
5 godina kao i svima do 21 god života.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 07:41   #1044
hvala
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 17:43   #1045
"... i drugih država koje državljanima Unije dozvoljavaju prelazak državne granice s osobnom iskaznicom..."

A koje su to točno zemlje? ima gdje popis?
fatalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 17:59   #1046
Odakle si to citirao? Mene prvenstveno zanima da li će naša osobna nakon 1.7. vrijediti jednako kao i osobna ostalih članica EU prilikom prelaska granica zemalja koje nisu u EU, a omogućavaju ulazak u zemlju građanima EU samo sa osobnom, po svoj logici bi trebala, ali nigdje još nisam vidio potvrdu.

Inače, građani EU sa osobnom mogu putovati osim unutar EU i u sve balkanske zemlje (u BIH, Srbiju, Crnu Goru, Makedoniju, Albaniju, Kosovo) te Andoru, Vatikan, San Marino i Monaco.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nationa..._Economic_Area
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:08   #1047
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Odakle si to citirao? Mene prvenstveno zanima da li će naša osobna nakon 1.7. vrijediti jednako kao i osobna ostalih članica EU prilikom prelaska granica zemalja koje nisu u EU, a omogućavaju ulazak u zemlju građanima EU samo sa osobnom, po svoj logici bi trebala, ali nigdje još nisam vidio potvrdu.

Inače, građani EU sa osobnom mogu putovati osim unutar EU i u sve balkanske zemlje (u BIH, Srbiju, Crnu Goru, Makedoniju, Albaniju, Kosovo) te Andoru, Vatikan, San Marino i Monaco.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nationa..._Economic_Area
tnx, citirao sam iz mupa http://www.mup.hr/159726.aspx
fatalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:25   #1048
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Mene prvenstveno zanima da li će naša osobna nakon 1.7. vrijediti jednako kao i osobna ostalih članica EU prilikom prelaska granica zemalja koje nisu u EU, a omogućavaju ulazak u zemlju građanima EU samo sa osobnom, po svoj logici bi trebala, ali nigdje još nisam vidio potvrdu.
Vrijedit će jednako.Probaj ovdje
http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs...y/index_en.htm
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 12:42   #1049
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne, kazna ide samo ako nemaš nikakvu ispravu, bez obzira što se zakonska odredba odnosi na osobnu iskaznicu. Putovnica ti je dovoljna.
To važi i za vozačku?

U tom pogledu, putovnica se može smatrati osobnom s dodanom vrijednošću?
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 18:57   #1050
Ako je nemaš u prometu onda ide kazna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 18:59   #1051
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako je nemaš u prometu onda ide kazna.
Ma to je jasno, pitanje je dal vozačka mijenja osobnu, ne dal putovnica mijenja vozačku
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 19:01   #1052
Da, dovoljna je i vozačka.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 19:03   #1053
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Da, dovoljna je i vozačka.
Hvala

Ali to izgleda vrijedi samo za HR, jer za EU piše:

Quote:
Driving licences, post, bank or tax cards are not accepted as valid travel documents or proof of identity.
(izvor: službena stranica europa.eu)
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 19:26   #1054
To je dogovor između MUP-a i sudova da se ne bi ljudi kažnjavali ako nemaju osobnu a imaju sa sobom putovnicu ili vozačku.

Inače u tome linku se prvenstveno navodi da ti dokumenti nisu putni dokumenti.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 20:55   #1055
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
To je dogovor između MUP-a i sudova da se ne bi ljudi kažnjavali ako nemaju osobnu a imaju sa sobom putovnicu ili vozačku.

Inače u tome linku se prvenstveno navodi da ti dokumenti nisu putni dokumenti.
Da, baš zato jer se legislativa razlikuje od članice do članice. U Švedskoj je recimo za identifikaciju dovoljna čak i bankovna kartica, dok u nekim zemljama ne važi ni vozačka.

Putovnica ili osobna su važeće u svim zemljama članicama kao identifikacijski dokumenti
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 12:26   #1056
Kako da nepokretna osoba napravi novu osobnu? Može li skrbnik umjesto nje, što sa potpisom, otiskom prsta ...
RI171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 19:20   #1057
meni istice osobna u 11 mj.a u 7 ove godine bi trebala na put u Njemacku.Kako mi je istekla putovnica ,jel mogu napraviti novu osobnu i prije isteka stare posto mi je jeftinije praviti nju njego putovnicu ?
p.s.t is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 08:50   #1058
Quote:
RI171 kaže: Pogledaj post
Kako da nepokretna osoba napravi novu osobnu? Može li skrbnik umjesto nje, što sa potpisom, otiskom prsta ...
Zbog poduzimanja radnji potrebnih za zaprimanje zahtjeva za izdavanje osobne iskaznice nepokretnoj osobi, potrebno se obratiti nadležnoj policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji prema mjestu prebivališta - službi nadležnoj za izdavanje osobne iskaznice.
http://www.mup.hr/1159.aspx
Quote:
p.s.t kaže: Pogledaj post
meni istice osobna u 11 mj.a u 7 ove godine bi trebala na put u Njemacku.Kako mi je istekla putovnica ,jel mogu napraviti novu osobnu i prije isteka stare posto mi je jeftinije praviti nju njego putovnicu ?
Da.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 18:24   #1059
hvala na odgovoru
p.s.t is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 19:15   #1060
Ovo se mora navesti kod prijave boravišta/prebivališta ali koja je svrha skupljanja tih podataka?

- broj članova kućanstva na čiju se adresu osoba prijavljuje te kat, površinu i broj stana na koji se prijavljuje
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.