Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2015., 02:26   #41
Sve je to subjektivno.. Gledao sam modele od kije i znam sta sam vidio.. Bez predrasude sam isao u 2 salona te Sjedio i u najboljem modelu džipu i u onom malom tipa tico, i jednostavno je zaključak, jos su godinama iza ostalih proizvodjaca, kvaliteta materijala, sam izgled materijala, dizajn, kvaliteta na dodir, Jeftina plastika svugdje i u top modelu i u srednjem i u najnižem.. Ista vrsta plastike svugdje.. Škripa plastike, jako siromašan izgled interijera, znam da su imali dosta problema sa benzinskim motorima u nekoj seriji, i nisu bas ekstra kvalitetni.. jednostavno su loši za moj ukus, al nekome to nije bitno.. Znam da se bave proizvodnjom 70 god ali Ljudi radije kupuju VW ili nesto sto je realno godinama ispred jedne kije ili hjundaja.. Osobi kojoj nije bitno sta vozi mozda i kupi takav auto.. Ja bi Uvijek prije Toyotu, koja je uvijek imala kvalitetu i imidž.. Usporedbe s njemackim autima je deplasirana, nisu kija i hjundaj najgori, ali sigurno su iza Toyote, Mazde, Nissana Itd cak po meni nisu ista klasa s navedenima, ma kolko god oni mislili ili tvrdili da jesu, samo kažem svoje mišljenje.. Kad naprave pošten auto, prvi cu reci..
Sky high is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 02:31   #42
Koje ti gluposti pišeš, pogotovo o benzinskim motorima. Daj mi molim te neki link na tu tvoju tvrdnju o benzinskim motorima.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 02:48   #43
Pa u americu je vw zadnje smece koje nitko ne kupuje,jedino se kod nas loze na njega.Pa tko je imao vise problema sa motorima od vw,2.0 tdi,najgori motor,ili da nije 1.4 tsi.
drazenpdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 02:52   #44
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Hyundai Motor Group (Hyundai, Kia, Genesis)

Nego Genesis ima ozbiljne planove. Dva SUV-a i jedan sportski coupe (možda konkurent Audiju A5).

http://www.carscoops.com/2015/12/gen...least-two.html

Znači veliki SUV u klasi Audija Q7 i kompaktni SUV u klasi Audija Q5.

A sportski coupe bi trebao proizaći iz ovog koncepta Vision G koji je jako jako lijep svi ćemo se složiti:

http://3.bp.blogspot.com/-ByI0ciphS4...-Concept-0.jpg
Opet kopiranje. U ovom slučaju Aston Martin. Zna se čija je tradicija i originalnost, sigurno ne kod proizvođača mikrovalnih. Baš me zanima ko bi istresao brdo love na kopiju...

Zadnje uređivanje spyker22 : 13.12.2015. at 01:58. Reason: [/IMG]
Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 03:02   #45
Guglaj pa ćeš naći, ako sam ja nasao budeš i ti.. Ja nevrjedjam nikoga, nego samo iznosim svoje mišljenje. Valjda imam pravo na to? Ako ti misliš da nisam u pravu onda objasni zasto, neću se svadjati ni prepucavati.. Ja sam objasnio razloge zasto kiju i hjundaji nedozivljavam kao ozbiljnu marku a ni dostojne moje osobne pažnje, imam drugacije potrebe, želje i zahtijeve.. Bio sam u salonima, vidio ponudu, okrenuo i otišao.. I dalje tvrdim da su usporedbe sa njemačkim autima smiješne na svakoj razini bilo u kvaliteti, imidžu, dizajnu, držanju vrijednosti, daljnjoj prodaji Itd. I da ima puno kvalitetnijih i puno boljih ne-europskih auta od Kije ili hjundajija.. tipa Mazda, Toyota, Mitsubishi, Nissan Itd.. Ali svatko kupuje za sebe i svatko zna sta je najbolje za njega..
Sky high is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 03:43   #46
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
Opet kopiranje. U ovom slučaju Aston Martin. Zna se čija je tradicija i originalnost, sigurno ne kod proizvođača mikrovalnih. Baš me zanima ko bi istresao brdo love na kopiju...
Ja bih ga kupio odmah
drazenpdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 03:45   #47
Hyundai je trenutno u onoj fazi razvoja gdje ukoliko prihvate konfekcijski dizajn, apsolutno svi upiru prstom u njih i urlaju KOPIJAAAA KOPIJAAA, a ukoliko se odluči na malo slobodnije dizajnerske zahvate, svi će urlati da je oduran, jer ipak- to je Hyundai.

Što se mene tiče, samo naprijed neka idu u ovom dizajnerskom smjeru, svaka generacija im izgleda sve bolje i bolje i to su jedine činjenice.

Koreancima svaka čast i veliki naklon.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 04:27   #48
Quote:
Sky high kaže: Pogledaj post
Guglaj pa ćeš naći, ako sam ja nasao budeš i ti.. Ja nevrjedjam nikoga, nego samo iznosim svoje mišljenje. Valjda imam pravo na to? Ako ti misliš da nisam u pravu onda objasni zasto, neću se svadjati ni prepucavati.. Ja sam objasnio razloge zasto kiju i hjundaji nedozivljavam kao ozbiljnu marku a ni dostojne moje osobne pažnje, imam drugacije potrebe, želje i zahtijeve.. Bio sam u salonima, vidio ponudu, okrenuo i otišao.. I dalje tvrdim da su usporedbe sa njemačkim autima smiješne na svakoj razini bilo u kvaliteti, imidžu, dizajnu, držanju vrijednosti, daljnjoj prodaji Itd. I da ima puno kvalitetnijih i puno boljih ne-europskih auta od Kije ili hjundajija.. tipa Mazda, Toyota, Mitsubishi, Nissan Itd.. Ali svatko kupuje za sebe i svatko zna sta je najbolje za njega..
Pa ako si već našao, onda ti nebi trebalo biti teško staviti link koji podržava tvoje tvrdnje. A ako je to samo tvoje osobno mišljenje, onda je to sasvim nešto drugo. A to se obično naziva verbalnom diarejom...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 05:17   #49
Quote:
Sky high kaže: Pogledaj post
Guglaj pa ćeš naći, ako sam ja nasao budeš i ti.. Ja nevrjedjam nikoga, nego samo iznosim svoje mišljenje. Valjda imam pravo na to? Ako ti misliš da nisam u pravu onda objasni zasto, neću se svadjati ni prepucavati.. Ja sam objasnio razloge zasto kiju i hjundaji nedozivljavam kao ozbiljnu marku a ni dostojne moje osobne pažnje, imam drugacije potrebe, želje i zahtijeve.. Bio sam u salonima, vidio ponudu, okrenuo i otišao.. I dalje tvrdim da su usporedbe sa njemačkim autima smiješne na svakoj razini bilo u kvaliteti, imidžu, dizajnu, držanju vrijednosti, daljnjoj prodaji Itd. I da ima puno kvalitetnijih i puno boljih ne-europskih auta od Kije ili hjundajija.. tipa Mazda, Toyota, Mitsubishi, Nissan Itd.. Ali svatko kupuje za sebe i svatko zna sta je najbolje za njega..
Postujem tvoje misljenje ali obzirom da si u salonu gledao automobile u vrijeme Tica(kia pride?) to je bilo prije vise od 10 godina , zar ne ?

Iskoristi internet pa pogledaj nove modele, razlika je ogromna. Japance obozavam, ali Kia i Hyundai su vjerovatno lagano presli i Nissana i Mitsubishija. Nissan nije ni sjena onoga sto je bio a Mitsubishi jedva da i proizvodi bilo sta relevantno osim SUVova.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 05:44   #50
Quote:
Sky high kaže: Pogledaj post
Guglaj pa ćeš naći, ako sam ja nasao budeš i ti.. Ja nevrjedjam nikoga, nego samo iznosim svoje mišljenje. Valjda imam pravo na to? Ako ti misliš da nisam u pravu onda objasni zasto, neću se svadjati ni prepucavati.. Ja sam objasnio razloge zasto kiju i hjundaji nedozivljavam kao ozbiljnu marku a ni dostojne moje osobne pažnje, imam drugacije potrebe, želje i zahtijeve.. Bio sam u salonima, vidio ponudu, okrenuo i otišao.. I dalje tvrdim da su usporedbe sa njemačkim autima smiješne na svakoj razini bilo u kvaliteti, imidžu, dizajnu, držanju vrijednosti, daljnjoj prodaji Itd. I da ima puno kvalitetnijih i puno boljih ne-europskih auta od Kije ili hjundajija.. tipa Mazda, Toyota, Mitsubishi, Nissan Itd.. Ali svatko kupuje za sebe i svatko zna sta je najbolje za njega..
Nissan je Reno, ako si vec po neu pogledaj K9

Neka netko nadje bilo koji motor iz njihove grupe,da se moze reci problematican je....

Zadnje uređivanje Svicar : 12.12.2015. at 06:03.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 06:03   #51
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Postujem tvoje misljenje ali obzirom da si u salonu gledao automobile u vrijeme Tica(kia pride?) to je bilo prije vise od 10 godina , zar ne ?

Iskoristi internet pa pogledaj nove modele, razlika je ogromna. Japance obozavam, ali Kia i Hyundai su vjerovatno lagano presli i Nissana i Mitsubishija. Nissan nije ni sjena onoga sto je bio a Mitsubishi jedva da i proizvodi bilo sta relevantno osim SUVova.
Tico je bio Daewoo, sadašnji Chevrolet

Kia Pride je bila kopija Mazde 121 ali sa više konja (75) i lošijim podvozjem i kočnicama...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 08:47   #52
Ovaj lik, visoko u oblacima, nije vjerojatno ni bio u salonima Kije ili Hyundaija, a i ne zna njihove modele.....glavno da bumo prepovedali priče za malu djecu, kak je vw najbolji, kak je nokia najbolji mobitel....vrijeme je promjenjiva kategorija, treba se okrenuti oko sebe i vidjeti realnost. Poštujem nečije mišljenje koje je stečeno na iskustvu a ne nečije koji spominje daewo tica i misli da zna znanje. Surfati, učiti...ako te zanima materija.
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 09:25   #53
Quote:
Sky high kaže: Pogledaj post
Kad bih kupovao auto a da nije iz Europe, isao bih na Toyotu, Nissan.. Auti s imidžom, izgledom, provjerenom kvalitetom
Glupo razmišljanje imaš, imaš auto uopće?
Jesi čitao Nissan, jednom i nikad više?
Skoro sam uzeo Qashqai, pa odustao jer je KIA bila pametniji izbor. Trošak održavanja zadnju godinu ili nešto više od 20000km...1500kn za servis, od čega su žarulje 200kn jer sam maknuo xenon čajniz.
Eh da, na 70000km ne škripa ništa. Al treba malo vratima jače lupiti, gotovo nitko tko sjeda 1 put ne zatvori iz prve. Meni to nije minus toliki, bar znam da brtvi.
Za probleme s benzinskim motorima si vjerovatno samo čitao. I ja sam, no nikakvih problema. Takve članke može konkurencija izbacivati

Zadnje uređivanje VDCOTO : 12.12.2015. at 10:46. Reason: 70000km
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 10:28   #54
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
...Zna se čija je tradicija i originalnost, sigurno ne kod proizvođača mikrovalnih. Baš me zanima ko bi istresao brdo love na kopiju...
Ovo je prikazano na sajmu u siječnju 2006, a ovo godinu kasnije.

Pa još usporedi slike prve serije u istoj bordo boji i onda pričaj o tome tko kupuje kopije.

Kad se već tema pretvorila u mudrijanje...
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 10:39   #55
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Svjedoci smo strahovitog razvoja i napretka Hyundai Motor Grupe posljednjih 15-ak godina. Njihovi proizvodi-automobili više nisu predmet podsmjehivanja, nekvalitete, neatraktivnosti ili nekog drugog negativnog pogleda. Konglomerat kojeg čine glavni brand Hyundai i brand Kiom, te ove godine osnovanim premium brandom Genesisom predstavlja ponos ekonomske moći gospodarske sile Južne Koreje, te je drugi gigant u državi poslije Samsunga. Njihov globalni razvoj je mnoge začudio, a da su se mnogi pitali prije 10-15 godina bi li ozbiljno uzeli u razmatranje njihove proizvode, bio bi odgovor NE. Ipak danas je slika u mnogo čemu drugačija, a ovo su neki statistički podaci za HMG:




Za mnoge ljubite automobila, a ne ekonomiste ovo su samo suhoparni podaci. Nego, šta vi mislite o HMG automobila? Biste li ikada, da možete birati između nekog europskog proizvođača (VW, Peugeot etc) izabrali Korejca? Šta mislite o novom brandu Genesisu? Da li će ga Europljani percipirati kao premiumaša i da li će imati prođu na Starom kontinentu ili samo u USA?

HY/KIA grupacija je prošle godine završila kao 4. najprodavaniji proizvođač automobila na svijetu. Mislim da to dosta govori samo za sebe o tome da su u svijetu prepoznati kao renomirani proizvođači automobila.
Mjesta za napredak ima, prvenstveno u večoj ponudi motoa, ali kada i to riješe evo ih u top 3.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 11:45   #56
U vrijeme prvih Ponya, (prije cca, 30 godina), Hyundai Motors je bio veličinom ranga Zastave - nekih 250.000 automobila godišnje, i bio je veličinom ispod...a skoro pa svih - GM (bez Opela), WV, Ford, Mercedes, Opel, Audi, Škoda, Polonez, Rover, Peugeot, Citroen, Renault, Nissan, Subaru, Lada, Honda, Daihatsu, Dacia, Fiat, Lancia, Toyota, Chrysler, Seat... Nije ga bilo niti u prvih 20. Danas, neki od gornjih više niti ne postoje, a neki su u grupacijama koje su sada manje od HMG, iako je svaki član bio veći od samog Hyundaia.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 12:08   #57
Inače, ja još uvijek tugujem za svojom Elantrom koju sam prodao nakon dvije godine jer je "uletio" službeni auto.
Kada sam 2005. uzimao novu (jednostavno sam se "stopio" s njom nakon probne vožnje redizajna 2004. - XD2, to je bila ljubav na prvu vožnju), na lageru je bilo samo srebrnih, zlatnih i bijelih s GLS paketom (meni bljak!). Nakon xy poziva uspjeli su mi naći jednu bordo koja je jedno vrijeme visila u salonu jer je bila posebno naručena, a čovjeku je banka odbila financiranje, pa je spušio akontaciju (inače, salon ju je uvezao HAZ-u "iza" leđa - preko švedskog zastupnika).
Tako da sam ja na toj Elantri onda debelo profitirao. Dakle, platio sam ju 17.800 € (toliko je koštala i redovna CRDi GLS), uz nekoliko dodatka opremi. Ovako po sjećanju, od opreme je imala: ABS+TSR, 4 zračna jastuka + zračne zavjese naprijed i otraga, pranje farova, alu felge (glupo, ali u HR su bile samo s čeličnim, osim GT verzije), maglenke (u HR uopće nije bilo CRDi u ponudi s njima), tvornički autoradio s CD-om i KAZETOFONOM! (besmisleno, ali...), automatska klima, volan podesi po visini i dubini (u hr se nudio samo po visini), pranje prednjih farova, automatska antena, koža (sjedala i vrata), ne samo vola, tempomat, el.podesivo vozačko sjedalo, suvozačko po visini, prednja sjedala grijana, el.preklopivi retrovizori, automatsko zatvaranje prozora kod daljinskog zaključavanja izvana. Jedan pljuvač po Hyundaiu nije vjerovao da otraga nije obični most, pa se nakon zavlačenja ispod digao s komentarom "u kurac, kak 'to' može imati multilink".
Inače sva ta oprema je bila tvornička (nikakve aftermarket nadogradnje), pa ako je Hyundai onda znao napraviti odličan auto, sumnjam da nisu baš ništa naučili od tada.
I komotnu mogu tvrditi da je moja Elantra u to doba, iako s tehnološki "starim" CRDi motorom, po opremi i onome što je nudila bila bolja od 99% drugih novih kompakta (kupljenih i registriranih) u Hrvatskoj.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.

Zadnje uređivanje 8T8 : 12.12.2015. at 12:29.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 12:13   #58
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
I komotnu mogu tvrditi da je moja Elantra u to doba, iako s tehnološki "starim" CRDi motorom, po opremi i onome što je nudila bila bolja od 99% drugih novih kompakta (kupljenih i registriranih) u Hrvatskoj.
Predpostavljam da je motor isti bio kao i kod mog Trajeta sa 112 konja, talijanska skola, narucen kod VM motori
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 12:21   #59
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Predpostavljam da je motor isti bio kao i kod mog Trajeta sa 112 konja, talijanska skola, narucen kod VM motori
E, baš taj (doduše neki mehaničari su tvrdili da je to isti blok kao Mercedesov dizlo - 1991 ccm, ako se dobro sjećam). Čini mi se da je motor bio by Detroit Diesel (ali tko je tu koga kupovao VM DD ili obratno ili Mercedes sve njih ile neka peta shema...).
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 12:30   #60
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
E, baš taj (doduše neki mehaničari su tvrdili da je to isti blok kao Mercedesov dizlo - 1991 ccm, ako se dobro sjećam). Čini mi se da je motor bio by Detroit Diesel (ali tko je tu koga kupovao VM DD ili obratno ili Mercedes sve njih ile neka peta shema...).
Ma sve je to pod istom kapom, motor nije lose, losiji je primjerak u Getzu , trocilindras 1.5, izvedba sa jednim odsjecenim cilindrom
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.