Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2016., 13:25   #61
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
Zbilja... ico kao da je sredinom 70-ih izmislio vremeplov, pa se od tamo prebacio u današnje vrijeme.
A da se da vidjeti svakakvih automobila, i to ne samo kod nas, i to je istina. No, isto tako ima i svakakvih prastarih benzinaca, koji su otrov, samo njihov otrov nije crne boje, pa se ne vidi. To su anomalije, ne može se po takvim autima suditi.
kad god vozim iza starih fijata benzinaca smrdi za poludit,mjesavina izgorenog ulja i previse benzina
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 13:25   #62
http://www.vecernji.hr/automobili/od...vijest-1099212

Evo cijeli članak danas u večernjem.

Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Auto kuće koje drže rabljena vozila ono iza žice, u ponudi niti nemaju benzince. A ono što oni imaju nam govori i šta se traži. Ne uvoze oni egzotiku pa da im stoji na placu godinama.

Znači, passat karavan TDi (što više crvenih slova) je izbor broj 1.
Onda idu P207/P308 HDi koji su negdje tamo uz Atlanski ocean bili teretni.
Treća kategorija su vozila za one koji baš dugo skupljaju za Mercedes C klase, neki stari BMW 3/5. A takvi skoro niti ne znaju da postoji nešto različito od dizela. Njima je benzinac kao nama električni.

Ovo posebno vrijedi u manjim sredinama, ruralni krajevi.
Pokušavam to shvatiti kao netko ko živi u gradu, da nije njima možda mio zvuk traktora, budući da imaju vjerojatno traktore i oru po poljima.
Meni je zvuk dizela odbojan kod nekih kojima je ono baš j..no izrazit kad stojiš na semaforu, nije uglađen ko kod benzinca, nego ono rokće ga rokće. To bi još trebao kao biti dodatan argument da se istera ih bar iz grada jer zagađuju i bukom osim crnim dimom.
I naravno policija treba paziti više one kojima se iza dimi bijela lokomotiva, (lož ulje ili pitaj boga šta sipaju unutra u te stare golfove, to samo oni znaju) a izgleda da su se sad osilili voziti i po centru Zagreba. Ti truju direktno sve oko sebe u krugu 10 metara.

Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Ljudi u zadnjih 10-ak godina pogotovo vole dizelaše jer su lijeni ispravno voziti benzince ili ne znaju kako. Većini mozak ne dopušta shvatiti da nije isto šaltati dizela ili benzinca na 3 soma okretaja npr.
Je ja sad štedim bolje gorivo kad benzinca teram preko 3000 okretaja, npr u trećoj mogu komotno s laganim stiskanjem papučice gasa, voziti od 60-80 km/h. Tako štedim više nego da nakon 60 prebacim u četvrtu. A i mislim motor sretnije radi u višim okretajima, a dok oni s dizelima na semaforu moraju mijenjat odma prva, druga, treća, četvrta i naravno brži su ali onda ih ja rastezanjem brzina stignem u višim.
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
Zbilja... ico kao da je sredinom 70-ih izmislio vremeplov, pa se od tamo prebacio u današnje vrijeme.
A da se da vidjeti svakakvih automobila, i to ne samo kod nas, i to je istina. No, isto tako ima i svakakvih prastarih benzinaca, koji su otrov, samo njihov otrov nije crne boje, pa se ne vidi. To su anomalije, ne može se po takvim autima suditi.
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Pa gle, reklamna premisa proizvođača oko dizela je bila da su štedljivi, jaki i nadasve ekološki, što se sve troje odjednom pokazalo totalno pogrešnim a s ekološke strane su čisti kao i termoelektrana na mazut. Što je isto isplivalo u širu neinformiranu javnost.

I kako bi to onda uspio odvojiti da se ne spomene?
Pa rekao sam da benzinci isto smrde odma na početku, no problem je kod dizeleša što izbacuju crni dim/čađu. To se dešava i stalno gledam po gradu kad se malo jače stisne pedala.To je još jedan minus dizelaša na smrad koji radi benzinac.
Također po meni trebalo bi zabraniti odmah ulazak u grad svim autima ispod 2001 godine kad su bile već eko2 norme i katalizatori.
Naravno da kad netko dođe s nekom starom kramom benzincem i dizelašem bez katalizatora sa loše podešenim izgaranjem, što nije kao i kod ovih novih auta koji imaju sad sve elektornički, ako njemu mehaničar na toj starudiji nešto spetlja, vlasnik ga loše održava naravno da će dimiti i benzinac ko lokomotiva. Zato kažem najbolje ukinuti sve u gradovima ispod 2001 godine.
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
kad god vozim iza starih fijata benzinaca smrdi za poludit,mjesavina izgorenog ulja i previse benzina
Fiati od 2001 na dalje imaju eko2 i to kaj smrdi vjerojatno je po trulim jajima, to je nagađam katalizator. Problem su i goriva, do nedavno prije 10 godina dok je još postojao onaj inin super 95 čisti tu je unutra bilo sumpora u pm i često je korodirao auspuh od toga goriva.
A još se sjećam i goriva s olovom koja su se vozila u jugi, dapače auto nije mogao voziti bez olova jer je on "podmazivao" mašinu, ja sam mlađi ali znam od starog. Vozil je na super 98 olovni a nije auto imal ni 60 konja. Još mi ni dan danas nije jasno koga vraga su im trebali toliki oktani.

Zadnje uređivanje ico1 : 14.07.2016. at 13:57.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 13:32   #63
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
vozim dizela i moram priznat da auto mao trosi a kad je krcat ide u preticanje bez problema i vuce ko gluha svinja zahvaljujuci velikom okretnom momentu,tih 120ks dizelskih se lako mjeri s 180ks benzinskih
Ali kak ne kuzis da atmo benzinac razvija snagu i moment na 4500-5500 okretaja kako koji. Pa kada pretices ubaci u nizu ili u 2 nize brzine i opleti po gasu. Nemoj ocekivat da na 2000 nesto bude.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 13:35   #64
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
kad god vozim iza starih fijata benzinaca smrdi za poludit,mjesavina izgorenog ulja i previse benzina
Mislis Fiat Tempra, Uno, Croma....

Onak brat bratu 20 godina stari auti koji nikad nisu odrzavani i niti jedan dihtung se nije mjenjao ama bas nikad.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 13:47   #65
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ali kak ne kuzis da atmo benzinac razvija snagu i moment na 4500-5500 okretaja kako koji. Pa kada pretices ubaci u nizu ili u 2 nize brzine i opleti po gasu. Nemoj ocekivat da na 2000 nesto bude.
kuzim ja to jako dobro al dizelas ima 280 nm a benzinjara niti 200
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 13:48   #66
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Mislis Fiat Tempra, Uno, Croma....

Onak brat bratu 20 godina stari auti koji nikad nisu odrzavani i niti jedan dihtung se nije mjenjao ama bas nikad.
i malo noviji,recimo coupe....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 13:54   #67
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
kuzim ja to jako dobro al dizelas ima 280 nm a benzinjara niti 200
Je, zato su svi sportski auti benzinci - da imaju slabije performanse
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 13:56   #68
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Pokušavam to shvatiti kao netko ko živi u gradu, da nije njima možda mio zvuk traktora, budući da imaju vjerojatno traktore i oru po poljima.
Meni je zvuk dizela odbojan kod nekih kojima je ono baš j..no izrazit kad stojiš na semaforu, nije uglađen ko kod benzinca, nego ono rokće ga rokće.
Kako koji auto. Za one bolje aute tebi unutra kao vozacu i putniku nista ne rokce a i cesto i vani ne rokcu skuplji modeli.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 13:59   #69
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Je, zato su svi sportski auti benzinci - da imaju slabije performanse
ne nego su svi presretaci do jednoga 3.0 tdi :klap:
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:01   #70
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post

Da kupujem novo uzeo bih ga odmah.. ionako si razmišljam uzeti Grande Punto pa utrpati plin u njega. A ljudi se valjda plaše plina, a percepcija je sigurnije je uzeti dizela jer neću odletjeti u zrak i dijete mi neće ugušiti plin u garaži, što nema veze sa zdravim mozgom. Plin ako i iscuri iz boce i zapali se manja je šteta nego u slučaju benzina. A ako se instalacija uredno održava šansa za to je zanemariva...
znači boje se voziti na plin?
hm... ne bi rekao da je to u pitanju pogotovo kad "računica" kaže da je to mnogo isplativija varijanat vožnje naspram benzina i dizela
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:08   #71
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Si zaboravio gdje živimo?

prije će kod nas primat preuzeti električni nego lpg unatoč mišljenju da smo slabo pametni i primitivci, pa zbog toga ne znamo izračunati šta nam je isplativije...

evo krenem od sebe jer sam i sam kupio novi dizel, a ne automobil na lpg, a kroz život mogu dokazati svaki dan da znam s novcima tj. što je najbolje za moj novčanik.

a i nije sve u potrošnji kad se kupuje novi automobil evo kod mene to nije bilo presudno kad sam se odlučio za dizel vs lpg/benzin
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:12   #72
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
znači boje se voziti na plin?
hm... ne bi rekao da je to u pitanju pogotovo kad "računica" kaže da je to mnogo isplativija varijanat vožnje naspram benzina i dizela
Jedina teorija za koju znam da je točna je ona koja kaže da su ljudi budale..
Ovce..
A to i jest istina.. većina će kupiti Golfa, stan na kredit, iphone ili samsung, slušati cajke, Sevku ili Rozgu, oženiti se do tridesete, imati dvije djece i raditi dosadan posao dok ih smrt ne rastavi...
Zbog toga i svršavaju za narodnim vozilom i dimljačama...
Ili kako me je jedna iz te kaste pitala.. pa zar ti nemaš dobru plaću.. reko imam.. pa zašto voziš tu staru japansku kantu od auta, zašto ne kupiš novo auto, reko što novo da kupim, kaže golf TDI..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:22   #73
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
i zašto onda tako slaba skoro nikakav prodaja Opela sa tvorničkim plinom?
Zato što je Opel kurac od auta, kvarljiv je sam od sebe, a kamoli još sa plinom
... i još ona kretenski porez od 550 kuna i prodaja plin-bemzin 0 bodova
67th is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:28   #74
Quote:
67th kaže: Pogledaj post
Zato što je Opel kurac od auta, kvarljiv je sam od sebe, a kamoli još sa plinom
... i još ona kretenski porez od 550 kuna i prodaja plin-bemzin 0 bodova
s dizel motorom se jako dobro prodaju

i ti imaš 14god?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:33   #75
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ili kako me je jedna iz te kaste pitala.. pa zar ti nemaš dobru plaću.. reko imam.. pa zašto voziš tu staru japansku kantu od auta, zašto ne kupiš novo auto, reko što novo da kupim, kaže golf TDI..


al ga muljaš i pišeš kao neki prištavac jer takav savjet ti ženska sigurno nije nikad dala
i kako sad dalje s tobom da ozbiljno raspravljam nakon ovakvog upisa?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:57   #76
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
al ga muljaš i pišeš kao neki prištavac jer takav savjet ti ženska sigurno nije nikad dala
i kako sad dalje s tobom da ozbiljno raspravljam nakon ovakvog upisa?
Glavom i bradom bila je to moja bivša susjeda koja vozi prastarog golfa 3 TDI..
Ne moraš ti pričati samnom, uvijek ima tko hoće...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 18:06   #77
Ico1..pojma ti nemas o autima, raspitaj se kada su Fiati imali euro 4....svezi obrtaja isto, pa koliko zapravo trosi tvoj benzinac.....ja bi da dizeli Jos potraju, ne STO su ovakvi ili onakvi, koliko Nam gradski buseva ima euro 5 normu....koliko se ljudi u gradovima grije na naftu, kruta goriva i td....
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 19:44   #78
Ja ne znam šta vi imate protiv tih naftarica pa i one jure, malo i dime doduše i rondaju, ali ja bi prije ukinijo karavane jer su gadni.
Ax-AlO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 21:05   #79
Quote:
67th kaže: Pogledaj post
Zato što je Opel kurac od auta, kvarljiv je sam od sebe, a kamoli još sa plinom
... i još ona kretenski porez od 550 kuna i prodaja plin-bemzin 0 bodova
A i ti ga bubnes. Tvoh bicikl je vjerojatno bolji od svakog opla....

Ovo o ukidanju dizela mislim da mi necemo dozivjet.

Ja vozim osobno dizela radi velike kiometraze koju radim i za to je stvoren.
dizela treba vozit a ne drkat s njim po kilometar na dan.

zena ima posao jak blizu i vozi benzinca i to dosta snaznog.

Da ne radim tolku kilometrazu i ja bi drage volje vozio neki TB.

Meni se razlika od 2l goriva osjeti na godisnjoj bazi.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 23:54   #80
Znači otprilike stvari stoje tako da ekipa koja ima aute na benzin ratuje protiv ovih s dizelom uz izliku nekog zagađenja
Da su ekološki osviješteni išli bi tramvajem, a ne benzinjarama.
epinefrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.