Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2009., 21:33   #1
Ima li monopola u plesu??

Ne bavim se plesom ali mogu reći da dosta redovito pratim plesnu scenu u gradu Zagrebu i nikako se ne mogu oteti dojmu da i u ovoj branši kulturne umjetnosti postoje naznake monopola i nepotizma.

Unatoč otvorenju novog plesnog centra najkorištenija dvorana za plesne izvedbe i dalje ostaje ZKM. Naravno ima tu još i dvorana &TD-a, pa i dvorana ZKL-a u Novom Zagrebu ali uvijek se nekako stvara dojam da se pogodniji termin za izvedbu plesnih predstava može dobiti jedino ako ste u prijateljskim odnosima sa voditeljicom Zagrebačkog plesnog ansambla, koja, po svemu sudeći, ima poprilično jak utjecaj na plesnu scenu u gradu Zagrebu.
Pitanje je da li gradski oci uopće imaju uvid u situaciju gradske plesne scene, osim kada gledaju konačni obračun uloženog i ostvarenog, jer činjenica je da ravnateljica ZPA djeluje na više funkcija unutar te scene i da na tim funkcijama djeluje isključivo za svoju promociju i svoje interese, pa čak je i sam ZPA zakinut takvim njezinim djelovanjem.
Stavrno stanje stvari je takvo da je plesna scena grada Zagreba poprilično mala i moje skromno mišljenje je da se ta ista scena i grupe unutar nje trebaju međusobno potpomagati i djelovati na način da se rad svih grupa unaprijedi, međutim to se poprilično teško može ostvariti s obzirom da već gore navedena ravnateljica svojim utjecajem opstruira takvu moguću suradnju jer jednostavno nema sluha za suradnju sa ostalim grupama.
Na kraju se postavlja pitanje: kakve su opcije na raspolaganju za plesne skupine i kakva je budućnost zagrebačke plesne scene? Po mom viđenju stvari, vrlo slabe odnosno sve mi se čini da plesna scena, na ovakav način, i nema neku blistavu budućnost.
Mr. Wise Guy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.