Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2007., 11:26   #1
Upravno pravo

bog svima...

meni je totalna zbrka sad u glavi..
moze li mi tko pomoci..
ja sam sada prva god...izvanredni student ....jos nisam dala nijedan ispit..
sada cu. u 2 mjesecu...
zanima me, kako se racunaju ti bodovi..??
koliko bodova treba skupiti da mogu upisati 2. god?
i koliko ja smijem prenijeti ispita u drugu godinu..?

nista mi nije jasno..
molim vas za pomoc...
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 12:24   #2
Quote:
vanredno sam upisala 2005/06, vanredni imaju pravo jednu akademsku studirati dvije kalendarske
to vise ne vrijedi ili.:?
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 22:37   #3
pitaj u referadi.....
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 22:14   #4
Quote:
brinetta_17 kaže: Pogledaj post
bog svima...

meni je totalna zbrka sad u glavi..
moze li mi tko pomoci..
ja sam sada prva god...izvanredni student ....jos nisam dala nijedan ispit..
sada cu. u 2 mjesecu...
zanima me, kako se racunaju ti bodovi..??
koliko bodova treba skupiti da mogu upisati 2. god?
i koliko ja smijem prenijeti ispita u drugu godinu..?

nista mi nije jasno..
molim vas za pomoc...
svaki predmet ima određeni broj bodova, recimo nauka o j. upravi ima 14 bodova, ustavno pravo 9...
da bi upisala parcijalu potreban ti je 31 bod, nauka o javnoj uprava ti nije uvjet, dakle samo se radi o bodovima...
ja sam redovni student i mogu prenijeti 9 bodova, tj. 1 predmet
niriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 15:42   #5
Quote:
niriana kaže: Pogledaj post
svaki predmet ima određeni broj bodova, recimo nauka o j. upravi ima 14 bodova, ustavno pravo 9...
da bi upisala parcijalu potreban ti je 31 bod, nauka o javnoj uprava ti nije uvjet, dakle samo se radi o bodovima...
ja sam redovni student i mogu prenijeti 9 bodova, tj. 1 predmet
kod nas na poreznom ustav nosi samo 4 boda

a nije 32 boda?
 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 19:43   #6
Quote:
brinetta_17 kaže: Pogledaj post
to vise ne vrijedi ili.:?
Vrijedi, vrijedi...ja sam izvanredni
Martin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 18:20   #7
Quote:
jahorina planina kaže: Pogledaj post
kod nas na poreznom ustav nosi samo 4 boda

a nije 32 boda?
kod nas 9, baš glupo...ne znam, možda je za naš smjer taj predmet bitniji nego za vaš iako to ne bi trebalo imati veze,koliko tjedno sati predavanja imate iz ustavnog?

ne 31 je, ukupno ima 60 bodova a za parcijalu treba 50% plus 1
dakle 31...
niriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:03   #8
Upravno pravo

Dali netko zna kada pocnju predavanja za izvanredne studente prve godine?
Kakodalje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 08:42   #9
na kojem si fakultetu
__________________
.........
sunce,more is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 09:52   #10
Upravno pravo - trogodišnji studij

Molim vas, kakva iskustva imate sa studijem Upravno pravo po Bologni (u Splitu i Rijeci?) Postoji li još negdje taj studij? Kakve su perspektive zapošljavanja? Može li se nakon tri godine ići dalje na specijalizaciju i što?
Može li se prebaciti na integrirano pravo?
francine55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 12:26   #11
Ja san čua da će u Splitu otvorit i specijalistički studij upravnog prava tako da će bit 3+1. Mislin da to kreće od dogodine.
Serafin87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 08:51   #12
Ako uvode + 1 godinu specijalizacije, znači da misle da društvu treba taj kadar. Gdje će se zaposliti pogotovo u ovoj krizi? Da li se u Rijeci može preći s upravnog na pravo?
francine55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:29   #13
Postoji u Zg..može se prebacit sa upravnog na pravo ali moraš imati određeni prosjek (neznam točno koji, ali mislim da je 4.0) i polagati razliku predmeta. Barem u Zg
luna989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 02:47   #14
Ja sam studirala upravno-pravo u Osijeku, i odustala nakon prve godine... A kada sam se htjela prebaciti u Zagreb nisam mogla, jer u Osijeku nema prijemnog,a u Zg-u ima...
Imaš 3 plus naknadno te 2 još možeš završiti, tako je bar bilo pretprošle godine...
No ako već hoćeš ići na pravo bolje odmah upiši 5 godina...
ania1102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 09:25   #15
Mislim da na Pravnom fakultetu u Zagrebu nema upravno pravo prve tri godine. Postoji upravno pravo na Društvenom učilištu. Znate li nešto o tome?
francine55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 09:36   #16
Quote:
francine55 kaže: Pogledaj post
Mislim da na Pravnom fakultetu u Zagrebu nema upravno pravo prve tri godine. Postoji upravno pravo na Društvenom učilištu. Znate li nešto o tome?
Ja studiram baš Pravo u Zgu i da...nema na Pravu upravno pravo, nego na Drušvenom veleučilištu. Traje 3 god...u principu ga je jako lagano upisat...no, nije tako lagano. Recimo jednako moraju naučiti neke predmete kao i mi, neki su im skraćeni i tako... Većina koja ide tamo žali što nije upisala Pravo kad već uči pravne predmete. Mislili su da je gro lakše od Prava, ali eto nije toliko lakše od Prava. Tako da ti u svakom slučaju savjetujem da upišeš Pravo ako te zanimaju pravni predmeti jer ti je to slično, ali studirat Pravo je puno bolje

Zadnje uređivanje Fashion Barbie : 12.03.2009. at 09:52.
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 09:37   #17
I to Društeveno veleučilište ti je u Gundilićevoj ulici gdje mi pravnici imamo eng i uglavnom odgovarate neke predmete kod naših prof. Nadam se da sam pomogla
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 20:16   #18
Ja sam apsloventica Upravnog prava i moj savjet ti je: ne upisuj to ni pod razno Naime, nas su fino za**bali prodavajući nam priče (kada smo upisivali) da ćemo moći nakon završene 3 godine ići na stručni specijalistički studij kojega dan danas u Hrvatskoj NEMA! Postoji samo mogućnost nastavka školovanja na studijima koji su povezani sa ekonomijom što nema smisla, nisam upisala upravno pravo da bih išla na specijalistički iz ekonomije.

Što se tiče pronalaženja posla, nakon završetka studija prvo moraš odraditi vježbenički staž (natječaji znaju trajat i više od godinu dana), pa polažeš stručni ispit i nakon toga te mogu zaposliti.
_ribitza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 17:05   #19
ljudi, ajde ovako recite, stariji studenti, mišljenje o tom faksu, dal je bolje upravno pravo il porezno? gdje se sve kasnije može raditi s time?
kimberly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 00:36   #20
ni sa jednim od ta dva neces nac posao niti ces imat kakve koristi od toga.
Pogledajmo realno (govorim za st): teorija prava i države na PRAVNOM fakultetu je ispit u kojemu na 350 str. moras poznavat svaku definiciju od rjeci do rjeci, dok na UPRAVNOM dobijes 20 pitanja koje moras naucit za dobit 2. Na drugoj godini imas građansko pravo od 1000 stranica i moras poznavat 10ak zakona od sve skupa oko 3500 clanaka. Na upravnom pravu imas skriptu od 50 str.
Zasto ovo pricam?
Sigurno ne zato da omalovazavam upravnopravni studij i dizem pravo u nebesa.
Radi se o sljedecem. U nasoj drzavi imamo toliki visak pravnika da bi mogli popunit sva radna mjesta pravnika i upravnih pravnika 3 puta. A poslodavci znaju za razliku tezine na pravu i upravnom pravu pa naravno radije zaposljavaju pravnike nego upravne pravnike. A obje kategorije ima na bacanje...
Dok jos mozes birat, nemoj upisat upravno pravo, nitko nije zadovoljan tko je to upisao
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.