Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Pogledaj rezultate ankete: Kakav kamin izabrati?
Gotovi kamini sitem ključ u ruke 2 33.33%
Zidanje sam svoj majstor 4 66.67%
Glasovatelji: 6. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 09:56   #81
Quote:
phuketya kaže: Pogledaj post
ima li netko iskustva sa limex kaminima

naime plqši me cijena od 1600 kn u baumaxu
Limex? meni se čini da je i dobro da te plaši ta cijena.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Old 30.09.2008., 10:11   #82
Quote:
phuketya kaže: Pogledaj post
ima li netko iskustva sa limex kaminima

naime plqši me cijena od 1600 kn u baumaxu
gledao ja te njihove (poneki) Mene brine sama unutrašnjost Čini mi se da sve pobježe u dimnjak
dreknaštapiću is offline  
Old 30.09.2008., 13:10   #83
kamin od 1600kn, vjerojatno samo za ukras jer meni se čini da ispod 15000kn nemozes napravit ništa što moze sluziti u svrhu grijanja
zmiklauz is offline  
Old 30.09.2008., 13:15   #84
meni se čini da se tu radi o običnoj peči na drva.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Old 30.09.2008., 14:30   #85
kako od "starog ognjišta" napraviti moderni kamin? tj. trebalo bi zatvoriti to ognjište "nečim", a čime? može li se nekako uklopit vatrostalno staklo?
ja sam totalnii laik pa ne uzimajte moje neznanje na zgražanje
Maya_78 is offline  
Old 30.09.2008., 17:57   #86
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
kako od "starog ognjišta" napraviti moderni kamin? tj. trebalo bi zatvoriti to ognjište "nečim", a čime? može li se nekako uklopit vatrostalno staklo?
ja sam totalnii laik pa ne uzimajte moje neznanje na zgražanje
Ma može naravno, nedavno sam gledao na teveju kako su u nekoj konobi to riješili , Poveliko ognjište a sa dvije strane staklena vrata , vjerojatno vatrostalno staklo koje je poskupo

No ovi u konobi koriste to ognjište samo za pripremu jela, kako bi to tebi sve skupa grijalo prostor hmmm?
dreknaštapiću is offline  
Old 01.10.2008., 10:17   #87
Pozdrav svima,ja i suprug imamo stan od 82 kvadrata u maloj zgradica sa samo 4 stana, skoro sve su vanjski zidovi iznad nas je deka i krov, dimnjak prolazi kroz dnevni boravak, a dio dimnjaka kroz hodnik, meni je želja imati malu kaminsku peć u dnevnom boravku, imamo i drvarnicu u garaži ( dnevni b. i kuhinja su spojeni, i imamo dosta otvora- ( prozor s dvakrila +balkonska vrata u dnevnom i malu prozor u kuhinji i jedan veći s 2 krila)
stan nam je dosta hladan radi svega toga i još nam susjeda ispod nema u stanu preko zime, imamo parapetni, ili kako li se već zove, klima uređa u dnevnom , ALI MENI JE UVIJEK HLAAAAAAAAAADNO, on neće ni da čuje za kamin i drva i kaže da će nam sve biti čađavo jer su nam otvori ustanu bijeli i sav je u svijetlim bojama....molim iskusne i stručne forumaše - KOMENTAR, SAVJET, PRIJEDLOG....hvala
arwen76 is offline  
Old 01.10.2008., 10:42   #88
Quote:
arwen76 kaže: Pogledaj post
....molim iskusne i stručne forumaše - KOMENTAR, SAVJET, PRIJEDLOG....hvala
prvo se dogovori s mužem a onda ti savjetujem da razmotriš neku kaminsku peč. No ako vam je hladno u stanu to je problem slabe izolacije i loše dimenzioniranog primarnog grijanja. Dodatno grijanje bi svakako pomoglo no kad se vatrica ugasi opet će ti biti hladno.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Old 01.10.2008., 10:59   #89
Quote:
arwen76 kaže: Pogledaj post
on neće ni da čuje za kamin i drva i kaže da će nam sve biti čađavo jer su nam otvori ustanu bijeli i sav je u svijetlim bojama....molim iskusne i stručne forumaše - KOMENTAR, SAVJET, PRIJEDLOG....hvala

poslušaj muža jer očito zna što priča
dreknaštapiću is offline  
Old 01.10.2008., 11:02   #90
Quote:
dreknaštapiću kaže: Pogledaj post
poslušaj muža jer očito zna što priča
meni se čini da ne zna, jedino što zna je da će on biti taj koji treba nositi drva i ložiti i zato je protiv toga. Nema teorije da bude čađavo ili zadimljeno ako je dimnjak dobar. Biti će nešto posla oko čišćenja pepela. Ako se koriste drveni briketi pepela će biti vrlo malo.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Old 01.10.2008., 11:18   #91
dobro možda se čovjek nestručno izrazio no da će biti najfinije prašine -pepela bit će i neka se javi onaj kome se nikada nije zadimilo u prostoriji u kojoj loži , teško da takovih ima jer uz najbolju izvedbu ložišta postoje neprilike kada se sve otme kontroli
dreknaštapiću is offline  
Old 01.10.2008., 11:22   #92
meni se ne dimi ni kad su otvorena vrata ložišta. Imam dimnjak fi 20 i visinu od 7m.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Old 10.10.2008., 13:06   #93
vec sam napisao u na nakom topicu...ja stavi ventilator na dimnjak ...jos trebam prbusiti dovod za zrak,pa cemo vidjeti kako funkcionira
kkresho is offline  
Old 15.12.2008., 20:15   #94
Thumbs up rost

Quote:
fus kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć!ne mogu naći rešetku za kamin (ROST) dim.29X 29cm
gusnatu ako netko zna gdje se može naći.HVALA!


ja imam sličan problem. tražim rost 21x26cm, odnosno trebam ga pronaći, jer mi se ovaj stari raspal nakon (mislim ) 8 godina loženja drva. ak mi je računica dobra, to bi trebalo biti oko 35m3 drva (ustvari, bilo je i za očekivat da se raspadne).
no, ja u ovom trenutku uopće nemam ideju gdje (u Zagrebu) potražiti dotični komad gusa. ako si u međuvremenu došel do kakvog rezultata u potragi,toplo se preporučam.
sreća da imam alternativu (, ali klinci ipak više vole malko mirisa dima i žar u kaminu navečer uz telku, nego sterilno centralno na plin. ak imaš kamin znaš o čemu pričam.
btw., i jeftinije je iz šume (moje) dovesti drva , kaj je i zgodni (starinski) zimski izlet sa šljakanjem na zimskom zraku i pšečenim špekom ili jegerom na šumskoj vatri... pa junior malo može osjetiti kak se to nekad živelo...
pozdrav, pelej
pelej is offline  
Old 15.12.2008., 20:19   #95
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
kako od "starog ognjišta" napraviti moderni kamin? tj. trebalo bi zatvoriti to ognjište "nečim", a čime? može li se nekako uklopit vatrostalno staklo?
ja sam totalnii laik pa ne uzimajte moje neznanje na zgražanje
imaš sliku?
ognjišta su razna, slika pomogne za ideje.
pelej is offline  
Old 19.02.2009., 11:26   #96
opet ja svratila na ovaj topis da vidim imali savjeta glede kaminske paći...

e sad kome da ja vjerujem od vas dvojice???
jedan kaže ima čađi, dugi kaže nema ni kad drži ložište otvoreno....
znam da nam je izolacija očito loša, ali činjenica je i da doprinose gotovo svi vanjski zidovi ...

raspitala sam se i većina ljudi u našem naselji loži...susjed kaže da su dimnjaci super urađeni ,a nama je dimnjak tik iznad glave jer je iznad nas, kao što sam rekla, deka i krov....jedino me je strah radi bijelih drvenih vrata u dnevnom da ne požute,a ostalo prašina itd. me nije briga, pa i sada sa klimom imamo tonu prašine ....a zidove treba bojiti ionako svake 3 godine....još ovih dana snijeg praaaaaaaaavo je hladno...
arwen76 is offline  
Old 23.02.2009., 14:17   #97
ja imam izvrsna iskustva: nikad mi do sada nije vraćala dim
jako dobro grije
troši relativno malo drva
brzo se ugrije ma stvarno super
crosscountry is offline  
Old 22.06.2009., 11:48   #98
Kamin od opeke - čime zaštititi?

Pozdrav!
Obzidao sam ložište kamina najobičnijom punom opekom (nikakvom ukrasnom nego običnom za zidanje), želim da ima rustikalni štih. Zanima me čime da to sada premažem, kako bi zaštitio ciglu od ruljenja, a ujedno kaminu dao jednu "mokru" boju. Mislio sam s mat bezbojnim lakom za čamce, što mislite? Bude taj lak popucao zbog zagrijavanja?
Stari Zeke is offline  
Old 22.06.2009., 18:31   #99
neznam za lak , ali ja sam cigle premazao impregnacijksim premazom Allcat , bijele je boje i kad se premaže cigle budu sjajne...istina dosta je skup ali po meni vrijedi te novce
tomo88 is offline  
Old 24.06.2009., 20:46   #100
ulje

probaj sa lanenim uljem
nerodiko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.