Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2014., 18:47   #1
Bojanje plastike u tuš kabini

Ovako - imam skoro novu tuš kabinu (sa svim onim nepotrebnim masažnim drkarijama) koja me koštala podosta. Klinka je željela biti uzorno dijete, pa je po dnu kadice od kabine izlila ženin aceton (valjda s namjerom da izglanca) i sad je na sredini te kadice velika fleka - plastika je pobijelila i ohrapavila na tom mjestu (cca veličine palačinke - nepravilnog oblika). Žena je, jasno, popizdila, a niti ja baš nisam sretan i želio bih to popraviti bez prevelikih troškova.
Pitanje - zna li netko kako se to može vratiti u prijašnje stanje ili ako je prekomplicirano, na li netko majstora koji se tim bavi?
Famas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 19:13   #2
Ako je kada plastićna, tu nema pomoći jer je aceton izgrizao plastiku. Ili ne gledaj u to ili mijenjaj kompletnu kadu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 21:19   #3
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ako je kada plastićna, tu nema pomoći jer je aceton izgrizao plastiku. Ili ne gledaj u to ili mijenjaj kompletnu kadu.
Kaj to znači "plastična"
Isto ko da te neko pita kakav auto voziš, a ti veliš crveni...

Quote:
Famas kaže: Pogledaj post
Pitanje - zna li netko kako se to može vratiti u prijašnje stanje ili ako je prekomplicirano, na li netko majstora koji se tim bavi?
Prvo treba vidjeti od kojeg materijala je kada (poliester, akril i sl.)
Kod poliesterskih kada završni sloj je tzv. gelcoat koji se može jako dobro ispolirati. Mislim da isto vrijedi i za akrilne kade, no to ne mogu tvrditi iz prve ruke.
Ugl, taj površinski sloj je relativno tanak, pa se može napraviti još veča šteta ako se na pazi.
Kod oštečenja na poliesterskim brodovima se saniranje provodi na sličan način, poliranje za manja oštečenja, a kitanje (poliesterska smola, talk i ev. staklena vlakna za armaturu) i špricanje gelcoat-om za veća. Na kraju se ne može okom primjetiti mjesto oštečenja.
Ovaj primjer sam naveo jer je dobar dio tuš kabina i kada napravljen na taj način.
Jedini minus je kaj ssm varijanta baš i ne dolazi u obzir.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 21:39   #4
I što si ti sad njemu pomogao pametovanjem? Da može zvati nekog iz Uljanika u pomoć????
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 14:37   #5
Danas sam našao neke lakove u sprejevima. Piše da prvo lagano treba prešmirglati, pa prvi sloj prešpricati, a kad se posuši onda drugi sjajni sloj u boji... Ovo s poliranjem mi isto zvuči dobro. S čim da poliram?
Famas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 14:41   #6
Purol pasta.......
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 14:45   #7
Plastiku polirati purolom???
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 21:15   #8
Pripazi na održavanje komplet novih sanitarija.
U stanu su mi kromirane špine od kojih sam jednu sredila nečim i izbila je hrđa. Wc dasku sam takođe upropastila dezinficiranjem, ostale freke kud je špricano. NIje bila najjeftinja.

Današnji materijali ne trpe ni klor (domestos),ni ocat ili druge kemikalije.
Vidim da se od Grohe grohclean sredstvo bazira na limunskoj kiselini. I većina savjeta je čistiti da sapunicom od sredstva za suđe.
Takođe i pvc prozori se samo smiju čistiti sapunicom ili vodom, ako se ne žele oštećenja.
Misim da su mi rekli i da alkohol skida fleke sa pvc prozora.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.